» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 64
»»

|CyGNUS-x ::

Odločil sem se, da kupim neko stvar prek Amazona. Nimam izkušenj s pošivljanjem in taksam, ki jih moraš plačat preden dobiš paket. Ima kdo mogoče izkušnje s tem? Na strani nisem najdel nobenega "cenika" o taksah in carinah.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

Microsoft ::

Kolker sm jst kupoval knjige tam, das pol zraven se mislim da 9$ za postnino, potem pa ene 1500-2000SIT za carino.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

|CyGNUS-x ::

Torej se pravi, če naročim iz avstrijskega Amazona na pošto v Avstriji kot poštno ležeče mi ni treba plačat carine?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Coinbird ::

Čez mesec bo minlo 1 leto od kar smo stopli v EU. Če naročaš iz avstrije ali bilokatere EU članice -> carine NI.

Boeing ::

Kolk mate nekateri problemov...

Greš na amazon.de (nemčija - cenejša poštnina, ni carine), si izbereš, daš številko kreditne in to je to. Jaz sem naročil v nedeljo zvečer in v sredo zjutraj me je iz postelje vrgel poštar in mi pomolil pod nos paket knjig. Me zanima, katera slo štacuna se lahko s tem primerja - po moje nobena.

poštnina pride tam 5-6 eurov na paket, pa na koncu si lahko še popust 5% omisliš, ker gre kao izven nemčije. Krneki.

Do zdaj zelo zadovoljen. Če bojo ostali taki oz. še boljši, bojo še kasirali od mene.

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

|KoRn| ::

Jaz nisem zadovoljen z amazon.de, ker računaj tudi do 14€ za poštnino, kakor je to bilo v mojem primeru. Ter plus 2 € na vsako dodatno knjigo. ZELO draga poštnina. Priznam pa da pride v treh do štirih dneh.
Freak on a leash!

STASI ::

Če koga poznaš v Avstriji je najlažje tja naročiti. Minimalna poštnina.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Yohan del Sud ::

Če naročaš iz ZDA te znajo zajebavat nad določeno vrednostjo. S tem da jim najprej moraš ti posredovat kake podatke.
www.strancar.com

Yohan del Sud ::

Carina, to je.
www.strancar.com

Boeing ::

Poštnina pa mislim da ni problem amazona, pač pa njihovega pogodbenega prevoznika, kar pa mislim da je DHL.... torej, blame the courier, ne amazona. :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Gandalfar ::

Pa nej si ugodnejsega najdejo

|KoRn| ::

In to čimprej, ker je drugače nakupovanje preko amazona dokaj ugodno in predvsem enostavno ter prijetno (iz naslonajača:D ).
Freak on a leash!

alkoo ::

Upam da ne bo kdo hud ker pogrevam staro temo :D ...

Kaj pa nakup kakšne elektronike? Nategov prek interneta je ogromno. Vem da je amazon priznana internetna trgovina vendar me vseeno zanima, če ima kdo tudi kakšno izkušnjo s tem. Sam se odločam za nakup mp3 predvajalnika. Cene so res ugodne sam vseeno malo razmišljam o tem da nebi dobil tistega za kar sem plačal (al pa da bi blo poškodovano).

Kakršnakoli misel je dobrodošla.

LP

bojsi ::

Zdi se mi, da Amazon ne posilja elektronike v SLO. Nemski posilja v Nemcijo in Avstrijo, angleski samo UK in Irska...

LordWorm ::

Torej prek katerega amazona je ceneje, nemskega ali britanskega?

Eschelon ::

Ameriškega :) ...
Pogledat je treba povsod, je pa tako, da sem nazadnje naročil pri ameriškem, roba pa je prišla iz Nemčije (brez carine).
Vedeti, razumeti, znati.

Tic ::

Jaz sem zadnjič naročil knjigo Mr Nice iz Amazona. Sem primerjal cene na .de in .co.uk in je bla situacija taka. Ceneje je bil produkt v uk, kot v de, v poštnini pa ni bilo tako velike razlike (čeprav je bila čez vrednost knjige same), pa je bilo tako ceneje naročit v uk.
persona civitas ;>

malinavc ::

Tic: pa si dobil iz amazon.co.uk v slovenijo?
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Tic ::

Ofkors. ;)
persona civitas ;>

Blue0wl ::

Pri nakupu na evropskih Amazonih (VB, Nemčija, Francija) ob prevzemu paketa ni potrebno plačati dodatnih stroškov - saj smo v EU.

Pri nakupu na ostalih (ZDA, Kanada, Japonska 8-O , Kitajska ;) ) prav tako ni dodatnih stroškov, če vrednost s
poštnino vred ne presega 5.000-6.000 SIT, sicer je potrebno prišteti še minimalno carino (2 % za knjige) in DDV na
celotno vrednost (za knjige 8.5 %), pošta pa zaračuna še 700 SIT za posredovalnino od carinske pošte do nas.

Kolikor vem, lahko k nam naročiš samo knjige, DVD-je, CD-je. Ostale dobrote (elektronika, software,...) pa, žal,
odpadejo. Zadnjič sem na Amazon.UK želel naročiti igro za PS2 in so naročilo zavrnili. Podrobnosti o pošiljkah so na
vsakem Amazonu.

Vsaki stvari, ki jo naročiš, Amazon prišteje še med 500 in 1.000 SIT manipulativnih stroškov (v bistvu poštnina).
Tako dobljenemu celotnemu znesku pa prišteje še nek pavšalni znesek pošiljanja (pakiranje,...).

Kje je ceneje?
Evropski obračunajo DDV že ob nakupu (zato ga ni potrebno plačati pri nas), neevropski pa ne.
Ker se manipulativni stroški in poštnina razlikujejo od Amazona do Amazona, je najbolje sestaviti naročilo
in primerjati končne zneske, saj Amazon najprej prikaže podrobnosti in končni znesek nakupa,
šele potem zadevo potrdiš (ali pa ne).

Če naročiš na Amazon.com pridejo vse pošiljke z najetim letalom do Nemčije, tam pa so oddane na nemško pošto,
vendar naša carina preveri ali je bil plačan davek ali ne, kar je razvidno iz fakture, ki je ameriška.

Sam redno naročam iz ZDA in VB - in moram reči, da zadeva deluje brezhibno.
Enkrat so mi, naprimer, poslali napačno knjigo, po reklamaciji so mi takoj poslali "ta pravo", ob tem, da so me obvestili
da lahko "napačno" obdržim ali poklonim lokalni knjižnici.
Edina manjša zamera je, da so v zadnjem času pričeli uporabljati tanjšo (in lažjo) kartonasto embalažo, tako
da je možnost poškodb blaga večja.

Eschelon ::

Odličen odgovor8-O
Tole bi šlo lahko nekam v sticky temo... pa čeprav bi si jo bilo potrebno najprej izmisliti.:P
Vedeti, razumeti, znati.

Tic ::

Jep, za v sticky.
persona civitas ;>

Dman ::

Na kakšen način plačujete pri nakupu na internetu, npr. na Amazonu (.com, .uk.co, .de)? Diners, Visa, Visa Electron, Mastercard, Eurocard, ... drug način plačila...

mtosev ::

MasterCard
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Yohan del Sud ::

Kartica. Za take malenkostne nakupe si je dobro omisliti svojo kartico z minimalnim limiton. Visa & mastrcard 100.000 SIT. Imaš dober pregled. Mejne nakupe ali nakupe v manj preverjenih štacunah preveri še z e-pošto (kupil sem to in to in plačal s tem in tem, kako izgleda?). Tudi če gre vse narobe in je štacuna poštena, ti lahko vrnejo dobropis na račun kartice. Sem imel izkušnjo. Če ni pač jebatga. Nisem še imel izkušnje.
www.strancar.com

Dman ::

YOHAN DEL SUD v tem forumu:

Evo fantje rabil bi malo pomoči. O tem smo že razpravljali, ampak je koristno da še.

Gre se zato, da pišem obširen članek (morda celo knjigo )
o nakupovanju v internetu.

Štacun po svetu nič koliko, zato pa skorej nobena noče pošiljat v Slovenijo.

Amazon in bn pošiljate le knjige, musko in video.

Egghead ne sme izvažat tričetrt stvari, pa še Slovenije nimajo na spisku. Isto ostale hardware štacune, ki sem jih prečekiral. Samo ene par štacun s cunami src="http://www.slo-tech.com/script/news/Sma...> ni delalo problemov.

Zato na dan z vašimi izkušnjami.



A je članek / knjiga že končan - z veseljem bi ga prebral!:))

Pumpi ::

Mam enake izkušnje, naročam v ZDA, knjige pridejo iz Nemčije, traja cca. 3 tedne, poštnina je tako nižja (EUR:USD=1:1,2), prišteti je potrebno še stroške DDV in carinskega pregleda in poštne posredovalnine;( .

short_Y101 ::

je kaka možnost da bi šlo pošiljat elektroniko, al obstaja kaka druga stran da bi lahko kupoval elektroniko preko neta z tak poceni poštnino in izdelki? :D

Yohan del Sud ::

Ma kje ste me zvohali spet po tem času. S člankom očitno nič, ker ni bilo backfeeda, pa tudi sam sem skrenil iz te smeri.. Ampak če koga zanima, sem si po dveh letih spet nabavil poletno čtivo na amazonu (fala bogu še znam geslo) in me je (še vedno) zajebavala carina. Za 95 USD vredno pošiljko literature + 50 USD poštnine za pospešeno pošto in sem plačal še ddv na vse skupaj in štiri jurje se mi zdi admin stroškov. Vse skupaj ene 35 ksit. Prej sem jim moral poslati izjavo o tem paketu. Se pravi se ni nič spremenilo v zadnjih dveh letih. Evropa my ass. Res pa je da je prišlo v enem tednu namesto predvidenih treh.
www.strancar.com

matija5ka ::

glede na to da je zadnji odgovor o pošiljanju elektronike star več kot leto, me zanima, če se je v tem času kaj spremenilo ali še vedno pošiljajo samo knjige.

mtosev ::

Restrictions

The following items can be shipped to almost all destinations outside the U.S.:

books*
DVDs
music
VHS videos
Additionally, some software, tools, video games, jewelry, sporting goods, consumer electronics and kitchen items can be shipped to the following countries:

Australia, Austria, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Hong Kong, Ireland, Italy, Japan, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Taiwan, Saudi Arabia, Singapore, Spain, Sweden, Switzerland, Thailand, United Arab Emirates
All products shipped to these countries via Priority International Shipping are subject to an import fees deposit. We use this ship method for all non-media products; customers can also choose this method for books, DVDs, music and VHS videos.

*Note: Books that require special handling because they are extremely heavy (for example, multi-volume sets) cannot be shipped outside the U.S. If this is the case, it will be noted on the product detail page.

Limitations

For products shipped internationally, please note that any manufacturer warranty may not be valid; manufacturer service options may not be available; product manuals, instructions and safety warnings may not be in destination country languages; the products (and accompanying materials) may not be designed in accordance with destination country standards, specifications, and labeling requirements; and the products may not conform to destination country voltage and other electrical standards (requiring use of an adapter or converter if appropriate). You are responsible for assuring that the product can be lawfully imported to the destination country. When ordering from Amazon.com, the recipient is the importer of record and must comply with all laws and regulations of the destination country.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SkIDiver ::

Kaj pa naročilo knjige prek Amazon.com v poštni predal v Avstriji? Cena knjige in pošiljanja je nekaj manj kot $22. Kako je tu s plačilom davka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

D-PaX ::

Pozdravljeni!!

Na strani Amazon AT. si bom nabavo Sanyo z-5 najcenejši nakup

Ker nič ne razumem nemško Vas prosim, da mi poveste točno ceno tega projektorja z poštnino zraven prevzel pa bi v Avstriji na domu.

L.P PaX
Paxy

D-PaX ::

hmm nobeden ne ve ? :(
Paxy

krneki ::

Jasno, da nobeden ne ve, ker sploh ne pošiljajo v Slovenijo!

Za Avstrijo pa verjetno 10 eur za dostavo naslednji dan zjutraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

D-PaX ::

Se pravi, da bom z poštnino plačal Preis: EUR 959,00 prek amazon :)
Paxy

STASI ::

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gwhy ::

nameravam naročiti eno knjigo iz amazon.uk in ker to delam prvič imam nekaj vprašan :D

Cena knjige je pač 6 in še nekaj malega funtov in potem grem pač na nakup in kjer me vpraša po kakšni pošti želim da pošlje je cena že malo čet 7 funtov. V naslednjem koraku pa že zahteva številko kreditne kartice &co. da bi opravil plačilo. sedaj pa nevem katera cena je za kaj. Najprej sm mislil da je druga pač spoštnino a se mi zdi malo nizka... torej zanima me koliko je cena ki jo bom skupaj (poštnina (navaden air mail) + knjiga + ostali stroški) namenil za tole knjigo.

Prosim za pomoč ljudi ki imajo s tem izkušnje :D

gwhy ::

No vse skupaj sem našel še cenejše na ameriškem amazonu. link.

Torej bi sodeč po temle: za vse skupaj plačal 18,15$ oz. z malo hitrejšo poštnino 22,65$? Katero poštnino priporočate?

ja to je res moj prvi nakup preko amazona in nebi rad kaj preveč plačeval za knjige:8)

Gandalfar ::

odvisno kako zelo hitro rabis knjigo. Menda se za US amazon splaca ne najhitrejsi delivery in ti v kaksnem tednu potem dostavijo.

Podobna je tudi moja izkusnja z amazon.co.uk, normal (cenejsi) delivery in strasijo da bo trajalo kaksen mesec, ampak pride v parih dneh.

opeter ::

ja to je res moj prvi nakup preko amazona in nebi rad kaj preveč plačeval za knjige:8)


Boš pa pri naši carinski pošti ;)

Yohan del Sud ::

Točno moje izkušnje ponovno.

Za vrednost cca. 50 USD na USA Amazon knjig po srednji poti boš plačal na roko 100 USD v končnem znesku. Nekaj direktno, nekaj naši pošti.
www.strancar.com

sweeti007 ::

je slucajn kak nacin da dobite elektroniko iz amazon trgovin?

lymph ::

Preko amazon.de sem za 3 knjige plačal 6 eurov poštnine, cena knjig je bila 40 eur

Prišlo v 14 dneh.
"Belief is immune to counter example."

Jan987 ::

mene pa zanima, če se carina in ddv plačata tudi za pošilke manjše vrednosti. Namreč naročil bi knjigo, katere vrednost s poštnino je preračunano okoli 18€. Ali bodo s pošiljko še kaj komplicirali ali mi jo bodo direktno poslali? ker če mi boral plačati še tiste poštne stroške pri nas + carino + ddv se mi zadeva hitro nebi več splačala.

mtosev ::

14. Pošiljke v pisemski in paketni pošti so oproščene plačila uvoznih dajatev do skupne
vrednosti 22 EUR, razen če vsebujejo alkoholne izdelke, parfume in toaletne vode ter
tobak in tobačne izdelke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

borutz ::

do 20€ preverjeno nic ne komplicirajo
pa vcasih sem imel kaksen euro vec pa tudi ni bilo nic
vse je odvisno od carinika in kaksen dan ima :D

lp

Jan987 ::

Torej ni nobenih dodatnih stroskov v slo? Tdu tistega postnega odkupa ne?

Mtosev iz kje to citiraš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

OldSkul ::

Plaèila uvoznih dajatev so oprošèene:

1. pošiljke blaga, sestavljene iz blaga zanemarljive vrednosti, ki se pošiljajo neposredne iz tretje države prejemniku v Skupnosti, do skupne protivrednosti 22 EUR. Oprostitev ne velja za alkoholne pijaèe, parfume in toaletne vode, tobak in tobaène izdelke.
««
«
1 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723218 (1684) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123084 (2658) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376430 (2714) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434321 (17441) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510261 (9347) Robert

Več podobnih tem