» »

iz linuxa v windows xp

iz linuxa v windows xp

barbm ::

pozdravljeni!

kupila sem prenosni rač-accer,aspire 5610Z. nameščen ima os linux, rada pa bi naložila windows xp. cdja s tem programom mi noče zaznat, pa tudi ko odprem računalnik se na določeni stopnji ustavi in ne odpre linuxa oz. nobenega programa. verjetno bi bilo potrebno vpisati kakšne ukaze, ampak jih ne poznam. prosila bi za pomoč, vnaprej se vam zahvaljujem.

amigo_no1 ::

google:
remove linux

nonenone ::

lahko pa bootaš z disketo in zbišeš particijo recimo z fdiskom ali s part-om od linuxa. potem pa gre vse normalno imaš čist disk brez particij

CCfly ::

Verjetno si na prenosniku dobila tisti ultra okleščeni Linux, kjer pri zagonu računalnika ugledaš le dobro staro ukazno vrstico. Škoda da Acer in drugi ne nameščajo kakšne polnokrvne distribucije.

Če želiš namestiti Windows XP vstaviš zgoščenko v pogon, ponovno zaženeš računalnik, pritisneš katerokoli tipko pri izpisu besedila "Press any key to boot from CD ..." (govorim na pamet) in slediš navodilom.

PS: Med namestitivjo boš lahko ugledala tudi možnost izbrisa particije z Linuxom. Izbriši vse obstoječe particije.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

StratOS ::

XP-ji niso program, ampak operacijski sistem. CD-ja ti noče zagnati zaradi tega, ker ni bootable ali pa nimaš v BIOS-u nastavljeno boot opcijo primarno z CD/DVD Roma.
Zgleda da je predhodno inštaliran linux le konzolna verzija in ne vsebuje kakšnega grafičnega ( GUI ) vmesnika.
Ko boš to uspela se prebij še preko inštalacije za XP-je, upoštevaj pa navodila CCfly-a
ali pa preglej malo po forumih in spletu, našla boš veliko navodil kot recimo Tale.

lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

barbm ::

hvala vsem za pomoč. v biosu mam nastavljeno opcijo, da mi najprej boota s cd roma, ampak vseeno noče.. pa vedno ko katerokoli tipko pritisnem npr. f2 al f3... mi vedno zažene linux, in ne cd-ja, mi ni jasno. sam ta linux da vržem dol, pol xp ni problem...

barbm ::

aja, pa dobila sem še en cd zraven, kjer nč ne piše gor, pa tudi nobenih navodil ni priloženih...tko da sploh ne vem kaj je gor. cdje računalnik zazna, jih pa ne zažene...

ql000 ::

Samo ustrezna opcija v BIOS-u in CD ali DVD nista dovolj, da se zadeva boota. Sej ti lepo piše ob boot time-u: To boot from CD-ROM, press any key,... nekaj takega. Ko slišiš, da nekaj škrta po CD-ju, klofni Enter ali pa katero drugo tipko. Če pa zadeva vseno noče in noče delat imaš po vsej verjetnosti CD ali DVD od Win XP fuč.

ank ::

Hudobni Linux, ker ne pusti butati cdja z windowsi. :D Ne vem kako lahko imate nekateri ideje, da je to zaradi linuxa. Je že ql000 napisal kako je treba: ko je bios pravilno nastavljen in cd bootable potem pritisni ANY key. To se pravi "katerokoli" tipko.

Fr33man ::

A si šur, da si prov zapekla CD z xpji?(srednje hrustljavo)>:D Ako si to nardila, se mora zagnat namestitev xp-ja pa ni važn kva maš trenutno na disku.

ZoMk ::

Hudobni Linux, ker ne pusti butati cdja z windowsi. Ne vem kako lahko imate nekateri ideje, da je to zaradi linuxa.

Ko sem uporabljala še Suse se tudi ni dalo bootat Windowsa s CD-ja, oz. se je, vendar se je takoj na začetku vse skupaj ustavilo. Rešitev je bila, da sem začasno odstranila zagonski nalagalnik.

ank ::

Takrat, ko se boota iz cdja ni v ramu niti L od Linuxa, tak da... Vse je odvisno od biosa in pa cd mora biti bootable. In pa treba je pritisniti any key pravi trenutek.

barbm ::

sej pritiskam vse možne tipke in nč ne dela:'( kar taa linux vedno zažene..joj.
cdji z xpji pa so sigurno vredu, ker meni doma na drugem računalniku delujejo.. kako pa odstranim ta zagonski nalagalnik?

norcuron ::

Če bi bil v BIOS-u prvi boot device nastavljen prav IN WinXP cd bootable nimaš nobene potrebe odstranjevat tale "zagonski nalagalnik", ker niti približno ne pride tok daleč, da bi ga sploh kej povohal (pa sej so to je že blo malo morje krat napisan). Samo par stvari je lahko narobe:

- CD ne boota - praviš, da ti dela drugje. A s tem misliš, da ti pokaže kaj je gor in se ti autoloada ko ga daš not ali to pomeni, da ti dejansko boot-a drugo mašino

- Boot zaporedje ni prav nastavljeno, če si ZIHER da je, pol fukn tist CD stran pa si dob enga k je res BOOTABLE
Great are mysteries of the mind ... or not?

mauzer ::

Vsi pametujete na veliko, namesto, da bi se en "klavir" ponudil in gospodični rešil zadevo ob kakšni kavici :\
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

amigo_no1 ::

Prvo preveri če win boot cdja dejansko dela (na drugem računalniku)
in če cd/dvd enota na tvojem laptopu dela.

Kje si kupila laptop ? Jaz bi poklical prodajalca in ga vprašal kaj naj s tem cdjem...


ultra okleščeni Linux

Prej bi rekel da gre za FreeDos ...

Če bi videl kakšno slikco zaslona ko se sistem zboota bi lahko rekel kaj več...

Nimaš v tvojem kraju nobenega g33ka, ki bi pogledal kako je stanje?

Zagonski nalagalnik (mbr) na trdem disku nima nobenega vpliva če hočeš ti bootati z drugega nosilca (npr cdja) in je v biosu (v boot sequence) nastavljen cd pred trdim diskom.

@mauzer
klavir :D ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mauzer ::

@jeje997
klavir ja 8-)

drugače pa povej iz katerega kraja si pa se bo že sigurno našel en ko bo pomagal osebno ;) če že ne poznaš nobenega :)
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

barbm ::

1. ko dam cd z xpji v drug računalnik se avtomatsko zažene
2. ko dam katerikoli cd v moj rač, ga le-ta zazna, ampak ne zažene
3.v biosu mam da mi cd zažene najprej, na prvem mestu

rač. sem kupila v merkurju, v njihovi trenutni akciji

mislim da mi preostane le še kak "klavir" :\

mauzer ::

Če poveš od kod prihajaš, ti lahko kak pomagam :D lahko na zs, da ne razkrijes svojega kraja :P
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

ZoMk ::

Morda lahko najdeš rešitev tu: http://support.microsoft.com/kb/314458

PS: In jaz nisem napisala, da se mi CD ni zagnal, ampak je obvisel pri: Setup is inspecting your computers configuration ... Čez kar se je po odstranitvi gruba iz MBR prebil brez težav.

barbm ::

hvala lepa vsem za pomoč in pripravljenost :)
problem sem rešila, vse deluje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224680 (3499) gorenjc
»

Namestitev Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
124986 (4781) zaaz89
»

Noče inŠtalirati windows xpjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
161534 (1227) toxius
»

PC se ne boota s CD enote

Oddelek: Strojna oprema
61366 (1232) LordTado
»

Noče bootati iz CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
61534 (1379) logout

Več podobnih tem