» »

Izdelovanje bannerjev- s katerim programom?

Izdelovanje bannerjev- s katerim programom?

polixenes ::

Pozdravljeni,

prosim za pomoč pri izbiri najboljšega programa za izdelovanje animiranih bannerjev, oz. pasic. Predvsem me zanima možnost dodajanja kakšnih efektov, dodajanje več slik v eno .gif datoteko, ki potem rotira itd...

Hvala za info.

Polixenes...

Ice-Heki ::

Macromedia Flash - je drag, vendar se da z njim narediti vse kar ti srce poželi - seveda pa ga moraš obvladat, sicer je zelo zakompliciran!

Edit: @sverde21: Za 1 sekundo sem bil hitrejši :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

sverde21 ::

Flash + export to .gif?

EDIT: Ice-Heki me je prehitu za 1 sec :D
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

polixenes ::

Hja, flash je res treba znat. Poleg tega, če ne exportiraš v .gif mora vsak imeti flash predvajalnik naložen, kar pa določeni niti ne obvladajo, čeprav se nam zdi to samoumevno. A kak program, kjer bi samo slikice vstavljal in na koncu skreiral .gif, pa ne obstaja? Sam sem sicer zasledil nekaj teh programov, vendar nekateri ne delajo, nekateri pa pri kreaciji datoteke spremenijo resolucijo, (čeprav sem imel nastavljeno na 100% kakovost) oziroma kakovost slike, da je na koncu cela zrnasta.

No, če se bo kdo kaj spomnil...

Thnx

#000000 ::

Photoshop oz. ImageReady to je dost za ta namen.

bluefish ::

še lažji za to delo je adobe fireworks, ki je tudi primarno namenjen spletni grafiki.

#000000 ::

No ja FW je zlo OK. program, ampak men je IR boljš, ne vem nekak sm navajen PS vmesnika, FW pa ima nek lev vmesnik vsaj ko gre za animacijo. Pa tud tutorialov bo več najdu za ImageReady in Photoshop. Aja btw. se je izdelava bannerčkov full podražila :D ajmo da se zaradi :P

Jackass ::

Ulead ma tut nek GifAnimator. Zelo soliden programček, lahek za uporabo.

Men so Adobe-ovi programi in od nekdanje Macromedie zelo uporabniku neprijazni al sm pa sam js preveč navajn microsoftovga načina razmišlanja. Predn sm se js navadu na Dreamveawer... Expresion Web mi je takoj postou domač.
jAcKaSS

680x0 ::

> oziroma kakovost slike, da je na koncu cela zrnasta
Omejitev GIF formata je definirana paleta z 256 različnimi barvami.

Flash je definitivno tehnologija za sodobne bannerje, po podatkih Adoba je penetracija 99.3%, če pa že statistika laže, lahko za neimetnike Flash playerja še vedno prikazuješ alternativni GIF/JPG.

nejcpirc ::

Obstaja tudi alternativa Macromedia Flashu - SWISH

Snami s torrentov, stestiraj in kupi original, ce mislis uporabljat za zasluzek...si fantje in dekleta to zasluzijo ;)

Tody ::

LOL :) kaka penitracija ? Da zdej nekdo pribije da 99 % ljudi klikne na SWF baner na GIF pa ne bom poču od smeha

Drugače pa ja swish je bil dober mogoče je še vedno, ampak SWF pride do izraza če maš kaka action script uzadi..

680x0 ::

Penetracija = delež uporabnikov s Flash predvajalnikom, torej ljudi, ki so sposobni videt banner...

Kje si pobral tole o klikih na Flash in GIF banner pa ne vem, Tody...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

Tody ::

jah sej zato sem pisal v pogojniku :) Pač sem ekonomist in prvo pomislim na prodajo :P

Jackass ::

Men se zdi tut tale izraz penetracija mogoče mal neustrezen... sam ne bom načenju:\
jAcKaSS

CaqKa ::

>>> A kak program, kjer bi samo slikice vstavljal in na koncu skreiral .gif, pa ne obstaja?

image magick
obstaja tudi windows verzija

samo animirani gifi so kolkor mi je znano disejblani od xpsp2 dalje..
ker to redkokdo nazaj naštela predlagam da raje ostaneš pri flashu. komur youtube nebo delal ga bo namreč hitro spravil v delujoče stanje ;)

680x0 ::

# Market penetration; the degree to which a product or service is known and/or used.

Tomay ::

Gimp animated gif
Pri gimpu pri imenu layerja v oklepaj vstaviš čas Layer1 (1500ms) potem pa filter -> animation -> playback

Windows gif animator

Zakaj uprabljati gif? Zato ker je zastonj.
Voodoo 4Ever

CaqKa ::

kaj ti nuca če je odprt če ti na navem kolko računalnikih nebo delal.

Tomay ::

Meni na ie6 xp sp2 dela b.p.
Tako, da ne vem kje ne bi delal
Voodoo 4Ever

Road Runner ::

samo animirani gifi so kolkor mi je znano disejblani od xpsp2 dalje..


Lahko to podkrepis s kaksnim virom?
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Tody ::

jest sem tud to sprobaval pa nekako nisem prišel do istega za zaključka ko caka...

5.5 in razne maratone al kaj so delal kolne pač nisem sprobaval... na 6 čist lepo prebavi gife (če se premikajo so pač animirani ane ?)

CaqKa ::

možno. dopuščam možnost da so msdnaa xpji tak naštelani. jaz sem moral v ie nastavitvah prestavim, podobno kot ono z priponkami pri outlook express.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premikajoča slika (gif) kako?

Oddelek: Programska oprema
165771 (2013) Tralala999
»

Izdelovanje banerjev

Oddelek: Izdelava spletišč
61718 (1584) R33D3M33R
»

ImageReady

Oddelek: Programska oprema
111047 (926) cartman1
»

Photoshop/ImageReady: izvoz slice-a kot transparentnega gifa

Oddelek: Programska oprema
61267 (1209) Oven-2k
»

Programi za spletno grafiko?

Oddelek: Programska oprema
81435 (1337) kuntek

Več podobnih tem