» »

Ukraden laptop!

Ukraden laptop!

Galaxy ::

Pozdravljeni!

Moji kolegici so v Ljubljani iz avta ukradli MacBooka, polnega pomembnih dokumentov, slik, informacij. Je na kakršenkoli način možno izsledit laptop?

S/N: W89431TE8PX
Model n.: 1342

KoMar- ::

Če je gor kak MSN ali Google Talk, se mu bo samodejno vpisal, ko dobi internetno povezavo... nato rabiš dobit IP in točen datum in čas, pa lahko policija izsledi...

Ne pričakuj pa čudežev, nismo v filmu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

galu ::

Če se poveže na internet, potem ga lahko ruter prepozna po MAC-u iz mrežne (kateri ostaja vedno isti. IP je ponavadi dinamičen dandanes)... Močno pa dvomim, da ima to ona kje napisano, še močneje pa da bo kdo MAC 'zasledoval'.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

KoMar- ::

GaŁu, wtf.

DeeCoy ::

Je že vse res, a tisti, ki kradejo iz avtov ponavadi niso nevem kaj v računalništvu in če je gor koda pomojem ne bojo vdrli noter ;) Ampak, tukaj je tist ČE :D

overlord_tm ::

galu je izjavil:

Če se poveže na internet, potem ga lahko ruter prepozna po MAC-u iz mrežne (kateri ostaja vedno isti. IP je ponavadi dinamičen dandanes)... Močno pa dvomim, da ima to ona kje napisano, še močneje pa da bo kdo MAC 'zasledoval'.


MAC je na 2 nivoju TCP/IP stacka, in ne prehaja cez omrezja. To pomeni da pri prvem routerju je konec z MAC naslovom, ker se zamenja z mac naslovom routerja. Tako da z MAC naslovom si tezko kaj pomagas.

galu ::

Vsaka komponenta ma en svoje stalno razpoznavno ime/št v svojem 'biosu'. Torej tudi mrežna - po tem se da komp prepoznat.
Tako to gre.

KoMar- ::

No, on ga hoče pa izsledit, ne prepoznat.

s1m0n ::

Žal ga tvoja prijateljica ne bo več videla.
Takšne so vsaj moje izkušne!

Le v kakšne redkem primeru, če ga bo sama prepoznala v živo!
Pa tudi na bolhi itd... malo pogledat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

galu ::

KoMar- je izjavil:

No, on ga hoče pa izsledit, ne prepoznat.


Ja prvo ga moraš prepoznat, nato pa izslediti.. :)
IMHO ga ne bo več videla, ker teh kraj naši vrli škifi itak ne jemljejo resno. Pa četudi jih bi, močno dvomim da bi ga našli.
Tako to gre.

IceBoX ::

Sem se spomnil na nek program, o katerem sem nekje bral.

http://preyproject.com/

Mislite, da ta reč dobro deluje? Sicer pa je zastonj.

St235 ::

Pray mora bit nameščen na računalnik preden ga ukradejo. Edino kar ostane je spremljanje oglasov na bolhi in salomoncu. Sam tudi to je malo verjetno. predvsem kdorkoli ga je ukradel bo najprej vse skupaj formatiral. Menda ni nihče tako neumen, da bo prodajal računalnik skupaj z uporabnikovimi vsebinami. Laptop je pa 100% pustila na sedežu, seveda pa so krivi škifi, ki zaradi enega laptopa ne bodo porabili n delovnih ur in sredstev. Sledenje računalnikom takoj ko so online, po možnosti preko routerjev in dinamičnih IPjev je stvar CSI, ne pa realnega življenja. Da o tem, da se vedno dela varnostne kopije vseh omembe vrednih podatkov ne govorimo.

logit ::

Tale Prey zna biti kar uporabna zadeva.
Bi kdo testiral z laptopom pa poročal?

IceBoX ::

St235 je izjavil:

Pray mora bit nameščen na računalnik preden ga ukradejo.

No shit!

Nisem govoril točno za ta primer, samo zanima me če ga ima kdo inštaliranega ali pa pozna koga ki mu je pomagal.

bluefish ::

Glede na to, da je potrebno mesečno plačevati storitev, se bolj splača skleniti neko zavarovanje.

IceBoX ::

Do določenega števila računalnikov je zastonj

bobby ::

a jebat ga, se bo vsaj naučila uporabljat naprimer truecryp program in pa, da za vsako pomembno zadevo moraš imeti BACKUP!!

naj ji bo to šola. kar se pa sledenje pronosnika tiče, naj na servise pošlje obvestilo, model prenosnika in pa serijsko številko, če se SLUČAJNO najde ta prenosnik kje na servisu, lahko, če vstop v operacijski sistem ni bil kaj pretirano zaklenjen, da bo našel kakšen dopis noti in se bivše uporabnice usmilil in ji podatke vrnil, z odkupnino ali brez :)
hja pa čekirat bolho/salomonca/ povprašat v Fužinah, če kdo kaj prodaja v tem smislu. kje v Lj je bil pa ukraden? let me guess, puščen na zadnjem sedežu avtomobila a ne?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

St235 ::

Pray mam jaz drugače na android telefonu in zadeva dela. Če zamenjaš sim kartico ti začne pošiljat sms sporočila s koordinatami GPS, če ima signal in pa telefonsko številko nove SIM kartice.

kmetek ::

iimaš tudi lookout security....

mihaelf3 ::

Ne morem mimo tega.
Pa srečno z iskanjem :)

opeter ::

Če bi bil jaz v koži lopova, ki je pravkar ukradel prenosnik, bi bilo prvo, kar bi naredil:
1.) odstranil disk
2.) montiral novega, naložil sistem
3.) odstranjen disk dal v zunanjo ohišje in pregledal, kakšni podatki so gor

Sicer pa, ne verjamem, da se bo ta prenosnik kdaj našel na servisu in bi ga tam prepoznali po serijski (razen, če ga bo prodajal preko Bolhe/Diler). Zakaj?
Ker če se pokvari, bo malopridnež ukradel drug prenosnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

Prenosniki se v 90% primerov kradejo za preprodajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukradli so mi prenosnik - Kaj mi je za storiti?

Oddelek: Programska oprema
283759 (2511) nekikr
»

Izsleditev IPja

Oddelek: Omrežja in internet
333295 (2280) SeMiNeSanja
»

Nataša Pirc Musar - shranite IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
549798 (7811) RockyS
»

Iskanje ukradenih prenosnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639151 (7951) Master_of_pc
»

Ukraden prenosnik?

Oddelek: Loža
202955 (2263) Tody

Več podobnih tem