» »

Applov dobiček rekorden

1 2 3
4
5

Limit-sky ::

Meni je OS X daleč boljši od winsov. Kaj pa tebi Zmajc?
Ko sem iz winsov prešaltal na OS X (oz. takrat še MAC OS 7) sem imel priložnost spremljati prednosti in slabosti obeh. Odločil sem se za ne winse. In od takrat se mi je zelo polepšalo življenje. Sem pa seveda spremljal razvoj winsov in me še niso prepričali v nakup. Mi prednosti OSX pomenijo več kot prednosti winsov. In pomanjkljivosti OS X se mi zdijo manjše od pomanjkljivosti na winsih. Moje mnenje.
Zdaj mi pa naj že nekdo pokaže komponento, ki stane 12 EUR, pri Applu pa par stotakov. Ali bomo kar nabijali v prazno.
In če ste videli izdelek čez vitrino, še to ne pomeni, da ste izdelek uporabljali.

Zmajc, koliko odstotkov predvidevaš, da mora Apple doseči, da bodo naredili 3 viruse? Ne na tone, le 3 (tri).

Poldi112 ::

Že mogoče, ampak dokler pa nima 90% je pa DEJSTVO, da je uporanik v OSX bolj varen kot v Windowsih. Poleg tega je zadeva prilagojena za točno tisti hw, na katerem teče, tako da avtomatično pridobiš stabilnost. Res sicer na račun fleksibilnosti, ampak s tem pač apple prodaja še hw. Ker ljudje MAC-e kupujejo zaradi SW, medtem ko navadno janez ne kupi Dell-a zaradi windowsev.

Jasno imata oba prednosti in slabosti, ampak v povprečju je Apple pač boljši.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Limit-sky ::

Tole si lepo povedal, Poldi. Res je, da povprečen janez sploh ne razmišlja o nečem drugem, kot o Windows 7. Zaradi tega pa pride do takih brezveznih primerjav med procesorji in ultra-hyper-mega-hertzih, bytih.... In potem imaš "2 x hitrejši" PC laptop, ki potrebuje za zbujanje iz sleep moda 3 x več časa, kot 7 let star Powerbook G4.

Pa kje ste pobrali teh 90%?
Se pravi da je dejstvo, če bo imel OS X 87% delež ne bo 3 (treh) virusov zanj?

shock ::

Na vseh 4 straneh nisem videl nobenega konkretnega argumenta kaj ima OSX več kot Windows. Za stabilnost smo opazili da so vsi sistemi stabilni. Potem kaj je še kaj takega? HW? NE. Hitrejše brskanje po internetu? Hitrejše tipkanje po tipkovnici?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

Limit-sky ::

Quick look. Preview. Preview vsebine datoteke kot ikone. Za začetek.
Pa nočem, da se tole sprevrže v prepucavanje.

PARTyZAN ::

Rajš ne omenji finderja, da ne pride do katastrofe :|

Poldi112 ::

shock je izjavil:

Na vseh 4 straneh nisem videl nobenega konkretnega argumenta kaj ima OSX več kot Windows. Za stabilnost smo opazili da so vsi sistemi stabilni. Potem kaj je še kaj takega? HW? NE. Hitrejše brskanje po internetu? Hitrejše tipkanje po tipkovnici?


Glede na to koliko se je govorilo o virusih in trojancih predvidevam da si ali nepismen. Ker ne poznam nikogar, ki bi se mu to ne bi zdel konkreten argument.

Pa registra nimaš. In ne vem kje si ti opazil, da so vsi sistemi stabilni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Owe- ::

PARTyZAN je izjavil:

Rajš ne omenji finderja, da ne pride do katastrofe :|


kaj je pa s finderjom narobe? To bi pa res rad slišal, kaj je slabši od windowsa.

techfreak :) ::

Pa registra nimaš. In ne vem kje si ti opazil, da so vsi sistemi stabilni.

Zakaj se vsi spravljajo na ta bogi register? In kateri sistemi niso stabilni?

kaj je pa s finderjom narobe? To bi pa res rad slišal, kaj je slabši od windowsa.

Ko Finder zasteka moras v veliko primerov resetirati Maca.

CoolBits ::

techfreak :) je izjavil:


Ko Finder zasteka moras v veliko primerov resetirati Maca.

:)) Dobra

Kaj pa za force quit še nisi slišal oz relaunch finder?

Owe- ::

Zanimiv, že nekaj časa uporabljam osx pa še nisem resetiral računalnika, ker bi mi zaštekal ;) In ga tudi ne ugašam po n mesecev.

jazbec ::

Poldi112 je izjavil:

Glej, avtonomija stane. Manj gretja, boljša baterija (na pamet), te stvar niso zastonj. Prav tako teža. In razlagati, da je HP boljši in 1k cenejši, obenem pa zanemariti stvar, ki je za večino uporabnikov bistvena, je pač retardirano. 4h je vrh glave zate. Let v usa traja 8h. Podobno predavanja na faksu. A ti veš, kaj je tista glavna lastnost, zaradi katerega ljudje kupujejo laptop? Zdaj če zate to pač ni pomembno super, boš lahko za 1k eur dobil - za svoje potrebe - enakovredno mašino. Samo ne razlagati okoli, da sta enakovredni, ker nista.

>se ne pozna(vsaj načeloma ne)-je pa boljše
Kako točno je boljše, če se ne pozna?

>itak boš vzel 4jedra napram 2-zdrava pamet
Sem ti v zgornjem postu razložil, zakaj zdrava pamet odpove. Pač, nasedel si marketinški fori.


še vedno lahko kupiš dodatno baterijo-pa je še zmeraj bolj poceni
nevem pa kaj vsi dajaste tolko na težo-sej razumem, da ženske hočejo čim lažje
ampak moški če imaš mišiče se neboš jahal in boš nesu kaj težjega

4 jedra pa so že po logiki boljša od 2-kaj ti ni jasno
pa da o grafah ne grem govorit, ker je razlika ogromna
so pa rpi macu dali dosti na baterijo in težo
če to lahko zanemariš-in mal napneš mišice in kupiš dodatno baterijo
nevem če boš šel kupovat maca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

shock ::

V petih letih kolikor imam službeni prenosnik, nisem še fasal virusa, ali pa da bi bil potreben reinštalacije. To je za moje pojme stabilen sistem. Skratka dela. Tisto kar ste do zdaj naštevali se mi ne zdi to oh in sploh.
Še enkrat, za tiste ki ste me slabo razumeli, ne pravim da je OSX slab sistem ali pa do so applovi izdelki slabi, ampak so za 100% precenjeni.
A veste kako izgleda zamenjav diska na Applovih izdelkih? To izgleda tako, da serviser gre v najbližjo štacuno kupit npr. WD HDD za 50EUR in proda naprej za 150EUR z nalepko: Apple certificiran. No o toliko superiornosti o Applovih komponentah.

PARTyZAN ::

Owe: Probi eno datoteko izrezat na viru, in jo prilepit na destinacijo. Oh right, Apple še ni slišal za Cut funkcijo. Ja. V letu 2011.

Ali pa ... skopiraj datoteko in jo združi z drugo datoteko. Right ... ne moreš. Merge funkcije ni na Macih. Ja. V letu 2011.

Drugih stvari niti omenjal ne bom, ker sem se pač že sprijaznil z dejstvom da je to ena izmed strani OSXa, ki pač ni ravno najboljša. Vglavnem ... ne hvalit OSXa z Finderjem. Res. Ker je epic fail.

Edit:
Preden kakšen fanatik začne nabijat, da govorim o stvareh, ki jih ne poznam ... prilagam screenshot:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

we_are_borg ::

Saj če bi rad Windows,kupiš Windows.
death is irrelevant

Poldi112 ::

jazbec je izjavil:


še vedno lahko kupiš dodatno baterijo-pa je še zmeraj bolj poceni


Huda rešitev. Sredi dela ti zmanjka baterije, ugasneš laptop, zamenjaš baterijo, si še enkrat odpreš vse aplikacije, tunele, seje,... In potem ko prideš do štroma in nafilaš prvo ponoviš vajo, da nafilaš še drugo.

jazbec je izjavil:


4 jedra pa so že po logiki boljša od 2-kaj ti ni jasno



Saj, marketingarji so te dobro nategnili. Ves zadovoljen si ker imaš več jeder, zanemariš pa da ti zaradi tega v večini primerov sistem slabše dela. Samo kako bi to sploh lahko ugotovil, če je pa ja logično, da je več bolje.

jazbec je izjavil:


so pa rpi macu dali dosti na baterijo in težo
če to lahko zanemariš-in mal napneš mišice in kupiš dodatno baterijo
nevem če boš šel kupovat maca


Ja, če ti teža, avtonomija, resolucija in osx niso pomembni, verjetno res ne boš šel kupovati mac-a. Bi bilo nesmiselno. Ampak to še ne pomeni, da mac ne upraviči razlike v ceni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

we_are_borg ::

Človeka lahko sodiš po command baru,haha.Kdo sploh ima take nesmisle prikazane.Nek n00b AFAIK.
death is irrelevant

Limit-sky ::

Ti bi eno datoteko združil z drugo? Jaz tega nočem.

Je pa Finder in OS X zelo uporaben. Ko končaš z inštalacijo OS X-a, pregleduješ PDF, RAW, XLS, DOC, MOV in druge standardne datoteke brez kakšnih 3rd party navlak. Pritisneš SPACE in si ogledaš vsebino doc ali xls datoteke. V Finderju ima ikona PDF datoteke dve puščici. In lahko listaš po PDFju brez, da ga odpreš. In to deluje v vseh open/close/import... dialogih. In standardne video formate pogledaš kar v ikoni, če želiš. Ali v QL.
Kopiranje v podmape je tudi rešeno svetlobna leta bolje kot na winsih. Spring-loaded folders delujejo enkratno.
Spotlight je tudi ena uporabna zadeva, ki ji na winsih ne vidim konkurence. Pa ni uporabna samo za iskanje datotek, ampak vse meta podatke, hiter kalkulator, priročen dictionary, ipd...


Sem pa zadnjič inštaliral winse. Sem čisto pozabil na te zadeve in sem bil pravi tepec, ker sem pričakoval, da bom lahko PDF odprl brez težav. Ja, v letu 2011. Še lastnega formata docx in xlsx ne podpira in ne morem niti pošpegati v datoteko, da bi vsaj približno vedel, o čem se gre. V letu 2011.

Poldi112 ::

shock je izjavil:


Še enkrat, za tiste ki ste me slabo razumeli, ne pravim da je OSX slab sistem ali pa do so applovi izdelki slabi, ampak so za 100% precenjeni.


Mogoče zgolj za odtenek pretiravamo? Apple ti pač proda izdelek višjega kakovostnega razreda. Saj imaš tudi pri IBM-u, HP-ju in podobnih višje kakovostne serije z višjo ceno. In če primerjaš zgolj komponente in zanemariš vse ostalo lahko narediš podoben sklep, kot da konstantno dela jazbec - da je vse skupaj nateg.

Amapk hej, daj pokaži mi enega 100% precenjenega mac-a. Lepo prosim. Ker že par let ugotavljamo, da so cenovno primerljivi z ostalimi ponudniki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jazbec ::

Poldi112 je izjavil:

jazbec je izjavil:


4 jedra pa so že po logiki boljša od 2-kaj ti ni jasno


Saj, marketingarji so te dobro nategnili. Ves zadovoljen si ker imaš več jeder, zanemariš pa da ti zaradi tega v večini primerov sistem slabše dela. Samo kako bi to sploh lahko ugotovil, če je pa ja logično, da je več bolje.


a marketingi so me nategnili-pa ti si dober ja
autocad , igre, ki so optimizirane za 4 jedra itd.

vse lepše dela na 4 jedrih
ko pa niso v uporabi pa je itak turbo boost
pa je kot, da bi imel dvojedrnika
mi je pa čudno, da vsi vejo, da so 4 jedra boljša od 2-razen tebe seveda

hp
-prednost v procesorju
-prednost v grafi

mac
-baterija
-teža(ni vsem tako pomembna)
-resolucija

osx in windows pa je od človeka do človeka
noben ni popoln in noben ni brez lukenj
tebi bolj odgovarja osx-drugemu windows

PARTyZAN ::

Osnovne operacije (sploh v file managmentu ... čemer je finder namenjen) enačiš z bonbončki.

Ni merga? Ti tega ne rabiš.
...tipična arogantnost fanboya.

Poldi112 ::

techfreak :) je izjavil:

Pa registra nimaš. In ne vem kje si ti opazil, da so vsi sistemi stabilni.

Zakaj se vsi spravljajo na ta bogi register? In kateri sistemi niso stabilni?


Mogoče zato, ker je katastrofa? Binarno govno, ki ti v primeru težav sesuje cel sistem. V normalnem os-u zbootaš live cd, popraviš config datoteko in si rešen. Kaj pa pri win? Delaš repair in upaš na najboljše. Jebena loterija. Da ne omenjam da je zadeva precej kriptična in neintuitivna. Ponovno čisto nasprotje nekaterih drugih sistemov, kjer imaš poleg nastavitev dostikrat še kratek opis parametra.

Vsi sistemi so precej dobri kar se stabilnosti tiče. Ampak vseeno te bo zadeva bolj tepla na hardware-sko široko podprtih platformah kot pri os-u, ki je targetiran na konkreten kos hw.

Tebi sedmica še ni hecala?


/////brisan del, ki se nanaša na brisan post
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

shock ::

Poldi112 je izjavil:


Amapk hej, daj pokaži mi enega 100% precenjenega mac-a. Lepo prosim. Ker že par let ugotavljamo, da so cenovno primerljivi z ostalimi ponudniki.

Nevem zakaj bi ti kazal, pa če je že nekdo pred mano pokazal dva laptopa, ki se razlikujeta za 1000 EUR, čeprav cenejši laptop imel boljše specifikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

Limit-sky ::

"Ali pa ... skopiraj datoteko in jo združi z drugo datoteko. Right ... ne moreš. "

Zdaj ali ne veš o čem govoriš, ker si nekje prebral ali pa se ne znaš izražati.

Shock, daj link do 12EUR komponente, ki pri applu stane par stotakov?

Poldi112 ::

jazbec je izjavil:


a marketingi so me nategnili-pa ti si dober ja
autocad , igre, ki so optimizirane za 4 jedra itd.

vse lepše dela na 4 jedrih
ko pa niso v uporabi pa je itak turbo boost
pa je kot, da bi imel dvojedrnika
mi je pa čudno, da vsi vejo, da so 4 jedra boljša od 2-razen tebe seveda

hp
-prednost v procesorju
-prednost v grafi

mac
-baterija
-teža(ni vsem tako pomembna)
-resolucija

osx in windows pa je od človeka do človeka
noben ni popoln in noben ni brez lukenj
tebi bolj odgovarja osx-drugemu windows


Meni osx ne odgovarja. Definitivno je pa dober in precej bolj varen od win (isto kot linux). Če ne drugače v praksi, kar je tisto kar končnega uporabnika zanima.

Autocad? A ni tam resolucija pomembna in se to navadno dela na desktopih in čim večjih monitorjih?

Igre optimizirane za 4 jedra? Koliko jih pa je? In koliko od teh ta mašina sploh normalno potegne?

Kar lahko boljše dela na več jedrih je par stvari, ki jih pa VEČINA ne uporablja. Poglej povprečnega uporabnika laptopa, za kaj ga uporablja. Verjetno to ni risanje v Autocad-u.

In kot rečeno, turbo boost bo pri tvojem 4 jedrniku manj v uporabi, enostavno zato, ker se bolj greje in fizično ne bo mogoče. In v čem je taka huda prednost, da imaš 2x več jeder pri 2x nižji hitrosti? A ni točno to tisto, česar so se ravno gamerji par let nazaj izogibali. Vsi so palili samo na frekvence. Ali pa boš zdaj mogoče rekel, da so špili v par letih šli tako naprej, da se res hudo pozna razlika dveh jeder. Kaj pa ko daš zraven še, da ima 4jedrnik občutno nižjo frekvenco?

shock je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


Amapk hej, daj pokaži mi enega 100% precenjenega mac-a. Lepo prosim. Ker že par let ugotavljamo, da so cenovno primerljivi z ostalimi ponudniki.

Nevem zakaj bi ti kazal, pa če je že nekdo pred mano pokazal dva laptopa, ki se razlikujeta za 1000 EUR, čeprav cenejši laptop imel boljše specifikacije.


Aha, še en ki je nesposoben argumentirati svoje trditve. Pa očitno še nepismen, razen če je zate krajši čas avtonomije, nižja resolucija, nižja teža in osx boljše.

Pa še celo tu ni šlo za 100% razliko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Mavrik ::


Mogoče zato, ker je katastrofa? Binarno govno, ki ti v primeru težav sesuje cel sistem. V normalnem os-u zbootaš live cd, popraviš config datoteko in si rešen. Kaj pa pri win? Delaš repair in upaš na najboljše. Jebena loterija. Da ne omenjam da je zadeva precej kriptična in neintuitivna. Ponovno čisto nasprotje nekaterih drugih sistemov, kjer imaš poleg nastavitev dostikrat še kratek opis parametra.


Samo zato ker se ti nisi domislil da bi pognal z LiveCDja sistem in potem priklopo registry hive, še ne pomeni da se to ne da narediti. Prosim da nehaš nakladati o stvareh, ki jih ne poznaš.
The truth is rarely pure and never simple.

Poldi112 ::



a imel sem maca
nisem, da so za šminkerje itd.
ampak, da imajo malo nabite cene-zato ker je gor jabolko


Ne, nabito ceno ima enostavno zato, ker je višji razred. Tudi IBM X serija ima "navito ceno" napram T seriji, in T serija "navito ceno" napram R seriji. Moj T42 je bil več kot 2x dražji od R52, ki ga je kupila kolegica. Pa sta performančno precej blizu.

Daj si že pusti dopovedati, da frekvenca rama, št. jeder in velikost diska niso glavni atributi pri laptopu. In da je apple drag, ker enostavno ne dela srednjega in nižjega razreda.

Mavrik je izjavil:


Mogoče zato, ker je katastrofa? Binarno govno, ki ti v primeru težav sesuje cel sistem. V normalnem os-u zbootaš live cd, popraviš config datoteko in si rešen. Kaj pa pri win? Delaš repair in upaš na najboljše. Jebena loterija. Da ne omenjam da je zadeva precej kriptična in neintuitivna. Ponovno čisto nasprotje nekaterih drugih sistemov, kjer imaš poleg nastavitev dostikrat še kratek opis parametra.


Samo zato ker se ti nisi domislil da bi pognal z LiveCDja sistem in potem priklopo registry hive, še ne pomeni da se to ne da narediti. Prosim da nehaš nakladati o stvareh, ki jih ne poznaš.


Res je da ga ne poznam dobro, vsekakor pa ne moreš reči, da ni težji za uporabljati, vzdrževati in reševati. Že sama ideja, da imaš VSE nastavitve skupaj je butasta. Zakaj se ga še niso znebili?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Gandalfar ::

apple ima isto registry .. zakaj pa tega ne kritiziras?

Poldi112 ::

Ker tega nisem vedel :)

Vsekakor me pa tam še nikoli ni to zajebavalo, za razliko od win. Niti nisem rabiš kakšnih kriptičnih ključev ročno popravljati notri.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

shock ::

Limit-sky je izjavil:

Shock, daj link do 12EUR komponente, ki pri applu stane par stotakov?

Kje pa si ti mene našel za to, jaz tega nisem trdil.

Poldi112 je izjavil:

Aha, še en ki je nesposoben argumentirati svoje trditve. Pa očitno še nepismen, razen če je zate krajši čas avtonomije, nižja resolucija, nižja teža in osx boljše.

Pa še celo tu ni šlo za 100% razliko.

Aha, še en ki je nesposoben razumeti za kaj se uporablja prenosnik. Jaz uporabljam prenosnik, da lahko se gibljem od pisarne do terena oz. laboratorija, kjer se nahajajo naprave. Ponavadi kjer so moje naprave je tudi elektrika, tako da ne rabim full hude avtonomije. Če pa rabiš avtonomijo zrihtaj si kakega nettopa.

Gandalfar ::

glede na to da sta za prakticne potrebe tudi GNOME in KDE prakticno registry .. je ocitno nekaj na tem.

katerih .. win7? ali se zdaj pogovarjamo o 15 let starih anekdotah iz casa win98 in virusov polnih racunalnikih?

@shock: osebno rabim racunalnik, ki ima 5h+ avtonomije (zaradi konferenc), lahko na njemu delam cel dan na terenu pri stranki (4 dni na teden), ga lahko priklopim na velik monitor doma, je dovolj lahek, da me ne ovira pri javnem prometu ter lahko na njemu tako poganjam virtualce kot editiram video.

Za 1100 EUR mi je 13" MBP dejansko najcenejsa resitev na trgu, ki se ustreza in vem, da bom zanj nasel tudi napajalec kje, ce ga slucajno pozabim doma.

Zgodovina sprememb…

MedusasPath ::

Poldi112 je izjavil:

Ker tega nisem vedel :)

Tako nekako izpade tudi nekaj drugih sodelujočih članov v tej temi. Aroganca uporabnikov na višku.

Poldi112 ::

Gandalfar je izjavil:

glede na to da sta za prakticne potrebe tudi GNOME in KDE prakticno registry .. je ocitno nekaj na tem.

katerih .. win7? ali se zdaj pogovarjamo o 15 let starih anekdotah iz casa win98 in virusov polnih racunalnikih?



Ne vem kaj je zate register, ampak KDE (vsaj 3.x) ima to lepo v text datotekah. To se še spomnim, ker sem z skripto spreminjal default nastavitve par novim instalacijam.

Na win98 pa sploh nisem imel problema z registrom, so verjetno drugi problemi prevladali. Je imel pa precej veselja z registrom od winxp, ki je še vedno najbolj popularen os.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

kpkp ::

(win register = osx register) = bullshit
To pride najbolj do izraza, ko namestiš/odstraniš veliko št. programja.

Finder kot filemanager je precej omejen o tem ni nobenega dvoma in je prva stvar, ki bi jo morali pri Levu nadgraditi, ne pa razne ipad like app launcher ;((

Ta cela debata pa je itak totalno brezvezna, ni absolutno boljše oz. slabše zadeve, so pa relativno... Tako da kupi kar ti paše in pusti ego ob strani.

Edit: typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Limit-sky ::

Finder je meni ena izmed bolj uporabnih zadevščin na OS X. Preberi zgoraj. Quick look, spotlight, expose, springloaded folders, razne bližnjice v folderjih... Winsi so samo zelo oddaljen približek. No ja, je pa treba priznati, da so v win 7 iznašli nek način live searcha. Bravo.

kpkp ::

Vem, quicklook, spaces... vse super, samo file manager je pomankljiv, ni zavihkov, cut, split view... Če bi bil file maneger kot se spodobi, nebi bilo toliko izpopoljenih alternativ oz. dodatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Limit-sky ::

Finder uporabljam za kopiranje datotek in hitri ogled le-teh. Brez dodatkov. Kaj ti ni jasno?

Če pa cele dneve prelagaš datoteke in folderje sem in tja, potem pa definitivno rabiš nek "file manager". Maci so pa namenjeni bolj ukvarjanju z vsebinami. Vsaj moja uporaba je takšna. Čim manj ukvarjanja s sistemom in čim več kreativnega dela. Kar mi zaenkrat bolje uspeva z Maci, kot pa mi je prej z winsi.

BTW, v čem je razlika med "cut" in "move"?

kpkp ::

Poglej si kaj punujata Path Finder in TotalFinder, pa boš morda dojel...
Če je tebi Finder dovolj še ne pomeni, da mu nič ne manjka...
Kreativno delo a, delal sem na Flash aplikaciji katera je skupaj z vsemi izvornimi datotekami (.psd, ia, zvoki, fla...) imela okoli 2.000 datotek zato je premišljena datotečna struktura in dober file manager zelo priporočljiv... Kreativno delo ustvarja datoteke :O.

Razlike med move in cut pa poizkusi najti sam, saj ni težko, če ti res ne bo šlo pa še enkrat povprašaj.

lurker ::

Finder je drek, če pričakuješ *Commanderja. Jaz itak mislim, da ga bodo naredili v naslednjih iteracijah še bolj 'butastega' (čeprav, manevrskega prostora ni ravno več veliko :D).

Tako kot Limit-sky pravi, če cele dneve premetavaš fajle sem in tja, rabiš ustrezno orodje, ki jih je za OSX dovolj. Ne greš se dizajnerja v Slikarju(tm).

Bodo pa vedno obstajali uporabniki, ki so prepametni za Finderja in prebutasti za Terminal. Te igre Apple ne more zmagat, zato tudi pušča tako kot je, IMHO.

techfreak :) ::

CoolBits je izjavil:

techfreak :) je izjavil:


Ko Finder zasteka moras v veliko primerov resetirati Maca.

:)) Dobra

Kaj pa za force quit še nisi slišal oz relaunch finder?

Kaj pa ko ne deluje? Poleg tega pa se mi na Linuxu/Windowsu še ni zgodilo, da bi zaradi ene aplikacije sistem postal popolnoma neodziven in da bi moral zaradi nje ponovno zagnati računalnik. Na Macu se mi je to nekajkrat zgodilo.

Limit-sky ::

"Poleg tega pa se mi na Linuxu/Windowsu še ni zgodilo, da bi zaradi ene aplikacije sistem postal popolnoma neodziven in da bi moral zaradi nje ponovno zagnati računalnik."

Ahahahahahbwahahabwahaha......

techfreak :) ::

Popravljam: "Poleg tega pa se mi na Linuxu/Windowsu v zadnjem času (1 leto) še ni zgodilo, da bi zaradi ene aplikacije sistem postal popolnoma neodziven in da bi moral zaradi nje ponovno zagnati računalnik."

In tudi če se mi je kdaj prej, je bil to osamljen primer in ne nekaj, kar se mi zgodi tudi večkrat na mesec, kakor sem imel težave pri Macu.

kpkp ::

@lurker
Se strinjam v slikarju ne boš se šel dizajnerja, samo jaz pravim zakaj nebi iz slikarja vsaj GIMP naredili, če je za Photoshop vprašat preveč. In strinjam se tudi kar se tiče trenda, bojim se da Apple ne dela več user friendly ampak bodo šli še en korak "naprej" na "dumb user friendly".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Limit-sky ::

techfreak :) je izjavil:

Popravljam: "Poleg tega pa se mi na Linuxu/Windowsu v zadnjem času (1 leto) še ni zgodilo, da bi zaradi ene aplikacije sistem postal popolnoma neodziven in da bi moral zaradi nje ponovno zagnati računalnik."

In tudi če se mi je kdaj prej, je bil to osamljen primer in ne nekaj, kar se mi zgodi tudi večkrat na mesec, kakor sem imel težave pri Macu.


A lahko na kratko opišeš, kako ti je to uspelo, ker moj mac ni bil rebootan že več kot eno leto. Se ful izogibam update-om, ker je potreben restart.
Če si imel takšne težave, ne vem, kaj te je omejevalo, da nisi reklamiral zadeve ali vprašal nekoga, ki ve za kaj se gre?
Prosim, daj na kratko opiši, da ne bomo tudi drugi uporabniki nasedli lažnjivi propagandi, da vse deluje.

nekikr ::

@polovica znalcev: Za Apple je HW res vsaj za faktor 27 dražji od navadnega. To je veščim ST uporabnikom že dlje časa jasno. Samo poglejte tale nateg recimo:
Produkt 1
Produkt 2 - za Mac
Da o diskih sploh ne govorim, tam je razlika še bistveno večja. Skratka, že lep čas čakam tudi za alternativo Mac Airu - baje je tega malo morje, že od prvega Aira naprej, sedaj je pa dejansko tako, da ima vsak bolje založen Mercator najmanj enakovreden produkt za tretjino cene (pa še pike dobiš in si potem kupiš 48-delni komplet posode).

techfreak :) ::

A lahko na kratko opišeš, kako ti je to uspelo, ker moj mac ni bil rebootan že več kot eno leto. Se ful izogibam update-om, ker je potreben restart.

Seveda, pri namestitvi programov in gonilnikov nikoli ni potreben restart.

Če si imel takšne težave, ne vem, kaj te je omejevalo, da nisi reklamiral zadeve ali vprašal nekoga, ki ve za kaj se gre?

Saj vem za kaj se gre, program je zaštekal, zraven pa potegnil še cel OS.

Poldi112 ::

MedusasPath je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ker tega nisem vedel :)

Tako nekako izpade tudi nekaj drugih sodelujočih članov v tej temi. Aroganca uporabnikov na višku.


Evo, ker si se ravno ti takole direktno obregnil vame bom pa tebe prosil da mi pokažeš, da ima Apple registry. Žal trenutno nimam maca pri sebi, ampak kolikor zdaj berem po internetu je stvar precej daleč od registra - smiselna imena, ločeno za aplikacije in osebne nastavitve, vsaka aplikacija ima svojo datoteko znotraj Library/Preferences, ...

Glede gnome-a:
The GNOME desktop environment uses a registry-like interface called GConf for storing configuration settings for the desktop and applications. However, in GConf, all application settings are stored in separate files, thereby eliminating a single point of failure. Conversely, this also creates multiple points of failure, and the likelihood of one or more files being destroyed is increased.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::

Res je da ga ne poznam dobro, vsekakor pa ne moreš reči, da ni težji za uporabljati, vzdrževati in reševati. Že sama ideja, da imaš VSE nastavitve skupaj je butasta. Zakaj se ga še niso znebili?

ker ni enostavnejšega načina kot da narediš key-value bazo katero potem vsi programi uporabljajo celi cca 16 apijev z iskanjem vred. simpl in učinkovit.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

ja, apple ima v /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.* in drugod en kup .xml in podobnih datotek, ki so v praksi prav tako human uneditable, razen ce trdis, da se z vimom po xml fajlih sari.

@nekkir: razlike je 60 centov. Kaj hoces povedat?

Poldi112 ::

Tega ravno ne trdim. Samo a se ti ne zdi da je vseeno razlika - en binary blob z kriptičnimi imeni vs direktorij xml datotek z razumljivimi imeni parametrov?
Oz. drugače, zakaj nikoli ne beremo o glavobolih osx userjev na tem področju? Ali zakaj pri KDE-ju nikoli nisem imel teh težav? V najslabšem primeru sem moral enkrat povozit ¨/.kde in edina posledica je bila, da se je izgubilo par osebnih nastavitev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830081 (25723) blackbfm
»

Google nekoliko povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
97202 (5836) antonija
»

Apple z rekordnim dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9422424 (19566) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73477 (2630) njok

Več podobnih tem