» »

HD slika

HD slika

EdHardy ::

Ker nimam ravno dosti znanja o naslednji temi bom kar tukaj vprašal. Prej naj še povem da sem iskal po internetu in nisem našel prave teme.

In sicer imam televizor LG 50PK350 ( http://www.mimovrste.com/artikel/135017... ). Na njem bi rad gledal filme visoke kakovosti torej HD. Ker pa mi je predrago da bi si kupil blu ray predvajalnik, me zanima ali obstaja kakšna preprostejša rešitev.

Zasledil sem, da lahko te filme predvajam na računalniku in nato prenesem na tv z HDMI kablom. Ampak tu nastopi nova težava saj moja grafična nima HDMI priklopa. Me pa drugače tudi zanima kakšna je kvaliteta prenosa preko HDMI kabla (če je ista kot bi predvajal originalen blu ray film na predvajalniku). Hkrati pa me tudi zanima (če bi si kupil novo grafično) ali je moj računalnik dovolj močan da bi normalno predvajal filme najvišje kakovosti.
KOMPONENTE: - Procesor: Amd X2 4600 2,4 GHZ Dual Core
- 4 GB Rama
- Trenutna grafična: Sapphire 3650 512 mb gddr2 (nima HDMI priklopa)

Zasledil pa sem tudi da naj bi USB-ji omogočali prenos HD filmov. Namreč moja televiija ima USB vhod in me zanima ali je tudi to rešitev s katero bi lahko gledal HD filme.

Hvala vnaprej.
  • spremenil: EdHardy ()

KoMar- ::

Ker pa mi je predrago da bi si kupil blu ray predvajalnik ter originalne filme, me zanima ali obstaja kakšna preprostejša rešitev.

Zafrknil si se, ker take stvari omenjaš. S tem kršiš pravila foruma. Preprostejše rešitve kot kupit originalne filme NI.

Ti pa vsaj malo pomagam: komot kupiš adapter DVI-HDMI, kjer ne izgubiš nič kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

galu ::

Preko USB gre najlažje. Katere formate in podnapise pa tvoj TV podpira, pa kar na googlu preveri :)
Tako to gre.

EdHardy ::

Torej lahko gledam tako preko HDMI kabla kot tudi tako da prenesem z usb-jom (mkv file) ... ampak je kvaliteta tudi tako dobra kot če bi imel predvajalnik blu ray pa original film ?

KoMar- ::

Približno.

EdHardy ::

Takšen je sedaj moj načrt: 1. filme predvajam na računalniku preko bs playerja. (mvk file)
2. Kupim adapter DVI/HDMI (http://www.mimovrste.com/artikel/234001...
3. S HDMI kablom povežem na TV in tako naj bi gledal filme v FULL HD kakovosti ?

In seveda če je to možno pa me še zanima če je moj računalnik dovolj močan da bi gladko predvajal filme (1080p)(računalnik je zgoraj naveden)


lp

blackbfm ::

Ja zgleda dovolj močen sicer pa probaj.

Z adapterjem ne bo šlo prenašat zvoka. Razen če boš kje staknu ATIjev adapter za točno to serijo.

In ja pravilno si predstavljaš kako stvar deluje. Kvečjemu moraš bit mal pozoren da nastaviš pravilen refreshrate (60hz se mi zdi), drugače se ti lahko slika na tv zatika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

EdHardy ::

Glede zvoka pa ja, namen si imam kupit sitem kot ga ima moj brat (5.1 sistem) na katerega se lahko priklopi vse posebej (tv, pc, ...) tako da bi gledal na tv-ju zvok bi se pa predvajal kar iz računalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110872 (3437) acookook
»

Kateri dvd oz. multimedijski predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
322895 (2188) marvin42
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962609 (39579) rezator
»

Kako najceneje gledati Full HD?

Oddelek: Zvok in slika
174048 (3586) polde66
»

50" 127 cm plazma tv slaba slika

Oddelek: Zvok in slika
362607 (2361) KoMar-

Več podobnih tem