» »

ponovni zagon računalnika

ponovni zagon računalnika

dejan707 ::

Mene pa zanima zakaj se mi računalnik vedno znova zažene. Najprej ga prižgem gre vse lepo in prav,
nato pride do točke ko mi da možnost: start windows normally, last known good configuration (your most recent settings thar worked), safe mode with command promp,
safe mode with networking, safe mode. Ko stisnem star windows normally, ali pa last known good configuration ali pa safe mode, se mi računalnik vedno znova
zažene.
Prosim če mi lahko kdor koli pomaga, hvala v naprej.

blackbfm ::

Ja nekaj je narobe s sistemom..mogoče je prišlo do tega zarad kakšnega virusa al se je pa disku mal strgal. Če nimaš ničesar kar bi pogrešu je najboljše kar formatirat.

dejan707 ::

sem poskušau naložit nanovo vendar mi ne uspeva, v biosu sem hoto poiskati first boot vendar nikjer ne piše,piše pa samo boot,ter z katerimi napravami lahko naložim.prva naprava je bila disketnik,sem hoto dat na cd-rom vendar ne piše,piše pa usb in še enih par.
v bistvu ko dam cd v cd-rom mi ga sploh ne zazana.
prosim za nujno pomoč,hvala za morebitne odgovore.

dejan707 ::

sem zamenjau rame,v upanju da so rami pokvarjeni,še vedno se ponovno zažene. Lepo prosim če je komu znana napaka
ali pa da pozna rešitev,ga lepo prosim.
hvala v naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejan707 ()

Urc ::

Jaz osebno bi rekel, da te zapušča matična plošča. Mogoče je pa napajalnik, glede na to da ni potegne cdroma in to ?

dejan707 ::

hvala za odgovor,mi je pomagalo,zdaj bom pa vido,najprej napajalnik zamenjat,bom poročau kako stanje bo.:-)

imagodei ::

Jaz stavim na okvarjen disk. Pojdi v recovery konzolo in zaženi chkdsk. Če imaš gor pomembne podatke, prestavi še pred tem disk v drugo mašino in naredi backup podatkov.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Poglej napajanje CD enote (4 pin molek), če ti ne zazna enote, je možno, da imaš raztegnjene kontakte. Disk dvomim, da je okvarjen, ker bi pisalo, da ne najde diska. Drugače pa daj malo več podatkov, kakšno konfiguracijo imaš.

ussborg ::

startaj v safe mode in preglej z kakim anti virusom če nimaš kaj gor.dosti krat je kaka svinjarija gor tak problem sem mel tudi jaz pa mi je klolega ki obvlada situacijo rešil pc.ker osebno mislim da je bolje pogledat da ni kaka svinjarija gor kot pa kupovat in trošit evre brez veze.danes pa je toliko svinjarje ki povzričijo tezave da peče glava.tako da zazeni v safe mode in preveri vse opcije antiviruse ali kake programe za register itd.in preglej v task managerju kaj ti laufa.probaj HIJACK THIS na spletu kaj ti on najde v task managerju.in anti virus micro trend on line če kaj najde.lp

dejan707 ::

bi probal če bi lahko prišel v safe mode, vendor tudi to kot vse ostale možnosti,ki jih stisnem (safe mode,start windows normaly,
last known good configuration.....)se mi vedno znova zažene.tak da....:-),vendar vseeno hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejan707 ()

dejan707 ::

procesor je od AMD,zvočna in grafiča sta integrirana na matični plošči Asus A7N266-VM, disk je 40 Gb

solatko ::

Ti v bios-u najde pekač?

imagodei ::

solatko> "Disk dvomim, da je okvarjen, ker bi pisalo, da ne najde diska. Drugače pa daj malo več podatkov, kakšno konfiguracijo imaš."

Ne bo držalo. Kot že tolikokrat doslej, sem pred dvema tednoma imel na popravilu PC, ki se neprestano resetiral. Prišel je do menija za izbiro Safe mode itn., karkoli si izbral je pokazal Windows XP logo in kao začel nalagat Polkna. Po 3 sekundah se je resetiral.

Recovery konzola, poženem chkdsk - začne ružit po disku in po parih urah je še vedno na 31%. Da ne bi zjebal podatkov, hočem naredit image diska, Clonezilla me obvesti, da je NTFS volume v kurcu. Dam disk v drug računalnik, hočem pogledat, kaj je gor - volume is not formated... Zanimivo, 5 minut prej je bil v drugem računalniku kot primarni disk in PC je znal bootat iz njega.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Se zgodi, vendar bi sam najprej preveril, kaj je z pekačem, saj lahko zaradi napačnega delovanja le tega, pride do resetiranj. Naj odklopi pekač, pa poizkusi, sploh pa če mu ga bios ne zazna.

ferguson ::

lahko da je fuč podatkovni kabel probaj ga izklopiti in vklopiti nazaj in če nebo bolše ga zamenjaj izklopi ga iz diska in iz platein ponovno vklopi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferguson ()

dejan707 ::

sem izklučo pekač pa vse tak da je zdaj samo disk priklučen,pa me še vseeno zajebava,jaojao

dejan707 ::

podatkovni kabel je vredu ker sem ga z drugim kablom zamenjau,napaka ostaja enaka,še vedno se resetira.
torej podatkovni kabel ni...

mesoreznica ::

Pomoje ti je plata šla. Glih včeraj sem štimal mašino kjer sem bil prepričan da je disk fuč, ker ko sem htel na na novo instalirat winse diska sploh ni zaznalo. Dam disk na drugo mašino, dela normalno. Na koncu se je pokazalo da je plata.

Imaš možnost drug disk dat gor?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

dejan707 ::

sem zamenjau disk,še vedno ga resetira,disk sem dal v drugo mašino pa dela normalno,ko pa ga dam nazaj,pa mi ga resetira.

solatko ::

Kaj ti pa počne brez diska?

dejan707 ::

če nimam diska priklučena mi napiše: disk boot failure, insert system disk and press enter

solatko ::

Disk c imaš na ata ali sata.

dejan707 ::

disk je ata. navaden disk je.

solatko ::

Potem preveri napajalni konektor (molek 4), če so se raztegnil kontakti. Če imaš na ata-ide še kakšno stvar, izklopi in probaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik ne pride v windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
9827 (658) Mesar
»

Help!!! -ZACETNIK

Oddelek: Pomoč in nasveti
6988 (813) Meamoto
»

Med zagonom WinXP resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
51151 (1124) TaDayDreamer
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81310 (1190) junior
»

Problem z delanjem particij

Oddelek: Operacijski sistemi
9789 (668) sash

Več podobnih tem