» »

Iskanje ukradenih prenosnikov

Iskanje ukradenih prenosnikov

1
2
»

ELEKTRIČAR ::

Serijska št. je napisana v biosu (to sem že ugotovil pr prijatlu, ki ma enakaga kot sem ga mel jaz)

klemen22 ::

Dajte mi en software s katerim bom lahko preko serijske številke našu svoj prenosnik.

Kakor je že reku en pred mano. Nemogoče je!! Že če tat uporablja vgrajeno mrežno kartuljo je zelo težko!
Sprijazni se da je pač prenosnik izgubljen. Za drugič boš pa vedel da moraš nanj bolj paziti ne pa da se potem za svojo malomarnost razburjaš ko en pusi
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Stepni Volk ::

Ostanite on topic in brez ponavljajočih vprašanj!

klemen22 ::

Aja pa še en link ELEKTRIČAR kjer si lahko o MACu bolj podrobno prebereš: MAC

Sicer pa jaz pojmujem pod izrazom heker razvijalca odprtokodnih rešitev

Aha torej jaz naredim odprtokodni WinAmp in sem po tvoji definiciji heker?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

MarkV ::

Sicer pa če imaš srečo lahko najdeš svoj prenosnik tukaj na policijskem seznamu najdenih/ukradenih predmetov

klemen22 ::

Ja če bi bila malomarnost, se nebi trudil tako kot se zdaj. Je pa bil vlom v avto na varovanem parkirišču, kjer pa niso zavarovani za vlome v avtomobile.

Seveda da niso.:\
Sam si pa đek da pustiš prenosnik v avtu? Si ga pustil še na zadnjem sedežu da je že od daleč lahka tarča?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

ELEKTRIČAR ::

Ni bil na sedežu. V prtljažniku pod kovčkom na vrh pa še blazine za na plažo in ostala drobnarija.

Pokradli pa so vse od oblek naprej.

Stepni Volk ::

V DRUGO ostanite zvesti temi, ter prenehajte s ponavljajočimi vprašanji. Predvsem ti ELEKTRIČAR.
Počakaj, da ti ljudje odgovorijo. To ni IRC.

nokia6310 ::

MarkV:
Glede na to, da prvič slišim za te call home mašince razloži kako deluje zadeva, ker me zanima predvsem iz tehničnega in praktičnega vidika.
Kako zgleda to nekdo ti hoče formatirati mašino in kaj ti potem naredi ta napravica?
Malo razloži lahko tudi kdo drug, če ve.
Torej kako te napravica obvesti, da je nekdo poskušal formatirati mašino te pokliče po telefonu?
Mal se hecam, da ne boste resno vzeli.

#000000 ::

poglej tukaj ni bogve kaj ampak google ti vrže kr neki. LP

MarkV ::

Tudi jaz vem zelo malo o teh komponentah, vem pa da so neodvisne od samega računalnika (hardverska komponenta) in izkoriščajo povezavo v net. Takoj ko se računalnik poveže na net, stvarca sporoči (na mail, telefon, itd odvisno od nastavitve) nekaj podatkov (ip, čas...). Dosti več ne morem povedati ker stvari ne poznam. Sem pa videl na enem računalniškem sejmu, ampak takrat me ni zanimalo in se nisem ustavil na tisti stojnici...

nokia6310 ::

000000:
Hvala za link, čeprav nisem vsega razumu.

#000000 ::

Jest tud ne, ampak si zadevo predstavljam podobno kot neka škatlca ki se da v laptop (verjetno mal skrije) itd. nism pa tega videl v živo še nikjer al pa da bi kdko od kolegov imel. LP

Master_of_pc ::

oj moje mnenje je pa naslednje - če je prenosnik ukraden v kaksni firmi recimo v ibm in da usebuje podatke podjetja in nalog pol je mal frka glede tega da izsledijo računalnik . kar se pa tiče fizičnih oseb če kups ukradn racunalnik si pomoje lah mirn kar se neta tiče saj če bi hotl najti racunalnik na netu je isto kod bi iglo v senu iskal . Osebno sm dubu 4 laptope iz nemcije od enega isterjevalca kjer sm mogu bijos reseterat pa trdi tisk odklent mala sala , meu sm use prkloplene doma na netu pa nc ni blo narobe , leptopi so pa v bosni kjer grejo kot žemljice v prodajo (biu sm sam posrednik , bistvo je da nism meu problemou , torej moje osebno mnenje je da ce ti kups v trgovini laptopa za lastno uporabo ,če ti ga ukradejo ga pomoje policija ne izsledi , razn ibm seveda ker imajo svoje strokovnjake za take reci , če jim kaj zgine seveda) .
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

serijska številka ukradenega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
182386 (1575) Spajky
»

Ukraden računalnik, kako ga izslediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010640 (8987) Kaboom
»

Nataša Pirc Musar - shranite IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
549831 (7844) RockyS
»

Ukraden laptop!

Oddelek: Pomoč in nasveti
212878 (2333) St235
»

MAC adresa

Oddelek: Omrežja in internet
152528 (2158) Self-Defence

Več podobnih tem