» »

Iskanje ukradenih prenosnikov

Iskanje ukradenih prenosnikov

«
1
2

ELEKTRIČAR ::

Hi

Ima kdo iskušnje z iskanjem ukradenih prenosnikov?

ELEKTRIČAR ::

Ali obsatja kakšen software za sledenje preko serijske številke prenosnika?

Fatboyslim ::

Če se ukraden računalnik prikliopi na internet bi ga bilo možno izslediti po mac naslovu - vsaj mislim da bi ga lahko

V glavnem, ni tako enostavno to

ELEKTRIČAR ::

Kje pa najdeš mac naslov?

MarkV ::

Električar, če so ti ukradli prenosnik, se zglasi na policiji. Če hočeš kupiti ukraden prenosnik ga ne kupuj. Če boš ukradel prenosnik, tega ne delaj.

Pika.

ELEKTRIČAR ::

Ja zelo lepo povedano.

Ampak me ta tema zelo zanima.
Sigurno je kar nekaj bivših lastnikov prenosnikov. ki bi radi vedeli kje se nahaja njihova lasnina.

Dve piki.

MarkV ::

Na podlagi MAC adrese se da izslediti prenosnik. Pri tem pa ti morajo pomagati ISP-ji, razni strežniki in tako dalje.

Navaden smrtnik to zelo zelo težko sam izpelje, zato je kontaktiranje policije v takem primeru skoraj edino kar ti ostane.

Razen če nisi mel na prenosniku kak programček... Ki se ti oglaša, na tvoj mail recimo. Potem je zgodba drugačna. Ampak od ukradenih prenosnikov ima tako zaščito 1 na nevem koliko, če sploh.

MarkV ::

Sploh pa je taka zaščita bedna. Vsak lopov ki ukrade prenosnik bo nabrž najprej formatiral disk. Poleg tega, če nabavi zunanjo mrežno kartico ali kaj podobnega, dobi novo mac adreso in prenosnik je v takem primeru neizsledljiv.

ELEKTRIČAR ::

Ja za te programe, ki se oglašajo vem. Ampak kdo razmišlja o tem preden mu prenosnik ukradejo.

Kaj pa potem?

V jok pa na drevo.

Ne, rešitev je v spyware programih.

Ampak katerih??

ELEKTRIČAR ::

Verjetno kakšen tak, ki brska po BIOSU?????

Tam je shranjena serijska številka.

MarkV ::

LOL ne gre to tako:D
Mac adresa je edina možna identifikacija prenosnika, če se ta priključi v net... Pa še to je težko izvedljivo.

Glede programčkov sem ti povedal. Lopov formatira disk in je pesmice konec. Upaš lahko samo da so lopovi glupi in da bodo komp pustili tak kot je, ter da se priključijo na net z tvojo mrežno kartico (mac adreso).

Seveda jih moreš pred tem prijavit. Pe še v tem primeru ni zagotovljen uspeh...

#000000 ::

Ma sej obstaja neka (hardware) zadeva kere pa ne gre formatirat, ne vem ko sicer kej taka stvar stane, ampak sem že slišal zanjo. LP

Zgodovina sprememb…

MarkV ::

Ja tudi jaz sem slišal že o enih call-home mašincah. Samo v prenosnik jih je težko vgraditi (če niso že ob nakupu) AFAIK to pride v poštev samo za namiznike...?

Tarzan ::

MarkV: "...Poleg tega, če nabavi zunanjo mrežno kartico ali kaj podobnega, dobi novo mac adreso in prenosnik je v takem primeru neizsledljiv..."


Ali pa dobi nov, unikaten MAC naslov ter ga kartici dokaj enostavno spremeni. Dobiti MAC naslovov pa tako rekoč ni mogoče,zanje zaprosijo kake institucije, ki jih uporabljajo v raziskovalne namene pri kakih prototipih svojih omrežnih naprav in podobno. ;)

Zgodovina sprememb…

ELEKTRIČAR ::

Ja to mi je na nek način jasno.

Ampak kako do te adrese prideš, da jo lahko potem slediš po netu?

MarkV ::

Vse o mac adresi: wikipedia

MarkV ::

Mac adresa je vidna v drugi plasti komunikacijskega modela; (data link layer)

Še nekaj o mac adresi: Klik

ELEKTRIČAR ::

Kaj pa kakšen heker bi znal najti takšen prenosnik? :)) :))

blue ::

dvomim, da ISP sploh vidi tvoj mac naslov (bi bil prevelik overhead). Pomoje se to v modemu spremeni v kako krajšo obliko...

Poleg tega, se da mac prelahko spremeniti..

Poglej v kake oglse mogoče tam kdo prodaja nekaj znanega tebi..

Če si mel kak dynDns ali kaj podobnega gor potem lahko to probaš..
Čeprav močno dvomim, da bi kdo uporabljal ukraden prenosnik brez, da bi formatiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

MarkV ::

@blue ja imaš prav, mac adresa se skrajša, vendar so to kot puzli. Se jih da sestaviti v celoto po koščkih ampak je dogotrajen in pogosto neuspešen proces...

Glede varnosti laptopov je zaenkrat še najboljši pripomoček navadna ključavnica zanje, za bogih par jurjev:)

Gandalfar ::

MarkV: in ce si za NAT-om?

MarkV ::

Če si za NAT-om se stvar še oteži. Že pri direktnem priklopu je težavno, potem pa...

ELEKTRIČAR ::

Kaj pa ti novejši prenosniki (seveda tudi dražji), ki imajo scaner za prstne odtise?

Timmah ::

majo ja sam je to samo softwareska fora da ti ne more u winse pridt pa se to je buca :)
donde esta francesca

MarkV ::

Jah..
Saj imamo razne "zaščite" v stilu ibm fingerprint readerjev>:D Proizvajalci sploh ne kažejo nekega interesa za zaščito laptopov proti kraji.

Če nekoga preganja paranoja, je pač najboljši sistem da greš na zavarovalnico, pa si svojega ljubljenčka zavaruješ proti kraji...

ELEKTRIČAR ::

Zavarovanje pa te pride tolko kot nov prenosnik. (cenejšega razreda)

MarkV ::

Eh daj no... tisti fingerprint readerji so zanič. Boljše če jih nebi bilo. Softwer je pisan samo za win pa še to je bolj bogo...

Jackal ::

Ne vem kako je s tem unikatnim MAC adress, samo vem, da moja stara DFI plošča je imela v biosu opcijo za vpisat lasten MAC adress za onboard mrežno kartico. Mislim, da tudi na prenosniku obstaja podobna varianta.

MarkV ::

Ma ne.. niso tako draga zavarovanja? Ali pač? Ni šans... Še za avto proti kraji so bolj poceni. No nevem.

Sicer pa če kupiš laptop za ~700k ga boš gotovo zavaroval... Za enega acerja ~120k pa... eh vzemi ga če hočeš>:D

ELEKTRIČAR ::

Saj v tem je štos. če maš laptop za 200k ga neboš šel zavarovt.

ELEKTRIČAR ::

Če pa ti ga ukradejo pa ti je žal za njim.

Pa vsi podatki. ki jih nisi shranu na CD-je oz, DVD-je.

Zgodovina sprememb…

MarkV ::

Ma nevem jaz sem navajen vse pomembne podatke stavit na zunanji disk... Ki ga potem hranim nekje doma... Če mi crkne/zgori računalnik, karkoli, mam še vedno vse podatke tam. Isto s prenosnikom... Doma maš pač en zunanji disk in gor vse pomembno, na laptopu pa samo tisto najbolj nujno, kar pač rabiš za na pot:))

ELEKTRIČAR ::

Pametno.
Samo zunanji disk tud ni tako poceni samo za shranjevanje podatkov.

MarkV ::

Itak pa imajo laptopi majhne diske, tako da se tak sistem splača... Hitrosti zunanjih diskov so pa tudi ~ tistim na laptopih....

MarkV ::

Za 7k dobiš ohišje za usb priklop, notr pa lahko zadegaš navaden disk. Drugače pa so zunanji diski nekje za 5-10k dražji od notranjih z enako kapaciteto...

ELEKTRIČAR ::

No zdaj vemo, da je za identifikacijo prenosnika potrebna mac adresa.

Kako pa dobiš to adreso, če so ti prenosnik preden si si to adreso prepisal, ukradli?

MarkV ::

Am.. pogledaš v dokumentacijo mrežne kartice/oziroma laptopa? Pokličeš zastopnika firme v slo pa mu sporočiš serijsko številko prenosnika, pa vprašaš, če mogoče lahko dobijo mac adreso?

Sicer pa greš v takem primeru na policijo in oni naredijo vse zate. Sam original papirje jim moraš dat.

Je pa tako da so nekateri policaji leni, pa iščejo v tem stilu "če bomo kakšnega našli pri kaki hišni preiskavi, bomo pogledali ali je vaš". Če naletiš na take ljudi, potem se lahko posloviš od prenosnika:\

MarkV ::

Sej podobno je z mobiteli. Prijavijo ogromno kraj, dobijo pa le majhen procent. Ampak treba vedeti da so lopovi telefonov na boljšem kajti IMEI se za razliko od MAC da zelo enostavno spremeniti...

ELEKTRIČAR ::

OK

In če imaš mac adreso, kako pa potem?

A je kak software za iskanje te adrese?
In seveda kateri!

klemen22 ::

Sicer pa greš v takem primeru na policijo in oni naredijo vse zate.

To bi pa rad videl ja. Me zanima koliko bodo naredili zate. NIČ.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MarkV ::

ELEKTRIČAR jaz ti priporočam google. O tem je ogromno napisanega..
Npr:
Klik
Klik 2

klemen22 ::

Oxford: poglej. Morda ELEKTRIČAR ni en tehno frik in se mu niti sanja ne kaj vpisati da se dobi physical addres kartice. Kaj je narobe če vpraša.
In kaj za ena pravila je tako močno kršil da si zasluži fasati rudija? Isto kot ti zaradi provociranja.:\
In ja sej je vsaka druga tema narobe locirana, v napačno izbo. Kaj je sedaj tukaj pač narobe? Poba je nov in pač ne ve kako se stvari streže? Ga je zaradi tega treba direkt odsloviti?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

MarkV ::

ELEKTRIČIST, preberi si kako se izbrska mac, poglej linke malo gor, pa mal poguglaj. O tem je res ogromno napisanega.

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

cmd->ipfonfig -all
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MarkV ::

Klemen ti je že povedal kako dobiš MAC,
v cmd vtipkaš ipconfig -all, potem pa tista 6 delna koda sestavljena iz črk in številk je mac adresa (pod rubriko physical address)

klemen22 ::

Aja pa glej da gledaš pravo rubriko. Že kakšen bluetooth USB ključ ima seveda svoj mac in tudi nekatere druge naprave če služijo tudi "omrežnemu" namenu. Tako da glej pravo napravo - omrežno kartico NIC ;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

MarkV ::

Remotely se da MAC ugotoviti s kombinacijo ukazov PING + ARP. Preberi kako knjigo glede OSI layerjev, networinga, itd. ti bo takoj več jasno...

blue ::

MAC naslov nima nobene veze preko interneta..

Dvomim, da bo kdaj srečal svoj notebook na istem LANu

ELEKTRIČAR ::

Joj joj joj.

Me boste nafilal z nekimi ukazi in kaj vem kaj še

Dajte mi en software s katerim bom lahko preko serijske številke našu svoj prenosnik.

MarkV ::

ELEKTRIČAR žal tak softwer ne obstaja. Vsaj da bi jaz vedu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

serijska številka ukradenega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
182377 (1566) Spajky
»

Ukraden računalnik, kako ga izslediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010608 (8955) Kaboom
»

Nataša Pirc Musar - shranite IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
549798 (7811) RockyS
»

Ukraden laptop!

Oddelek: Pomoč in nasveti
212874 (2329) St235
»

MAC adresa

Oddelek: Omrežja in internet
152517 (2147) Self-Defence

Več podobnih tem