» »

Obstaja za zvok HDMI v SPDIF?

Obstaja za zvok HDMI v SPDIF?

bb007 ::

Pozdravljeni!

Imam sledečo stanje...imam HDMI in optični SPDIF izhod na rač. ter hišni kino s koaksialnim SPDIF...vem da ostaja adapter optični SPDIF v koaksialni SPDIF vendar mi je predragi pa še dodatni napajalnik in kabel se mi bi motal okrog (~ 30 € + napajalnik adaptera = verjetno kr okrog 50 €). Mene pa zanima če bi obstajala slučajno kakšna poceni varianta adaptera (kabel/razdelilec) ki bi iz HDMI izluščil zvok in bi ga lahko priklopil na koakcialni SPDIF na hišnem kinu? ...ali kakšna druga verzija pod pogojem da ohranim 5.1 zvok...sem mal pobrskal po netu pa nič uporabnega našel tako da oprostite če sem spregledal kje...

Če ima kako vezo: hišni kino podpira DTS in Dolby Digital Pro Logic

LP in hvala!:)
  • spremenil: bb007 ()

Opkow ::

Za tvoje HDMI ne poznam odgovora. Vendar ce rabis poceni koaksialni SPDIF izhod, zakaj si ne kupis Soundblaster, ki ima ta izhod za 'male pare'?
Pa si ziher, da plata nima koaksialnega izhoda. Preveri, ce ni koenktor na plati sami, na katero moras priklopit se kabel z izhodom, ki gre na bracket.

bb007 ::

Konkretno gre za računalnik Asrock ion 330HT...HDMI ne morm povezat na hišni kino kr ga nima, prav tako tudi ne optični SPDIP ker ima hišni kino sam koaksialnega...še mi ostane kakšna druga možnost za prenos 5.1 zvoka na hišni kino?...tako sem mislil vse skup, sam sem opisal sam zgornjo možnost...:8)

bb007 ::

Da se bolj razpišem...:)

Kupil sem Asrock ion 330ht, ki ima možne povezave:
http://www.asrock.com/nettop/overview.a...

Doma pa že imam Hišni kino: Philips LX8300SA (ki bo drugo leto menjan za A/V Receiver in druge zvožnije, vendar do takrat nebom preživel brez 5.1 zvoka:)
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbi...
(ima Aux-in vhoda, koaksioalni SPDIF (digital in))

Ali je možno te dve stvari povezat tako da bi lahko koristil 5.1 zvok?...razen adapterja ki spreminja otične signale v električne)

LP in hvala za kakršne koli informacije :)

Okapi ::

Je možno, samo ne ravno zelo poceni. Kupit si moraš HDMI>DVI+audio vmesnik.


Ta ti iz hdmi potegne digitalni zvok posebej.

Ampak to deluje samo pod pogojem, da imaš na HDMI iz računalnika poleg slike tudi zvok.

Ampak prav poceni te zadevice niso. Precej ceneje boš prišel skozi, če si nabaviš neko zvočno kartico (notranjo ali usb) z digitalnim coax izhodom.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Opkow ::

Pa se to je vprasanje, ce bo z Okapijevim pretvornikom delalo vse skupaj. Ker zvok po HDMIju bo laufal samo ko bo laufala tudi slika preko tega. Ti bi imel pa preko VGA. Prevec CE-jev.

Imas 2 varianti. Kupis pretvornik optike v coax, ali pa kupis USB zvocno kartico.
Eno in drugo stane tam-tam... :)

bb007 ::

Hvala za vse informacije...:)

Jaz pa sem še hotel v iluziji da se še bo dalo kak drugač rešit...:)...sm še mel v mislih kombinacijo črnega in oranžnega jack-a vendar sem preveril na wikipediji da sta analogna izhoda tk da, to ni to za 5.1 zvok ne...:(:)

Hvala!

Dami ::

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako priključiti računalnik na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
173805 (1157) francimedo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365360 (4482) St235
»

Zvočniki-PC-TV (hišni kino) pomoč

Oddelek: Zvok in slika
113896 (3450) Riff
»

Priklop TV-ja z zvočniki hišnega kina 5.1

Oddelek: Zvok in slika
114188 (4046) borut_p
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537596 (6351) gumby

Več podobnih tem