» »

Zamenjava Viste z XP-ji

Zamenjava Viste z XP-ji

man tg ::

Živio!

Nism lih kakšen računalniški expert zato me zanima:
Kako lahko formatiram Windows Visto in vse ostalo kar imam na disku in na novo namestim windows XP. Naj povem, da imam samo cd z Windows xp.
Poleg tega pa so mi pred kratkim v računalnik na servisu vgradili dodaten disk 160GB, ki pa ga sedaj nikjer nimam? Kaj je potrebno storiti da bo tudi ta disk npr. F: prikazan pod "moj računalnik".

hvala in lp

zk_eu ::

ja kaj nardiš, lepo vstaviš cd od XP, pa lepo inštaliraš, meni je šlo brez problema, čeprav mi je žal za visto, vendar žal zaradi službenih namenov je ne morem imeti.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Spike Edin ::

Živjo!

Si mu pa zelo pomagal ...

Prvo kot prvo moraš iti v BIOS (ob prižigu PCja pritisti Delete) in v BIOSu poiščeš BOOT From CD/DVD in izbereš First Boot nastaviš na CD/DVD. Potem pritisneš F10 in Enter da shraniš nastavitve. Vstaviš Windows XP CD in počakaš da ti boot-a nadaljne pa slediš čarovniku.

Potem pa:

1. Zaženi računalnik s CD-ROM-a z operacijskim sistemom Windows XP. To narediš tako, da v pogon CD-ROM ali DVD-ROM vstaviš CD-ROM z operacijskim sistemom Windows XP in znova zaženeš računalnik.
2. Ko se prikaže sporočilo »Za zagon s CD-ja pritisnite poljubno tipko«, pritisni poljubno tipko, da računalnik zaženete s CD-ROM-a z operacijskim sistemom Windows XP.
3. Na zaslonu Dobrodošli v namestitvenem programu pritisnite ENTER, da zaženeš namestitveni program Windows XP.
4. Preberi licenčno pogodbo za končnega uporabnika in pritisnite F8.
5. Sledi navodilom na zaslonu, da izbereš in fomatirate particije, kamor želiš namestiti operacijski sistem Windows XP.
6. Sledi navodilom na zaslonu, da končaš namestitev operacijskega sistema Windows XP.

To bi bilo to... Upam da ti bo uspelo.

Lp!
The PC Doctor

dukenukem ::

rabiš še disketo z gonilniki ta disk .če maš sata disk :D

man tg ::

BlackD3mon, najlepša ti hvala, ob dobri jasni in točni razlagi je taka stvar tud za laičnga uporabnika čisto lahko izvedljiva. Tako da imam zdaj spet lepo stare xp-je. Še par gonilnikov in programov pa bo stvar spet super tekla.
Tako da za naprej tud vem da se na ta forum obrnem.

Hvala in LP

Spike Edin ::

Malenkost, pa še kdaj. 0:) Če imaš težave z iskanjem gonilnikov lahko si preneseš z interneta koristen program: Driver Genius Professional Edition.

Lp!
The PC Doctor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako odstraniti linux suse enterprise 11

Oddelek: Operacijski sistemi
92245 (1958) ank
»

Facebook virus in windows xp boot loop

Oddelek: Programska oprema
71005 (899) karafeka
»

težave pri namestitvi WINXP home edition

Oddelek: Operacijski sistemi
51141 (1061) Pyr0Beast
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292403 (1758) astrofizik
»

Formatiranje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
233821 (3319) Leks

Več podobnih tem