» »

Nizka hitrost diska

Nizka hitrost diska

bluefish ::

axee ::

Pozdrav, imam eno vprašanje za poznavalce stare tehnologije; iz predalov sem izvlekel dva IDE Maxtorja, 120 in 250GB. Na disku piše jasno; če je jumper na prvih dveh pinih je master, če je na drugih dveh je CS, če jumperja ni, je slave. V biosu niti nimam nič nastavitev, jumperji so pravilno nastavljeni, hitrosti slave diska pa so obupne (slave sem poskusil z obema diskoma), ravna črta na 15MB/s. Vmesnik je zagotovo ATA/133 na obeh.

Kaj bi lahako bil problem, zagotovo ga nekaj omejuje..

Hvala za pomoč!

še slika...

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Imaš v winsih vklopljen DMA?
Si poizkusil še s kakšnim drugim kablom?
250GB Maxtor ima da doseže max nekaj čez 60MB/s, povprečno pa okoli 50MB/s

Zgodovina sprememb…

axee ::

Vem, oba dosežeta preko 60MB/s, ko ju prikljopim na master. Kabel bom še poskusil zamenjati (čeprov uporabljam čisto novega, priloženega neki novi Asusovi matični plošči. Ja, DMA je prižgan na obeh kanalih.

Ima še kdo kak predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

axee ::

Evo, zamenjal tudi kabel, hitrosti enake. Matična plošča je Intel D945GCCR.

zile ::

Če uporabljaš 80 žilni kabel, moraš imeti na skrajnem konektorju priklopljen master disk.

axee ::

Točno tako, problem je v tem, da katerikoli disk priklopim na srednji konektor je omejen z 16mb/s, na mester vse dela brez težav.

zile ::

http://downloadmirror.intel.com/15117/e...
Na strani 24 je razložen malo bolj podrobno. Očitno imaš ti nastavljeno 8237-style DMA, kjer je max pretok podatkov 16MB/s.
Če imaš Windows XP poglej v device manager IDE ATA/ATAPI controllers in pod secondary IDE channel nastavi (desni klik properties -->advanced settings-->transfer mode-->Ultra DMA mode 5).
Nekatere plošče imajo samo en IDE konektor in in to nastaviš na primary IDE channel.

PS:Sem prebral da imaš to že nastavljeno :). Mogoče si probal z novejšimi gonilniki za ploščo? Mogoče probaj s 40žilnim kablom, in master, slave mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

axee ::

Evo prilagam sliko za boljšo predstavo:

 slika

slika



Zanimivo mi najde 3 ATA kanale, dva 0 in enega 1. Odprta so tudi okna advanced nastavitev (po vrsti kot je tudi na seznamu). Prvi kaže, da target 1 (torej drugi, slave disk) deluje na UDMA0, ki ima dejansko omejitev 16mb/s, torej je to problem.

Kako torej spremenim DMA mode, v windowsih ne najdem nič oprijemljivega, matična pa je precej skopa z nastavitvami, omogoča mi samo legacy ali native nastavitev diskov, kaj več pa ne.

Hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322205 (1610) amigo_no1
»

Nero - pomnilnik zapisovanja

Oddelek: Programska oprema
211410 (1060) ZoMk
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211340 (1057) Hana
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221572 (1358) Hux
»

Windows XP in (Ultra)DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71085 (966) bf4ed

Več podobnih tem