» »

Menjava routerja - internet ne dela

Menjava routerja - internet ne dela

BlueNik ::

Pozdravljeni

Moj problem je tak, da hocem zamenjati stari ruter. Tezava je v tem da vse lepo povezem gre na stran 192.168.1.1, dam quick setup (dinamyc ip) in pocakam da dokonca "obtaining network parameters". Cez neki casa te stevilke najde sam internet mi pa nikakor ne dela. Ip adress ki ga najde pa je zlo podoben tistemu ki sm ga prej zgoraj napisal. Mam občutek,kot da je modem navajen na stari ruter in tega novega ne prepozna.
Aja, ce v cmdju dam da pinga tisti zgornji ip, to uspesno opravi.
Zdej pa me zanima, ce ma kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe.

za info:
ruter:http: tl-wr642g
modem: th-g540

SimplTech ::

Pogosto se modemi, ki jih dajejo ponudniki interneta preko kabelskega omrežja zaklenejo na MAC adreso odjemalca (router ali mrežna kartica).

Kot vidim imaš Thomsonov kabelski modem in je možno da se ravno to dogaja. Ko si prvič priklopil star router si je modem zapomnil njegovo MAC adreso (natančneje MAC adreso WAN porta na routerju). Ko sedaj menjaš router za novega modem odpove poslušnost. Imaš 3 možnosti:

1. na novem modemu nastaviš MAC adreso WAN porta na isto kot jo ima star router - tako preslepiš modem, da misli da je prisoten star modem
2. počakaš nekaj časa - nekateri operaterji imajo nastavljeno da modemi v 24/48 urah obnovijo MAC adreso in pridobijo novo
3. kličeš operaterja da ti na daljavo sprožijo obnovitev MAC adrese

Upam, da pomaga.

BlueNik ::

Ful hvala, za lepo obrazlozitev, bom poskusu te 3 moznosti in upam da uspe, se enx res hvala.

BlueNik ::

Evoga, sm resu. Naredu sm pa po prvi točki, tko da sm nastimau mac starega ruterja. Potem mi je pa lepo zacelo delat, s tem da utorrent je pobirau, mozzilla pa ni delala. Tako da sm potem nastimau se dns (pod local area connection - properties) in zdej dela super.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router v modemu, pravi da ni internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
202828 (2010) Lukzii
»

Kabelski internet in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
6963 (827) an0nimen
»

Prosim za OSNOVNO pomoč pri priklopu ruterja (kabelski internet)

Oddelek: Omrežja in internet
126202 (4939) eden-X
»

Kabelski internet - 2 PC

Oddelek: Omrežja in internet
71421 (1421) balocom
»

internet ne dela pa da se je*em

Oddelek: Omrežja in internet
141717 (1362) Jakka

Več podobnih tem