» »

kako odstraniti linux suse enterprise 11

kako odstraniti linux suse enterprise 11

strelec501 ::

pozdravljeni,
kupil sem nov prenosnik na katerem je instaliran Suse linux enterprise 11. Želel bi odstraniti linux in namestiti samo w7, ker nisem ravno strokovnjak, bi želel če mi lahko kdo pomaga z natančnimi navodili. Opcija je tudi da bi instaliral na drugo particiji, če prvo ni mogoče. Hvala za vsakršno pomoč.

strelec501 ::

Še to, če ga kdo hoče mu ga prodam za 500EUR, kupljen danes. Cena je bila 549EUR. Hp 62, i3 procesor, 3GB, ATi grafična 1GB, 320 disk 7200.

strelec501 ::

problem rešen, še dobro da obstajajo prijatelji :)

marqin64 ::

strelec501 je izjavil:

problem rešen, še dobro da obstajajo prijatelji :)


zdravo.imam isti problem.kako si pa odstranil vse to?

logit ::

To pa ni nobena znanost. V BIOSu naštimaj 1st Boot from pa izbereš DVD. Shraniš, vstaviš not dvd od Windowsa in v postopku inštalacije formatiraš disk, na katerega naneseš okna.

marjan3 ::

Ali mi lahko podrobno opišeš kako si odstranil linux? Lahko tudi na zasebno sporo. Ti bom zelo hvaležen=)

zee ::

To pa ni nobena znanost. V BIOSu naštimaj 1st Boot from pa izbereš DVD. Shraniš, vstaviš not dvd od Windowsa in v postopku inštalacije formatiraš disk, na katerega naneseš okna.


Katerega dela od tega ne razumes?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

logit ::

Tako na grobo s Google Translate!

Format disk in znova namestiti operacijski sistem Windows

Če nameravate ponovno namestiti operacijski sistem Windows kot del vašega oblikovanja, sledite spodnjim navodilom.

Pojdi v BIOS in nastavite zagonsko prednost, da začnete s pogonom za CD-ROM.
1/ Zaženite računalnik in gledal zaslon za navodila o tem, katero tipko v zagonu procesa za vstop BIOS (Pogosto je "Delete" ali "F8" tipka).
2/ Pritisni ustrezno tipko, potem poglej v meniju BIOSa za možnost BOOT FROM.
3/ Ko boste našli možnost BOOT FROM, jo spremenite s HARD DRIVE v CD ali DVD-ROM. (Značilno je, da boste izbrali to možnost, s puščičnimi tipkami ali "PageUP"in "pagedown"). SHRANITE nastavitve in izstopite iz Biosa.
4/ Znova zaženite računalnik z diskom Windows v vašem CD ali DVD pogonu.
5/ Sledite korakom namestitvenega Windows CD-ja na vašem monitor.
6/ Izberite za namestitev svež izvod Windows (fresh copy)
7/ Pri izbiri particije označi vse in izbriši (delete ali format particij, dokler ne bo samo ena prazna)
8/ Izberite prosto particijo (disk) in ustvariti novo.
9/ Nadaljujte z namestitvijo operacijskega sistema Windows, kot je navedeno na vašem zaslonu.

marqin64 ::

ampak na LInuxu mi noče CD windows xp do konca pognati...do brisanja particij mi ne pride, ker mi napise ERROR... CD od windowsow xp je pa 100% delujoč...
problem je le v teh SUSU linux.... ali naj poskusim linux odstraniti s kakšnim LIVE linux CD ?

ank ::

Še miljontič: Linuxi nimajo z bootanjem cdja od windowsov nobene veze. Sta samo dve medsebojno izključujoči možnosti: Ali botneš cd od windowsov ali pa namesto tega botneš linux. Če ne gre je napaka na cdju ali pa napačna nastavitev v biosu.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izbrisati windows Visto

Oddelek: Operacijski sistemi
183493 (1926) Janac
»

Linux live cd po uporabi windows ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
121197 (1127) b3no2
»

Zamenjava Viste z XP-ji

Oddelek: Pomoč in nasveti
51621 (1621) Spike Edin
»

iz linuxa v windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
202148 (1796) barbm
»

Problem z diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181453 (1177) Blind

Več podobnih tem