vir: Guardian
Sporno je bilo, da sta dve tretjini tega zneska pripadli ACS:Law, ostanek pa je šel k imetnikom avtorskih pravic. Nekateri ponudniki dostopa do interneta v Veliki Britaniji zato pisarni ACS:Law niso želeli posredovati podatkov o svojih uporabnikih, glasni pa so bili tudi očitki, da jih ACS:Law sploh ni nameraval tožiti, le prestrašiti v plačilo. Glavni družbenik to zanika. Kljub temu odvetniška zbornica (Solicitors Regulation Authority) preiskuje početje ACS:Law, saj jih sumijo ribarjenja: to je pošiljanja več tisoč grozilnih pisem tudi ljudem, za katere niso imeli dokazov o piratstvu, v upanju, da jih bo čim več iz strahu plačalo.
Andrew Crossley, ustanovitelj in prvi družbenik v ACS:Law, je presenetil z izjavo, da se tega posla ne bodo več šli. Kot pravi, je bil zaradi svojega dela deležen številnih groženj. Vdrli so mu v elektronski predal, njegovi družini so grozili s smrtjo, prejel je grožnje o bombnem napadu itn. Zato ne bodo več preganjali piratov, so na sodišču prebrali njegovo izjavo. Toda ker se resnični imetnik avtorskih pravic, to je podjetje MediaCAT, na sodišču ni pojavil in izjasnil, sodišče še ni moglo zavreči 27 primerov, ki jih je ACS:Law le uspel predložiti sodišču. Odločitev pričakujemo do konca tedna.
Poleg tega poteka preiskava podjetja ACS:Law, ker so jim septembra vdrli v spletne strani, pri obnovitvi pa so na splet za nekaj časa postavili vse elektronske naslove osumljencev, da z interneta prenašajo ilegalne vsebine. Preiskavo vodi informacijski pooblaščenec, ki jim lahko izreče globo v višini do pol milijona funtov.
Da bo vsa godlja še večja, je zelo podobna grozilna pisma začelo pošiljati tudi podjetje GCB Ltd. To z ACS:Law nima nobene povezave, razen da sta ga ustanovila dva nekdanja zaposlena. GCL Ltd. je grozilna pisma poslal tudi ljudem, ki jih je bil ACS:Law že obvestil, da so bili postopki zoper njih ustavljeni.