» »

Nakup novih oken

Nakup novih oken

Gambino ::

PARTyZAN je izjavil:

No, jaz mam PVC okna 7. leto, izgledajo pa tako kot na dan montaže. Zakaj bi iskal delo po nepotrebnem?

Edit: pa še glede izgleda: to je subjektivna reč. Meni recimo lesena okna zgledajo ogabno. Bi jih pa vseeno mel, če vzdrževanje ne bi bilo potrebno, in bi bile karakteristike boljše od plastičnih.


Seveda, da je subjektivna reč, tako kot imaš po tleh les ali pa laminat. Zame je les ZAKON in mi je plastika nagravžna. Naravni materiali so zame zakon. Ve se pa kaj je boljše, samo ceno pogledaš in ti bo jasno.

damjan1980 je izjavil:

Zanimivo kake probleme imate z lesenimi okni tisti, ki jih nimate. Jaz jih imam zdaj 11. leto, pa še ni ne duha ne sluha o razpokah in potrebi po barvanju. Pa menda ja kdo ne misli, da so lesena okna, ki se prodajajo danes enaka tistim izpred 30 let?


Seveda niso, samo enim to ni jasno. Obdelava lesa je sedaj popolnoma drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Furbo ::

Gambino je izjavil:

Ne rabiš. Kupiš ALU/Les pa imaš lepo in kvalitetno in nimaš problemov z barvanjem.

Ne rabiš, kupiš ALU in so okna ALU, ne pa les.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

borut_p ::

Vsakemu svoje. Lahko govorimo o objektivnih dejstvih - kar je komu lepo ali ne, vse bo privedlo samo do kreganja.

Gambino ::

Furbo je izjavil:

Gambino je izjavil:

Ne rabiš. Kupiš ALU/Les pa imaš lepo in kvalitetno in nimaš problemov z barvanjem.

Ne rabiš, kupiš ALU in so okna ALU, ne pa les.


Sam ALU so za en k....

Furbo ::

Daj utemelji zakaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Miha 333 ::

Ker je ALU zelo dober toplotni prevodnik, pri oknih pa si želiš čim večjo toplotno izolativnost.

Furbo ::

Današnji moderni profili so dober izolator, poleg tega bodo pa povsem isti tudi čez 10 in več let, ko ti bo mimo tistega deformiranega lesa že povsod pihalo noter.

Imam par let stara vhodna vrata alu in svetlobe zraven, popoldne sonce nabija vanje, zunaj vroč, na notranji strani sobna temp. Pozimi isto, zelo zadovoljen. Alu okna so pa na hiši že 30let, praktično brez vzdrževanja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Sej je že bilo povedano. Alu je trdnejši in dolgotrajnejši od ostalih dveh možnosti. Je pa slabše izolativen (ne več tako drastično kot včasih) in drag.
Magic

D3m ::

Zato pa imaš samo opcijo alu/les. Alu zunaj, les znotraj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gambino ::

Miha 333 je izjavil:

Ker je ALU zelo dober toplotni prevodnik, pri oknih pa si želiš čim večjo toplotno izolativnost.


Točno tako.

D3m je izjavil:

Zato pa imaš samo opcijo alu/les. Alu zunaj, les znotraj.


Točno tako. Zato je ta kombinacija najboljša in tudi najdražja, z razlogom.

Vmes med ALU profilom in lesom pride pa še ena plast izolacije, da ni direkten stik ALU/LES.

Furbo je izjavil:

Daj utemelji zakaj.


So ti ostali dobro utemeljil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

APPluk ::

Ima kdo izkušnje s temi okni iz Jagera (najcenejša->Moj dom):
http://www.trgovinejager.com/tehnika/pv...

fikus_ ::

Pri plastičnih oknih ni kaj veliko za filozofirat. Imaš podatke za toplotno prevodnost, dobi več ponudb in se potem odločiš.
Pri tem se izogibaj velikim enokrilnim oknom, vsako se povesi! Pri žlahtni so kljub mojemu opozorilu dali not enokrilna okna 140*140 cm, sem jih že po pol leta nastavljal, ker se niso dobro zapirala! Čez nekaj mesecev še mojster, ki jih je montiral in se še vedno ne zapirajo dobro.

xxpvcxx ::

s1m0n je izjavil:

Ker bomo pri nas čez kak mesec dva zamenjali vsa okna me zanima katera priporočate ?
PVC, ALU ? AJM, MIK Celje... ? Pa tudi kaj je bolje rolete, žalozije... ?

Lahko tudi kak drug proizvajalec!

pozdravljeni

naj opišem svojo izkušnjo z temi iz "KRŠKEGA"...oz je še ni konec še čakam na monterje ki naj bi prišli danes in je ura že 17:15. Najprej naj začnem da so mi 3x prišli merit velikost oken, 2x narobe sestavili ponudbo, kjub temu da smo bli zmenjeni za zaključna dela so to "pozabili v vseh pogodbah ki so jih sestavili (4),

na dan montaže so prišli in ugotovili da so okna premajhna in ponovno čakanje na nova okna. po pogovoru z enem od direktorjev ki mi je v zameno za te napake ponudil zastonj zaključna dela in odvoz sem pristal na to....AMPAK! danes ko je prišel dejanski dan (druge) montaže sem zopet govoril z direktorjem, ki pa je absurdno nesramen, vzvišen in z marsikatero besedo bi ga lahko opisal, povedal citiram: "zakaj bi vam dal to zastonj". Ok ni problem ali jaz to dobim zastonj ali ne pac pa to so mi ponudili pri prejšnem pogovoru saj so storili napako. drugi izgovor je bil "ta ki vam je to rekel ne dela več pri nas". Ok a je to moj problem?

mislim človek plača 100% avans, vzame dopust, ima fer odnos, nisem nič kompliciral in potem dobim tako. Upam da danes res pridejo in porihtajo ta okna tudi če brez zaključnih del in odvoza, samo da se jih rešim. za ostale pa samo stran od teh ljudi....četudi so 100-300 eur ceneje od drugih. živci ki jih zgubljam niso vredni tega prihranka.

kuglvinkl ::

No, porocaj.

Tudi sam sem nekoliko kisel zaradi Jelovice. Konec junija smo se zmenili,.da bom imel do konca septembra montazo. To je jutri...
Your focus determines your reallity

kingsix ::

Jelovica... Katastrofa. Potreboval sem 6 manjših oken, eno 5m dolgo panoramsko steno in eno 3m in povsod zunanje žaluzije na el. upravljanje. Kar lepi denarji.
Quess what... Niti jih nisem dobil, da bi mi dali ponudbo. Štirje drugi so me klicali vsake par dni in nižali cene.. Jelovico sem klical jaz in nisem nikogar uspel dobit. Lokacija MB.. Bil sem tam, pr njih, kjer so mi rekli naj pokličem na gsm... Kličem cca 2 tedna skoraj vsak dan in ne dobim nikogar. Kličem na ono njihovo 080.. Me kao pokličejo nazaj.. Nič. Grem spet tja na lokacijo.. Spet ista zgodba : pokličite na gsm. Spet.. Nihče ne javi. 4 tedne sem tako klical na 3 različne telefone, hodil tja.. NIČ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Nagi Bator ::

Ce komu kaj pomaga pri odlocanju... Vzeli pred par leti pri AJM. Korekten odnos - so nam celo (na prosnjo) razkazali proizvodnjo.
Smo pa imali ponudbo treh. AJM, MIK, ter se enega iz okolice Ptuja, ki kot kaze solira - naroca okna po meri nekje iz tujine ter jih potem samo montira.
AJM - prisel, premeril, nic prevec kompliciral - cez par dni je prisla ponudba.
MIK - prisel, premeril, kompliciral, predlagal drugace od zamisljenega, ogromno nakladal - po dveh obvestilih "kaj zdaj", poslali ponudbo (najdrazjo).
Soler - po dveh napovedih, da pride je v tretje le prisel, bil nato precej korekten, imel s seboj vzorce - podal za 30% cenejso ponudbo od ostalih. Zal se nam okna iz ponudbe niso dopadla.

Vzeli smo AJM, predvsem zaradi profesijonalnega odnosa. 15 oken, PVC, od tega 3 kompleti z balkonskimi vrati, 3 slojna zasteklitev, rolete (notranji box) - skratka cela bajta.
Vgrajeno bilo v dveh dneh. Je pa zmeraj pametno nadzirat vgradnjo, se posebaj, ce gre za menjavo starih oken - ceprav jim ni vsec.

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

Ral montaža ali purpen ? Koliko pločevink so ga porabili po oknu ?

Mik se raje izogibaj, samo besedo so jih, medtem ko se podizvajalci (monterji) menjujejo zelo pogosto.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Furbo ::

kingsix je izjavil:

Quess what... Niti jih nisem dobil, da bi mi dali ponudbo. Štirje drugi so me klicali vsake par dni in nižali cene.. Jelovico sem klical jaz in nisem nikogar uspel dobit. Lokacija MB.. Bil sem tam, pr njih, kjer so mi rekli naj pokličem na gsm... Kličem cca 2 tedna skoraj vsak dan in ne dobim nikogar. Kličem na ono njihovo 080.. Me kao pokličejo nazaj.. Nič. Grem spet tja na lokacijo.. Spet ista zgodba : pokličite na gsm. Spet.. Nihče ne javi. 4 tedne sem tako klical na 3 različne telefone, hodil tja.. NIČ.

Očitno ti pašejo hard-to-get firme. Ne vem a je firma bolj neprofesionalna ali si ti bolj neumen.
Zakaj rineš tja, če imajo očitno preveč denarja in se jim jebe?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Magic1 ::

Meni so pri Medle zelo korektno in brez komplikacij vsakič zmontirali okna. Priporočam.
Magic

SmotaniJanez ::

APPluk je izjavil:

Ima kdo izkušnje s temi okni iz Jagera (najcenejša->Moj dom):
http://www.trgovinejager.com/tehnika/pv...


Okna so vedno bolj potrošen materijal pri hiši. Pač se jih zamenja vsakih 15 do 20 let. Vmes se postarajo gumice, tesnila otrdijo. Da bi menjaval tesnila, gumice, ni računice, ker bojo prišla nova okna, stekla z novimi premazi....

Prav tako gre naprej tehnologija, okna pa so tudi vedno bolj poceni, in to omogoča hitrejšo menjavo.

Zgodovina sprememb…

Gambino ::

SmotaniJanez je izjavil:

APPluk je izjavil:

Ima kdo izkušnje s temi okni iz Jagera (najcenejša->Moj dom):
http://www.trgovinejager.com/tehnika/pv...


Okna so vedno bolj potrošen materijal pri hiši. Pač se jih zamenja vsakih 15 do 20 let. Vmes se postarajo gumice, tesnila otrdijo. Da bi menjaval tesnila, gumice, ni računice, ker bojo prišla nova okna, stekla z novimi premazi....

Prav tako gre naprej tehnologija, okna pa so tudi vedno bolj poceni, in to omogoča hitrejšo menjavo.


Kupiš Internormova okna, ki ti zdržijo brez problema 40+ let. Da bi menjaval okna na 15 let, si na glavo padel.

Nagi Bator ::

Gambino je izjavil:

Da bi menjaval okna na 15 let, si na glavo padel.

+1

Tesnila in tiste gumice sam zamenjas, ce nimas dveh levih rok. Tudi, ce so se nekoliko zvila, popravis s par obrati vijakov v okovju.
Da bi pa menjaval okna le par let po tistem, ko so dobro prisla iz garancije in spet metal 10-15k€ ;(( Ma ni sanse.
Minimalna zivljenska doba oken mora biti vsaj 20 let. Minimalna - slaba okna!

pero50 ::

doma imamo lesena okna iz leta 1998. Dvoslojna termopanka in izdelana tako kot se okna izdelujejo še danes. Okna so po dvajsetih letih "kot nova", tesnijo še kot prvi dan, prav tako je na njih še vedno nepoškodovana barva. Si upam stavit, da bodo čez 30 let okna še vedno fukncionalna in da bodo tudi "dihtala".

Seveda je pa druga stvar če imaš moderno hišo brez napušča, potem ti pa ob vsakem dežju pere po oknu, po možnosti še kje zamaka.

SmotaniJanez ::

pero50 je izjavil:

doma imamo lesena okna iz leta 1998. Dvoslojna termopanka in izdelana tako kot se okna izdelujejo še danes. Okna so po dvajsetih letih "kot nova", tesnijo še kot prvi dan, prav tako je na njih še vedno nepoškodovana barva. Si upam stavit, da bodo čez 30 let okna še vedno fukncionalna in da bodo tudi "dihtala".

Seveda je pa druga stvar če imaš moderno hišo brez napušča, potem ti pa ob vsakem dežju pere po oknu, po možnosti še kje zamaka.


Življenska doba lesenega okna naj bi bla max ob vrhunskem vzdrževanju 50 let. Videl sem taka okna pri znancu, nekatera je imel privijačena v okvir, ker so bla že tko zvita, da je pihalo skoz. Pač sonce naredi svoje....bila so vrhunsko vzdrževana, no pol jih je zamenjal z PVC.

PVC stane dosti manj. .

Dvoslojna okna so že danes za časom, sosed ma alumunjasta dvoslojna stara okoli 25 let, in bo menjal, ker so enostavno za časom.

Nobena stvar ni večna, pričakovat pa, da bojo ena usrana okna zdržala dolžino človeškega življenja, je pa nekam optimistično. Zdej če dajete za ena okna komplet za hišo več ko 25.000 evrov...je to vaš problem.

Poleg tega gre tehnologija naprej, na voljo so novi materijali, novi premazi, folk bo pa božal svoja 50 let stara okna, ki majo Uw ene 2,5. LOL:

Zgodovina sprememb…

Gambino ::

SmotaniJanez je izjavil:

pero50 je izjavil:

doma imamo lesena okna iz leta 1998. Dvoslojna termopanka in izdelana tako kot se okna izdelujejo še danes. Okna so po dvajsetih letih "kot nova", tesnijo še kot prvi dan, prav tako je na njih še vedno nepoškodovana barva. Si upam stavit, da bodo čez 30 let okna še vedno fukncionalna in da bodo tudi "dihtala".

Seveda je pa druga stvar če imaš moderno hišo brez napušča, potem ti pa ob vsakem dežju pere po oknu, po možnosti še kje zamaka.


Življenska doba lesenega okna naj bi bla max ob vrhunskem vzdrževanju 50 let. Videl sem taka okna pri znancu, nekatera je imel privijačena v okvir, ker so bla že tko zvita, da je pihalo skoz. Pač sonce naredi svoje....bila so vrhunsko vzdrževana, no pol jih je zamenjal z PVC.

PVC stane dosti manj. .

Dvoslojna okna so že danes za časom, sosed ma alumunjasta dvoslojna stara okoli 25 let, in bo menjal, ker so enostavno za časom.

Nobena stvar ni večna, pričakovat pa, da bojo ena usrana okna zdržala dolžino človeškega življenja, je pa nekam optimistično. Zdej če dajete za ena okna komplet za hišo več ko 25.000 evrov...je to vaš problem.

Poleg tega gre tehnologija naprej, na voljo so novi materijali, novi premazi, folk bo pa božal svoja 50 let stara okna, ki majo Uw ene 2,5. LOL:


Trenutna boljša okna so sedaj toliko doterana, da bodo tudi čet 50 let po specifikaciji ok. Težko bo šlo pod to mejo izolativnosti. Ni računice.

pero50 ::

okna imajo prevodnost 1.1 w/m2k čeprav so stara 20 let. Krivijo se ne, ker so iz lepljenega lesa, in ja. Da bi mi nekdo rekel, da moram ta okna zamenjat čez 10 let bi se mu smejal. Premazi so pa še vedno približno isti, Vodni lak in kot sem že omenil - razen malenkost spremenjene barve ne kaže nobene spremembe.

Torej če zamenjam okna z novejšimi troslojnimi za to plačam.. hm cca 400€ po oknu, prevodnost bo pa 0.7w/m2k. Pri 20° temperaturne razlike bo torej razlike 10w po oknu, potem pa računaj kdaj se ti investicija povrne.

Če kupiš najcenejša plastična okna pa je normalno, da jih je treba menjat na 20 let, ker se povesijo, ne tesnijo in se zvijajo.

T743 ::

Naša so lani imela 45 let, lesena jelovica, je res pihalo skozi ampak predvsem zaradi slabe zasteklitve. Takrat se je namreč kupovalo posebej okvir in posebej steklo šipe se je ročno rezalo na mero, v okvirju so jih držale samo lesene letvice pribite z tekstilnimi žeblji, dve šipi okvir se je delil.)A ko so jih jemali narazen je bil les razen na najbolj izpostavljenih delih še povsem zdrav.
Ko smo dobivali ponudbe za nova okna (kakih 10različnih)se je ugotovilo, da brez dobrih monterjev ne bo šlo. Na koncu smo se odločili za najbljižjega proizvajalca četudi ponudba ni bila najugodnejša, ravno iz tega razloga. Bližina in dober kader monterjev naj bo prva postavka pri izbiri, še tako je bilo potrebno bedeti nad njimi ves potek menjave, (en teden 13 oken in vrata,)če bi se jim prepustili bi lagano vse skupaj trajalo dva tedna dalj ali pa še več.Vedeti je treba, da večina dela še kaj drugega zraven in imajo zato neverjeten nabor izgovorov.
Še sreča, da so starši v penziji in so bili ves čas poleg...
Zato menim, da so najboljša tista okna, ki so najkvalitetneje zmontirana. Okvir, stekla, okovje so bolj finese in osebne preference kot ne.

SmotaniJanez ::

pero50 je izjavil:

okna imajo prevodnost 1.1 w/m2k čeprav so stara 20 let. Krivijo se ne, ker so iz lepljenega lesa, in ja. Da bi mi nekdo rekel, da moram ta okna zamenjat čez 10 let bi se mu smejal. Premazi so pa še vedno približno isti, Vodni lak in kot sem že omenil - razen malenkost spremenjene barve ne kaže nobene spremembe.

Torej če zamenjam okna z novejšimi troslojnimi za to plačam.. hm cca 400€ po oknu, prevodnost bo pa 0.7w/m2k. Pri 20° temperaturne razlike bo torej razlike 10w po oknu, potem pa računaj kdaj se ti investicija povrne.

Če kupiš najcenejša plastična okna pa je normalno, da jih je treba menjat na 20 let, ker se povesijo, ne tesnijo in se zvijajo.


Kakšna sreča imet taka okna, ko se bo hiša že zdavnaj podrla, čez 200 do 300 let, bojo okna še zmeraj ko nova.

Malajlo ::

Zakaj vraga bi se pa PVC okno povesil in nehalo tesniti? Ajde, mogoče dajejo na lesena okna tesnila iz NASE. Ampak nekako dvomim.

umexteacher ::

Ker kot vedno, šparajo z materialom. Meni je rekel nek nadzorni naj ima plastično okno vsaj 9cm debeline. Lahko jih pa mirno naročiš pri Nasi. Montaža je 50% vsega, in kot povsod, če nisi poleg znajo pol majstri preveč "hiteti"...

SmotaniJanez ::

Montaža je 90% vsega.

Če je okno postrani, pač se prej povesi. Treba razumet da je samo teža šip (tri šipe) za balkonska vrata najmanj 50 kg. Potem tud vrhunsko okovje ne pomaga. Ki je po moje ključno za okno, poleg montaže.

Na barju je problem posedanje. Če se hiša neenakomerno posede, se okvirji zvijejo, gre ane pa za 20 in več let.

Pred 15 leti in več, so se v PVC okna devala tud še navadne šipe, zdaj to na veliko mečejo ven....

Mogoče bo čez 20 let šipa sestavljena delno iz sončnih celic...sam bog ve, kam bo šel napredek.....

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

What? Lesena okna pa posedanje bajte na barju kompenzirajo?!? Al kaj je bilo to zgoraj napisano?
Če se bajta poseda, bo prej zid počil, kot se bo pa okno pod preklado zvilo. Kaj imate iz blata bajte narejene?
In tudi če (ni pomemben material) okno ni v vaservago montirano, je v 99% zaprto v okvirju, ki je, no shit, del bajte. Ki je od leta 1964 protipotresno zgrajena.
Najbrž so okna čistejša, če jih s homeopatskim stelexom pucaš...

nrgnejc ::

Lep pozdrav,

Trenutno sem v fazi izbiranja ponudb za nova pvc okna. Starejša hiša, drugo leto pride še fasada. Prosim vas za mnenje glede na podano tabelo - oziroma, ali bi priporočali še koga? Mogoče kdo, ki se spozna na tehnične podrobnosti (na kaj treba biti pozoren)? Čakam še na Arcont in dva manjša ponudnika.



hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nrgnejc ()

feryz ::

Kako si pa dal popis?
Mere čez prst in kar nekaj za senčilo?
Ponudbe niti pod razno niso primerljive, že iz tega, kar je tukaj napisano. Kaj šele, ko pridemo do zaključkov.
Vzemi najcenejše troslojno, vidim da vam je bolj ali manj vseeno (enkrat žaluzije, potem vidne predokenske rolete, podometne, pa nadokenske ...).
A tudi drugo tako kupuješ? In primerjaš? Jabolka in hruške?

nrgnejc ::

feryz je izjavil:

Kako si pa dal popis?
Mere čez prst in kar nekaj za senčilo?
Ponudbe niti pod razno niso primerljive, že iz tega, kar je tukaj napisano. Kaj šele, ko pridemo do zaključkov.
Vzemi najcenejše troslojno, vidim da vam je bolj ali manj vseeno (enkrat žaluzije, potem vidne predokenske rolete, podometne, pa nadokenske ...).
A tudi drugo tako kupuješ? In primerjaš? Jabolka in hruške?


Ne bo držalo. Vsem sem poslal enoten zapis - dal sem varianto A rolete in varianto B žaluzije zaradi cene - ponudniki so pa sami zapisovali kake ponujajo (podometne, nadokenske). Kako bi pa po tvojem strokovnem mnenju naj izgledalo povpraševanje, kot da izmeriš okna, zapišeš želje glede barve, zasteklitve, komarnikov ipd.? A jim naj zraven še pripišem naj ne pošiljajo generičnih 12 stranskih ponudb, kjer rabim pol ure da razberem kaj sploh ponujajo. Primerjam hruške in jabolka, ker so točno tako tudi poslali. Vsak ima svoje izraze, načine plačil, distančnike, debeline ipd.

Če je to edino kar znaš svetovat..potem hvala za pomoč :)

fikus_ ::

Primerjava je kar OK, potrebno paziti na podrobnosti, ki ti lahko povzročijo dodatne stroške (odvoz starih, montaža, . . .). Pri AJM imaš montažo v končni ceni!? Dodelaj tabelo, da boš primerjal enake postavke, npr montaže nimaš povsod, to naj bo dodaten strošek. Tako boš videl okvirno ceno samo za okna, boš lažje primerjal cene.

Če nimaš dveh levih rok in čas, bi "zidarska dela" naredil sam. Večje luknje zapolniš s pur peno, porežeš, (ali obložiš s stiroporjem 1-2 cm, lepiš z purpeno za montažo, tako pokriješ široke okenske okvirje), nalepiš fasadno mrežo, čez jubolin ali kaj podobnega. Zunanjo stran boš itak delal potem fasado tako da narediš samo začasno rešitev, toliko da ne zamaka.

Fajn pa je, da si zraven pri montaži, da jim gledaš pod prste, da ti ne naredijo preveč škode. In monterjem ponudi kakšno kavo, pecivo, bo boljše vzdušje, se bodo bolj potrudili za kvaliteto montaže.

nrgnejc ::

fikus_ je izjavil:

Primerjava je kar OK, potrebno paziti na podrobnosti, ki ti lahko povzročijo dodatne stroške (odvoz starih, montaža, . . .). Pri AJM imaš montažo v končni ceni!? Dodelaj tabelo, da boš primerjal enake postavke, npr montaže nimaš povsod, to naj bo dodaten strošek. Tako boš videl okvirno ceno samo za okna, boš lažje primerjal cene.

Če nimaš dveh levih rok in čas, bi "zidarska dela" naredil sam. Večje luknje zapolniš s pur peno, porežeš, (ali obložiš s stiroporjem 1-2 cm, lepiš z purpeno za montažo, tako pokriješ široke okenske okvirje), nalepiš fasadno mrežo, čez jubolin ali kaj podobnega. Zunanjo stran boš itak delal potem fasado tako da narediš samo začasno rešitev, toliko da ne zamaka.

Fajn pa je, da si zraven pri montaži, da jim gledaš pod prste, da ti ne naredijo preveč škode. In monterjem ponudi kakšno kavo, pecivo, bo boljše vzdušje, se bodo bolj potrudili za kvaliteto montaže.


No sem preklical sedaj še vse igralce v tabeli, da mi probajo čim bolj poenotiti zadeve, ampak spet se vsi zgovarjajo na lastne izraze in razumevanje. No vsaj žaluzije bodo dodali še nekateri (ajm,mik) kar bo pa itak še podražilo zadevo. A Satlerja in Termoglas ima kdo izkušnje? Imajo lastno zaposlene monterje - so mi rekli.

evo glede montaže pri AJM - v tabeli je nekoliko višji znesek, ker me je klical, da naj računam na 1-2% gor + da naj računam še na kak popust, ko se oglasim še pri njemu osebno. AJM mi je v bistvu dal najbolj raztresene podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nrgnejc ()

bakki ::

nrgnejc je izjavil:

Lep pozdrav,

Trenutno sem v fazi izbiranja ponudb za nova pvc okna. Starejša hiša, drugo leto pride še fasada. Prosim vas za mnenje glede na podano tabelo - oziroma, ali bi priporočali še koga? Mogoče kdo, ki se spozna na tehnične podrobnosti (na kaj treba biti pozoren)? Čakam še na Arcont in dva manjša ponudnika.



hvala :)


5 in 8 komorne profile mešaš. Pa AJM vsa stekla lepi v okvir. Bistvena razlika!!

nrgnejc ::

@bakki - hvala za opozorilo, vem da je razlika v komorah med ponudnikih. Saj se lepo tudi odraža na ceni Satler napram recimo AJM - če pogledaš kariteristike samih oken. Načeloma so to res hruška in jabolka, ker so mi tudi poslali različno, navodila so imeli vsi ista. Koliko razumem je prednost lepljenih stekel v okvir predvsem pri stabilnosti in načeloma manjših stroških vzdrževanja?

Če povzamem glede na zgoraj prebrano, so dvoslojna okna preteklost, pomembno je kako je narejena montaža, ostalo so pa bolj kot ne finese. Načeloma slabih oken več ni, ker jih itak večina dobavlja od istih vendorjev iz Nemčije, Poljske ipd.

hvala vsem.

dj_uro ::

dvoslojna okna? - misliš stekla? preteklost?
zakaj že?
to je zelo podobno kot, če ti rečem, da za normalno vožnjo po cesti potrebuješ 250KM + avto
premisli...
vw-klub.si

Utk ::

Jasno, da so preteklost...oken lahko prodaš samo tolk in tolk, lahko pa zmeraj prodaš še en sloj več...

l0g1t3ch ::

Na začetku te teme, leta 2011 in 2012 je bilo dosti pritoževanja nad RAL montažo. So to sedaj monterji že zaobvladali in se splača odločit za to ?
Gre pa za menjavo oken in ne novogradnjo.

Na kaj je treba biti sicer pozoren pri izbiri oken ? Predstavljam si, da je tehnologija precej zrela in nekih ogromnih razlik med proizvajalci ni, kar se tiče izdelave. Bolj vprašljiva zna biti kvalitetna montaža.
Zaenkrat sem poslal dve povpraševanje tako na blef in so bila lesena (z eko sklad subvencijo) komaj 500€ dražja od plastike, oboje troslojna.
Ali bo les ali PVC še nisem odločen, ker itak vsak navija za svoje :)

l0g1t3ch ::

Kako se obnesejo komarniki, koliko se sploh zrači skoznje ? Predvidevam, da se to da izvleči po potrebi ?

Gambino ::

Razlike med okni so tako v materialih, kot v izdelavi. Za eko sklad mislim da mora biti montaža po RAL-u. Pri meni so vsa okna montiral po RAL-u razen atrijskih so s purpeno in hidro trakom spodaj. Je fajn ker se RAL pena razširi lepo po celotnem delu površine. Pazi samo da ti poravnajo okrog oken, da je ravno, da ni kakšnih lukenj. Montaža okenj po RAL-u ni nobena znanost, trak se pač nalepi okrog okna ter vstavi, nato pa se trak razširi in zapolni prostor. Jaz imam ALU/Les okna od Internorma HF410. Okna so vrhunska tukaj nimam nobenih pripomb, edino eno okovje na atrijskih vratih mi je šlo, so mi zamenjali v garancijskem roku. Za samo montažo sem bil zadovoljen, edino kar sem bil jezen, da so mi poškodovali dva okna. Majhni udrtini. So sicer popravili ampak, ko daš toliko denarja potem ti ni vseeno in si malo jezen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Gambino ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kako se obnesejo komarniki, koliko se sploh zrači skoznje ? Predvidevam, da se to da izvleči po potrebi ?


Komarnke imaš lahko skrite skupaj z roletami oz žaluzijami. Sam jih nisem dal, pa mi je žal. Dal bi jih v dnevno sobo ter spalnico in otroške sobe. No, lahko jih še zmeraj montiram, samo sedaj je to dodatno delo. Imam pa Roltek-ove rolete. V firmi imamo njihove komarnike, ki pa se montirajo kot okvir na okno. Lahko jih odstraniš ampak je malo nerodno to gor pa dol dajat. Če jih hočeš imeti skos gor fiksno potem so ok, drugače so neuporabne je bolša varjanta tista, ki sem jo omenil zgoraj. Poglej si malo od Rolteka, Medle te vsi imajo kvalitetno robo nimaš kaj zgrešiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

l0g1t3ch ::

Bom pogledal še Internorm.
Do sedaj sem poslal povpraševanje na msora, nagode, tip top, lokve, PVC nagode in jelovica.

Izbrano bolj kot ne naključno pa da vidimo kje bom s ceno.

floyd1 ::

Pred sedmimi leti so bili pri nas najcenejši (upoštevaje EKOsklad subvencijo) Gašper. Lesena okna, ki nam jih je večina priporočala za staro meščansko hišo. Po vseh teh letih ni še nikjer znakov, da bom moral kje kaj na novo barvati. Eno okno pa je bilo treba pred kratkim malo nastavit.
Sicer pa prej v stanovanju tudi z 10 let starimi Mik PVC okni nisva imela čisto nobene težave.
Sicer pa imaš tukaj na Slotechu uporabnika "Feryz" in še njega povprašaj za ceno.

l0g1t3ch ::

Hvala za info, pošljem povpraševanje še njim.

Big_Al ::

Za izdelavo ponudbe in svetovanje lahko samo priporočam podjetje iz spodnjega linka. Sem pri njih nabavil ARCONT okna in drsna vrata pri novogradnji. Zelo zadovoljen s svetovanjem pred naročilom in izvedbo naročila. Na priporočilo jim je zaupal še sodelavec in je bila izkušnja identična.

http://www.r-psp.com/

johanblond ::

l0g1t3ch je izjavil:

Na začetku te teme, leta 2011 in 2012 je bilo dosti pritoževanja nad RAL montažo. So to sedaj monterji že zaobvladali in se splača odločit za to ?
Gre pa za menjavo oken in ne novogradnjo.

Če je prava RAL montaža mora biti to obvezno ravna, gladka površina, povečini je potem v praksi to strirodur (2 cm) okvir, na katerega pride potem mrežica in armirno lepilo (tudi pri adaptaciji lahko narediš na ta način). Ko imaš enkrat res ravno površino, je potem tudi možno kvalitetno zmontirat okno :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421247 (4187) Invictus
»

dvoslojna ali troslojna okna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611101 (8587) jabe
»

Katero pvc okno in kateri radiator izbrati?

Oddelek: Loža
263708 (2571) Matevz96
»

Pleskanje stene (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5217821 (13187) cheff
»

Kakšna okna?

Oddelek: Loža
143894 (3567) jabe

Več podobnih tem