» »

Zasnova o.s. za namensko izvajanje ene aplikacije?

Zasnova o.s. za namensko izvajanje ene aplikacije?

bMozart ::

Rabim naredit seminarsko v zvezi s to temo, pa ne najdem nobene literature, zato prosim za kakršnokoli pomoč.
Torej ali že obstajajo kakšni taki operacijski sistemi, ki so že v osnovi zasnovani da bomo gor poganjali samo 1 program?
Rabil bi natančno opisat kako zgleda taka zasnova...(to naj bi bil point seminarske). Kakšen link bi zelo prav prišel.

Če ne druzga pa vsaj to, recimo na katerim os(distribuciji) poganjajo samo 1 (glavni) program v industrijskih podjetjih, raziskovalnih laboratorijih itd. ?
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Isotropic ::

dos?

Zgodovina sprememb…

JayKay ::

Palm OS je bil single-task OS, pa Windows 3.1x
Hint: googlaj "single-task operating system"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

fosil ::

Če prav razumem on ne išče single task ampak single application OS.
Mogoče VMware ESX ?
Tako je!

bMozart ::

Recimo da bi bil operacijski sistem maximalno optimiziran za eno aplikacijo oziroma že v osnovi zasnovan npr, za snemanje glasbe (ali poganjanje reaktorja, simulacijo letenja...).
In jaz rabim opisat kako ta operacijski sistem deluje, npr kako dela z RAM-om, procesorjem(ji), na splošno kako upravlja s sistemskimi viri..., interrupt-i, contextswitch-om, knjižnicami, ter npr. ali uporablja iste procese za reševanje smrtnega objema kot ostali os., kako potekajo prekinitve, kakšna je velikost jedra takega os., kako so povečali stabilnost. Malo me vse skup spominja na operacijske sisteme ki tečejo v "realnem času" čeprav pomoje ni isto?.
Naslov teme je tudi naslov seminarske.
Dobro bi bilo tudi če bi naštel največkrat take uporabljene os in jih na kratko opisal..

(Hvala za dosedanje odgovore in se opravičujem da kasno odpisujem.)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

metalc ::

Če te prav razumem, bo magična beseda "embedded", kjer za neko napravo tesno integriraš nek namenski OS z aplikacijo. Primera sta Windows CE ali eCos, pa še cel kup jih je, npr. posebne distribucije Linuxa... Tudi "splošni" OS se lahko od proizvajalcev dobijo v embedded izvedbi, gotovo si že videl embedded Windows NT ali XP, morda OS/2 .... v navezi z namensko aplikacijo za bankomate, že upokojene zdravkomate, urbanomate....

Gandalfar ::

'hard real-time' - Real-time computing @ Wikipedia

Da zagotovis real-time zadeve mas naceloma namensko napravo z nameskim OS. Kaksen QNX recimo.

Zgodovina sprememb…

bMozart ::

Sem zdaj videl da sta bili temi z naslovom Vgrajeni sistemi in Realno-časovni sistemi oddani dvema sošolcema. Tako da očitno deadline pri moji edini aplikaciji na os naj nebi bil top priority. Moja napaka :|

Torej bolj v smilsu os, na katerem tečejo programi kot so za zvijanje proteinov, simulacijo magnetnega polja, tekočin, podnebnih sprememb... Ampak klub temu hočemo da je os maksimalno prilagojen za aplikacijo. Pa ni nujno da samo za superračunalnike, tudi domače švoh mašine pomoj pridejo v poštev..
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malware napada tudi bolnišnične aparature

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4917062 (15141) BaToCarx
»

WebM - vprašanja in razprave

Oddelek: Programska oprema
4512951 (11038) Icematxyz
»

Za razvoj Minixa poltretji milijon evrov

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
464494 (2555) Jst
»

Stoprvič: Linux vs. Windows. Slednji varnejši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10112539 (9774) Nejc Pintar
»

Ponovna inštalacija Windows v 7 minutah...

Oddelek: Operacijski sistemi
133223 (2979) Keyser Soze

Več podobnih tem