» »

Računalnik problem. prosim za pomoč.

Računalnik problem. prosim za pomoč.

kikicar ::

Stvar je sledeča.

Približno mesec nazaj sem nabavil naslednje komponente in sestavil računalnik:

matična: Gigabyte GA-H55M-UD2H, 1156
procesor: Intel Core i3 540 3,06 GHz, 1156
Ram: ddr3 2x2Gb mislim da kingston 1333mhz
disk: seagate 500GB sata2
Napajalnik: 500w, je bil že zraven ohišja
grafična integrirana na i3 procu.
Windows 7, 64bit

Naj povem da je to moj prvi sestavljeni sistem in sem naletel na težavo. Vse skupaj je delovalo normalno potem pa sem prvič opazil, ko je bil računalnik v stanju pripravljenosti, se ni več ozval na premik miške da bi se dejansko zbudil.

Računalnik je dejansko še naprej deloval samo monitor se je obnašal kot da ne dobi signala. Potem moram računalnik ugasnit, in ko ga skušam ponovno prižgat se začne vesti zelo čudno. Namreč zažene se in se zaganja 2 do 3 sekunde in se nato ugasne. Potem se skuša spet zagnati, spet traja 2-3 sekunde in se ugasne. Se pravi se nekako samozaganja ampak vedno po parih sekundah ugasne. kot da bi vsakič, ko se želi zagnat zmanjkalo energije. Potem ga seveda ugasnem in poskušam še enkrat prižgat. Zgodilo se je da se je celo prižgal in ostal prižgan, vendar se je monitor zopet obanašal kot da ni signala. In tudi pisk kateri ponavadi označuje zagon računalnika ni bil prisoten.

Prosil bi, če mogoče kdo ve kje je težava oz. kako testirati zadevo.

Lahko tudi poslikam karkoli v računalniku, če bi bilo potrebno. Recimo priklope na matični za zagon in ostalo kablovje...

Hvala in lp,

Kristjan

energetik ::

Če je prej deloval normalno (sicer nisi napisal, kaj s tem misliš), potem pa ne več, se je očitno nekaj pokvarilo. Se je prej normalno zbudil iz pripravljenosti?
Preglej malo kontakte (RAM, CPU, napajanje plate). Poskusi še z drugim napajalcem.
Potem si zlovdaj Ubuntu in sistem zaženi s tega CD. Najprej zaženi Memtest (zraven na CD), če je vse OK, zaženi Ubuntu in ga poskusi dati v pripravljenost.
Zaenkrat to.

kikicar ::

To se je do sedaj zgodilo 2krat.

Prvič se je zgodilo mogoče 3 tedne nazaj in drugič, ravno danes.

Ko se je prvič to zgodilo, se je računalnik ponovno postavil na noge in do danes normalno deloval (se pravi vsakič, se je normalno zbudil iz stanja pripravljenosti).

Potem se je danes spet pojavila ista napaka.

Se pravi vmes je deloval brez problema.

Bom poskusil s testiranjem komponent in pa mogoče še drug napajalnik, ker sem tudi sam pomislil na to.

Duhec ::

A se ti ugaša, ko začne že nalagat sistem iz diska ali prej (pred bootom)?
Lahko je kaj narobe z napajalnikom, ker ugašat se ne bi smel, če pa se restarta pa povej.
Navadno se samodejno ugasne, če recimo kak cpu ventilator zablokira ali pa nima dovolj obratov in plata (bios) preventivno pošlje ukaz za izklop napajanja.
A v Cmos nastavitve Biosa prideš ? Če, potem pojdi not pa malo opazuj temperature pa obrate ventilatorjev in pusti pc nekaj časa tako. Če se ti tudi takrat ugasne imaš nekaj narobe ali s plato ali z napajalnikom. Navadno slednje.

kikicar ::

v bistvu se ugaša pred bootom, ker to traja cca. 2 sekundi ali pa mogoče 3. Lučka na računalniku se prižge sistem začne teči, potem pa v bistvu kot restart. tako nekako ja. Prižgem ga samo enkrat on pa se potem restarta vsakič po dveh ali treh sekundah.

Če ga vgasnem in pustim cca. 5 minut pa ga ponovno prižgem, se zažene in normalno teče, s tem da na monitorju ni slike. se pravi monitor ne dobi signala. In tudi piska ni, ki ga ponavadi spusti matična ko se računalnik prižge.

energetik ::

kikicar je izjavil:

Če ga vgasnem in pustim cca. 5 minut pa ga ponovno prižgem, se zažene in normalno teče, s tem da na monitorju ni slike. se pravi monitor ne dobi signala. In tudi piska ni, ki ga ponavadi spusti matična ko se računalnik prižge.
Potem očitno ne "teče" normalno. Samo ventilatorji se verjetno vrtijo.
Ti imaš to nekaj narobe. Si pregledal vse stike? Napajlni kabli itd?

kikicar ::

energetik je izjavil:

kikicar je izjavil:

Če ga vgasnem in pustim cca. 5 minut pa ga ponovno prižgem, se zažene in normalno teče, s tem da na monitorju ni slike. se pravi monitor ne dobi signala. In tudi piska ni, ki ga ponavadi spusti matična ko se računalnik prižge.
Potem očitno ne "teče" normalno. Samo ventilatorji se verjetno vrtijo.
Ti imaš to nekaj narobe. Si pregledal vse stike? Napajlni kabli itd?


pregledal vse kable in kontakte in vse štima.

do sedaj se je to pojavilo samo, ko je računalnik bil v stanju tako imenovanega spanja.

Mislim, da v tem času, ko je v spanju disk ne teče? drži.

Je lahko problem v disku?

Ker, ko sem ga sedaj ponovno želel prižgat pride do screena kjer piše model matične itd. in tudi v bios sem normalno prišel.

Zagnal sem ubuntu live distribucijo iz cdja in tudi kot vidim normalno teče.

Je pa tudi slišati čuden zvok diska ko se računalnik zažene. Poznam ta zvok, ko se disk začne vrtet samo tukaj je bilo slišati neko malce čudno rožlanje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon ob prižigu računalnika

Oddelek: Strojna oprema
312267 (1514) btzajla
»

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
321353 (1092) Meizu
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342692 (2438) s1e2x3y
»

PC se ne zažene sploh

Oddelek: Pomoč in nasveti
141782 (1615) shany
»

Kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6799 (693) Stratus

Več podobnih tem