» »

Težava: SSD 60GB Mangusta in Win 7 (64bit)

Težava: SSD 60GB Mangusta in Win 7 (64bit)

anti_talent ::

Pozdrav!

Kupil sem SSD Mangusta 60gb zraven katerega ni bilo navodil (ne angleških, slovenskih, niti kitajskih). Brez da bi karkoli spreminjal nastavitve sem disk povezal s SATA2 priključkom in pričel z inštalacijo win7 64bit pred tem sem še izklučil HDD katerega sem uporabljal pred tem, računalnik je disk prepoznal in in win 7 se je naložil na ssd, po prvem restartu pa se je veselje končalo, tudi bios ssd-ja ne zazna več. Ne glede na to ali spremenim iz IDE na ACHI.

Pred inštalacijo v biosih nisem spreminjal ničesar (kot sem malo bral po netu je to verjetno vzrok težave ker bi moral SATA pred inštalacijo nastavit na ACHI)

Poskusil sem formatirat disk po tem postopku vendar mi diska racunalnik tudi tu ne zazna.
1.Boot iz DVDja Win 7
2.SHIFT+F10
3.diskpart
4.list disk
5.select disk xxx
6.clean

Ustavilo se je ze pri 4. točki, ker računalnik tudi na ta način diska ni prepoznal

Kakšen nasvet? Hvala!

logout ::

anti_talent je izjavil:

... tudi bios ssd-ja ne zazna več...


Če je to res, bi jaz pomislil tudi na to, da je reč pač crknila. Vsekakor bi zadevo preizkusil na drugem SATA priključku, morebiti še na drugem PCju.

L.p., Kloko

anti_talent ::

Zdravo!

Poskusil sem na vsaj še 3 drugih sata priključkih, in na še enem računalniku, pa brez uspeha.

Pa je vzrok odpovedi lahko nepravilna konfiguracija pred inštalacijo, ker nisem nastavil na ACHI ?

zee ::

Ne. Bolj verjetno je vzrok v krs robi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

anti_talent ::

Kaj pa chipset.. izbiram lahko med 3 različnimi nastavitvami.. igra to kaj vloge pri tem ?

Lp

WarpedGone ::

SSD deluje tudi v IDE načinu, le kak update firmvera po tem protokolu ne bo šel skozi, pa performanse so lahko nekaj nižje.

Če ti nobena mašina ne prepozna več enote, jo pošlji nazaj kot stvarno napako in zahtevaj drugo enoto. Ne omenjaj garancije ampak stvarna napaka in zamenjava.
Zbogom in hvala za vse ribe

anti_talent ::

OK. Hvala vsem!

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10722005 (9272) nsa_ag3nt
»

Nov SSD, star računalnik - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
413078 (1311) alkoo
»

RAID, IDE ali AHCI?

Oddelek: Operacijski sistemi
61362 (1295) ABX
»

SSD in ACHI?

Oddelek: Strojna oprema
111514 (1246) DrSergioDJ
»

crucial m4 128 (kao) crknjot

Oddelek: Pomoč in nasveti
153694 (3150) PINki

Več podobnih tem