» »

Diplomska na FDV...

Diplomska na FDV...

1
2
3 4 5

sirotka ::

prehodnost:
KULTUROL: 46, 100 % 45, 97,8 % 44, 100 % 39, 88,6 %

Kar dobra, se ti ne zdi?

In za fri:

2006 Prehodnost iz 1. v 2. letnik v %: 34,79

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

USS Liberty ::

Spet pavšalno natolcevanje. Zdaj bom tipa vprašal: "koliko diplomirancev zaseda visoke položaje in koliko iz drugih fakultet

v bistvu to ni nobeno pavšalno natolcevanje. V vladi sedita celo dva bivša dekana FDV... pa sedanji in bivši predsednik vlade sta diplomiranca s FDV-ja.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

McHusch ::

sirotka je izjavil:

prehodnost:
KULTUROL. 46 100 % 45 97,8 % 44 100 % 39 88,6 %

Kar dobra, se ti ne zdi?

In za fri:

2006 Prehodnost iz 1. v 2. letnik v %: 34,79


Povprečno število točk. FRI univerzitetni 2009: 73,64; FDV kulturologija 2007 2008 2009: 81,42 71,20 67,07

poweroff ::

USS Liberty je izjavil:

Spet pavšalno natolcevanje. Zdaj bom tipa vprašal: "koliko diplomirancev zaseda visoke položaje in koliko iz drugih fakultet

v bistvu to ni nobeno pavšalno natolcevanje. V vladi sedita celo dva bivša dekana FDV... pa sedanji in bivši predsednik vlade sta diplomiranca s FDV-ja.

Pa vodja opozicije tudi.

Lahko odgovoriš še na drugi del vprašanja?
sudo poweroff

USS Liberty ::

poweroff je izjavil:

Pa vodja opozicije tudi.


Sem napisal sedanji in bivši predsednik vlade. Bivši predsednik vlade je pa sedanji vodja opozicije...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Sem napisal sedanji in bivši predsednik vlade. Bivši predsednik vlade je pa sedanji vodja opozicije...

Vau, stari, štirje celi. Zdej pa naštej še fakultete tistih štrnajst taužntih, k so pod vlado.

Snohman ::

Ko sem tole objavil, sem bolj ciljal na to, kakšno diplomo dopustijo na FDVju, kot pa da bi kritiziral avtorico. S samo diplomo ni nič narobe, osnova, neka hipoteza, raziskava, razmišljanje o stvari, zaključek, viri, vse po JUSu.

Ampak če naj bi človek dobil akademski naziv, potem naj se malo bolj potrudi, kot pa da natapka nekaj pojmov v Google in potem je prvih nekaj zadetkov lahko že vir in to takšni kot je Youtube, in spletni forumi.

Kot da bi na FRI za vir uporabljali Življenje in tehnika. To pač ni nivo ane.


Sicer pa vsi stvari jemlete tako smrtno resno, kot da sem šel do dekana in rekel naj ji vzamejo naziv...

BlueRunner ::

No, če proučuješ kulturo, potem si predstavljam, da so kanali po katerih se ta kultura manifestira pač predmet pregleda in proučevanja. Če prav razumem se pri teh virih ne gre za navajanje nekih verodostojnih opisov kulture ampak neposredno opazovanje le te. Tako, kot bi pri proučevanju sk8 kulture verjetno kot vir navedel tudi grafite.

Po domače: če se o bureku folk pogovarja preko youtube, potem greš pač na youtube gledati kako to počno in kaj s tem sporočajo.

Mislil si bi, da so tudi komentarji pri člankih v rezličnih spletnih medijih kar zanimivo branje iz vidika opazovanja tovrstne (sub)kulture. Verjetno pa res ne iz vidika povzemanja "dejstev".

Kar se pa tiče ŽIT, pa je bila ravno ta revija mojega dni še kako zelo verodostojen vir. Upam, da se ni res pokvarila...

Zgodovina sprememb…

nuclear ::

BlueRunner je izjavil:

Izberi si kateri koli faks v Sloveniji in boš videl, da lahko prakitčno na vsakem tako enostavno diplomiraš. V COBISS-u boš našel kupe cvetk, ki to potrjujejo za skoraj vse fakultete, ne samo za FDV.


Na računalniškem faksu boš nažalost moral nekaj narediti, da boš lahko diplomiral. Vsakdo lahko diplomsko nalogo napiše, pišeš pa o stvari, ki si se jo naučil v štirih ali petih letih faksa.

Primer te diplomske iz FDV je za mene totalen nateg pač, in večina diplomskih iz FDV. Če se je v štirih letih naučila analizirat burek, potem naša država res nima prihodnosti.
Zdaj verjamem, da pač na FDV pilijo manipuliranje ljudstva(aka govorni skill), zato pa naj vzamejo neko smiselno tematiko na nivoju fakultete, ne pa opis nekega bureka, ki ga lahko opiše tudi nekdo v sedmem razredu.

BlueRunner je izjavil:

2. če si ti tako visoko izboražen, pa jih prehiti po desni in zasedi položaj pred njimi.

Kot sem že opisal, so vsi iz FDV učeni samo gobcati, kej konstruktivnega za državo narediti pa ne. Živi dokaz je Borut Pahor in njegovo gobcanje. Prehiteti ne moreš takšnih ljudi, ker jih podpira preveč naivnih ljudi.

Zakaj misliš, da religija še vedno obstaja?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

donfilipo ::

Nuclear point je v tem, da v bistvu je burek sam niti ne zanima:) Burek zanima lačne.
Kar njo zanima je sozvočje in šum pojma 'burek' v kulturološkem prostoru.
Skratka gre za še en približek slovenskega 'nacionalizma'. Pa tudi na drugi strani že zlitje kultur.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

BlueRunner ::

Na računalniškem faksu boš nažalost moral nekaj narediti, da boš lahko diplomiral. Vsakdo lahko diplomsko nalogo napiše, pišeš pa o stvari, ki si se jo naučil v štirih ali petih letih faksa.

Zgoraj sem citiral povzetek diplomske naloge, ki jo bo avtor zagovarjal naslednji teden. Ali mi lahko namigneš zakaj ne bi tega, kar je napisano kot povzetek, dal kandidatu za službo programerja - tehnika za narediti "do naslednjega tedna"? Ali res potrebujemo 4 leta faksa, da dobimo takšno diplomsko. Ki je, tega na noben način ne bom zanikal, "po JUS-u". Nima pa ravno kakšne akademske vrednosti.

Kot sem že opisal, so vsi iz FDV učeni samo gobcati, kej konstruktivnega za državo narediti pa ne. Živi dokaz je Borut Pahor in njegovo gobcanje. Prehiteti ne moreš takšnih ljudi, ker jih podpira preveč naivnih ljudi.

Heh. Najprej rečeš, da ti znajo "manipulirati z nižje izobraženimi". Jaz ti ponudim, ta pač še sam stori enako, pa boš še ti zasedel kakšen "visok položaj". Karkoli naj bi to že bilo... No, nakar mi ti potem uletiš s tem "gobcanjem". Jp. Lahko je gobcati kako samo drugi gobcajo. Ko je pa potrebno kaj storiti, pa nič od nič... oziroma premalo, da bi zasedel kakšen "visok položaj".

Človek bi rekel, da se bodisi ne trudiš, bodisi ti ven malo tolče fovšija, ker eni znajo, ti pa pač ne.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

v bistvu to ni nobeno pavšalno natolcevanje. V vladi sedita celo dva bivša dekana FDV... pa sedanji in bivši predsednik vlade sta diplomiranca s FDV-ja

in kaj točno hočeš povedati s to trditvijo? kako točno se podana trditev povezuje s temo debate?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

kuglvinkl ::

Če se navdušuješ nad čajankami, je to še kako relevantno! :)

Mentally in ethically challenged.
Your focus determines your reallity

puffs ::

Tale je tud zanimiva http://bit.ly/hKInKY

McHusch je izjavil:

sirotka je izjavil:

prehodnost:
KULTUROL. 46 100 % 45 97,8 % 44 100 % 39 88,6 %

Kar dobra, se ti ne zdi?

In za fri:

2006 Prehodnost iz 1. v 2. letnik v %: 34,79


Povprečno število točk. FRI univerzitetni 2009: 73,64; FDV kulturologija 2007 2008 2009: 81,42 71,20 67,07


URLs pls.

nuclear ::

BlueRunner je izjavil:

Človek bi rekel, da se bodisi ne trudiš, bodisi ti ven malo tolče fovšija, ker eni znajo, ti pa pač ne.

Kaj znajo.. burek opisat?
Anyways... Da nadaljujem glede politikov in ostalih spikerjev(ki so večinoma from fdv) iz slovenije..
Ne moreš biti favš človeku, ki nateguje manj izobražene ljudi. Prej jeza kot favšija, zaradi nategovanja, nepravičnosti. Itd.
Recimo nepravično je, da en analizira youtube video(ki je če lahko še to komentiram, podn slovenske nacionalnosti) na 4 straneh in iz tega diplomira, ter na koncu pristane nad enim, ki naredi time portal.. Da vodilni bodo vedno tisti, ki bodo znali manipulirati.

Glede tistega povzetka. Povej mi, kaj v tistem povzetku nesprejemljivega? Tip je vzel neko tehnologijo in jo v teoretične in PRAKTIČNEM primeru(ki ga je verjetno s pomočjo osvojenega znanja znal tudi razviti) predstavil, kar je kontra nekemu nategu.

BlueRunner je izjavil:

Heh. Najprej rečeš, da ti znajo "manipulirati z nižje izobraženimi". Jaz ti ponudim, ta pač še sam stori enako, pa boš še ti zasedel kakšen "visok položaj". Karkoli naj bi to že bilo... No, nakar mi ti potem uletiš s tem "gobcanjem". Jp. Lahko je gobcati kako samo drugi gobcajo. Ko je pa potrebno kaj storiti, pa nič od nič... oziroma premalo, da bi zasedel kakšen "visok položaj".


"Manipulirati z nižje izobraženimi" enačim z "naivnimi ljudmi", ki neznajo globlje razmišljati s svojo glavo in nasedajo drugim. Jaz ne rabim visokega položaja z nategovanjem ljudi, se bi pa boril proti temu, ker je humanost v 2011 na podnu. To ni več človeštvo kar sedaj spremljamo(in tudi prej nikoli ni bilo)..

- vatikan banka uporabljena za pranje denarja
- kriminalne združbe z akcijami "pomagajmo otrokom", "ozdravimo otroke od levkemije", "darujte cerkvi in molili bomo za vas(PS zakaj cerkev kot religiozna ustanova rabi denarna sredstva in banko)" (vatican mafia)

S takimi stvarmi prideš na visok položaj, ker lahko manipuliraš ljudi, kateri ne morejo ali neznajo slutiti. Sem vesel, da je vedno več svobodomiselnih ljudi, ki razmišljajo s svojo glavo, in bo to glavni ZID manipulatorjem sveta. Preden spet kaj rečeš glede mojega "namišljanja" si preberi o teh stvareh na googlu. Sploh pa 2 stvari ki sem ju naštel v alienah sta samoumevni, in jih sploh ne rabimo razlagat ali analizirat.

Poglej še primer Assagne... Tip razkrije Ameriko, in že ga takoj označijo za spolnega kriminalca.. Ti bi(si) verjetno nasedel Američanom..
Ja priznam malo sem šel iz kroga topika, ampak je še vedno v poanti najinega medsebojnega pogovora.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

LeQuack ::

Slovenija je ena mala anomalija v svetu, slepa veja v evoluciji. V USA se tudi podobno kot pri nas norčujejo iz ljudi s to smerjo izobrazbe (liberal arts). Razlika je edino v tem, da so tam veliko bolj cenjeni proizvajalci (inženirji recimo) kot pa nekoristneži, zato poskrbi trg, ki ga pri nas ni, ker je vse povezano z državo na en ali drugačen način. Ali so to subvencije, študentsko delo, javni razpisi, državne službe in podobno.
Quack !

Tear_DR0P ::

Tip je vzel neko tehnologijo in jo v teoretične in PRAKTIČNEM primeru(ki ga je verjetno s pomočjo osvojenega znanja znal tudi razviti) predstavil

torej je diplomiral z opisom "digitalnega bureka" - a smem iz tega sklepat da so vsi slovenski politi nateguni, ker so večinoma diplomirali na naravoslovnih faksih?
Poglej še primer Assagne...

pa ti si jezen na ves svet zarad FDVja :D daj se umiri, te bo še kap
zato poskrbi trg, ki ga pri nas ni, ker je vse povezano z državo na en ali drugačen način

kdo je plačal za začetni razvoj interneta? kaj pa začetni razvoj vesoljskega programa? kaj pa razvoj avtonomnih vozil? dajte ne posploševat. tako pri nas, kot v USA, država na veliko sponzorira gospodarstvo, pač v smeri, v katero voditelji verjamejo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nuclear ::

Tear_DROP ni samo opisal, tako da ni "digitalni burek".. Razvil je praktični primer, s pomočjo katerega je pokazal delovanje orodja. In s tem je izkazal, da se je naučil nekaj konstruktivnega naredit.

Tisti burek od ženske, pa je mind control. Branje o tem, kako je burek uporabljem v več primerih(v Sloveniji, kar je še en nesmisel) te lahko privede do samomora.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Gandalfar ::

@nuclear: ubistvu bi ti kar ukinil vecino druzboslovja, ker je po tvoje neuporabno?

BlueRunner ::

Glede tistega povzetka. Povej mi, kaj v tistem povzetku nesprejemljivega? Tip je vzel neko tehnologijo in jo v teoretične in PRAKTIČNEM primeru(ki ga je verjetno s pomočjo osvojenega znanja znal tudi razviti) predstavil, kar je kontra nekemu nategu.

Nič, razen tega, da je tehnično korektno opisal to, kar se sicer pričakuje od samoizobraženega srednješolca, da ti bo spisal v roku enega tedna, da te prepriča, da je primeren za zaposlitev. Če bom imel kaj časa, se bom ustavil na zagovoru, da iz prve roke (ust) slišim kaj je dejansko vsebina in se bom pustil presenetiti. Če bo koga zanimalo, bom pa tudi poročal...

Razvil je praktični primer, s pomočjo katerega je pokazal delovanje orodja. In s tem je izkazal, da se je naučil nekaj konstruktivnega naredit.

Zeh. Torej bi bilo po tej logiki zadostno že to, da uspeš spisati "Hello World!" Tudi to je konstruktivno. Ampak videl sem že seminarje, ki so bili bolj ambiciozni v obsegu in globini. Sicer pa bom končno sodbo dal potem, ko bom videl celotno vsebino. Opis pa ne vzbuja ravno nekega upanja. Kot sem rekel. Dam samouku v roke knjigo in mu rečem, naj mi pripravi povzetek knjige + primer delovanja v enem tednu.

Slovenija je ena mala anomalija v svetu, slepa veja v evoluciji. V USA se tudi podobno kot pri nas norčujejo iz ljudi s to smerjo izobrazbe (liberal arts).

ZDA praviš. Trenutni predsednik je pravnik, prejšnji predsednik je bil ekonomist, speaker of the house je ekonomist, ... Jp. Sami "inženirji".

Pa dobro bi bilo, če bi pogledal za definicijo "liberal arts". Morda boš presenečen, da to opisuje učni program, ki razvija širino izobrazbe, racionalnost in intelektualne zmožnosti. Torej stvari, ki so v nasprotju s poklicno poklicno izobrazbo, ki teži v specializacijo brez širine.

Zagotovo ne stvari, ki bi jih kodrkoli intelegenten odpisal kot nepomembne.

Razlika je edino v tem, da so tam veliko bolj cenjeni proizvajalci (inženirji recimo) kot pa nekoristneži, zato poskrbi trg, ki ga pri nas ni, ker je vse povezano z državo na en ali drugačen način. Ali so to subvencije, študentsko delo, javni razpisi, državne službe in podobno.

A seveda. Tam za vse poskrbi trg. Goldman Sachs, JP Morgan, Enron, ... sami primeri dobrega delovanja trga in njegovega spoštovanja inženirjev.

Subvencije, javni razpisi in državne službe pa se strinjam, da so povezane z državo. Drznem si celo trditi, da so te stvari na celotnem svetu povezane z državo. Tudi v ZDA. No, študentsko delo ni. Ne vem, če ima še kakšna država na planetu takšen unikum. Se pa naši zelo borijo, da si bi ohranili privilegih do izkoriščanja.

nuclear ::

Gandalfar je izjavil:

@nuclear: ubistvu bi ti kar ukinil vecino druzboslovja, ker je po tvoje neuporabno?

ne

BlueRunner odvisno kaj je naredil. Če je napisal "Hello World" kot si rekel, potem se strinjam s teboj.. Kar pa močno dvomim.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

USS Liberty ::

Tear_DR0P je izjavil:

v bistvu to ni nobeno pavšalno natolcevanje. V vladi sedita celo dva bivša dekana FDV... pa sedanji in bivši predsednik vlade sta diplomiranca s FDV-ja

in kaj točno hočeš povedati s to trditvijo?


da je v tej državi možno tudi to, da diplomiraš na najslabšem faksu v državi na temo bureka, na koncu pa postaneš minister ali celo premier...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

poweroff ::

nuclear je izjavil:

Tear_DROP ni samo opisal, tako da ni "digitalni burek".. Razvil je praktični primer, s pomočjo katerega je pokazal delovanje orodja. In s tem je izkazal, da se je naučil nekaj konstruktivnega naredit.


LOL.

Na začetku dela smo razložili kaj so storitve za poročanje (halo, to pa ja ve vsak tepec!), prikazali kratko zgodovino nastanka produkta Microsoft SQL Server Reporting Services (aha, opis zgodovine - beri: nakladanje), kako se produkt namesti in konfigurira (lol - RTFM, za to ne rabiš diplome). Opisali smo tudi orodja, s pomočjo katerih se izdelujejo grafična poročila (WTF, tip je opisal Exvel?). Ker so storitve za poročanje del sistema poslovne inteligence, smo v diplomskem delu tudi razložili, kaj je poslovna inteligenca (prepisano iz Wikipedije? no sej, tkole delajo na FRI...). V poglavju 4 smo na praktičnem primeru prikazali uporabnost storitev za poročanje v vsakdanjem svetu (iz neta ali še huje: iz reklamnega gradiva potegnjen nek brezvezen primer). Pripravili smo preprosto spletno aplikacijo za spremljanje deviznih tečajev različnih bank (big, deal, to zna vsak srednješolec, wget, pa import v bazo, pa dva SQL querya. a to ej nivo faksa???). Uporabnik, ki se predhodno prijavi v aplikacijo, se lahko naroči na dnevno prejemanje poročil o deviznih tečajih po elektronski pošti (fak no, a zdaj se pa za diplomo naučijo maile pošiljat? a na FRIju rabiš diplomo za pošiljat maile, pa ne morš verjet, no... RTFM php_mail()...). Na koncu dela smo naredili primerjavo tehnologij storitev za poročanje med različnimi ponudniki, to so: Microsoft, IBM, SAP, Oracle in Jaspersoft. (itak, malo je pobrskal po razni review blogih pa copy pastal)" In to naj bi bila diploma?

SARCASM OFF.

Mislim, da sem lepo pokazal kako primitiven nivo debate o diplomah imate nekateri.
sudo poweroff

BlueRunner ::

Hvala Matthai. Sam nisem želel biti tako neposreden, vendar pa si popolnoma zadel bistvo.

Če bo prilika, pa se bom dejansko ustavil na zagovoru. Zaintrigiralo me je kako nizko lahko še pademo pri omejitvah kaj je in kaj ni primerna tema za diplomsko delo. Morda se namreč motim in to le ne bo tako zelo hudo.

nuclear ::

Prav, potem pa naj se vsi bodoči študenti vpišejo v FDV, en naj za diplomo analizira avtomobilsko gumo in kako ta guma vpliva na afriško pleme Žurimisenaavtobusnemampare, en šuriken, ki ga bajdvej povzdiguje polovica Shanghaia za svojega B(oga), en zmes fekalij in prsti, ki je mimogrede zdravilna metoda pri Kazahstanskem zdravilcu Boratu, potem pa se imejmo lepo v tem svetu.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Goldee ::


Primer te diplomske iz FDV je za mene totalen nateg pač, in večina diplomskih iz FDV. Če se je v štirih letih naučila analizirat burek, potem naša država res nima prihodnosti.

Kr neki. A če tema ne bi bil burek bi bilo pa OK? Sej point je, da se naučiš analizirat, ne pa kaj analiziraš. To je podobno kot da bi rekel, da je računanje lažje, če sta a in b majhni števili.
Nekateri ste res preveč subjektivni.

Zdaj verjamem, da pač na FDV pilijo manipuliranje ljudstva(aka govorni skill), zato pa naj vzamejo neko smiselno tematiko na nivoju fakultete, ne pa opis nekega bureka, ki ga lahko opiše tudi nekdo v sedmem razredu.

Oh.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

nuclear ::

4 strani analize (+ kar je za 2 strani screenshotov iz youtuba) videospota "Ti si burek". Are you f kidding me? Zato se danes dobi diploma? Pomoje bi bilo bolje, da 10 spotov analizira v diplomi in ima 40 strani, dovolj za diplomo. Bolj koristno bi bilo razložiti ljudem, kako se naredi screenshot. Man,..

PS: preberte si prosim analizo raje... mind f control. Trud 200^4.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

donfilipo ::

Ker ste vedno bolj resni in strokovni morda še eno zadnje tudi resno vprašanje od laika, ker potem pač ne bom več sledil.

Morda za Matthai-ja

Brez zamere, ampak ob takih diplomskih se dejansko pojavi občutek, da strokovnjakom tega tipa, pa res ne rabimo plačevati kakih 44kEUR (je to dobra ocena?). Lahko je subjektiven, verjetno da je, ne zanikam, zato vprašam:

Kdo pravzaprav in kako določi, koliko katerega kadra potrebujemo šolati, in kje se da videti kakšne primerjave potreb in programov šolanja.
Primer:
očitek da je 'liberal arts' študentov preveč. Če ti sami plačajo študij, si lahko vtaknemo štofelc v oba konca in molčimo, če pa je denar skupen, je pa zadeva malo bolj Icy:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

djordjevic ::

nuclear je izjavil:

Prav, potem pa naj se vsi bodoči študenti vpišejo v FDV, en naj za diplomo analizira avtomobilsko gumo in kako ta guma vpliva na afriško pleme Žurimisenaavtobusnemampare, en šuriken, ki ga bajdvej povzdiguje polovica Shanghaia za svojega B(oga), en zmes fekalij in prsti, ki je mimogrede zdravilna metoda pri Kazahstanskem zdravilcu Boratu, potem pa se imejmo lepo v tem svetu.

Pa kaj tebe toliko žuli? Ti drugače ful smrdi življenje, si osebno nezadovoljen? Koji K te tako moti ta FDV? Hej, saj bodo oni nezaposleni revčki in na koncu čistili ceste, ker ne bodo dobili služb, če bodo vlekli socialno, jim bo pa država lepo pobrala nepremičnine, ko jih bodo poerbali. Kaj bi rad? Da vsi ti 'smrduhi' pridejo na vaše ultra-kakovostne naravoslovne fakse? Nočeš. Boš še bolj nezadovoljen, ko ti bodo ti kadri 'pokradli' službe.
No grave is deep enough to keep us in chains.

nuclear ::

U wrong. One word for you my friend. Borat Pahor.

edit: oh, its two words.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

BlueRunner ::

Kdo pravzaprav in kako določi, koliko katerega kadra potrebujemo šolati, in kje se da videti kakšne primerjave potreb in programov šolanja.

O temu naj bi posredno odločale zaposlitvene možnosti.

Pri nas se je izrodilo zaradi dveh povezanih "IMHO" razlogov:
- študentsko delo s hitrim in enostavnim zaslužkom podaljšuje trajanje študija in je pisano na kožo manevriranju s podaljševanjem
- zaradi vedno daljšega študija praktično nihče več ne more napovedati katere vrste strokovnjakov bi primanjkovalo, ker več ni govora o napovedi za čez 4 leta ampak za praktično čez 8 let.

Potem pa si večina pač vzame tisto, kar ti je všeč ali pa se ti zdi najlažje, ne pa nujno tisto, kar bi bilo sicer najbolj smotrno. Opazen pa je tudi pojav, ko se veliko študentov vpisuje na programe samo zato, da so vpisani, ker pač na njihovem izbranem ni prostih vpisnih mest.

poweroff ::

nuclear je izjavil:

4 strani analize (+ kar je za 2 strani screenshotov iz youtuba) videospota "Ti si burek". Are you f kidding me? Zato se danes dobi diploma? Pomoje bi bilo bolje, da 10 spotov analizira v diplomi in ima 40 strani, dovolj za diplomo.

No, to je konkretna kritika. In tle se povsem strinjam.

donfilipo je izjavil:

Kdo pravzaprav in kako določi, koliko katerega kadra potrebujemo šolati, in kje se da videti kakšne primerjave potreb in programov šolanja.
Primer:
očitek da je 'liberal arts' študentov preveč. Če ti sami plačajo študij, si lahko vtaknemo štofelc v oba konca in molčimo, če pa je denar skupen, je pa zadeva malo bolj Icy:)

Če bi bilo po moje, bi vsak študent dobil voucher, potem pa bi se vpisal na katero koli fakulteto bi želel. Fakultete z več vpisa bi seveda bolje živele in obratno. Če bi se študent uštel, bi bil pač nezaposlen. Skratka TRG in ODGOVORNOST.

Trenutno pa je število vpisnih mest stvar bolj stvar lobiranja in izsiljevanja. Bolj spretne fakultete si izborijo več mest. Tudi z reklamo si pridobijo več študentov, ki se želijo vpisat k njim, vendar to vpliva le na to, da lahko izberejo boljše študente. In ja, te fakultete so v večini družboslovne.

Po drugi strani pa so si naravoslovne fakultete izborile precej višji znesek za financiranje enega študijskega mesta. Zato imajo ob manj vpisnih mestih enako ali več denarja kot družboslovne fakultete. No, njim pa ni v interesu povečati števila vpisnih mest, ker več študentov pomeni tudi več dela. Raje lobirajo za višje zneske na vpisno mesto.

Takle imamo. In pol je to kar je.
sudo poweroff

donfilipo ::

Ideja z voucherjem sploh ni slaba. Nasprotno!
Si že poslal predlog vladi?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Se hecaš?

Ti lobiji so premočni. Vsaj za zdaj.
sudo poweroff

Matako ::

Evo mene nazaj, agitatorja. Za začetek moram takoj povedati, da me BK za pozive k argumentaciji in cenene "URL plz" pasti - itak, da ne bom padel na to foro. Osebno mi je tudi zelo ljub način podajanja mnenj v stilu Penn&Teller Bullshit serije (beri: preklinjanje), ker se mi zdi iskren, neposreden in nezlagan. Ampak imate prav.. treba držati nivo in vsem mogoče ta način ni všeč. Se oproščam (NOT!!).

No vrnimo se torej nazaj na temo: ta diplomska naloga seveda _je_ bullshit, kot še marsikatera - mogoče celo moja, kaj vem, kot da je važno. Važno je, da vsi vemo da je bullshit, avtorica ve, da vsi vemo da je in predvsem njen mentor ve, da ona ve, da vsi vemo, da je.
Ampak sta jo vseeno prijavila. Tak aroganten odnos mi res nabije obrate.

Primer: recimo, da sem absolvent Fakultete za fiziko in kanim objaviti diplomsko nalogo na _res_ visokem strokovnem nivoju z naslovom "Hidrodinamika prdenja v kozarec vode". Tema obeta izviren znanstveni, ehm, diskurz - povezavo teorije in empirike, skupaj z rezultati eksperimentov, simulacije z matematičnimi modeli in še kaj. Odličen material za diplomo!

Od mojega mentorja bi se upravičeno pričakovalo da:

1. Me opozori, da naloga s takim naslovom meče slabo luč nanj (mentorja) in celo fakulteto - nekaj, kar iz _spoštovanja_ do alme mater ne narediš in pika. Se NE DELA. Jasno boste vsi šli v zrak "pa saj ni važen naslov, važna je vsebina in postopki!". Kurac ni važen! Naslov je bistven.
Pomislite, kaj bo mentor rekel, ko ga bo ne vem, dekan vprašal "ej kako diplomsko zdaj mentoriraš?" on pa "pa zelo zanimivo raziskavo prdenja v kozarec". Ne gre - nihče ne bo poslušal dalj od naslova ...naslov je bistven.

2. Me opozori, da na naloga s takim naslovom meče slabo luč name in me kot izkušenejši opozori, da zna biti neprijetno ko bom vprašan kaj je bila tema moje diplomske naloge. Hej mogoče me celo kdaj stane zaposlitve. Nasveti... to naj bi mentorji delali.

V bistvu vidim morebitno ironijo naše diplomantke ravno v njenem potencialnem, še kako verjetnem, stokanju čez kako leto ali dve, kako ne bo dobila službe in bo nabijala kako je krut ta neoliberalni svet, kjer je vredno le pehanje za dobičkom - in kako je grozno, da izobražen kader ne dobi dela.

Takrat se ji naslov njene diplomske ne bo več zdel tako zabaven. No, saj mogoče bo šla naprej na podiplomca.. da malo razvije idejo. Manevrskega prostora je še dovolj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Shegevara ::

Res je, da diplomska naloga ni slaba (čeprav bi se dalo na to še kakšno reči).

Problem je v tem da je ženska relativno pametna, ima veliko potencijala, faks ji pa dopušča, da ga uporabi v diplomski nalogi o bureku.

Matako ::

Shegevara je izjavil:

Res je, da diplomska naloga ni slaba (čeprav bi se dalo na to še kakšno reči).

Problem je v tem da je ženska relativno pametna, ima veliko potencijala, faks ji pa dopušča, da ga uporabi v diplomski nalogi o bureku.


Ena beseda: mentor.
/\/\.K.

poweroff ::

Matako je izjavil:

Evo mene nazaj, agitatorja. Za začetek moram takoj povedati, da me BK za pozive k argumentaciji in cenene "URL plz" pasti - itak, da ne bom padel na to foro.

Tipična reakcija nekoga, ki argumentov - nima.

Matako je izjavil:

No vrnimo se torej nazaj na temo: ta diplomska naloga seveda _je_ bullshit, kot še marsikatera - mogoče celo moja, kaj vem, kot da je važno.

Ne, ne vemo. To je tvoje mnenje, ki ga posplošuješ na druge. To je pa - bulšit.

Matako je izjavil:

1. Me opozori, da naloga s takim naslovom meče slabo luč nanj (mentorja) in celo fakulteto - nekaj, kar iz _spoštovanja_ do alme mater ne narediš in pika. Se NE DELA.

F*** that!
Avtoritete je treba rušiti. Seveda konstruktivno. Če se tebi tresejo hlače pred nekimi dogmami in ustanovami tega ni treba vsiljevati še drugim. Bistvena je vsebina, ne forma.

Matako je izjavil:

V bistvu vidim morebitno ironijo naše diplomantke ravno v njenem potencialnem, še kako verjetnem, stokanju čez kako leto ali dve, kako ne bo dobila službe in bo nabijala kako je krut ta neoliberalni svet, kjer je vredno le pehanje za dobičkom - in kako je grozno, da izobražen kader ne dobi dela.

Malo sem pogooglal. Kaže, da je ženska uspešna fotografinja.
sudo poweroff

Matako ::

poweroff je izjavil:


Malo sem pogooglal. Kaže, da je ženska uspešna fotografinja.


EDIT2: ahh fsck it. Pol je pa kul!!!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

USS Liberty ::

Zato menim, da je v slovenski družni, ki velja za precej ksenofobično, potrebno vzpostaviti nov večinski vladajoči diskurz, diskurz, ki drugačnosti ne izključuje, temveč jo sprejema, se od nje uči in jo aktivno vključuje vase.

Važno, da je ta študentka "odkrila" ksenofobijo in uporabila par "fensi" izrazov kot je diskurz, pa je zlahka diplomirala v tovarni "znanja" in "naprednih" idej s Kardeljeve ploščadi...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Matako ::

USS Liberty je izjavil:

Zato menim, da je v slovenski družni, ki velja za precej ksenofobično, potrebno vzpostaviti nov večinski vladajoči diskurz, diskurz, ki drugačnosti ne izključuje, temveč jo sprejema, se od nje uči in jo aktivno vključuje vase.

Važno, da je ta študentka "odkrila" ksenofobijo in uporabila par "fensi" izrazov kot je diskurz, pa je zlahka diplomirala v tovarni "znanja" in "naprednih" idej s Kardeljeve ploščadi...


Pa itak je nekaj "večinsko vladajočega, ki ne izključuje drugačnosti" kot dietetični burek - masten, a brez maščobe. Bullshit.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

zos ::

Meni se zdi pa zdijo smešni vsi komentarji, ki trdijo, da je diploma dobra, ker je lepo oblikovana, brez slovničnih napak in da je citiranje v predpisani obliki. Ali ni to samoumevno za katerikoli pisni izdelek, pa naj gre za doktorsko delo ali srednješolsko seminarsko? Če so to merila kvalitetne diplome, me pa res skrbi.

Sem se pa precej bolj nasmejal, ko sem videl, da je na skoraj isto temo nekdo delal doktorat. Približno enakega obsega, celo nekaj istega gradiva je uporabljenega. Že izvleček človeka pošteno nasmeji.

DavidJ ::

Matako je izjavil:

Primer: recimo, da sem absolvent Fakultete za fiziko in kanim objaviti diplomsko nalogo na _res_ visokem strokovnem nivoju z naslovom "Hidrodinamika prdenja v kozarec vode". Tema obeta izviren znanstveni, ehm, diskurz - povezavo teorije in empirike, skupaj z rezultati eksperimentov, simulacije z matematičnimi modeli in še kaj. Odličen material za diplomo!

We describe a simple model of a bubbly two-phase flow which is able to explain why waves propagate downward when a pint of Guinness is poured, and also how the waves are generated. Our theory involves a physically based regularization of the basic equations of the two-phase flow, using interphasic pressure difference and virtual mass terms, together with bulk or eddy viscosity terms. We show that waves can occur through an instability analogous to that which forms roll waves in inclined fluid flows, and we provide a description of the form of these waves, and compare them to observations. Our theory provides a platform for the description of waves in more general bubbly two-phase flows, and the way in which the flow breaks down to form slug flow.

Waves in Guiness
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Super Sonic ::

"Malo sem pogooglal. Kaže, da je ženska uspešna fotografinja."

Fotografiranje s Holgo se avtomatično ne šteje pod neko jako "uspešno fotografiranje". Tud razstavo se dans hitr dobi-naredi. Sploh pri teh letih je smešno govorit o "uspešnem" fotografu. Taprvi pravi (posnetki), pridejo šele po miljontem kliku. Kljub vsemu ima ženska veliko potenciala, teži pa v ekstremno. In ravno ta današnji "ekstremizem" rad razbija minimalen standard, ki ga človek tako pogreša v družbi nasploh.

Bi se strinjal ja, da je diplomska odlična, a je tema neprimerna. Ona je šla na burek, nekdo bo hotel pa še globlje in dlje na točko, ko se bo vsem kozlalo. Tudi vročim zagovornikom bureka v diplomski nalogi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Matako ::

DavidJ je izjavil:


We describe a simple model of a bubbly two-phase flow which is able to explain why waves propagate downward when a pint of Guinness is poured, and also how the waves are generated. Our theory involves a physically based regularization of the basic equations of the two-phase flow, using interphasic pressure difference and virtual mass terms, together with bulk or eddy viscosity terms. We show that waves can occur through an instability analogous to that which forms roll waves in inclined fluid flows, and we provide a description of the form of these waves, and compare them to observations. Our theory provides a platform for the description of waves in more general bubbly two-phase flows, and the way in which the flow breaks down to form slug flow.

Waves in Guiness


Uf... na koncu mi bo kdo še stegnil idejo s prdenjem v kozarec :(


Hehe, to me spomne... v zgodnjih 90ih je imel zloglasni Geraldo Rivera eno "raziskovalno" oddajo, mislim, da se je imenovala Now it Can Be Told, kjer je težil naokrog ... enkrat uleti v arhiv ene izmed kalifornijskih univerz - in vleče ven raznorazne "vpliv Lune na rast deževnikov" diplomske naloge ipd. Smeha polna kapa!

No njegov zaključek je bil podoben mojemu - da je vse skupaj en težek bullshit.

Mogoče bi bilo dobro narediti iskanje za ključno besedo, ne vem... "burrito" po UC arhivih.. ni vrag, da se ne najde kaj!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

djordjevic ::

Samo enim res očitno ni jasno, da kulturologija ni 'lih eksaktna veda ala matematika in da prav take stvari, kot je fenomen bureka in vse, kar se je okoli njega napletlo, dejansko sodijo v njen 'opis nalog'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlueRunner ::

Meni se zdi pa zdijo smešni vsi komentarji, ki trdijo, da je diploma dobra, ker je lepo oblikovana, brez slovničnih napak in da je citiranje v predpisani obliki. Ali ni to samoumevno za katerikoli pisni izdelek, pa naj gre za doktorsko delo ali srednješolsko seminarsko? Če so to merila kvalitetne diplome, me pa res skrbi.

Diploma se razen zgoraj navedenega lepopisja ukvarja z neko tezo, ki jo je možno testirati, zbere in ovrednoti podatke in v zaključku potrdi ali ovrže izhodiščno tezo. Sklicevanje na lastno referenco ni možno. V tem pogledu je to čisto korektno diplomsko delo.

Večini gre v nos samo tema, ki se jo avtorica loteva. Nekako tako, kot sonet pač ne bi smel biti sonet, če bi govoril o ekskrementih parkljarjev, ki se jih uporablja pri proizvodnji mleka. Sicer se vprašaš zakaj bi nekdo pisal takšen sonet, je pa to še vedno sonet.

Kons. 5

DavidJ ::

Matako je izjavil:

Morala zgodbe: ko se domislite dobre teme (za diplomo ali za nabijanje akademskih pik z objavo člankov) ne čakajte - hitro se zgodi, da te kdo prehiti!

Hehe, to me spomne... v zgodnjih 90ih je imel zloglasni Geraldo eno "raziskovalno" oddajo, mislim, da se je imenovala Now it Can be Told, kjer je težil naokrog ... enkrat uleti v arhiv ene izmed kalifornijskih univerz - in vleče ven raznorazne "vpliv Lune na rast deževnikov" diplomske naloge ipd. Smeha polna kapa!

Mogoče bi bilo dobro narediti iskanje za ključno besedo, ne vem... "burrito" po UCLA arhivih.. ni vrag, da se ne najde kaj!


Glede znanstvenega članka, ki ni enako kot diploma -- podobno bi se lahko norčeval iz Gaussa, ker si je zmislil i=sqrt(-1) in tako postavil celotno algebro kompleksnih števil. Pa jih ni takrat nihče rabil. Takrat. (Verjetno mu je kdo, ki je vedel, kaj prava znanost je, celo očital, da takih bedarij res ne rabimo.) Sedaj pa so se le našli nekateri, ki to vejo ponucat.

Glede diplomskega dela pa tole. Takšno delo ti ne "kupi" diplome. Opravljene obveznosti iz študijskega programa jo. Diploma je le demonstracija uporabe nekaterega znanja, ki si ga pridobil tekom študija. Predmet aplikacije pa je lahko akademsko svoboden. Dokler se delo drži ustaljenih procedur takšne raziskave spada v okvire.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Matako ::

Preveč resno jemljete vse skupaj. Končno ni nihče rekel, da ta diplomska naloga ni diplomska naloga. Saj nihče ne zahteva njene diplome nazaj, mater vola!

Celoten diskurz je bil postavljen v smeri hipoteze, da je dotična diplomska naloga bullshit - povsem legitimna predpostavka.

Je to nek tabu?
/\/\.K.

nuclear ::

Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720159 (3293) guestalison9
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230579 (17776) Phantomeye
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729221 (24523) bajsibajsi
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550096 (29661) gzibret
»

Vpis na FDV - izobrazba (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6315758 (14077) Meizu

Več podobnih tem