» »

optični čitalec

optični čitalec

gorski volk ::

Ker imam kar precej fotografij in negativov, občasno pa se rabi tudi kaj za preslikat bi rad kupil soliden scaner da bi vse to spravil v digitalno obliko.
Malo sem že pobrskal za modeli pa bi še tu rad kakšno mnenje in nasvet, na kaj naj bom pozoren. Ne bi rad zapravljal celega premoženja, rad pa bi eno zadevo ki ni predraga in dobim solidne rezultate. Recimo Epson V300 ali pa kak Canonov model. Vsekakor mora imeti nastavek za negative in pa da ne bom imel težav z driverji za windows 7.

Malajlo ::

Sam sem to hotel kupiti pa na koncu odnesel v foto studio, ker sem po eni uri uspel narediti približek petih fotk (skeniranje, pa ločljivost, korekcije). Cena je bila okoli 5 EUR/film (role ČB filmov), pa še barvno korekcijo so naredili (ker so ČB filmi modrikasti in je bilo vse potem oranžno).

s1m0n ::

Če maš preveč časa lahko to doma delaš :) Ker res en negativ vzame preveč časa!

gorski volk ::

Ja, hvala za mnenja. Res nisem vedel da vzame toliko časa in dela.

teoo ::

mene tudi mika nakup. Če nabaviš, poročaj. V300 (ali 330) po reviewih sodeč, dela prav lepe skene (z malo truda)

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/tisk...
defying gravity

gorski volk ::

Ja mogoče se pa res odločim za nakup, marsikdaj pride prav.

Zvezdica27 ::

lp,

če boš sam delal se kar pripravi na ogromno dela + navaden scanner je bolj tko (gre, sam pol se moraš ful še ukvarjat s sliko). govorim kot amater, seveda. Poslušaj Malajla - tvoj čas je tudi nekaj vreden, foto studii pa to znajo in točno ve kako in kaj!

Zdaj katerega izbrati, da bo znal pa je spet drugo...

zz

Malajlo ::

Mnja, pri ceni 100 EUR je to 10-15 filmov. Najbrž bi se dalo pa tudi za kak popust zmenit. Dodaš le še za dva pira zraven (ko neseš tja, enega spiješ, ko dvigneš, enega spiješ).
Sicer pa tule nekaj o tem... Zanimivo branje, sploh, ker sem sam imel temnico in posledično imam cele kupe filmov/diasov, ki čakajo na digitalizacijo.
http://www.e-fotografija.si/templates/?...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razvijanje filmov (starih) -> JPG (cena?)

Oddelek: Zvok in slika
71292 (1070) no comment
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314611 (3596) Okapi
»

Kako skenirati diapozitive ali negativ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716274 (8674) cekr
»

Scanner za diapozitive/negative

Oddelek: Kaj kupiti
145302 (3364) no comment
»

Razvijanje digitalnih fotografij (Kje?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
2411206 (4419) MadMax

Več podobnih tem