» »

najboljša kratkotrajna investicija

najboljša kratkotrajna investicija

«
1
2

caveman ::

Za krajši čas (nekaj mesecev do enega leta) bi rad nekam investiral 10000 €. Kaj priporočate? Mora pa biti razmeroma varna naložba.

Hvala

IceIceBaby ::

Varno = banka
Tvegano = profit

Odloči se sam. Če ne misliš sprejeti visokega tveganja potem na tako kratek rok ne preostane drugega kot vezava.

Matev ::

kratkotrajna?

verjetno si mislil kratkoročna
?

caveman ::

kratkoročna ja. Vezava ponuja največ 3,5% za 1 leto. Iščem nekaj več ob kakšnem zmernem tveganju. Skladi trajajo predolgo časa.

IceIceBaby ::

Vse kar ponuja večji donos je bolj tvegano in predvsem se dela na daljši rok. Če hočeš veliko pa na hitro potem je pač tveganje veliko.

Lahko te skonektam nekam, kjer dobiš 65% donos v pol leta. Ampak je tveganje seveda primerno donosu.

#000000 ::

na kosovu kupiš drogo in jo zdilaš v evropi



Imaš prav, to je v vsakem pogledu kratkoročna investicija :)

Jest te skonektam nekam kjer je dobiček 170 % enako je z možnostjo pušenja vsega zneska :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

IceIceBaby ::

#000000 a realno, al pač ti pobereš denar pa rečeš, da je bla to ena od tistih možnosti? :)

V mojem primeru gre za dejansko investicijo v novo podjetje, ki rabi zagonski kapital. Takšno z dobrim poslovnim načrtom in vseeno precej sigurno prihodnostjo.

mtosev ::

na kosovu kupiš drogo in jo zdilaš v evropi

ce te ne dobijo je to super investicija.:)):D8-)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

caveman ::

Zanimivo kst. Če mi lahko pošlješ malo več podrobnosti na ZS.

Iščem pa nekaj, kar prinese več kot vezava. Vsaj 5% letnega donosa.

sweeti ::

5%+ je investicija v srebro. Ubistvu če bi samo kupil v tujini in prodal pri nas dobiš blizu tega.

Lonsarg ::

A niso obveznice tam okoli 6%. Tveganje pa minimalno, bankrot tiste države katere obveznce kupiš je edina možnost da zgubiš denar, taki bankroti pa niso pogosti pravzaprav je bankrot kake kmetavzarske NLB v katero vezeš za tistih 3.5% še bolj možen.

Lion29 ::

ce bi to ponujal se 4 mesece nazaj, bi zdaj bil lastnik 20% podjetja, ki bo naredilo raztur :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matev ::

ki bo naredilo raztur


raztur = bridki konec?

McHusch ::

Lonsarg je izjavil:

A niso obveznice tam okoli 6%. Tveganje pa minimalno, bankrot tiste države katere obveznce kupiš je edina možnost da zgubiš denar, taki bankroti pa niso pogosti pravzaprav je bankrot kake kmetavzarske NLB v katero vezeš za tistih 3.5% še bolj možen.


Ni nujno. Obveznice moraš potem tudi prodati in če trg obveznic pade (recimo zaradi visoke inflacije, novega člana evropskega kluba PIIGSS ...), lahko narediš celo minus.

caveman ::

Srebro in ostale plemenite kovine so menda vse obdavčene. Kaj pa zlato (glede na to, da ni obdavčeno)? Kakšne izkušnje?

black ice ::

kst lahko o tvoji opciji poveš kaj več na ZS?

OP: kupi gozd. Največji prirastek na dolgi rok.

IceIceBaby ::

Zlato ni obdavčeno. Greš do trgovca (kakšen Moro v LJ naprimer) in kupiš. Ko zraste greš nazaj in prodaš. Nekaj provizije ti zaračunajo, ampak to je to.

Je pa kot z vsako podobno investicijo. Če se greš z zlatom kratkoročne špekulacije je tvegano. Lahko gre čez nekaj tednov konkretno gor, lahko pa zdaj začne padati ko je krize "konec".

Dolgoročno je zlato imho kul stvar. Določen del premoženja v zlatu nikoli ne škodi, saj se bo vrednost zelo verjetno ohranila, tudi, če gre v državi kaj resno narobe.

imagodei ::

kst te zelo verjetno skonekta v forex. IOW, k nekemu traderju za forex. To je edina reč, da je legalna in utegne v šestih mesecih nanesti toliko. Je pa seveda treba biti zelo zelo zelo ZELO previden, kateremu traderju neseš svoje prihranke.

;)

Aja - mogoče še kakšni CFD-ji. Ostalega s takšnim potencialnimi donosi menda ta trenutek v evropskem prostoru ni, da bi bilo legalno. Seveda je treba vedeti, da če ti kst (ali kdorkoli drug) omeni 65% donos, to ne pomeni nobene garancije. Niti niso garancija pretekli donosi, tudi če so znašali 120% letno.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

IceIceBaby ::

imagodei, ne seri če nimaš pojma za kaj gre. Gre za legit investicijo v startup podjetje. Pa nobenem ne garantiram varnosti ali kaj podobno neumnega. Sem lepo napisal, da je tveganje, če bo koga konkretno zanimalo bo pa lahko dobil konkretne informacije. Od poslovnega načrta do market researchov. Vseh podrobnosti pa po forumu ne bom razlagal :)

Lion29 ::

Matev je izjavil:

ki bo naredilo raztur


raztur = bridki konec?


maja, se niti zaceli nismo, pa bi nas rad pokopal? :D

ne raztur v smislu, da bomo sturali...everybody will be talking :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

imagodei ::

@kst,

Prvič, sori - sem spregledal tvoje drugo sporočilo. Zdajle sem si ga prebral. Drugič, ti ni treba špiljat neke užaljenosti in se vzvišeno obnašat. Tveganje si sicer omenil, ampak ljudje zelo radi preslišijo ta del in vidijo samo donos. Možgani odpovedo in ne znajo več razmisliti, da je to projekcija in želja, ne pa zagotovilo. Videno že tisočkrat. Zato sem pač poudaril tisto glede tveganja.

Žal sem popolnoma spregledal tisto glede podjetja in za to se ti opravičujem. Bom pa post pustil, ker se mi opozorila (tako splošna kot glede forexa) ne zdijo odveč, čeprav ne posreduješ tega.
- Hoc est qui sumus -

IceIceBaby ::

Ok, sori za burno reakcijo. Ampak sem precej alergičen na razne "forex" scame :) Še enkrat. Investicija je legit, slovensko podjetje z zelo realnimi možnostmi za soliden uspeh (izkušena ekipa, ki tega ne dela prvič, precej dobra raziskava trga itd).

Sem pa že v prvem postu povedal. Dobiček je sorazmeren s tveganjem. Na banki dobiš v tem času 2% in praktično ni možnosti da izgubiš denar. Drugje dobiš 65% ampak je zadeva tvegana.

Jaz se vedno držim pravila, da v tvegane naložbe dam največ 15, 20% razpoložljivih sredstev. Zato pa tudi tega projekta ne morem financirati sam v celoti ampak sem poiskal partnerje.

Relanium ::

Tist ki investira dolgoročno, postavi firmo.
Donosi so okrog 8,9,10% če pa maš srečo in sposobnost pa lahko dosti več

tud na kratki rok obstajajo biznisi v tej smeri

#000000 ::

kst mal heca na tvojih 65%

http://www.mojvideo.com/video-artie-col...

IceIceBaby ::

video še ni pripravljen za ogled, vrnite se čez nekaj minut

Matev ::

ne raztur v smislu, da bomo sturali...everybody will be talking


upam da ne v črni kroniki

kow ::

Forex. Padel bo brazilski real proti dolarju.

Lion29 ::

Matev je izjavil:

ne raztur v smislu, da bomo sturali...everybody will be talking


upam da ne v črni kroniki


tut tam bodo pisali :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

#000000 ::

IceIceBaby je izjavil:

video še ni pripravljen za ogled, vrnite se čez nekaj minut



Evo ga zdej je. KLIK

Lion29 ::

#000000 je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

video še ni pripravljen za ogled, vrnite se čez nekaj minut



Evo ga zdej je. KLIK


Haha...Artie....
matr pogresam sopranove
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Isotropic ::

kupil bi iphone 4 od tistega modela, ki jih je prodajal. za 10k jih dobis ze kar nekaj (so bili se znizani zaradi kolicine) in jih potem prodas kot suho zlato, ker jih je v slo (bilo i suppose) tezko dobit...:D

Lion29 ::

in potem ko prijavis sp, pridobis vsazahtevana dovboljenja za se it uvoznika, pridobis pravice od appla, da sploh lahko uvasa in prodajas, odbijes davke in se cel kup drugih dajatev, ugotovis, da si dejansko na izgubi

razen, ce ne predlagas, da bi to pocel na crno?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gendale ::

Lion29 je izjavil:

in potem ko prijavis sp, pridobis vsazahtevana dovboljenja za se it uvoznika, pridobis pravice od appla, da sploh lahko uvasa in prodajas, odbijes davke in se cel kup drugih dajatev, ugotovis, da si dejansko na izgubi

razen, ce ne predlagas, da bi to pocel na crno?

kaj misliš :)

Lion29 ::

lol, jaz vem kaj misli, ampak ne more kr tu tko vsem na ocem predlagati nekomu ilegalne zadeve... ker za ta denar lahko pocne druge ilegalne zadeve pa bi lahko velik vec zasluzu kot zi iphoni... just sayin'
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

cortez ::

Zakaj 3,5% na letni ravni ? A ni boljš 115% v treh mesecih - Nvidia stock.;((

korenje3 ::

Ali pa to:



^^

imagodei ::

Itak, ja. Ker tejdat v foreksu je šala mala in lahko vsak, ki vloži tevžent evrov dela 30% donosa na mesec? Al kaj si želel s tem povedat?
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Lahko te skonektam nekam, kjer dobiš 65% donos v pol leta.
Rad bi videl legit startup podjetje, ki v pol leta prinese 65% donos. Na daleč smrdi na nateg. Večina startupov v takem času še v plusu ni.

O.

Matev ::

Lahko te skonektam nekam, kjer dobiš 65% donos v pol leta.


predlagam da si SAM najameš kredit
in boš v pol leta imel za nov kredit in v teeh letih lahko postaneš nesramno bogat
...

IceIceBaby ::

Okapi, nabijaš v prazno brez vsake informacije. Mogoče bi te vzeli na danyjeve zvezde. Zanimivo, da sem bil udeležen v 4 startupih pri nas pa 3 od 4 so prišli na breakeven praktično 1. mesec. Nenazadnje ni nobenih skrivnosti, so na ajpesu podatki, oz. bodo objavljeni marca za najnovejši projekt.

Tistim, ki jih je zanimalo sem bolj podrobno razložil za kaj gre in poslal tudi konkretne case studyje ter poslovni načrt. Tudi na sestanku smo se dobili z nekom, ki je očitno resen. Po forumu pa res ne bom razlagal vseh podrobnosti.

Matev ::

Tudi na sestanku smo se dobili z nekom, ki je očitno resen.


to je najbolj važno

da je človek resen

...

doh

Okapi ::

Po forumu pa res ne bom razlagal vseh podrobnosti.
In sicer zakaj ne? Je to skrivnostno startup podjetje eno od tistih, ki jim reklama škoduje?

O.

IceIceBaby ::

No ja, maš ljudi, ki brez osnovnih informacij in izkušenj kar preko foruma opazijo natege. So pa tudi taki, ki pokličejo/pošljejo mail/pridejo na sestanek pa se prepričajo za kaj gre.

Okapi, jap. Tisti rek "vsaka reklama je dobra" je bullshit, to ni ravno skrivnost. Razlagat širni sloveniji v detajle kaj in kako boš delal je precej neumno, preden imaš postavljene temelje.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Pred kratkim me je klicala ena nekdanja sošolka. Da ima ena krasno priložnost za zaslužek.
- Aha, lepo, kakšna pa je?
- Ja, veš, to pa ne morem po telefonu razlagati, moraš priti na sestanek, kjer boš vse natančno izvedel.
- Sorry, nič ne bo, nateg zavoham od daleč.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

IceIceBaby ::

Okapi, neumno razmišljanje. Po tvoji logiki so vsi poslovni sestanki, ki se dogajajo na 4 oči nateg.

In ne, nikomur ni treba priti na sestanek. Lahko precej izveš na PM ali po telefonu. Samo poznam takšne internet teoretike. Po forumih pa v teoriji ste glasni. V RL pa malo zmanjka. Tisti, ki mu je v interesu bo že kontaktiral in se odločil, ali je zadeva za njega. Reference in podrobnosti se pa tudi da preveriti. Nenazadnje so pri nas podatki o poslovanju podjetji javni.

telexdell ::

IceIceBaby je izjavil:

Okapi, neumno razmišljanje. Po tvoji logiki so vsi poslovni sestanki, ki se dogajajo na 4 oči nateg.

In ne, nikomur ni treba priti na sestanek. Lahko precej izveš na PM ali po telefonu. Samo poznam takšne internet teoretike. Po forumih pa v teoriji ste glasni. V RL pa malo zmanjka. Tisti, ki mu je v interesu bo že kontaktiral in se odločil, ali je zadeva za njega. Reference in podrobnosti se pa tudi da preveriti. Nenazadnje so pri nas podatki o poslovanju podjetji javni.

Če si že po forumu tako potrpežljiv in daješ obilo zaupanja morebitnemu investitorju, kakšen bi bil šele v živo?
Verjemi, če bi se resnično pogovarjala o mojem denarju, katerega bi ti zaupal, da ga nekam naložiš, bi ti postavil še marsikatero drugo, manj prijetno vprašanje, namig ali provokacijo, kot si jih bil deležen tukaj na forumu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

FishFreak ::

če boš zdele vložil v fizično srebro,se ti zna na koncu leta poznati tudi do 2k profita..točno zdaj poteka korekcija po visoki rasti,tako da je zadeva razmeroma ugodna (čekiraj www.kovine.si - tam imaš dosti poznavalcev,prodajalcev itd itd) :)

Okapi je izjavil:

Pred kratkim me je klicala ena nekdanja sošolka. Da ima ena krasno priložnost za zaslužek.
- Aha, lepo, kakšna pa je?
- Ja, veš, to pa ne morem po telefonu razlagati, moraš priti na sestanek, kjer boš vse natančno izvedel.
- Sorry, nič ne bo, nateg zavoham od daleč.

O.


samo dvoje ali troje zna to bit - I'm way , TT Marketing in še ena..se ne spomnim...kao razgovor..na debelo naloži kako se da zaslužit in NE TO NI PIRAMIDNI SISTEM..bla bla bla..ti dam prav da si skenslal :)

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Nenazadnje so pri nas podatki o poslovanju podjetji javni.
In zakaj potem tako skrivaš ime tega tako obetavnega startup podjetja, ki bo s svojim 65% polletnim donosom prav gotovo poslovna gazela leta?

O.

cortez ::

Zadnjič me je kontaktiral en model, ki pravi, da pozna model za uspeh. Imenuje se Charles Ponzi.

Vikking ::

Okapi je izjavil:

Pred kratkim me je klicala ena nekdanja sošolka. Da ima ena krasno priložnost za zaslužek.
- Aha, lepo, kakšna pa je?
- Ja, veš, to pa ne morem po telefonu razlagati, moraš priti na sestanek, kjer boš vse natančno izvedel.
- Sorry, nič ne bo, nateg zavoham od daleč.

O.


Verjamem, če oseba ne želi javno preko foruma razlagati, je pa pripravljena posredovati infromacije po E-mailu oz. po telefonu gre verjetno za resno stvar.

Vse ostalo v slogu, kot je napisal Okapi, pa nateg na dolge vrste. Od Amway, Gkn...
Bo treba ploskat, pa kasete poslušat.

Okapi je izjavil:

Nenazadnje so pri nas podatki o poslovanju podjetji javni.
In zakaj potem tako skrivaš ime tega tako obetavnega startup podjetja, ki bo s svojim 65% polletnim donosom prav gotovo poslovna gazela leta?

O.


Mislim da niti še ustanovljeno ni. Ampak je pripravljen samo poslovni model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dodatna investicija, kam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615432 (13762) Tilen
»

Investitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749393 (6133) bambam20
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7015840 (12965) MIHAc27

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23641978 (34870) Tilen
»

Kako najti investitorja?

Oddelek: Loža
466949 (5554) Fave

Več podobnih tem