» »

Težava Windows7

Težava Windows7

MasterKiD ::

Opis težave: prižgem računalnik in ko se nekaj nalaga in piše Welcome: ko se naloži kaže samo črn ekran...sedaj sem v safe mode.Ima kdo mogoče rešitev zakaj ne deluje?

hvala vsem za pomoč!
  • poskusil klonirati: MasterKiD ()

DeeCoy ::

Laptop/desktop? Na laptopu se mi dogaja isto, pa je treba malo počakat da naloži. Drugače pa daj noter w7 dvd in izberi startup repair.

Cirosiro ::

meni je včasih naložlo samo črn ekran, pa sem tako kot je rekel DeeCoy dal not dvd pa repair pa je delalo potem vse normalno.

MasterKiD ::

deskopt (namizni comp)... Sicer mi ne zazna CD-ja če pa dam startup repair launch pa mi nič ne pokaže...

darkolord ::

Poskusi še low resolution mode

MasterKiD ::

tudi to ne deluje lp :)

ima še kdo kakšno rešitev?

DeeCoy ::

Bootaj iz cdja; v BIOSu nastaviš CD pogon na prvo mesto.

darkolord ::

Poskusi še Last known good configuration in System Restore

MasterKiD ::

Vse sem že probal,tudi CD/DVD sem dal na prvo mesto pa noče bootat kar dalje gre...

DeeCoy ::

Mora bootat. Potem je nekaj narobe s cdjem ali tvojo optično enoto.

MasterKiD ::

Na drugem računalniku dela... Zdaj sem na tem "pokvarnjenem" računalniku v Safe mode.. in me zanima ali obstaja kak program da popravi windows files ipd. ? hvala za pomoč!

DeeCoy ::

A ti bi windowse iz windowsow popravljal? Pametno to.

DeeCoy ::

Da ti objasnim: To je tako, kot bi motor v prižganem avtu popravljal. Moraš bootat iz CDja in popravit, ali namestit windowse na novo.

darkolord ::

No, če mu deluje v safe mode, potem je precej verjetno, da je kriv samo kakšen driver ali servis.

Najbolje da najprej pogledaš v Event Viewer, če tam piše kaj glede zagona.

Poskusi še start -> msconfig. Probaj najprej "Diagnostic startup" in rebootaj. Če ti deluje (torej da dobiš sliko), potem izberi naslednjič "Selective startup" in izklopi za začetek vse ne-Microosftove servise in programe pod "Startup" in jih potem postopoma vklapljaj, dokler ne najdeš tistega, ki je kriv.

ST-777 ::

MasterKiD je izjavil:

prižgem računalnik in ko se nekaj nalaga in piše Welcome: ko se naloži kaže samo črn ekran.
Uporabi try verzijo Hard Disk Manager 2011 Suite, ki ima Boot Corrector poleg drugih funkcij. http://www.paragon-software.com/home/hd...

Med drugim so napisali: "Fix most system boot problems that result from human or program error, or a boot virus activity. "

S programom Hard Disk Manager zapečeš zagonski recovery CD in z njim odpraviš napako pri zagonu.

bluefish ::

Po vsej verjetnosti se gre za kak gonilnik. Naredi tako, kot svetuje darkolord.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

s-adi ::

imam Windowse 7 in elektronsko pošto Windows Life, kadar dobim povezavo na internetni naslov mi ta ne dela, napiše mi "Pri pošiljanju ukaza programu je prišlo do napake"

DeeCoy ::

Verjetno nimaš nastavljenega privzetega brskalnika.

s-adi ::

to bi lahko bil vzrok, ker ostale prejete datoteke v E-pošti pa mi odpira npr pps, doc, dwg ...

ne najdem, kje se že lahko nastavi ta brskalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s-adi ()

s-adi ::

še to. kadar pa prekopiram povezavo (link) v brskalnik, pa mi običajno odpre

amigo_no1 ::

Cold1 ::

Glede nastavljanja privzetega brskalnika:

Odpri meni Start in vtipkaj "Privzeto", klikni na "Nastavitev privzetih programov", odprlo se bo okno nadzorne plošče kjer jih lahko nastavljaš, označi Internet Explorerja (oziroma tvoj izbrani brskalnik) in klikni na "Nastavi kot privzeti program".



Če to ne bo zadostovalo pa imajo sami brskalniki v lastnih nastavitvah možnost, da jih nastaviš kot privzete.

V Internet Explorerju klikneš na ikono zobatega kolesca (Orodja), v meniju klikneš na "Internetne možnosti", v pogovornem oknu, ki se odpre, se nato premakneš na zavihek "Programi" in klikneš na gumb "Nastavi kot privzeto".

(Opomba: Na sliki je gumb "Nastavi kot privzeto" onemogočen, ker je IE že nastavljen kot privzeti brskalnik.)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

s-adi ::

Cold1

najlepša hvala za pomoč, sedaj dela
tega niso vedeli na mikrosoftu,
mislili so da je kriv antivirus ali podobno
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadležni Edge

Oddelek: Pomoč in nasveti
71406 (967) orreel
»

Nujno iščem driver

Oddelek: Pomoč in nasveti
252628 (1428) zuz3k
»

Težava z ikonami

Oddelek: Pomoč in nasveti
141370 (1204) leonček
»

word pravi da nimam instaliranega printerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171132 (822) SLO_Matej
»

Menjava matične in ponovna postavitev starega OS-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
201885 (1587) drzni86

Več podobnih tem