» »

G13 podnožje

G13 podnožje

iwantwings ::

Lep pozdrav! To je moj prvi post tukaj in že v naprej povem da se bolj slabo spoznam na karkoli v povezavi z elektriko, tako da prosim ne me linčat :)

Torej, s prijateljem izdelujeva razvijalno enoto za sitotisk, ne vem če kdo od vas ve kako to zgleda ampak ubistvu to niti ni pomembno, stvar je zelo preprosta, imava pa en problem, in sicer razvijalna enota je najbolj učinkovita če so v njej UV luči, in glede na velikost najine sva se odločila da nabaviva šest takšnih žarnic: http://www.internetnatrgovina.com/produ..., te naj bi bile najbolj idealne za takšen mali D.I.Y. projekt. Ker pa imava sedaj samo žarnice in jih ne moreva priklopit kar na zrak vas prosim če bi mi lahko nekdo povedal kaj vse potrebujem da zvežem to da bo delalo. Torej kaj še potrebujem razen okova itd. Večino stvari potrebnih za vezavo je najverjetneje na tej strani kjer sem tudi žarnice naročil tako da če se komu da tudi malo tam pobrskat in prilimat par linkov bom zelo hvaležen.

Upam da sem razumljivo napisal kakšen je moj problem, in se že v naprej zahvaljujem za pomoč.

iwantwings ::

Se res nobenemu ne da s tem ukvarjat? :)

int47 ::

Rabiš:
A) Klasično dušilko, startar in okovje zanj.
-Če vežeš 20W sijalko na 20W dušilko, rabiš 230V startar (SINGLE).
-Če vežeš dve 20W sijalki na eno 40W dušilko, rabiš dva 110V (DUO) startarja.
-Obstaja kombinirano okovje za sijalko in startar (rabiš eneo za vsako sijalko. Drugo je navadno).
*Opcija kondenzator za kompenzacijo jalove energije.

B) Elektronsko dušilko in okovje.

Na eno dušilko lahko priključiš eno, ali dve sijalki (odvisno od dušilke).
Moč dušilke se mora ujemati z močjo sijalke. Dušilka mora biti za ustrezen tip sijalke.

Vezalna shema je navadno narisana na dušilki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()

energetik ::

Za tvoje UV lampe rabiš za vsako 2xG13 podnožje in recimo tole el. dušilko. Če boš mel več cevi naenkrat, imaš tud dušilke s priklopom za več cevi.

CoreySteel ::

Živjo fantje.

Kar nekaj tem je na forumu glede dušilk/fluorostenk pa bom svoje vprašanje zastavil kar tukaj, ker je tema najbolj "zadnja".
Če še ni jasno, lahko povem, da sem totalen n00b kar se tiče elektronike pa bi vseeno rad si sam naredil dodatno osvetljavo za vzrejo čilijev.

Kupil sem:
2x18W T8 G13 sijalki
elektronski dušilec 2x18
G13 okov(je)

Shema je na dušilki lepo narisana in verjetno ne bom imel nobenih težav to zvezat.
Vprašanje pa je, kako to zvezat na omrežje. Doma imam nek trožilni kabel z vtikačem in me zanima, če se to da zvezati s tem el. dušilcem, ki ima "samo dva izhoda"? Ali bom potreboval dvožilni kabel z vtikačem - če le tak sploh obstaja (ja, tak laik sem).

Hvala za vaš odgovor.
lp

energetik ::

Itak da se da. Fazo in nulo (moder in rjav vodnik) zveži na elektronski balast, 3 vodnik (rumenozelen, ozemljitev) pa zanemari ali pa ga prišraufaj na kovinsko ohišje luči, če obstaja.
Seveda se prej prepričaj, da navedene barve ustrezajo kot sem navedel, da ne boš slučajno faze nalotal na ohišje.


Si nabavil "grow light" T8 sijalki, ki oddaja pretežno modro in rdečo svetlobo (zgleda vijolično)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

CoreySteel ::

Super, hvala ti, se mi je zdelo, da bo nekaj takega :)
Balast sem sicer hotel montirat nekam na steno, ampak bom potem mal drugače, da bom še fazo priključil.

Ja, kupil sem 2x18W Osram FLUORA sijalki.
Rabim samo zdaj v "začetnem" vegetativnem stadiju, potem gre pa itak na sonce, na vrt. ;)

Hvala ti še enkrat.

energetik ::

CoreySteel je izjavil:

Balast sem sicer hotel montirat nekam na steno, ampak bom potem mal drugače, da bom še fazo priključil.
Zakaj ne bi mogel montirat na steno, sej to nima veze s tem, kakšen kabel imaš?
Lohk priklopš tud na 5-žilni kabel, uporabiš pa samo 2 vodnika.
Moraš pa pazit, da ni prevelika razdalja od balasta do sijalk, neke omejitve so.

CoreySteel ::

Mal slabo sem se izrazil, sorry.
Čist toliko sem mislil, da bodo razdalje čim krajše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

elektronska dušilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2413316 (7045) ethelred
»

UV žarnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253154 (2809) ethelred
»

28W T5 sijalka na 39W dušilko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81793 (1733) mirator
»

Flourescenčne svetilke v mrazu in izbira dušilke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245166 (3232) energetik
»

Vezave neonk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222092 (1780) dela

Več podobnih tem