» »

problem z računalnikom

problem z računalnikom

toma168 ::

Pozdravljeni!

Nekega dneva sem prišel domov in je bil računalnik ugasnjen čeprav je bil prej vklopljen.. no najbrž je zmankalo elektrike. No zdaj ko ga vklopim nekaj časa dela tiho potem se sam ugasne potem pa sam spet vžge in mislim, da ventilator na grafični dela na 100% v glavnem vse brni na polno, na ekranu pa ne prikaže ničesar. Uporabljam matično ploščo Asus P5Q PRO ter procesor E8400. Zdaj finta je v tem, da imam zdaj en drug procesor noter in mi računalnik dela! moj procesor sem poslal pa na servis(kjer so mi rekli da deluje) ter še sam sprobal v drugem računalniku in tudi dela! Procesor moj v glavnem verjetno dela ampak ne v mojem računalniku, kjer nabije ventilatorje do konca in ne prikaže ničesar. Baje naj bi narobe nekaj s frekvencami, da se naj nebi ujemale ali nekaj podobnega. Zanima me če je kdo seznanjen s tem problemom in bi mi lahko kako pomagal.

Lep pozdrav.
  • spremenil: bluefish ()

magiranster ::

jaz sem imel podobno in, sem zamenjal rame daw sem jih ven, in v reže kjer še niso bili, zadeva spet dela.

primozve ::

Ali je bilo slabo vreme (zunaj je bliskalo in grmelo), ko je bil računalnik vključen ?

valvoline1 ::

pusti tale procesor not z katerim ti pc dela pa flashaj bios z programom asusliveupdate. Aja obvezno kable in konektorje najprej preverit.

toma168 ::

Potem vem, da mi je nekaj časa spet delal pa sem tudi updejtal bios na 2102, mislim, da sem ga pravilno updatal, ker sem lahko prišel noter v windowse takoj po updatu. Toda, ko sem vgasnu računalnik pa nikoli več.Nekdo mi je rekel, da si je procesor "zapomnil" star bios sam to ni fore pol mi noben ne bi delu, ali pač? Zdaj bi poskusu flashat nazaj na staro "default" verzijo ampak nevem katero sem imel. Zato bi lepo bi prosil tistega, ki ima mogoče matično asus P5Q PRO, na kateri še ni updejtal biosa in mi pove katero verzijo ima.

@magiranster: bom zamenjal rame, da vidim če bo delovalo
@primozve: ne kolikor se spomnem ni bliskalo sam elektrike je zmankal, ker so neki delal, je pa velikokrat grmelo, ko sem imel vžgan računalnik sam mam vse povezano z belkin prenapetostno zaščito, pa tudi po vsakem grmenju je delal vse normaln
@valvoline1: sem flashu enkrat, ko sem prišel v windowse, na zadnjo verzijo sam zdej mi ne dela več tako kot sem zgoraj opisal..Em bom preveru vse če je kje kak stik...

gorenjc ::

Je po update-u bios-a možno priti v bios?

toma168 ::

Z starim procesorjem ne, je vse črno ter sistem brni na polno, z tem nadomestnim pa lahko pridem...

magiranster ::

primozve je izjavil:

Ali je bilo slabo vreme (zunaj je bliskalo in grmelo), ko je bil računalnik vključen ?

Ne ni bilo, slabo vreme.

toma168 ::

@magiranster: sem vstavil rame v prazne slote... še kar ne dela, hvala vseeno za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dfi lanparty problem!!

Oddelek: Kaj kupiti
7765 (728) akasa
»

Problem z grafično kartico

Oddelek: Strojna oprema
191297 (1088) solatko
»

Računalnik in vreme

Oddelek: Pomoč in nasveti
131129 (820) solatko
»

problem z hlajenjem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
22874 (683) Gutjerez
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764626 (3490) Pyr0Beast

Več podobnih tem