» »

hitrost procesorja - obdelava videa

hitrost procesorja - obdelava videa

kelly1 ::

Pozdravljeni,

Imam težavo in predno se obrnem na pooblaščen servis prosim za vaše mnenje in sugestije !

Imam prenosnik z naslednjo konfiguracijo:
- intel core i5-430M
- ram 4 GB 1066 MHz
- ATI Radeon HD 5165 DDR3
- WIN7 Home - 64 BIT (prednaložen na računalniku)

Zdaj pa k težavi : ;( Računalnik mi deluje zeloo počasi, nekaj se zatika ;( vsake toliko časa pa tudi za kratek čas zmrzne :'(. Imam občutek, da stacionarc z procesorjem Dual-Core dela dosti hitreje in tekoče. To je opazil tudi prodajalec ko je dejal - pa to dela nekam počas,.....

Kje se to najbolj vidi:
-.. pri predvajalnju HD posnetkov v formatu AVCHD se dogaja, da slika in zvok vsake toliko časa zmrzne, kot da procesor predeluje podatke,.. tako da ni gledljivo.
-.. pri izdelavi videa (prezentacije z programi kot npr (Roxio, PowerDirector ali Corel VideoStudio Pro X3 pa potrebuje za izdelavo končnega projekta (vnos videa (AVCHD) + fotografije + prehodi z dodanim zvokom) za obdelavo za 42 minut videa v formatu MPEG4 ali AVCHD (h264) 2 uri in 30 minut, kar se mi zdi več kot preveč.

Kaj svetujete, morda kakšen program s katerim bi dejansko preveril delovanje vseh komponent, morda ponovno nalaganje win7 - tokrat professional,.. ali mi res preostane samo servis in s tem dodatni strošek.

RejZoR ::

Moraš razumet da ta Core i5 v laptopih ni enak Core i5 v desktopih.
Zatikanje videa je odvisen predvsem od predvajalnika in kodekov ter podpore strojnega pospeševanja.

Zdej glede časa pretvarjanja se ne da narediti kaj dosti, pri predvajanju pa se da. Uporabi npr Media Player - Home Cinema, ki bi moral avtomatično strojno pospeševanje delovati avtomatično preko DXVA v MPC-HC.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kelly1 ::

Pozdravljen,...

Že razumem, samo da pa tako "šteka" si pa le nisem mislil se mi pa kolega smeje, ki je odštel 1/2 manj za leptopa pa mu deluje vse O.K. ;(

Za predvajanje sicer uporabljam najnovejši BS in tudi media Player,... pa se pri obeh zatika ? ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kelly1 ()

stefp ::

Imam podoben sistem s štirijedrnnikom, le da je namizni in podobne težave. Uporabljam Corel Pro X3.
Renderanje HD traja približno tako dolgo kot je zgoraj opisano, pri čemer je procesor obremanjen okoli 90%.
Pri obdelavi HD se začne zatikati če uporabim dodatno video stezo ali veliko filtrov. Nelogično pa je, da je pri tem procesor obremenjen pod 50%. Mogoče ima pri tem kaj opraviti editor Pro X3, ki je 32 bitni?
Prav tako je prihajalo do zatikanja pri predvajanju.
Potem sem brskal po sistemskih zahtevah za video editorje in pri večini opazil, da priporočajo grafiko s CUDA tehnologijo. Zamenjal sem ATI-jevo z Nvidio. Zatikanja pri predvajanju ni več. Editiranje z več video stezami je še vedno problematično. Renderanje enako počasno, čeprav imam vključeno podporo grafičnega procesorja.

Izgleda, da bo na HD področju editiranja preteklo še precej vode, da bo le to postalo tekoče.

Lp

xteakwondox ::

pozdravljeni tudi sam imam problem s prenosnikom in sicer viden je lagg pri predvajanju filmow v wmp in na youtubu in tudi v igrah je zelo opazen lag glede na specifikacije računalnika pa mislim da teh težav nebi smelo biti in bi morale te stavri delovati normalno prosim za pomoč to zatikanje je vidno tudi pri odpiranju oken W7

računalnik:
-procesor i3 390M
-grafična geforce GT540M 1GB
-4GB ram ddr3 1333mhz

Duhec ::

@kelly1, preveri trdi disk s programom proizvajalca diska in preveri smart podatke, če se kaj dogaja v črevesju. Če imaš HP prenosnik imaš mogoče že v Cmos nastavitvah biosa testni program za trdi disk.

DeeCoy ::

@Rejzor: Je že res, da ni tako močen kot pri namiznem, je pa med najboljšimi procesorji za prenosnika! Sploh nebi smelo bit problemov pri predvajanju filmov! No, nekaj vprašanj:
Koliko je prenosnik star? če je že star, so se zamašila hladilna rebra in se prenosnik pregreva.
Je naložen svež OS?
Kako uspešen je test diska? V takih primerih je ponavadi krivec disk, sploh če so gor novi windowsi in če šteka vseskozi!

No, na tale vprašanja lahko odgovorite tudi drugi, ki imate te težave!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

RejZoR ::

Jah ne vem, jezst na netbooku tekoče predvajam 720p video. Pa gre za Single core HT enabled Atom N270. Torej po današnjih merilih čisti krš.

Tenutno najboljši kodek je DivX HD. Celo hitrejši je od CoreAVC.

Preveri če je DXVA vključen in deluje v MPC-HC. Ker tvoj Radeon to vsekakor podpira.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

xteakwondox ::

osebno lahko odgovorim na vprašanja od DeeCoya
računalnik je popolnoma nov!
naložen je original w7 čisto nanovo
test diska ne najde nobene napake
pomoč prosim?

DeeCoy ::

@xteakwondox: če je tako, potem sumim, da nimaš driverjev za grafično, chipset...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

xteakwondox ::

hvala=) vendar naloženi so vsi driverji in za itel hd grafiko kakor za geforce ter tudi za chipset nevem zakaj se mi to dogaja=(

Duhec ::

@xteakwondox, za test izklopi antivirusnik (tudi servise v ozadju), če bo kaj boljše.
Ti tudi v varnem zagonu z omrežno podporo štekata WMP in Youtube ?
Imaš brand name (HP, Dell, Lenovo, Asus ...) s prednaloženim sistemom ali "sestavljen" prenosnik ?
Če je Intel chipset plata potem obvezno inštalacija Intel Inf in Mei gonilnikov !

kelly1 ::

Duhec je izjavil:

@kelly1, preveri trdi disk s programom proizvajalca diska in preveri smart podatke, če se kaj dogaja v črevesju. Če imaš HP prenosnik imaš mogoče že v Cmos nastavitvah biosa testni program za trdi disk.



Imam Toshibo, ki naj bi imela najboljše računalnike in podporo za njih,... res pa je, da ni poceni in ker malo žal mi je, da si nisem omislil raje kakšne Hofer variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kelly1 ()

Relanium ::

Imam tudi jaz Toshibo s tem procesorjem.
Nekaj me pa zajebava disk sicer mi še deluje vse vredu,
bi pa po mojem mnenju lahko bil problem disk tudi pri tebi.
Vsekakor ga stestiraj!

Aja pa če maš slučajno McAfeeja gor, ga takoj pod nujno dol vrži.
Vrjeli ali ne, pri meni je povzročal blue screene pri popolnoma novem računalniku.

kelly1 ::

Ne uporabljam NOD32,.. ga pa pri obdelavi videa izklopim,..ker imam občutek da pobere kar nekaj sistemskih sredstev.

S katerim programom pa naj pregledam oz. stestiram disk ? morda postopek in kaj je normalno in kaj ne, lahko tudi na ZS. Ker računalnik je še pod garancijo,... že tk so me nategnil za win7 slo, ampak to je pa že druga zgodba.:8)

Dragi ::

To zveni kot problem z diskom.

Sem sam imel iste pizdarije (in jih še imam). Kadarkoli se aktivnost dvigne, tem bolj računalnik šteka.

Pa je lahko procesor na 5% in ram dokaj nizko, ampak še vedno takoj ko disk postane malo bolj zaseden je celoten sistem neodziven.

Jebiga, sam nisem pogruntal kako popravit. Predvidevam da je kaj z kompatibilnostjo ali kaj.

Relanium ::

Ja saj se vidi s ctrl+alt+del obremenitev procesorja.
Zdaj jaz sem takoj na linuxu videl da so bad sectorji gor, enkrat mi ga celo ni zagnalo ob zagonu,
včasih celo nekaj šklocne notri. To so čisto očitni znaki slabega diska.
Al pa nedozivnost ko npr. nekaj zaženeš pa kot da bi za moment zmrznilo vse skupaj.
Že tako so prenosniški diski dosti počasnejši, tako da to je treba vzet v zakup ampak delovat pa
vsekakor mora tako kot je predpisano.

Glede programov za testiranje nevem točno, sistemski pregled diska morda (tist tadolgi s sektorji vred)
drugače pa po hitrem googlanju je tule dosti informacij

Drugač tud meni po poturli Win7 za kar sem še vedno jezen ker imam MSDN-AA licenco, pa še dodal sem ubuntu.
Ampak enostavno niso imeli računalnikov brez......

kelly1 ::

Hay,..

Točno tako je, kot opisuješ,... dogaja se popolnoma enako,.. zaženeš program,.pol pa čakaš,... aja obbremenitev procesorja 97 do 99%, .malo niha,..

Mislim,da bo treba kr na servis, saj navsezadnjne se zanj odštel celih 1.000,00 EUR !

je pa zanimiv, da je eden od pooblaščenih servisov prenehal z delovanjem :8)
lp

Duhec ::

Mogoče imate/imamo pa Toshibini in ostali uporabniki problem, ki ga je zahuhal Intel...
Preverite modele in številko...

"" Podjetje Intel je objavilo, da lahko v določenih primerih vrata Serial-ATA (SATA) v naborih vezij oslabijo. To lahko vpliva na zmogljivost ali funkcionalnost naprav povezanih z vrati SATA, kot so trdi diski in pogoni DVD.""

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Relanium ::

V mojem primeru je L670, sem pa skoraj zagotovo prepričan da je kriv disk,
samo morajo se mi stvari sprostiti da ga lahko nesem na popravilo,
hudič je če računalnik rabiš

Dragi ::

Duhec, poveš več o tem?

Ker ravno to jaz opažam, da je računalnik vsakič počasnejši.
Pri novem je post potreboval nekje pol sekunde da je šlo skozi, sedaj rabi že 15+ (nekje 1s+ na mesec).

Duhec ::

Dragi je izjavil:

Duhec, poveš več o tem?.


http://www.intel.com/consumer/products/...

xteakwondox ::

sedaj sem nanovo naložil w7 in deluje youtube brez problema vendar pri igri fifa 11 je grafika še vedno slaba klub vsem najbolšim nastavitvam katere bi morala ta grafika poganjati kot za šalo slika se vleče in tu pa tam kocka ob podaji žoge nevem v čem je problem? temperatura procesorja med igranjem se giblje okoli 80 stopin in grafike prav tako je to normalno za prenosnik??

mg42 ::

Poskusite delovanje nastaviti na zmogljivo. Problemi, ki so opisani zgoraj se lahko pojavijo, če je prenosnik nastavljen na varčevanje z baterijo ...

xteakwondox ::

tudi to nebo saj je nastavljen na zmogljivo res nevem kaj bi mu lahko bilo glede na komponente ki so v njem mislim da bi moral brez težav poganjat fifo 11 ali ne? druga pa tako ne igram=) ali ga naj vrnem nazaj? ali je še lahko kaj druga narobe? in ali so temperature grafike in procoesorja okoli 80 stopinj normlne za računalnik?

DeeCoy ::

xteakwondox: No, nevem če si že kdaj slišal, ampak prenosniki nikakor niso narejeni za igrce! Nikakor pa ne na prenosniku z i3, pa še eno najnovejših igrc bi rad igral gor, k je skor nemogoč da bi delala brez napak! Sam imam v prenosniku intel i5, pa Black Ops kr dost šteka oz grafika ni briljantna. Igrce so za namizne računalnike! Na kuk ti pa procesor obremeni men igranjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

xteakwondox ::

to vem da ni narejen za igre vendar mislim da bi po vseh zahtevah morala fifa 11 delovati povsem normalno in brez zatikanja saj grafična bi naj bila sposobna poganjati to igro z 122fpsji kar ni malo, procesor pa tudi dluje s hitrostjo 2,66ghz kar bi moralo povsem zadoščati vsaj po moje glede na to da mi deluje fifa tekoče na prenosniku amd x2 2,3 in amd 4500intergrirano grafično na high nastavitvah brezproblema. Procesor mi obremeni na 45% drugače pa mislim da je Black Ops bolj zahtevna od fife=)

Minimalne zahteve:
*CPU with Dual core processor (Core duo 2 or better). Intel Core2Duo @ 2.4Ghz on Windows XP / Windows Vista / Windows 7.
*1 Gigabyte of RAM (2 GB required for Windows Vista / Windows 7).
*DirectX(R) 9.0c
*Compatible 3D accelerated 256 MB video card or equivalent (must support Shader Model 3.0 or above).
Cod Black OPS ima pa zahteve še nekoliko višje tako da res nevem v čem je problem=(

kelly1 ::

Dragi je izjavil:

To zveni kot problem z diskom.

Sem sam imel iste pizdarije (in jih še imam). Kadarkoli se aktivnost dvigne, tem bolj računalnik šteka.

Pa je lahko procesor na 5% in ram dokaj nizko, ampak še vedno takoj ko disk postane malo bolj zaseden je celoten sistem neodziven.

Jebiga, sam nisem pogruntal kako popravit. Predvidevam da je kaj z kompatibilnostjo ali kaj.



No pa sem izvedel testiranje diska no se še izvaja . Je pa sledeče :
C particija : mi ne pusti
D particija : 320 GB - Samodejno popravi napake v datotečnem sistemu - narejeno v cca 1 minuti,
- Poišči poškodovane sektorje in jih poizkušaj popraviti - Obdeluje že 1 uro pa je uspel narediti samo cca 1/6 vsega s tem, da pri tem uporablja 3 % CPU in 95 % RAM (4GB)

Ali naj fa pustim delati do konca še cca 5 ur,.. ali je to napaka oz. ali je to popolnoma normalno ??

LP

DeeCoy ::

Potegni dol HDD Regenerator. Zdi se mi, da lahko popravljaš tudi C: disk.
Vse skupaj traja dolgo zato, ker program preveri vsak sektor in ga popravi, če ni vredu.

xteakwondox ::

a mogoče kdo ve koliko je normalna temperatura i3 390m procesorja oz na koliko naj bi deloval ko je na miru? mislim da je moja malce previsoka saj ima procesor v mirovanju 60 stopinj????? Ali najbolje da prenosnik vrnem nazaj v trgovino ali kaj ker tudi problema z štekanjem filmov in igre nisem rešil prenosnik pa je nov=( hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja starega računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12117357 (14458) hojnikb
»

Računalnik "se zatika"

Oddelek: Pomoč in nasveti
171661 (1281) askorbi
»

Koliko MHZ za vrteti youtube?:)

Oddelek: Pomoč in nasveti
393312 (2195) Spajky
»

Pc za grafično in video obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6613200 (11412) Dman

Več podobnih tem