» »

Razlika med WD 80 GB diskom z 8mb cachea in 2mb cachea

Razlika med WD 80 GB diskom z 8mb cachea in 2mb cachea

Trupl0 ::

zanimam me če kdo ma ta dva diska oz. vsaj enega od teh dveh, ker mislm kupit verzijo z 8mb cachea sam če je kaka huda razlika, ker v ceni je okol 8K:D ...pa če bi kaj pohitrilo delovanje iger in ostalih stvari glede na to da imam zdaj WD 27 GB z 5400 obrati in 2mb cachea
If you are going through Hell, keep going !

San ::

Sam imam 8Mb verzijo, za kolega pa sem kupil 2 Mb verzijo. 8 Mb je izredno hiter, na ravni SCSi diskov. Pozna se predvsem, če boš delal z velikimi fajli (filmi), ga obremenjeval z Dljajnjem 24/7 , gledal zraven kakšen film ali poslušal mp3je in imel hkrati gor še Winse, skratka, za zahtevnega uporabnika (sam imam Winse na drugem disku, da le ni tako hudo), kjer je pomembno široko grlo pretoka podatkov.

Glede na tvoj zdajšnji disk bo definitivna pohitritev v vseh pogledih z obema izbirama, 2 ali 8 Mb. Če so ti priorij igre in denar, je 2 Mb tudi dobra investicija.

Balky ::

Če že kupuješ sploh ne okrevaj in vzemi unga z 8 mb medpomnilnika. Nimaš kaj razmišljat. Res leti.

Trupl0 ::

verjetn bom nabavu unga z 8mb cachea ker kukr si reku za dll 24/7:D , ker v kratkem dobim ADSL pa se bo dost pobiralo>:D , drgač pa tnx za vaša mnenja
If you are going through Hell, keep going !

CaqKa ::

aha.. bog nedaj da bo za 1024 kbits disk prepočasen :o :D

bodom ::

ej sam neki tule...
jst mam tud ADSL in seveda laufa 24/7. kaj se medtem dogaja z diskom oz. kolk ga obremenjuje?
hvala, LP

CaqKa ::

beri moj post zgoraj...
disk bo itak crkno...
...enkrat ziher

San ::

Caqka, da te ne bo razneslo.

Ne obremenjuje ga prav nič, če ne poganjaš poleg sto stvari in urejuješ video ali ogromne file.

bodom ::

sej to se mi zdi cudno...ker itak komp. in disk 'mirujeta'. edin kar se slisi je npr:
uporabljam edonkey-a, pa ko zacne fajl DL-jat pol se slisi disk in ko ga koncuje (hashing). vmes pa ni ne duha ne sluha. in tud pomoje ga ne more prevec obremenjevat.

mam pa eno vprasanje se glede Maxtor 40GB ATA133 7200rpm...zmer ko vzgem masino, mi disk za enih 15min spusca enakomeren zvok z veliko frekvenco...visok pisk.
sam ne mi rect, da je disk v PM ker ni...poznam obcutek kdaj gre v 3PM:D...se posebno IBM!!! (2x)
a je to mozno, ker se disk sele 'ogreva' al kej podobnga?

ker ta hudic postane glasnejsi kot ostalih 5 ventilatorjev v ohisju, hehe8-)

LP

CaqKa ::

mene nosi že po vseh koncih in krajih :)

the_unborn ::

bodom: imam enak disk (maxtor), samo da imam kar dva in je stvar kurcevo glasna, sem ze razmisljal da bi jih zamenjal, ker so najglasnejsa stvar v kisti, in meni tudi pri zagonu bolj piskajo kot kasneje

bodom ::

Un|verse: ja sej...ko zalaufam masino, mi zmer enih 15min cudno cvili...najglasnejsa stvar v kisti:D
tud jst ze razmisljam d bi kupu drug disk, sam kaj k sm v zadnjega pol leta ze 2x zamenju disk...crknu mi je IBM (40GB)>:D pa sej sm hotu vzet WD-ja 80GB z 8Mb cacha, sam ni blo kesa takrat:D
ah pa drugic...oz. hmal bo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113903 (7800) e-marko
»

Kater disk?

Oddelek: Kaj kupiti
201776 (1479) nokia6310
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310445 (7630) Keyser Soze
»

Maxtor Vs. Western Digital

Oddelek: Kaj kupiti
161669 (1265) globoko grlo
»

Kateri disk?

Oddelek: Kaj kupiti
71033 (873) ghibly

Več podobnih tem