» »

Cene 30" monitorjev

Cene 30" monitorjev

deejay2 ::

Lastim si 22-palčni monitor Dell 2209WA, ki je glede na opise eden boljših 22-palčnih monitorjev. Kljub temu pa se spogledujem s 30-palčnim monitorjem Dell U3011. Mislite, da bo temu in ostalim 30-palčnim monitorjem v relativno kratkem času padla cena? Nekako se mi zdi dajat slabih 1.300 € za monitor preveč. Če bi cena padla na nekje 800 € bi ga vzel, tako mi je pa kar škoda denarja, četudi mi je kar se računalniških komponent tiče še najmanj težko dat denar prav za monitor. Raje imam namreč povprečno mašino in odličen monitor kot obratno.

TechStreme ::

Zakaj sploh potrebuješ takšen monitor?
Za filme in za igre naprimer je maksimalna uporabna ločljivost 1080p ... (1920×1080), za kar pa bi na tvojem mestu raje kupil en spodoben full HD TV in je to to.
Drugo je če dejansko potrebuješ večje ločljivosti (aka AutoCAD, Photoshop ipd.)
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

bluefish ::

Nižanja cen si ne obetaj, sploh ne pri ISP.

deejay2 ::

U bistvu bi ga imel bolj za splošno rabo. Internet, filmi, kaka igra, delo z wordom ...

bluefish ::

Za tak namen je 24" vrh glave.

Hribi ::

Če že glih moreš met za filme in internet si raje za tistih 800e kupi Dell Ultrasharp U2711.

RockyS ::

Jaz bi ta denar raje investiral v konzolo in LCD TV.

kixs ::

RockyS je izjavil:

Jaz bi ta denar raje investiral v konzolo in LCD TV.



Verjetno mislis: porabil.

lp

RockyS ::

Ja =)

deejay2 ::

U2711 nikakor ne pride v poštev, ker ne maram 16:9 slike.

@RockyS konzolo že imam, za tv mi je pa škoda dajat denar, ker ga ne ga ne gledam prav dosti. Precej več gledam v monitor, na katerem pa imam mimogrede tudi televizijske programe (T2).

zupicaa ::

Škoda ti je denarja za 32" full hd led LCD ki stane skoraj pol manj kot monitor, ki ga želiš? Res ne vem, zakaj bi hotel ravno monitor, lcd tv ti da isti rezultat za pol manj cene.

DonMatejo ::

ko boš prodajal 2209wa se spomni name ;)

Senitel ::

32" full hd 600Hz led z veliko rdečo pentljo ni niti približno alternativa za 30" monitor. Če seveda počneš na računalniku še kaj drugega kot gledaš filme.

ABX ::

Senitel je izjavil:

32" full hd 600Hz led z veliko rdečo pentljo ni niti približno alternativa za 30" monitor. Če seveda počneš na računalniku še kaj drugega kot gledaš filme.


Poleg nižje resolucije, je še kakšen drugi problem?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zupicaa ::

Senitel je izjavil:

32" full hd 600Hz led z veliko rdečo pentljo ni niti približno alternativa za 30" monitor. Če seveda počneš na računalniku še kaj drugega kot gledaš filme.


Saj je napisal za kaj ga rabi.. za osnovno rabo. Sicer pa je že nekdo napisal, da je 24" monitor za navadnega uporabnika več kot dovolj.

kixs ::

Naceloma so TV-ji optimizirani za gledanje filmov, medtem ko monitorji se za kaj drugega. Je pa bolj kot to, odvisno od osebe kaj mu je bolj pomembno in kaj ga moti/ne moti.

Osebno bi tezko uporabljal LCDTV kot nadomestek LCD monitorju. Pred parimi leti sem se celo igral s to idejo, vendar po preizkusu raznih LCDTV-jev prisel do zakljucka, da ima vsak svoj namen.

lp

ABX ::

kixs je izjavil:

Naceloma so TV-ji optimizirani za gledanje filmov, medtem ko monitorji se za kaj drugega. Je pa bolj kot to, odvisno od osebe kaj mu je bolj pomembno in kaj ga moti/ne moti.

Osebno bi tezko uporabljal LCDTV kot nadomestek LCD monitorju. Pred parimi leti sem se celo igral s to idejo, vendar po preizkusu raznih LCDTV-jev prisel do zakljucka, da ima vsak svoj namen.

lp


Zakaj, kje je tehnična razlika?

Subjektivni mistični občutki mi niso zanimivi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

deejay2 ::

32" TV ne moreš uporabljati kot monitor. No, lahko ga, ampak ga boš gledal iz precej večje razdalje, kot gledaš 30" monitor. Če pa bi bil moj primarni namen, da bi gledal filme na večjem zaslonu, potem bi verjetno rajši vzel 32" TV kot 30" monitor.

@DonMatejo, če si pripravljen dat 180 EUR, se bom spomnil na tebe :). Star je eno leto in en mesc in dela kot urca (nima nobenega mrtvega piksla). Stal je dobirh 230 EUR. Danes se ga pa še vedno ne dobi ceneje.

ABX ::

deejay2 je izjavil:

32" TV ne moreš uporabljati kot monitor. No, lahko ga, ampak ga boš gledal iz precej večje razdalje, kot gledaš 30" monitor. Če pa bi bil moj primarni namen, da bi gledal filme na večjem zaslonu, potem bi verjetno rajši vzel 32" TV kot 30" monitor.


Zakaj? tudi 30' LCD gledaš od večje razdalje ko 22'?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

deejay2 ::

Lahko ga, ni pa nujno in ravno. 32" pa ne moreš gledati od blizu.

ABX ::

LCD TV ima par negativnih lastnosti v primerjavi z monitorjem, vendar se da vse rešit.

Resolucija, trenutno max je 1920x 1080 (1080P).
Input lag: Odvisno od modela.
Sharpness: by default TV mehča robove, pomembno je to izklopit.

deejay2 je izjavil:

Lahko ga, ni pa nujno in ravno. 32" pa ne moreš gledati od blizu.


zakaj 30 je ok, 32 pa ne?

Iz kje nastaja ta magična razlika?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

kixs ::

DPI je na 32" in 1080p enostavno premajhen za gledanje od blizu. Medtem ko je 30" s 1600p DPI dovolj velik (v rangu ostalih LCD monitorjev).

lp

deejay2 ::

In ena od teh je, da slika še zdaleč ni tako ostra, če jo gledaš od blizu. TV pač ni namenjen za uporabi računalnika. Če bi bil, potem bi si vsi kupovali ogromne LCD zaslone in jih imeli namesto monitorja.

ABX ::

kixs je izjavil:

DPI je na 32" in 1080p enostavno premajhen za gledanje od blizu. Medtem ko je 30" s 1600p DPI dovolj velik (v rangu ostalih LCD monitorjev).

lp


Subjektivno.

Jaz igram na 42' plazmi na 1 meter razdalje in ne vidim pikslov.

deejay2 je izjavil:

In ena od teh je, da slika še zdaleč ni tako ostra, če jo gledaš od blizu. TV pač ni namenjen za uporabi računalnika. Če bi bil, potem bi si vsi kupovali ogromne LCD zaslone in jih imeli namesto monitorja.


Če bi kaj razumeli bi.

Tako pa sledijo mistični razlagi lokalnih čarovnikov in kupujejo 30 monitorje za gledat Facetube.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

kixs ::

LOL

In takega potem clovek hoce malo poducit :))

ABX ::

kixs je izjavil:

LOL

In takega potem clovek hoce malo poducit :))


Če bi našteli tehnične razlike bi se lahko strinjal. Če govorite o občutkih, potem se nimamo kaj pogovarjat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

deejay2 ::

A ti ne pove že zdrava logika, da monitor, ki stane 1.300 EUR (dell u3011), in pa nek poljuben LCD TV za isto ceno, ki je še enkrat večji, ne moreta biti ista, kar se uporabe računalnika tiče?

ABX ::

deejay2 je izjavil:

A ti ne pove že zdrava logika, da monitor, ki stane 1.300 EUR (dell u3011), in pa nek poljuben LCD TV za isto ceno, ki je še enkrat večji, ne moreta biti ista, kar se uporabe računalnika tiče?


Ne, MOJA zdrava logika gre gledat tehnične razlike. In MOJA zdrava logika razume mass production in ekonomijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

commissar ::

troll fight troll fight troll fight

deejay za filme raje kupi namensko napravo plazmo lcdtv projektor kino,...
Vsaj do te ugotovitve sem prišel sam ko sem pred letom razmišljal in sem si raje kupil kvalitetno 24ko

lp

Lonsarg ::

+1 na ABX

kixs ::

Js bi rekel, da se ne moremo pogovarjat, ce nekdo temelji svoje izkusnje na igrah, ker tu res ni neke razlike 8-O

Vsedi se za ta tvoj LCDTV na 1m in probaj kaj delat kot na racunalniku - vendar kaj drugega kot igre! Potem pa se vsedi na 60cm na 30" in bos VIDEL razliko.

Po tvoje tudi ni razlike med enim monitorjem za 200EUR in drugim za 400EUR, ce le imata isto specifikacijo?

Mogoce tvoja zdrava logika kje odpove - DPI je se najvecja tezava, ce spustimo malenkosti (barvna korekcija, procesiranje slike...).

ABX ::

za DPI naj se vsak odloči zase.

Se strinjam za določena opravila višja resolucija pride prav in zato boš plačal.

Ampak če nekdo vpraša ali naj kupi LCD TV (plasma za statično sliko ni primerna) za PC, edino vprašanje je: ti je 1920x1080 dovolj?

Kar se tiče kvalitete slike ne bom komentiral, ker zabredemo v še globljo tehnično debato.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Lonsarg ::

kixs, ampak napačno je, ko ljudje mislijo da je MONITOR boljši kot LCD TV. Seveda se razlikujejo ekrani med sabo po kvaliteti. Ampak to, če se mu reče Monitor, ali pa TV ni nič drugega kot nalepka na škatli. Folk hoče velik monitor in kar misli, da more monitor pisat gor. Veliki monitorji pa so zaradi razloga konkurence dragi in se dobi ekran enake kvalitete v kategoriji LCD TVjev dosti ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kixs ::

Sem gledal, ce obstajajo kaksni pametni testi LCDTV-jev. Naceloma se za PC uporabo omejijo zgolj na igre in input-lag.

Meni ne rabis govorit kje so razlike, ker je elektronika pri TV-jih optimizirana za gledanje filmov, kar je tudi logicno. Procesiranja slike je dosti vec pri TV-ju.

Zato sem ze zgoraj napisal, da je to bolj kot ne odvisno od posameznika. Za nekoga je TN 19" monitor super-duper in vse ostalo nima veze.

ABX ::

kixs je izjavil:

Sem gledal, ce obstajajo kaksni pametni testi LCDTV-jev. Naceloma se za PC uporabo omejijo zgolj na igre in input-lag.

Meni ne rabis govorit kje so razlike, ker je elektronika pri TV-jih optimizirana za gledanje filmov, kar je tudi logicno. Procesiranja slike je dosti vec pri TV-ju.


Res je, zelo malo se o temu govori, ampak zakaj ne bi bili izjeme?

Da, veliko je post-prcoessing-a, zato tudi pride do input lag-a, tukaj je odvisno od posameznega modela ali ti to omogoča izklopit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Senitel ::

Ločljivost je ključ. Če je display premajhen, ga prestaviš bližje, če je prevelik ga daš dlje stran. Če vidim 50 vrstic teksta na 22" LCD monitorju ali 32" LCD TV-ju je iz delovnega stališča to eno in isto sranje (in 24" s 1200 vrsticami so recimo cool, ker lahko vidiš lepo 2 A4 lista v svoji naravni velikosti enega ob drugem pri standardnih 96 dpi).

Torej je dejanska primerjava nekaj ala Dell U2311 za 240EUR vs. LG LCD TV 32LD320 za 325EUR. Za 85EUR več boš moral na TV-ju itak izklopit razne 120/200/...Hz trike in večino elektronike zaradi česar je LCD TV "boljši" (v "" zato, ker je boljši na svojem področju).

In tako pridemo do bistva vsega. Če igraš igre in gledaš filme in obenem hočeš to počet iz fotelja 1+m stran od displaya potem je LCD TV way to go, ker je primerljiv monitor iz take razdalje enostavno premajhen. Pogojno bi dal sem zraven še brskanje po spletu.
Če je vsa zgodba na mizi in imaš display tistih ~70cm stran od glave pa ni nobenega smisla kupovat dražji in fizično večji LCD TV.

P.S.: Malo matematike:
24" monitor na razdalji 70cm zaseda večje vidno polje (46°) kot 32" LCD TV na razdalji 1m (45°).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

ABX ::

Spet subjektivno, meni osebno večji fonti in ikone so dosti bolj všečni kot naravna velikost črk na A4 listu.

In ne, nimam težave z vidom. :)

Nekomu je pač pomembna resolucija drugemu velikost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Senitel ::

Kot rečeno, če so ti všeč večje črke lahko še vedno daš display bližje.

ABX ::

Senitel je izjavil:

Kot rečeno, če so ti všeč večje črke lahko še vedno daš display bližje.


Lahko, lahko kupiš tudi večji ekran. Kot ti paše.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Senitel ::

Tako je. Ali daš 240EUR za U2311 in si ga postaviš 50cm od glave, ali pa 32" LCD TV za 325EUR in ga postaviš 70cm od glave. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

ABX ::

Senitel je izjavil:

Tako je. Ali daš 240EUR za U2311 in si ga postaviš 50cm od glave, ali pa 32" LCD TV za 325EUR in ga postaviš 70cm od glave. >:D


Da, sploh ne razumem ljudi ki kupujejo večji TV ko je dovolj da se usedejo bližje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kixs ::

Ne bi tako skromni, lahko uporabite tudi daljnogled :))

Senitel ::

ABX je izjavil:

Da, sploh ne razumem ljudi ki kupujejo večji TV ko je dovolj da se usedejo bližje.

Stvar zaradi perspektive ni linearna. Če gledaš 23" display iz 50cm ali 32" display 70cm je to praktično enako. Če postaviš 32" display 2m stran, potem moraš dat 23" že več kot pol metra bližje.
Sploh pa če se pogovarjamo displayih za dnevno sobo, potem sta tako 23" kot 32" za današnje čase premajhna.

RC14 ::

In kakšna je kvaliteta slike, če recimo uporabljaš LCD TV 32" za vsakdanja računalniška opravila, kot so brskanje po netu, igranje iger,gledanje filmov....
Ali je dosti slabša kot na LCD monitorjih?

Ker če ni, potem res ni slaba investicija v LCD TV 32", dobiš veeliko delovno površino v primerjavi z 24" monitorjem, seveda pa je treba gledat iz ustrezne razdalje, vsaj 1m oddaljenosti.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

ABX ::

RC14 je izjavil:

In kakšna je kvaliteta slike, če recimo uporabljaš LCD TV 32" za vsakdanja računalniška opravila, kot so brskanje po netu, igranje iger,gledanje filmov....
Ali je dosti slabša kot na LCD monitorjih?
Lp


Ali ne bereš prejšnjih postov ali jih ne razumeš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DonMatejo ::

ja, ko ti bo odveč, mi piši na PM. Glede na situacijo. Sam enega že imam za 230eur, in sem presrečen za grafično obdelavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5535237 (19590) Argica
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334250 (29848) popster
»

LCD TV 32" ali LCD monitor 27"

Oddelek: Kaj kupiti
264238 (3621) Gizoman
»

kateri 30" monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
153373 (2907) nejko8
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505517 (3884) wade

Več podobnih tem