» »

Iščem program: Mreža nad sliko

Iščem program: Mreža nad sliko

WarpedGone ::

Nekajkrat se mi je že zgodilo, da sm potreboval nek simpl način, da nad neko poljubno sliko (bmp, gif, jpg,...) narišem prozorno mrežo in da lahko njene parametre spreminjam - premikam izhodišče mreže sem in tja, spreminjam gostoto horizontalnih in vertikalnih črt, sučem celo mrežo ipd, skratka da je tak aktiven objekt nad sliko.

Zaenkrat še nism našel nobenega simpl programa, ki bi to znal. Kaka ideja? Platforma ni pomembna.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

33 ogledov in niti ene ideje?

Tolk o kvalitetnem in super grafičnem softveru ...
Zbogom in hvala za vse ribe

lufthammer ::

Gimp ima mrežo za sukanje slike. Z njo lahko delaš točno to - spreminjaš velikost, jo vrtiš, premikaš po sliki,... A ti ne ustreza?

WarpedGone ::

Gimp mi ne ustreza po sami zasnovi. Bolj zboljenga softvera še nism vidu.
Zbogom in hvala za vse ribe

virtuality ::

Photoshop?

lufthammer ::

Meni tudi ni všeč. Res ni prida ima pa mrežo, Paint.net je nima, recimo. Pač, kombiniraš.

IceIceBaby ::

Photoshop.

V meniju greš na View -> Show -> Grid. V nastavitvah lahko določiš razmak med črtami mreže v cm ali pixlih.

urban99 ::

Grid je kul, ni pa fleksibilen. Za take stvari obstajajo plugini (recimo za Illustrator). Imen se žal ne spomnim, bo treba poguglat.

Zvezdica27 ::

lej,

Gimp ti je edina dobra zastonj in legalna izbira ne glede na računalo in operacijski sistem. Če tebi ni všeč še ne pomeni, da je program zanič, ampak bo po mojem problem kje drugje. Vsak program ima svoj layout, če pa bi rad klasiko, pa pojdi v trgovino in kupi Photoshop.

zz

WarpedGone ::

V času ki mi ga bo ukradu gimp s svojo vesoljsko logiko, da dosežem kar potrebujem, si sprogramiram, stestiram in optimiziram lasten program, ki bo delal točno to kar nucam na najbol optimalen in očiten način.

Ni vsak program, ki nekaj zna, kr dober program.
Zbogom in hvala za vse ribe

ST-777 ::

V programu Xara Xtreme postaviš sliko (bmp, gif, jpg,...) na en sloj, čez sliko postaviš drugi sloj in naj narišeš poljubno mrežo, nato vse skupaj izvoziš v bmp, gif, jpg sliko. Slojev je lahko več in poljubni sloj je možno fiksirati, da se ne premika ali začasno napraviti sliko na enem ali več slojev nevidno, kar olajša risanje bolj zapletenih risb ali mrež.

#000000 ::

Če bi povedu za kaj sploh rabiš bi blo verjetno lažje ?

Mipe ::

Inkscape ima tudi mrežo (#) in poljubno nastavljive vodiče (guides).

V brskalniku (FF) pa imaš addone, kot so MeasureIt (za merjenje velikosti v pikslih) in GridFox (za prikaz nekakšne mreže - uporabno za web development).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

WarpedGone ::

Hmmm, tole sta pa zanimiva predloga. Bom sčekiral, hvala!
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Evo, sm sprobal Inkskape in je to to.

Kaj hočem narest?

Imam sliko plašča nekega kompleksnega 3D objekta. Ta plašč hočm izrezat iz kartona in nato ta 3D objekt sestavit.
Žal sama slika plašča ni bila narejena v merilu in sm jo moral povečat na realne mere. Za kaj takega sem potreboval neko referenco, kako to "od oka" narest. Centimeterska mreža v Inkscapu je "žebljica na glavica".

Mipe, hvala!
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti velikost slike v pdf formatu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171568 (1251) opeter
»

corel težava

Oddelek: Programska oprema
262044 (1717) harvey
»

Izdelovanje bannerjev- s katerim programom?

Oddelek: Izdelava spletišč
213858 (3408) CaqKa
»

photoshop in brskalniki - problemi z barvami

Oddelek: Izdelava spletišč
151791 (1571) opeter
»

rm -r v Windows? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
775745 (5745) MasterMind

Več podobnih tem