» »

Tiskalnik - najugodnejši

Tiskalnik - najugodnejši

Dzeba ::

Zdravo, za v dom čez teden bi potreboval tiskalnik. Uporabljal bi ga samo za občasno tiskanje raznih minimalnih barvnih tekstov (1 list), kakšno slikco, ter za kakšno skeniranje :D Zdej, ker ga ne bom ravno ne vem koliko uporabljal, bi vzel nekaj najcenejšega na trgu. Kaj predlagate?

Se mi splača vzeti multifnkcijsko napravo ali raje samo tiskalnik + en skener ? Kaj je bolše/cenejše :D

Hvala

lp

Brane2 ::

Jaz sem vzel Canonov MP630.

Imel sem nekaj glavobolov, da sem uštimal driver za tiskalnik, a zadaj dela brez problemov.

Dobil sem zanj refille in nadomestne čipe za kartuše in sedaj je tudi tisk poceni.

Tiskalnik ni ravno hitrostni kralj a za tisk semtertja kake strani več ko dovolj.

Fino je za domačo uporabo ker imaš samo eno napravo namesto dveh ali več in ti zavzame bistveno manj prostora.

Pa možnost tiska na CD/DVD ploščke tudi prav pride...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dzeba ::

Brane2 hvala za odgovor, zanima me pa sledeče. Koliko si odštel zanjga, ter koliko stanejo refile in nadomestne kartuše? Skener je dokaj vredu?

lp

Bias ::

Za tvoje potrebe bo dovolj Canon MP250 in te pride ceneje kot tiskalnik in samostojno skener...pa tudi placa vzame manj.

http://www.biring.si/trgovina/pregled-i...

Brane2 ::

Tista MP250 ne zna tiskat na ploščke, kar mnogokrat prav pride.

Dzeba je izjavil:

Brane2 hvala za odgovor, zanima me pa sledeče. Koliko si odštel zanjga, ter koliko stanejo refile in nadomestne kartuše? Skener je dokaj vredu?

lp



Takrat je bil nekaj čez €100 v BigBangu. Refille sem kupil nedavno v Svet Črnil. Mislim, da je bilo €12 za deciliter, ki je zadosti za 10+ polnjenj.

Za vsako kartušo sem moral kupit še čip, kar je zneslo 5 * €5=€25
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mr1two ::

Jaz priporočam Epson SX115. Nadomestne kartuše so "zastonj", tako da tudi če boš printal nekoliko več, bo precej ugoden (ko kupiš refilable kartušo(okrog 10EUR) te refill košta po 2 do 3 evre na kartušo). Imaš pa vsako barvo v svoji kartuši.
Sam imam SX125, je dober, ampak na žalost kompatibilnih kartuš zaenkrat še ni, zato trenutno ni najboljša izbira.
Še eno opozorilo pri epsonih: Brizgalne šobe so locirane na tiskalniku, kartuše so zgolj containerji za barvo- to pomeni, da če printaš res malo, se zadeva zasuši in treba je pelat na servis.

Pri canonovih pixmah(teh cenejših, MP250 npr) imaš kartuše, ki imajo brizgalni del vgrajen na kartušah(če se torej zasuši, menjaš samo kartušo).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Brane2 ::

Pixma MP630 ima glavo posebej in vsako barvo posebej. Ima 5 barv od katerih sta dve črni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dromar ::

Jaz bi si tudi sposodil temo...
Sem študent in bi rad najcenejše tiskanje možno! V študentski fotokopirnici je ena stran 6centov, kar pri recimo 2000 straneh na leto nanese 120EUR.
Rabim izključno črnobeli tisk, tako da mi je vseeno, če je printer barvn al črnobel, prav tako mi je vseeno za hitrost tiskanja, ker imam časa na pretek in se nikoli ne mudi!
Kar me zanima je to, če je možno torej dobit nek printer, s katerim bi lahko prišparal v roku 5 let (do magisterija torej)...Uporabljal bi pač refillable kartuše. V ceno seveda spada še papir, ki je približno 1cent na list, če kupim najcenejšega!

Brane2 ::

Najdi poceni rabljen printer prejšnjih generacij, ki nima čipov na kartušah in za katerega se dajo dobiti poceni črnila.

Kakšen elcheapo stari Epson bi znal biti O.K. Ostalo mi je par hektolitrov črnila zanj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bias ::

@Brane2: glede na njegov opis, dvomim da potebuje natisk modijev.

@Brane2: deljene kartuše in možnost menjave glave je dobra zadeva v kolikor uporabnik tiska "veliko" za njega je bolši sistem ta,saj ob menjavi kartuške zamenja tudi glavo (kartuša ima že integrirano glavo) in ima praktično ob vsaki menjavi novo (za čb in col).

@Dromar: v kolikor te ne moti investicija kupi Canon LBP6000 za cca. 107EUR nato te pri nakupu novega tonerja izpis pride cca.0,036EUR pri uporabi originalnega tonerja!!! Torej če nabaviš kompatibil, še ceneje.

Rabljeno se ti ne splača nabavljat, NI garancije in ni tako dober... Investicija se ti vsekakor na rok 5 let splača.

Dzeba ::

Jaz gledam res uno najbolj možno poceni varjanto, pa da je okej. Kateri proizvajalci imajo najcenejše kartuše? In kateri od multifunkcijskih je najugodnejši glede na nakup/uporabo/kvaliteto ? Ter seveda, da je čim bolj preprost za uporabo .. ne da se 15 min zajebavaš predno ti natisne -.-

Tam do 50 eur max :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzeba ()

MTm2H37rqt7B ::

Canon PIXMA MP640, ta ima se wifi, in ti odpade se en kabel + lepo deluje po mrezi.

EDIT: Ups, nism vidu da si postavil omejitev 50 EUR.

Zgodovina sprememb…

Bias ::

Mislim, da ti obojega nekako ne bo uspelo izvesti... Torej cena do 50EUR in poceni kompatibilec.

Mogoče poglej Xerox Phaser 3140
po kalkulaciji z original tonerjem, bi te prišel izpis cca. 0,0290 EUR

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Canon PIXMA MP640, ta ima se wifi, in ti odpade se en kabel + lepo deluje po mrezi.

EDIT: Ups, nism vidu da si postavil omejitev 50 EUR.


če se ne motim išče laserski tiskalnik...saj na dolgi rok, se mu definitivno ne izplača inkjet v kolikor ne potrebuje barve! Najcenejša varianta je laserski izpis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Dzeba ::

Potrebujem barvenga, ubistvu uporabljal bom 90% barvni izpis, pa še to max. 10 strani na mesec. Črnobele ne vem če bom 5 strani natisnil na mesec, torej skupaj max 15 kopij pa še to verjetno manj. :) Nucam pa čim bolj natančno pri bravah (plonkci), torej je bolši injekt :D

bond007 ::

Dromar je izjavil:

Jaz bi si tudi sposodil temo...
Sem študent in bi rad najcenejše tiskanje možno! V študentski fotokopirnici je ena stran 6centov, kar pri recimo 2000 straneh na leto nanese 120EUR.
Rabim izključno črnobeli tisk, tako da mi je vseeno, če je printer barvn al črnobel, prav tako mi je vseeno za hitrost tiskanja, ker imam časa na pretek in se nikoli ne mudi!
Kar me zanima je to, če je možno torej dobit nek printer, s katerim bi lahko prišparal v roku 5 let (do magisterija torej)...Uporabljal bi pač refillable kartuše. V ceno seveda spada še papir, ki je približno 1cent na list, če kupim najcenejšega!

Če gledaš samo na ceno izpisa - potem kupi hp laserca, ki uporablja q2612a tonerje (recimo hp 1010, 1018 ali 1020), imaš pa tudi multifunkcijske, ki uporabljaj te tonerje. Cena izpisa čb strani je 0,005€ oz 0,5 centa (pod 13€ za 2500 strani)... Tiskalnik (rabljen)ne sme stati več kot 40-50€, printajo pa tudi solidne čb slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137105 (1008) T-I-N
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036715 (20429) gazer
»

Kartuša kar šla v k....

Oddelek: Kaj kupiti
275656 (4737) Brane22
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429779 (19049) bobby
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye

Več podobnih tem