» »

Nakup novih oken

Nakup novih oken

MeGreat ::

Telbanc je izjavil:

borut_p je izjavil:

Dagre za dejstva in nima veze z nacionalnostjo. Lahko bi bila tudi iz spanije ali ceske. Nima veze. Cenena profilacija prihaja pac trenutno iz poljske in bosne.



Za normalne dimenzije je to čist zadost. In relativno poceni. Do 140x120 bi moglo bit čist v redu. OKna recimo.

Plastična okna izpred 20 let se zaj že menjajo, tko ko se bodo čez 20 let menjala ta ki se zaj vgrajujejo. Plastika ni za zmeraj, tud les ni, aluminij pa je bolj trdoživ. Se pa zaj tud menjajo okna 20 let stara iz aluminija, ker majo tisti faktor okoli 2.

Čez 20 let bo faktor 0,2 ali 0,3 in se bo spet splačalo menjat. Jaz mam 0,89 in je čist dost. Za ta cajt.


Te logike pa ne razumem. Sam menjam okna ko ne funkcionirajo vredu oziroma ko ekonomska računica pokaže da se bo nakup novih oken izplačal. Da bi menjal 20 let stara plastična okna z dvojnim termopanom na celi hiši za 12k € zato da bom prihranil letno 50€, tukaj pa ni nobene logika. Energija je trenutno poceni.

floyd1 ::

fikus_ je izjavil:

Če RAL montaža ni dobro narejena, je čisto vseeno, da daš purpeno. Za menjavo v 30, 40 ali več let stari hiši so že nova okna velika pridobitev.

Jp, okna so ful pridobitev, okrog pa ni važno, če imaš po 4-5 letih luknje in v njih le še prah od PU pene. Glavno, da je okno troslojno. Ne vem, no.

fikus_ ::

PU pena razpada na soncu in če si takšen papak, da montiraš nova okna, špalet pa ne narediš, ti ne morem pomagat. Trislojno okno si pa zaradi lepšega privlekel v stavek.

floyd1 ::

Namesto troslojna lahko napišem tudi "moderna", če je kdo zato dobil peno na usta. Itak so danes vsa troslojna (oz. dvoslojnih ne dobiš nič ceneje - po mojih izkušnjah).

"Klasik" montaža oken v tem času pač ni več ok, šparat se da tudi drugje.

Drugače pa vsi, ki se tega lotevate, je te stvari dobro predebatirat s kakim gradbenikom, ki ima izkušnje z obnovami. Ti so videli že marsikaj in tudi tu je teorija eno, praksa pa drugo.

fikus_ ::

Kaj montiras okna? In za ral montažo več računaš?
Za ral montažo mora biti odprtina v zidu pravilno pripravljena, če ni, nisi naredil nič! Pri menjavi še nisem videl koga, da bi najprej pravilno pripravil odprtino! Pri novih oknih so okenski okvirji debelejsi in marsikdo jamra, da bo manj svetlobe, kar je lahko res. Če pa hočeš po ral postaviti okna, pa imaš še manjšo odprtino, ali pa štemaš.
Poleg tega, če ni hiša dobro in pravilno izolirana, z ral montažo ne pridobiš ne vem kaj, boljša izolacija dolgo ne pokrije višjo cena montaže.
Ral montaža je smiselna za nove hiše ki so ustrezno in kvalitetno izolirane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Telbanc ::

floyd1 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Če RAL montaža ni dobro narejena, je čisto vseeno, da daš purpeno. Za menjavo v 30, 40 ali več let stari hiši so že nova okna velika pridobitev.

Jp, okna so ful pridobitev, okrog pa ni važno, če imaš po 4-5 letih luknje in v njih le še prah od PU pene. Glavno, da je okno troslojno. Ne vem, no.


Purpen je čist u redu, če se vse nardi kot je treba. Takoj zapreš zadevo in je. Jaz mam purpeno, je blo v roku enega meseca vse zaprto.

Purpen razpade le če je na soncu, drgač je obstojen. Če češ met ral, daš ral, če nočeš daš purpen. Sem dal purpen, mi je ral bolši sam se v stare bajturine ne deva, ker je preveč cirkusa.

Pa k nimam ral, ne pluvam čez ral, ker vem kdaj se splača in kdaj ne. Če bi mel nova bajta, bi dal ral. K mam staro sem dal purpen.

Capiraš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

floyd1 ::

Pu pena ima zraven sonca še enega sovražnika, to je vlaga. In pravilno izvedena RAL montaža preprečuje ali vsaj zelo zmanjša možnost kondenza v pu-peni. V prostoru parna zapora, na zunanji strani okna pa paropropustni trak, da se morebitna vlaga odvaja ven. Ker v nasprotnem primeru lahko na zunanji strani kondenz tudi zmrzuje in še dodatno uničuje purpen. Tako so mi razložili g. mojster. Meni se zdi kar logično.

Telbanc ::

floyd1 je izjavil:

Pu pena ima zraven sonca še enega sovražnika, to je vlaga. In pravilno izvedena RAL montaža preprečuje ali vsaj zelo zmanjša možnost kondenza v pu-peni. V prostoru parna zapora, na zunanji strani okna pa paropropustni trak, da se morebitna vlaga odvaja ven. Ker v nasprotnem primeru lahko na zunanji strani kondenz tudi zmrzuje in še dodatno uničuje purpen. Tako so mi razložili g. mojster. Meni se zdi kar logično.


Ja točno tko je, ne rabiš več razlagat. Zelo logično in ne more biti drugače. Verjetno bom kar vrgu ven 2 leti stara okna k niso z ral montažo, in bom nabavu nova z ral. Le tako bom lahko res mirno spal, ker mi ne bo vlaga pojedla purpeno.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

fikus_ ::

Ral montaža oken, če je pravilno izvedena in če so odprtine pravilno pripravljene ter na koncu če so špalete prav narejene, je najboljša varianta montaže oken, ki trenutno obstaja na trgu.

Si opazil kolikokrat se pojavi če v prejšnjem stavku?! Za novogradnjo se da to zagotovit, pri menjavi oken v stari stavbi je pa preveč če-jev! In ko šalabajzersko narediš en če, je cenejše PU pena s podobnim učinkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Gambino ::

fikus_ je izjavil:

Ral montaža oken, če je pravilno izvedena in če so odprtine pravilno pripravljene ter na koncu če so špalete prav narejene, je najboljša varianta montaže oken, ki trenutno obstaja na trgu.

Si opazil kolikokrat se pojavi če v prejšnjem stavku?! Za novogradnjo se da to zagotovit, pri menjavi oken v stari stavbi je pa preveč če-jev! In ko šalabajzersko narediš en če, je cenejše PU pena s podobnim učinkom.


RAL je definitivno boljša varianta v vseh pogledih. Pri pur peni je lahko tudi mnogo če-jev. Priprava špalet pa je pri obeh potrebna, pa montaža oken enako! Tako da ne nabijaj. Pa pri RAL montaži ne moreš kaj veliko zajebat, ker se pena lepo enakomerno porazdeli, pri pur peni pa je zajeb dosti bolj verjeten!

johanblond ::

v zadnjih postih ste kar nekaj nepotrebno pametovali
kratek povzetek, če ne bo kdo bral vsega
v praksi:
za RAL montažo moraš pripraviti okenski okvir z stirudurom (in mrežica in lepilo)
za klasično montažo (purpena) lahko okna montiraš na grobi neobdelan zid (okna ven, nova noter)

v praksi še sledeče:
RAL montažo težko zafrkneš, če greš delat tako kot se dela - brez bližnjic
klasično montažo moraš imeti prave mojstre, ker se da narediti enostavno zelo slabo (pa na prvi pogled narejeno v redu, potem se pa pokaže da ni)

- sosed je še pol leta imel mojstre da so mu popravljali, ker je bilo tako slabo narejeno (kondenz in podobno)
- v službi, starejša stavba, dvojna okna (zunanji deli zidu dvoslojno okno, notranja stran dvoslojno okno) in PIHA čez (pod okensko polico (klasična puprena montaža) (ne šalim se, ko je zunaj minus daš roko zraven in dobesedno piha čez, čutiš na sami roki), špalete se pa tudi čuti da so precej hladne (piha sicer ne, ker so pač potegnili šplalete če purpeno)

l0g1t3ch ::

Kvinta je izjavil:

Alu zunaj les notri je zakon pa še draga niso več .... vzdrževanja dobenega dež jih lepo zunaj pere notri se samo tu pa tam malo obrišejo.


Kar sem jaz zbiral ponudbe se ne morem strinjat da les alu ni drago.

Pvc ~10k€
Les ~16k€ (- subvencija)

Za les alu mi je prodajnik rekel da bi stalo še cca 15% več.
Vse to z ral montažo.

Gambino ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Alu zunaj les notri je zakon pa še draga niso več .... vzdrževanja dobenega dež jih lepo zunaj pere notri se samo tu pa tam malo obrišejo.


Kar sem jaz zbiral ponudbe se ne morem strinjat da les alu ni drago.

Pvc ~10k€
Les ~16k€ (- subvencija)

Za les alu mi je prodajnik rekel da bi stalo še cca 15% več.
Vse to z ral montažo.


Res je. Ne vem, katera okna ima v mislih, ampak dejstvo je, da so precej dražja glede na vsa ostala okna.

koyotee ::

johanblond je izjavil:

v zadnjih postih ste kar nekaj nepotrebno pametovali
kratek povzetek, če ne bo kdo bral vsega
v praksi:
za RAL montažo moraš pripraviti okenski okvir z stirudurom (in mrežica in lepilo)
za klasično montažo (purpena) lahko okna montiraš na grobi neobdelan zid (okna ven, nova noter)

v praksi še sledeče:
RAL montažo težko zafrkneš, če greš delat tako kot se dela - brez bližnjic
klasično montažo moraš imeti prave mojstre, ker se da narediti enostavno zelo slabo (pa na prvi pogled narejeno v redu, potem se pa pokaže da ni)

- sosed je še pol leta imel mojstre da so mu popravljali, ker je bilo tako slabo narejeno (kondenz in podobno)
- v službi, starejša stavba, dvojna okna (zunanji deli zidu dvoslojno okno, notranja stran dvoslojno okno) in PIHA čez (pod okensko polico (klasična puprena montaža) (ne šalim se, ko je zunaj minus daš roko zraven in dobesedno piha čez, čutiš na sami roki), špalete se pa tudi čuti da so precej hladne (piha sicer ne, ker so pač potegnili šplalete če purpeno)


Namesto stiridurja je pri nas siporex, vseeno ral montaža, niti niso zahtevali stirodurja in mrežice pred montažo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

floyd1 ::

Slonic-tonic: Brez veze pretiravaš. Kreganje ni moj namen, sem le argumentiral svojo odločitev, za katero je bilo zgoraj večkrat (po mojem čisto napačno) napisano, da je samo cuzanje denarja. Vem pa tudi, da ti tega nisi trdil. Mi nimamo ne rekuperatorja in ne klime, kar pomeni, da je parna zapora na notranji strani pri oknih še kako dobrodošla.

fikus_: Lažje je nekaj narediti po točno določenih navodilih in s točno določenim materialom (RAL) kot nekaj bolj po domače s kakršnimkoli materialom. In naenkrat je pri drugi varianti še več če-jev.

l0g1t3ch: Nas so lesena okna prišla precej ceneje od plastičnih. Ob odšteti subvenciji seveda. In ob istih pogojih (RAL montaža). Če se prav spomnim, smo potem od eko sklada dobili nazaj 2.5k. Ampak to je bilo enih 7 (8?) let nazaj. Alu-les pa so bila takrat bistveno (ca. 25%) dražja in o tem sploh nismo razmišljali. Jih ima kolega. Od iste firme. Je pa to po mojem mnenju res najboljše okno. Ampak, ko delaš kompletno obnovo - žal predrago.

Glede špalet pa to: Ko sem pri naši hiši vtrgal ven "škatlasta" okna, so bile okenske odprtine bolj podobne luknjam od granat, kot pravokotnikom. Zato smo špalete v vsakem primeru morali narediti na novo. In v zidu je bil narejen "zob", kar bi brez štemanja in naknadnih zidarskih del pomenilo še kakih 10% manjša okna. Mi je pa monter rekel, da velikokrat tudi na tako starih hišah stara okna le odstranijo in dajo notri nova. Ljudje dajo 10k za nova okna, problem pa je dat 300 EUR za poravnat špalete.

Namesto stiridurja je pri nas siporex, vseeno ral montaža, niti niso zahtevali stirodurja in mrežice pred montažo.

RAL montaža ni samo ena. Je menda kar nekaj variant. Skupno pa jim je to, da gre za preizkušene materiale, kjer je manj možnosti kasnejših "presenečenj". Tudi mi nimamo stirodurja. Žal. Pri siporeksu, ki je že sam po sebi dobro izolativen, te ne rabi glava bolet, pri navadni opeki pa.... Danes bi tudi to naredil, takrat pa sem se premalo pozanimal.

fikus_ ::

Siporex je za direkten ral ok, navadna opeka ne, tam se zidarsko odprtino obleče s stirudurjem.

Za novogradnje ral ja, za menjavo vprašljivo. Če hočeš naredit prav, ali štemaš ali imaš manjša okna. Poleg tega je čisto vseeno, ker imaš pri stari hiši polno toplotnih mostov (preklade, balkoni, terase, . . . .).

floyd1 ::

Siporex je za direkten ral ok, navadna opeka ne, tam se zidarsko odprtino obleče s stirudurjem.

Ni bilo zahtevano takrat. Poslati pa sem moral vse fotke te obnove po fazah (tudi neobdelane in obdelane špalete). Če kaj ne bi bilo OK, najverjetneje ne bi dobil denarja. Danes se zavedam, da bi lahko z minimalnim vložkom naredili še precej boljše.

Za novogradnje ral ja, za menjavo vprašljivo. Če hočeš naredit prav, ali štemaš ali imaš manjša okna. Poleg tega je čisto vseeno, ker imaš pri stari hiši polno toplotnih mostov (preklade, balkoni, terase, . . . .).

Balkonov in teras na srečo nimamo. Preklade pa ja, nimamo jih oblečene v opeko z zunanje strani, kot sem videl pri kvalitetnih novogradnjah. A še vseeno so vsaj pod fasado. Pri nas so po mojem večji problem škatle od rolet, a sem se že pri obnovi zavedal, da "pasivke" iz tako stare bajturine (l.37) pač ne moreš naredit.

fikus_ ::

Če imaš izolacijo čez preklade je ok in okna postavljena na zunanji rob zidu.

floyd1 ::

Jp, okna smo ven prestavili. Če že vse delaš praktično na novo, pol ni problema. Starši pa jih npr. niso hoteli dat, ker bi morali še vse notranje police menjavat...

fikus_ ::

Če daš okna na sredino zidu, zunaj pa 15-20 cm izolacije, hiša zgleda čudno, kot bunker.

borut_p ::

Ko tukaj pišete, da RAL montaže ni mogoče zafrkniti - brez skrbi, enostavneje jo je zafrkniti, kot pravilno narediti.
Pa še za navadno montažo - torej PUR peno (ki je med drugim uporabljena tudi pri ral montaži, ko se jo dela z zunanjim in notranjim trakom - koliko od vas ve, da je potrebno površine pred nanosom PUR pene navlažiti?
Detajli, ki jih še "mojstri" ne vejo in jih je potrebno učit in to monterje od renomiranih proizvajalcev v SLO.

spicymilk ::

Zdravo,
Kakšna priporočila med RS okna ter Termoglas?
cena praktično enako za zelo podobno ponudbo.

borut_p ::

odloči se na podlagi specifikacij in pa profilov, ki ti jih ponuja. ne moreš kar tako pričakovat da ti bomo svetovali, če ne vemo kaj je v ponudbi

kancler ::

Končujem s špaletii.
Je nerodno in počasno delo, vse dostopam iz stanovanja, privezan na štrik, stopim na okensko polico. Večje luknje zapiram z obtolčenim celgo in našopam izravnalno maso... Stirodur in pu peno sem tudi že dal, čaka me še mrežica in gips poravnava s fasado (tukaj se ne bom mučil estetsko ker je predvidena obnova fasade) toliko da mi ne bo slučajno kje zatekala voda.

Res bi rabu dvigalo ali pa oder z zunanje strani za kvalitetnejšo obdelavo. Zdaj mi je jasno zakaj se je monter na vse pretege izogibal obdelavi špalet ker je vedel kera jeba ga čaka... 800eur cenješi račun. Bom postnu še slike ob priliki prej in potem situacija.

Twixz ::

Jst bom zdej dal nova okna noter. Ta so stara 30 let.
Me pa zanima, delali smo "kukrl" ene 5 let nazaj, dali nova okna. Se splača to menjat?

Ales ::

Twixz je izjavil:

Jst bom zdej dal nova okna noter. Ta so stara 30 let.
Me pa zanima, delali smo "kukrl" ene 5 let nazaj, dali nova okna. Se splača to menjat?

Od kod pa naj vemo kaj in kako si vgradil tja? Meni kristalna krogla pravi, da ne, ampak na tvojem mestu bi vprašal še random funkcijo, ker je včasih točnejša.

:P

kancler ::

Na bajti bi jaz vsega se lotil s tem da bi še razmislil o kombinaciji rekupacije, nova izolacija/fasda, toplotna črpalka. Nova okna s temi dodatki zraven in bo rešeno za ful časa.
Jaz bi zamenjal da je ista linija, račun bo dražji za koliko? 200-300eur?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kancler ()

PrimoZ_ ::

V starejši hiši so okna izvedena tako, da je na vrhu okna na notranji strani lesena škatla z roleto, zunaj pa je betonski rob.
Dilema je kako sedaj montirati nova okna:
- pustiti kot je sedaj, torej da je roleta na notranji strani, škatla je seveda danes precej manjša tako da se prostor oblepi s stirodurjem. Potencialno problematično se mi zdi, da je pri vrhu okna reža skozi katero se spusti roleta in tam v škatlo od rolete vdira hladen zrak, kar lahko vodi do kondenza in plesni, na notrani strani nad oknom. Dodaten minus je, da so okna za cca 13 cm zamaknjna v steno, torej ko se naredi fasada bo tudi v primeru grafitnega stiroporja okno pomanjeno cca 28 cm v notranost or roba fasade.
- okna se pomaknejo na zunanji rob za kar pa pravi mojster da potem zgubimo nekaj višine okna in potrebno je delati 20cm debelo fasado da se prekrije škatlo od rulet, kar spet pomeni da je okno efektino 20cm v steni.
Višino se lahko sicer poveča tako, da se gre odstranit tisti betonski rob na vsakem oknu, ampak si mislim da bo to še in še dela. In vprašljivo kako se da to izvest brez zunanjega dvigala.

Kake ideje/lastne izkušnje ?

borut_p ::

si siguren da je betonski rob? pri nas je kombiplošča - ki je špricana z betonom pa mogoče varljivo izgleda.
ostani na opciji 1. kaseto rolete pa vzemi "pravo". so take, ki so znotraj izolirane in imajo zelo malo toplotnega mostu
https://www.google.com/search?q=kaseta+...

najdi variacijo ki te pomirja. pri dolgoročnih projektih se ne splača šparat.

recimo medle ima kaseto iz XPS
https://www.google.com/search?q=kaseta+...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

PrimoZ_ ::



Identično zgleda v našem primeru.
https://drive.google.com/file/d/1O1d9VH...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

PrimoZ_ ::

Identično zgleda v našem primeru.



Nadokenska roleta pa potem pride takole. Vprašanje pa koliko na označenem delu prehaja hlad oz. koliko se ohladi spodnji del roletne omarice, da se ti ne dela pol ta kondenz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

koyotee ::

 zunanje, globina cca 15cm

zunanje, globina cca 15cm

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

otorik ::

PrimoZ_ je izjavil:

borut_p je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ko je ravno o oknih.
Inplast, pvc nagode, tip top, internorm so odgovorili na povpraševanje. Prvi so 2kEUR cenejši ostali so primerljivi. Kako priporočilo ?

Lesena odpadejo.


Kakšne ponudbe si pa to dobil, da je tiptip v rangu internorma?


Ni čisto enaka cena, ampak je internorm dražji slabega tisočaka, vmes pa je še pvc nagode.
Medtem ko imaš InPlast, ki je 2kEUR cenejši od tiptop.

Osebno so me najbolj prepričali tiptop, me pa zanima kako da je inplast toliko cenejši. profile/stekla/okovje itak vsi kopujejo od parih ponudnikov.
So pa vsi "popljuvali" tiptop da so samo prodajalci Poljskih oken, kar mene sicer ne moti.


Ponudnikov, ki izdelujejo posamezne dele, je kar precej.
Ima pa tudi vsaka država podjetja, ki delajo dobra in slaba okna, ni to omejeno na Poljsko, kot so nekateri pisali. Je na Poljskem tudi podjetje, ki je največji proizvajalec PVC oken v Evropi in mislim da morajo nekaj prav delati, da so to dosegli. Lahko pa vedno najdeš tudi drug ekstrem, kjer na vsakem koraku šparajo in bo okna že čez 10 let treba menjat.
Drugače pa se bo največ za ceno poznalo pri garanciji. Za TipTop okna vem posebej, ker so mi že 3 leta nazaj montirali in majo 12 let garancije na vse dele okna, pa nič drugega drobnega tiska. Ko sem pa takrat klical pa se pogovarjal z drugimi ponudniki, pa majo večinoma na 3 stvari - profile, okovje in steklo. Pa po možnosti samo 5 let na okovje. Pa se že tu malo vprašaš, zakaj ne dajo več. Pa za druge stvari, kot so tesnila, pa rečejo da je to samo potrošni material, ampak eni pa lahko dajo 12 let garancije na to...Mislim ni logično, očitno morajo biti v materialih razlike. Potem pa še eni pogojujejo garancijo z rednim vzdrževanjem, pa vsako leto plačuješ njihovo urno postavko ali pa upaš, da nič ne bo narobe.

Po mojem, tu pridejo največje razlike v ceni.

Glede purpena in obstojnosti pa je tako, da je vse odvisno od tega, kakšen purpen uporabljaš, ker imaš različne temperaturne obstojnosti, zvočne izolativnost in UV tudi.

floyd1 ::

Tvoj post je en sam EPP. Zato si se prijavil na forum?

12 let garancije navadno dajo posredniki, ki bodo jutri zaprli firmo "Goljufam d.o.o." in pojutrišnjem odprli "GoljufamŠeBolj d.o.o.", ki s tvojimi okni kao ne bo imela nič več, garancijo pa si lahko potem nekam vtakneš. Tisti z lastno proizvodnjo si tako telovadbo malo težje privoščijo, o kvaliteti pa to ne pove - nič.

Invictus ::

floyd1 je izjavil:

Tisti z lastno proizvodnjo si tako telovadbo malo težje privoščijo, o kvaliteti pa to ne pove - nič.

Okna, proizvedena v Sloveniji, ne obstajajo.

Vsi profile uvažajo iz Avstrije/Nemčije, tako les kot alu, že narezane na mere in jih pri nas samo sestavijo. Tudi "ugledne" in znane firme.

Pri PVC mogoče kdo ima tisto zastarelo mašino za vlečenje profilov, ampak to Švabi metali ven 15 let nazaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Okna, proizvedena v Sloveniji, ne obstajajo

Profili so vseeno samo polizdelki, to še ni okno. Po zgornji analogiji lahko potem rečemo, da tudi nemških avtov že dolgo ni več.

borut_p ::

Invictus je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Tisti z lastno proizvodnjo si tako telovadbo malo težje privoščijo, o kvaliteti pa to ne pove - nič.

Okna, proizvedena v Sloveniji, ne obstajajo.

Vsi profile uvažajo iz Avstrije/Nemčije, tako les kot alu, že narezane na mere in jih pri nas samo sestavijo. Tudi "ugledne" in znane firme.

Pri PVC mogoče kdo ima tisto zastarelo mašino za vlečenje profilov, ampak to Švabi metali ven 15 let nazaj...


Profili se dobavljajo kot 6m palice, ostalo se izdela v delavnici. In dobro narejeno okno ni samo profil. To je dobro vidno na Alu izdelkih, kjer je delavnica se kako pomembna - natancnost zage in sestavljalca. PVC mogoce malo vec odpusca, saj so vogali lepljeni, leseni pa kitani.

Invictus ::

floyd1 je izjavil:

Okna, proizvedena v Sloveniji, ne obstajajo

Profili so vseeno samo polizdelki, to še ni okno. Po zgornji analogiji lahko potem rečemo, da tudi nemških avtov že dolgo ni več.

Saj jih ni. Je samo nemška znamka...

borut_p je izjavil:


Profili se dobavljajo kot 6m palice, ostalo se izdela v delavnici. In dobro narejeno okno ni samo profil. To je dobro vidno na Alu izdelkih, kjer je delavnica se kako pomembna - natancnost zage in sestavljalca. PVC mogoce malo vec odpusca, saj so vogali lepljeni, leseni pa kitani.

Mogoče jih kdo še žaga, ampak nihče od klicanih jih ne. Pa sem klical vsa boljša podjetja, ki prodajajo lesena okna, ker sem hotel par oken narediti preko vrste. In za to plačati. Pa nisem mogel.

Dobijo že narezane kose in jih sestavijo. Pač po merah stranke... Nimajo nobenega profuila na lagerju.

Jebi ga, just-in-time delivery sfuka vse nas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

borut_p ::

Je pa po eni strani to logicno, saj je tako poraba materiala res optimalna. Drugace je slo pa v koš ogromno ostankov pa ce je fabrika se tako probala optimirati.
alu oz pvc imajo se kar na lagerju profile in sestavljajo sami

floyd1 ::

Dobijo že narezane kose in jih sestavijo. Pač po merah stranke... Nimajo nobenega profuila na lagerju.

To potem tudi pojasni dejstvo, da ob napačni izmeri okna spet čakaš 14 dni na novo. Tako je eden večjih proizvajalcev pri nas naredil ca. 20cm prenizko dvižno-drsno steno in smo imeli potem 14 dni hišo spodaj odprto, ker se prej kao ni dalo naredit...

Ampak... les pa si verjetno vseeno žagajo sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Invictus ::

14 dni za PVC.

Za les je dobavni rok 6-7 tednov.

In še 1x, prodajalec mi je sam rekel, da dobijo iz Avstrije že nažagane kose..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

otorik ::

floyd1 je izjavil:

Tvoj post je en sam EPP. Zato si se prijavil na forum?

12 let garancije navadno dajo posredniki, ki bodo jutri zaprli firmo "Goljufam d.o.o." in pojutrišnjem odprli "GoljufamŠeBolj d.o.o.", ki s tvojimi okni kao ne bo imela nič več, garancijo pa si lahko potem nekam vtakneš. Tisti z lastno proizvodnjo si tako telovadbo malo težje privoščijo, o kvaliteti pa to ne pove - nič.


Firma, ki dela več kot 2 milijona prometa letno in je že 13 let na trgu? Takšne firme, kot ti govoriš, ostanejo 5 let max, potem jih reklamacije pokoplejo. Pa če že praviš, da si tisti z lastno proizvodnjo to težko privoščijo, zakaj ima potem MIK celje, ki imajo lastno proizvodnjo, garancijo na okovje pogojeno z rednim vzdrževanjem?
Mislim a ni logočno, da če je nekaj vredu narejeno, pa bi naj držalo 40 let, da naj ne bi bilo odvisno od tega, da moraš vsako leto vzdrževat?
Pa če ni garancija povezana s tem, zakaj nimajo garancije na tesnila, češ da je to potrošni material, ko ga pucaš, ko je dotrajan - 5 let, po njihovih besedah, pa zamenjaš, medtem ko eni pa majo garancijo na to? A si ne more podjetje z lastno proizvodnjo potem privoščiti tega, da dajo vsaj nekaj?

borut_p ::

Obljublja se veliko, podari pa potem zelo malo. Firme kot jih opisujes morajo tako pristopati na trgu, da dobijo svoj nabor strank. Drugo je potem uveljavljanje take garancije

Da ti ponujajo garancijo na okovje brez vzdrzevanja ... naceloma vsako okovje zdrzi 10let ne da se ga dotaknes - imam osnovne od MIK celja pa po 10 letih se vedno laufajo. Kaj bo cez 10let pa ne vem. Je pa potrebno vsako mehaniko primerno vzdrzevat - enako gre tudi za gonilko oken - tudi ce imas od Winkhousa bo priporocilo o vzdrzevanju. Mene bi to kvecejmu odvrnilo od firme, ki bi to navajal kot prednost. Kar se pa tesnil tice ... so od proizvajalca profilov ... tako da tudi tukaj ne more prodajalec nekaj svojega gonit.

Od takih, ki dajejo obljube v nebo samo stran.

otorik ::

borut_p je izjavil:

Obljublja se veliko, podari pa potem zelo malo. Firme kot jih opisujes morajo tako pristopati na trgu, da dobijo svoj nabor strank. Drugo je potem uveljavljanje take garancije

Da ti ponujajo garancijo na okovje brez vzdrzevanja ... naceloma vsako okovje zdrzi 10let ne da se ga dotaknes - imam osnovne od MIK celja pa po 10 letih se vedno laufajo. Kaj bo cez 10let pa ne vem. Je pa potrebno vsako mehaniko primerno vzdrzevat - enako gre tudi za gonilko oken - tudi ce imas od Winkhousa bo priporocilo o vzdrzevanju. Mene bi to kvecejmu odvrnilo od firme, ki bi to navajal kot prednost. Kar se pa tesnil tice ... so od proizvajalca profilov ... tako da tudi tukaj ne more prodajalec nekaj svojega gonit.

Od takih, ki dajejo obljube v nebo samo stran.


Se povsem strinjam s tabo, da so res firme takšne, ki obljubljajo vse, na koncu pa ni nič od nič. Za MIK vem, ker ko sem menjaval okna, me je ravno to malo odvrnilo, imam pa prijatelja, ki je že leta 2010 vzel okna od TipTop in je ravno letos pokoristil garancijo za eno okno, ko okovje ni blo ok, so prišli in mu vse zastonj zrihtali. Zato sem ravno TipTop omenil, ker tudi sam nisem pričakoval, da bi to naredilo podjetje, za tako dolge roke, pa ni bilo nobenega vzdrževanja omenjenega. Ravno zato sem vesel, da sem vzel pri njih, ker se kaj takšnega res ne pričakuje. Drugače pa samo delim osebno izkušnjo z njimi. Tako da za ostale, ki posplošujete z drugimi firmami, ki obljubljajo in ne dostavijo, se mi zdi malo ne fer, do firm, ki pa vseeno naredijo kot je treba. Zdaj razen če je res izkušnja z to isto firmo, bi razumel.

borut_p ::

Jaz ti pa zelim razloziti da gre za marketinsko foro ki nikakor ne odtehta da bi zato kupil okna pri takem ponudniku. Da gonilke zdrzijo 10 let brez problema kjerkoli ni nekaj posebnega. Zato jim enostavno gre v racunico - da bo zelooo malo primerov takih, kjer bo potrebno menjati v roku obljubljene garancije.
Podobno je bilo ko sta se kia in hyundai oglasevala s 7 letno garancijo na prerjavenje pleha, priznane firme pa 2 leti, ceprav je bilo jasno da pleh zdrzi 10let bp.

floyd1 ::

otorik je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Tvoj post je en sam EPP. Zato si se prijavil na forum?

12 let garancije navadno dajo posredniki, ki bodo jutri zaprli firmo "Goljufam d.o.o." in pojutrišnjem odprli "GoljufamŠeBolj d.o.o.", ki s tvojimi okni kao ne bo imela nič več, garancijo pa si lahko potem nekam vtakneš. Tisti z lastno proizvodnjo si tako telovadbo malo težje privoščijo, o kvaliteti pa to ne pove - nič.


Firma, ki dela več kot 2 milijona prometa letno in je že 13 let na trgu? Takšne firme, kot ti govoriš, ostanejo 5 let max, potem jih reklamacije pokoplejo. Pa če že praviš, da si tisti z lastno proizvodnjo to težko privoščijo, zakaj ima potem MIK celje, ki imajo lastno proizvodnjo, garancijo na okovje pogojeno z rednim vzdrževanjem?
Mislim a ni logočno, da če je nekaj vredu narejeno, pa bi naj držalo 40 let, da naj ne bi bilo odvisno od tega, da moraš vsako leto vzdrževat?
Pa če ni garancija povezana s tem, zakaj nimajo garancije na tesnila, češ da je to potrošni material, ko ga pucaš, ko je dotrajan - 5 let, po njihovih besedah, pa zamenjaš, medtem ko eni pa majo garancijo na to? A si ne more podjetje z lastno proizvodnjo potem privoščiti tega, da dajo vsaj nekaj?

Sem malo pogledal po forumih in je ta tvoja firma ena povprečna SLO žalost z roki montaže in reševanjem reklamacij. Tam kjer pade tudi veliko drugih SLO oknarjev. 13 let delovanja, praviš. Potem pa niso sposobni v 2 mesecih reklamacije rešit? In to pri že drugi reklamaciji... Pri prvi enako :|. Vprašanje, koliko jih še bo in kako dolgo potem to traja.

Ker vidim, da si se samo za ta svoj EPP na forum prijavil - moraš pa biti res zadovoljen s tvojimi okni ;). Mimogrede - EPP se sicer na tem forumu plačuje.

zakaj ima potem MIK celje, ki imajo lastno proizvodnjo, garancijo na okovje pogojeno z rednim vzdrževanjem?

Nekateri avti imajo tudi 5 ali 7 let garancije in je treba takrat redne servise delat, olje menjavat... A ni to čudno? Samo nategovanje, a ne?

otorik ::

floyd1 je izjavil:

otorik je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Tvoj post je en sam EPP. Zato si se prijavil na forum?

12 let garancije navadno dajo posredniki, ki bodo jutri zaprli firmo "Goljufam d.o.o." in pojutrišnjem odprli "GoljufamŠeBolj d.o.o.", ki s tvojimi okni kao ne bo imela nič več, garancijo pa si lahko potem nekam vtakneš. Tisti z lastno proizvodnjo si tako telovadbo malo težje privoščijo, o kvaliteti pa to ne pove - nič.


Firma, ki dela več kot 2 milijona prometa letno in je že 13 let na trgu? Takšne firme, kot ti govoriš, ostanejo 5 let max, potem jih reklamacije pokoplejo. Pa če že praviš, da si tisti z lastno proizvodnjo to težko privoščijo, zakaj ima potem MIK celje, ki imajo lastno proizvodnjo, garancijo na okovje pogojeno z rednim vzdrževanjem?
Mislim a ni logočno, da če je nekaj vredu narejeno, pa bi naj držalo 40 let, da naj ne bi bilo odvisno od tega, da moraš vsako leto vzdrževat?
Pa če ni garancija povezana s tem, zakaj nimajo garancije na tesnila, češ da je to potrošni material, ko ga pucaš, ko je dotrajan - 5 let, po njihovih besedah, pa zamenjaš, medtem ko eni pa majo garancijo na to? A si ne more podjetje z lastno proizvodnjo potem privoščiti tega, da dajo vsaj nekaj?

Sem malo pogledal po forumih in je ta tvoja firma ena povprečna SLO žalost z roki montaže in reševanjem reklamacij. Tam kjer pade tudi veliko drugih SLO oknarjev. 13 let delovanja, praviš. Potem pa niso sposobni v 2 mesecih reklamacije rešit? In to pri že drugi reklamaciji... Pri prvi enako :|. Vprašanje, koliko jih še bo in kako dolgo potem to traja.

Ker vidim, da si se samo za ta svoj EPP na forum prijavil - moraš pa biti res zadovoljen s tvojimi okni ;). Mimogrede - EPP se sicer na tem forumu plačuje.

zakaj ima potem MIK celje, ki imajo lastno proizvodnjo, garancijo na okovje pogojeno z rednim vzdrževanjem?

Nekateri avti imajo tudi 5 ali 7 let garancije in je treba takrat redne servise delat, olje menjavat... A ni to čudno? Samo nategovanje, a ne?



Saj pravim, jaz bi si enako mislil, ker sem tudi sam bral te forume. Ampak po lastni izkušnji je bilo čisto drugače, zato pa sem samo želel delite samo osebno izkušnjo, ker ljudje očitno radi iščejo samo negativne stvari, ki jih pa po moji izkušnji ni bilo.

PrimoZ_ ::

floyd1 je izjavil:


Sem malo pogledal po forumih in je ta tvoja firma ena povprečna SLO žalost z roki montaže in reševanjem reklamacij. Tam kjer pade tudi veliko drugih SLO oknarjev. 13 let delovanja, praviš. Potem pa niso sposobni v 2 mesecih reklamacije rešit? In to pri že drugi reklamaciji... Pri prvi enako :|. Vprašanje, koliko jih še bo in kako dolgo potem to traja.

Ker vidim, da si se samo za ta svoj EPP na forum prijavil - moraš pa biti res zadovoljen s tvojimi okni ;). Mimogrede - EPP se sicer na tem forumu plačuje.

zakaj ima potem MIK celje, ki imajo lastno proizvodnjo, garancijo na okovje pogojeno z rednim vzdrževanjem?

Nekateri avti imajo tudi 5 ali 7 let garancije in je treba takrat redne servise delat, olje menjavat... A ni to čudno? Samo nategovanje, a ne?


Imaš kako priporočilo za katero drugo firmo ?
Jaz sm počasi obupal nad "pravim" izborom ampak bom samo še vrgel kovanec in upal na najbolše :)

Ravno govoril s sosedom, ki je spljuval internorm monterje in kako so izvedli montažo. Če poslušaš zastopnike v posameznih salonih so itak vedno najbolši in konkurenca šalabajzerji :)
Načeloma pa po pogovorih z ljudmi kakih pritožb nad samimi okni ni. Bi se seveda nekateri za kake stvari drugače odločili ampak z osnovami kot je odpiranje/zapiranje in stabilnost pa ni težav.
Še največ pripomb je nad montažo ponavadi.

borut_p ::

Imam izkusnje z mik, jelovico, marles - noben ni v prvem susu prav postimal :)

rok_p ::

Dunaj, komplet obnova večstanovanjske stavbe/bloka, luksuzna stanovanja, čisti center, top oprema, okna lesena, dvakrat dvojno krilo, enoslojno steklo, kot nekoč. Mi ni bilo nič jasno.
rok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421248 (4188) Invictus
»

dvoslojna ali troslojna okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611104 (8590) jabe
»

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

Oddelek: Loža
263709 (2572) Matevz96
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217822 (13188) cheff
»

Kakšna okna?

Oddelek: Loža
143896 (3569) jabe

Več podobnih tem