» »

Diplomska na FDV...

Diplomska na FDV...

«
1
2 3
...
5

Snohman ::

...lahko izgleda tudi takole: http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/...


Malo za hec, malo za res, ampak če lahko študenti delajo takšne naloge na FDVju, potem nekako ne morem rečt da je to visoko kvaliteten kader.
Za vir pa se vsevprek uporablja youtube in podobne banalnosti.

švrk ::

lol, sem mislil, da gre za potegavščino ampak je "diplomsko delo" zabeleženo na cobissu http://cobiss4.izum.si/scripts/cobiss?i...

donfilipo ::

Kaj je? Uporabljena je beseda diskurz in imamo teze in utemeljitve. Citira se Straussa in Barthesa.
Problem je večplasten in pri ljudeh vzbuja zanimanje.
Pa ene par doktorjev je tudi podpisano.
Pa na problemu je delala že cela ekipa slovenskih strokovnjakov, da burekđinic sploh ne omenjam.
Madona lačen8-O

Čakamo na pomene pojmov kurec, jada in beda za slovence:))

Če lahko po kar nekaj prebranih diplomskih ugibam, katera zgodba ne bi šla skozi?
'Špilal sem polko, pa so me prebutal'.......morebiti?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Gandalfar ::

Snohman je izjavil:

...lahko izgleda tudi takole: http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska/pdfs/...


Malo za hec, malo za res, ampak če lahko študenti delajo takšne naloge na FDVju, potem nekako ne morem rečt da je to visoko kvaliteten kader.
Za vir pa se vsevprek uporablja youtube in podobne banalnosti.


No zdaj pa poskusi vsaj na taksnem nivoju kot je diploma spisat kritiko.

Yohan del Sud ::

Meh, sem mislil kaj da to bo. Je čisto korektno diplomsko delo, s korektno po pravilih napisano vsebino. Tam se pač ukvarjajo s tem, zato pa so FDV. Nisem zasledil točno smeri, ampak tak na uč je najbrž sociologija. Je pa res, da banalno prehranjevanje opremljati s komaj digestivnimi tujkami ni praktično apetitlih. Za razliko od donfilipa sem ob branju bolj ko ne izgubil tek. :)) Obstaja neka minus nobelova nagrada za nesmiselne raziskave, pa se mi ne da iskat. Naj nekdo nalima link sem. Ali pa še bolje, naj prijavi to zadevo tja.
www.strancar.com

guest #44 ::

Pičku mater, kako bi zmazal zdej en dober burek!

Sicer pa diplomska je zakon. Vsaj me je pošteno nasmejala. Še posebej ko Tjulen zmerja Pinga in Sklad za blaženje duševnih bolečin prizadetih ob izgradnji džamije na strani 46.

mikena ::

Pri takih faksih sploh ni pomembno O ČEM se debatira, temveč KAKO.

Za moje pojme je avtorica čisto v redu spisala to diplomsko (pri tem mislim na besedni zaklad, razmišljanje, argumentacija, nabor besed itd.). Skratka, zadeva je po videnem čisto na nivoju.

Itak je pri 80% diplomskih nalog pomembno ravno to: da ocenjevalec vidi, da je oseba sposobna razmišljati, povezovati vsebino, se izražati, navajati vire, citate, argumentirat itd.

logit ::

mikena je izjavil:

Pri takih faksih sploh ni pomembno O ČEM se debatira, temveč KAKO.

Za moje pojme je avtorica čisto v redu spisala to diplomsko (pri tem mislim na besedni zaklad, razmišljanje, argumentacija, nabor besed itd.). Skratka, zadeva je po videnem čisto na nivoju.

Itak je pri 80% diplomskih nalog pomembno ravno to: da ocenjevalec vidi, da je oseba sposobna razmišljati, povezovati vsebino, se izražati, navajati vire, citate, argumentirat itd.

Jp nič narobe tukaj. Pomemben je pristop k stvari, pa če gre za burek ali ustavo.

donfilipo ::

Drži. Bodoči novinar bo namreč često pisal o povsem banalnih rečeh.
Ampak vseeno imam rahel sum, kaj pa le ni bi šlo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

T0RN4D0 ::

Bureek :D

Zakon, sej dejansko ni slaba diplomska. Tudi na FMF imaš razpisano diplomsko z naslovom "bopki", kjer delaš diplomsko o eni blesavi igrci kjer povezuješ črte in rišeš pike.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TekO ::

Yohan del Sud, smer je kulturologija. :)
Ideas are bulletproof.

poweroff ::

Kultorologija, ja. Dejansko je to čisto ustrezna kultorološka študija. Hehe, čez 100 let bo to del narodove kulturne dediščine... :)

Je pa res, da avtorica lepo pokaže primitiven nacionalizem, ki se plete okrog besede burek. In to gre marsikomu na jetra, ja.
sudo poweroff

Mercier ::

Dodajam izviren način uporabe besede. V SV se spodobno zloženi postelji, oziroma konkretno deki z rjuho, reče štrudl. Neformalno in zaradi videza. Tako je burek različica, ki ne dosega minimalnih zahtev.

kuglvinkl ::

Na način, s kakšnim uvodom je bila tema odprta, pove veliko o avtorju teme, nič pa o avtorici diplome in faksu.

Ti podatki o avtorju teme so se seveda shranili trajno, na veke vekov, amen.

Fcking lame ass.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

poweroff je izjavil:

Kultorologija, ja. Dejansko je to čisto ustrezna kultorološka študija. Hehe, čez 100 let bo to del narodove kulturne dediščine... :)
Je pa res, da avtorica lepo pokaže primitiven nacionalizem, ki se plete okrog besede burek. In to gre marsikomu na jetra, ja.


Mah tudi če gre nič zato. Gospa ali ...dična IMA diplomo. In to je njej pomembno. Drugi pa ko beremo marsikatero diplomsko delo butamo z glavo v zid, (ja zavistno:) in vpijemo sudbina...sudbina;((

Vse razen pravopisa nam izgleda na na dlani dostopnem nivoju. Pa celo pravopis in slog, se da popraviti.
No ampak verjetno kljub vsemu le ni tako lahko8-)

Ampak kar sem rekel prej ostane. Pozna se nek pečat, bi rekel smer, ali usmeritev, pretežno preko levičarskih avtoritet, ampak kolikor sem brskal na brzino, desničarskih na teh poljih pa našel nisem prav veliko.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Keyser Soze ::

kuglvinkl je izjavil:

Fcking lame ass.

LOL

Nisem se mogu zadržat.:D
OM, F, G!

USS Liberty ::

Res žalostno, kakšen je naš visokošolski sistem, da nekateri pridejo do diplome na tako lahek način in potem bodo čez dest let te osebe, ki pišejo diplomske o bureku, celo zasedle najvišje funkcije v tej državi...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Matako ::

Pa kako je blefirala o raznih kulturno-socioloških povezavah bureka in na koncu celo uspela najti nekaj na temo anti-semitizma. LOL. Pogrešam edino seksualne povezave bureka (dajte no, to je pa ja enostavo.. saj je vendar očitno!!!). Je pa res, da sem le preletel - saj nisem zadet v glavo, da bi bral to sranje!

To je prava bodoča parazitka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pyr0Beast ::

Meni se zdi diploma kar na nivoju. Ustrezno izdelana, citirana in opredeljena. Sicer je tema bolj čudna a je še vedno dobra naloga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matako ::

Pyr0Beast je izjavil:

Meni se zdi diploma kar na nivoju. Ustrezno izdelana, citirana in opredeljena. Sicer je tema bolj čudna a je še vedno dobra naloga.


Ja dobro si povedal - na nivoju.

Naj enkrat nekdo naredi diplomsko iz pojava brezupnega lamerstva naših študentov. Mu ostane materiala do doktorata.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Modiano ::

Oblikovno in slovnično korektna. Upoštevana pravila citiranja. Tudi vsebinsko koherentna. Pač na nivoju, v nos gre pa verjetno lahko tudi kakšnemu, ki še ni in morda ne bo diplomiral.
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

donfilipo ::

Exactly.
Paše nekaj je. Če bi od denarja za operacijo srca moral trgati njenih 44k za diplomo, bi si pripel kolajno.
Tako pa le malce pezdekam:))
Pa nič zato.

Klinc bo ko bomo imeli 13 diplomskih in 2 disertaciji o bureku...in pa 200k ljudi, ki za burek nimajo. Takrat pa se velja resno zamisliti!!! Sploh, ker so naloge s še vedno rahlo 'rdečega' faksa.
//Kar mene osebno ne moti. Ko smo davna leta nazaj drli: 'vsi so faksi beli, samo naš je rdeči' na nekem žuru, sem preglasil celo lovšina:)//
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

detroit ::

joj kritiki eni ni čudnga da se svoje pe nism lotil, sj se je ne upam ob takih kritikih:)
Skero

Mavrik ::

Tako inteligentni ljudje bi pa morali znati komunicirati brez osebnih napadov. Rdeči - nehajte.

Tema je o tej diplomski nalogi in ne o tem če ma kdo od ostalih Slo-Techovcev diplomo in kaka je.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Pyr0Beast ::

Tako inteligentni ljudje bi pa morali znati komunicirati brez osebnih napadov. Rdeči - nehajte.

Kakšni osebni napadi neki. Sprašujem te po linku za diplomsko nalogo.


Tema je o tej diplomski nalogi in ne o tem če ma kdo od ostalih Slo-Techovcev diplomo in kaka je.

Zagovarjal si; Diplomo imam. Pa še lamerska ni bila.
Zato tudi utemelji zakaj ni lamerska.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mavrik ::

Matakojeva diploma ni tema te debate in osebne diskreditacije na tej fronti (torej: "kako diplomo pa maš te ti?") ne spadajo v argumentirano debato in so kot take proti pravilom.
The truth is rarely pure and never simple.

BlueRunner ::

Ne, Matakojeva diploma res ni tema te debate. Vendar pa izpostavljalti FDV in pri temu zamolčati diplome drugih fakultet, kjer je govora o izpiljeni formi, hkrati pa minimalni dodani vrednosti k bazenu znanja znova samo enostransko klepanje neke stare fame o "dobrih" in "slabih" faksih. Dodana vrednost pri diplomski nalogi tako niso nujno samo nova odkritja, ampak so lahko tudi predstavitve obstoječih v novem kontekstu. Kar predložena diplomska naloga v neki meri dejansko je.

Če pa se obrnem recimo na kakšen FRI (ko je že ravno na tapeti), pa na seznamu diplomskih nalog najdem cvetko, kot je "Predstavitev tehnologije storitev za poročanje (Presentation of reporting services technology)". Povzetek sledi:
"V diplomskem delu smo opisali tehnologijo storitev za poročanje, s pomočjo katere lahko obdelujemo podatke in jih predstavimo končnemu uporabniku kot informacije. Končni uporabnik s pomočjo poročil te informacije spremeni v znanje. Za pilotsko tehnologijo v diplomskem delu smo si izbrali storitve za poročanje Microsoft SQL Server Reporting Services, ki so del Microsoftovega produkta Microsoft SQL Server. Na začetku dela smo razložili kaj so storitve za poročanje, prikazali kratko zgodovino nastanka produkta Microsoft SQL Server Reporting Services, kako se produkt namesti in konfigurira. Opisali smo tudi orodja, s pomočjo katerih se izdelujejo grafična poročila. Ker so storitve za poročanje del sistema poslovne inteligence, smo v diplomskem delu tudi razložili, kaj je poslovna inteligenca. V poglavju 4 smo na praktičnem primeru prikazali uporabnost storitev za poročanje v vsakdanjem svetu. Pripravili smo preprosto spletno aplikacijo za spremljanje deviznih tečajev različnih bank. Uporabnik, ki se predhodno prijavi v aplikacijo, se lahko naroči na dnevno prejemanje poročil o deviznih tečajih po elektronski pošti. Na koncu dela smo naredili primerjavo tehnologij storitev za poročanje med različnimi ponudniki, to so: Microsoft, IBM, SAP, Oracle in Jaspersoft."

Hmmm... nisem videl besedila, vendar pa dvomim, da bi lahko bila tukaj notri skrita kakšna presežna vrednost ali dodatek v bazen celotnega znanja. Pa je govora o FRI, ki ni niti približno tolikokrat na tapeti, kot kakšen FDV. Pa se tudi na njemu pojavljajo cvetke.

Pyr0Beast ::

Mavrik je izjavil:

Matakojeva diploma ni tema te debate in osebne diskreditacije na tej fronti (torej: "kako diplomo pa maš te ti?") ne spadajo v argumentirano debato in so kot take proti pravilom.


Seveda da je postala del teme te debate, tisti moment, ko jo je dal za primerjavo, da njegova za razliko od 'Burek' diplome ni lamerska

Sicer pa citiraj člen, ki to upošteva kot osebno diskreditacijo.

Meni je ustrezal tale.
2. člen
Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.
Sklicevanje na lastno avtoriteto je nezaželeno

Torej, skliceval se je na lastno avtoriteto, da njegova diploma ni lamerska, pri tem pa ni podal vira, s katerim bi to trditev lahko potrdili ali ovrgli.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

Včeraj sem dobil na mail vsaj 5x ta link. Pošiljali pa so ga kolegi iz strojne, elektro, računalniške fakultete. Ok, saj je smešna tema, ampak jaz pravim tako - diplomska je prav korektno spisana - branje na nivoju, ni kaj. Najbolj gre nekaterim tehnikom v nos to, da je burek pač burek in da nekdo, ki piše diplomsko o bureku, pač nima za burek, ker to pa res ni neka znanost. In ravno o tem je med drugim govora v diplomskem delu. Samo večina tega sploh ne opazi. Malce ironično, ni kaj. :-)
Prepričan sem, da, tako kot že omenjeno, večina ljudi, ki se tej diplomski nalogi smeje, ne zna spisat neke recenzije/kritike na takšnem nivoju in se zato posmehuje sami nalogi in avtorici skupaj.

/edit typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Super Sonic ::

Mal je funky ta diplomska. Tko kot ženska sama (je vse na FB) ;).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Kenpachi ::

Ne, ravno v tem JE problem. Veliko ljudem ne bi predstavljalo problema nalepit par slik z Youtube in google image search in razkladati o disambiguaciji ene besede.

Tako eni diplomirajo, ker so pisali o bureku.
Zaraki Kenpachi.

poweroff ::

Torej, malce pojasnil. Ženske sicer ne poznam, vem pa, da kulturologi med drugim delajo tudi kulturoološke in antropološke študije.

Včasih je to pomenilo, da so šli za par mesecev živet nekam v Afriko k domorodcem in so potem pisali študijo o njihovi kulturi. Kasneje so recimo šli raziskovati (opazovanje z udeležbo) razne družbene skupine - recimo so šli za par mesecev med klošarje, Rome, v neke ghetto kvarte mesta, itd.

Danes se pač uporablja tudi internet, forumi določenih subkultur, itd.

Skratka, gre za povsem normalno metodo raziskovanja. Konec koncev gre za diplomo, študentka si verjetno ne more privoščiti polletnega "izleta" v Afriko.

Druga stvar je tema diplome. Morda se komu zdi banalna, ampak komu drugemu se bo zdela banalna kakšna druga tema. Recimo če pobrskamo po profilu od Mataka, vidimo, da gre za osebo z imenom in priimkom. Če ta podatek vnesemo v COBISS, vidimo, da je kar nekaj zadetkov na to temo.

Recimo par naslovov:
- Delovanje mednarodnega finančnega trga
- Razvoj nosilne spone za ničelni vodnik = [Development of suspension - Sodobna gasilska vozila v funkciji logističnih procesov varnosti pri intervencijah in izrednih razmerah
- Preizkušanje podlag za klonski cepilni material vinske trte sorte 'Rebula' (Vitis vinifera L. cv. 'Rebula')
- Genetski algoritem za karakterizacijo bioloških membran
- RIAA proti Napsterju - obravnava primera
- Vloga specialnih policijskih enot v boju zoper terorizem in organizirani kriminal v združeni Evropi

Marsikatero teh del sploh ni dostopno na spletu - za razliko od FDV-jevskih, ki so popolnoma transparentna. Hiter pregled naslovov bi dal komu misliti, da gre za popolnoma banalne ali enostavne teme (gasilska vozila, Napster - to pa ja itak vsak vse ve o tem). Pa verjetno ni tako.

Poleg tega me moti to, da se lahko izpostavlja in celo osebno žali (da je parazitka) avtorico diplome, pri čemer se ta avtorica niti ne more braniti. Prav tako se tolerira žaljivke o FDV in vseh njenih študentih. Ko pa se enega takih "junakov", ki veselo žali izpostavi, je pa to kako off-topic in ad-hominem.

Ne se hecat.

Ko je Matako napisal, da gre za bodočo parazitko je izgubil "varstvo". Vso pravico imamo zahtevati, da se tudi on "razgali" in o sebi pove kaj je dosegel in kako "neparazitski" je. Enako velja ko se žali študente določene fakultete.
sudo poweroff

sirotka ::

Polovica virov nima kaj počet v seminarski nalogi, kaj šele diplomski. Youtube, slobmw, izklop.com.

Mavrik ::


Ko je Matako napisal, da gre za bodočo parazitko je izgubil "varstvo". Vso pravico imamo zahtevati, da se tudi on "razgali" in o sebi pove kaj je dosegel in kako "neparazitski" je. Enako velja ko se žali študente določene fakultete.


Takoj ko boš po pravilih argumentirane debate izpostavil povezavo med kvaliteto diplomske naloge v originalnem sporočilu (o kateri teče debata) s kvaliteto diplome katerega koli drugega sodelujočega v tej debati. Napad na delo Matakoja ne bodo dokazali da je diploma s prvega sporočila boljša in da se Matako moti. Argumenti zakaj je diploma dobra bodo.

Nikakor pa ne mislimo tolerirati ad hominem napadov na druge uporabnike samo zato ker tebi ni všeč da ima nekdo negativno mnenje o tebi priljubljenem področju in raziskavi.

Sicer pa ti to že znaš, te pa vseeno prosim da za svoje sproščanje ne igraš trola.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

USS Liberty ::

Je pa deklina v diplomski več kot 90-krat uporabila besedo "diskurz"....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

lambda ::

Diplomska je za podano tematiko spisana na nivoju, moram priznat. Ni noben presežek, je pa ok, pade nekam v tisto nepregledno množico diplom, ki niso nič posebnega. Tisto kar ljudi zmoti pri tem, je to, da je glavna tema burek in se sprašujejo, kakšna je sploh lahko dodana vrednost diplomske naloge, ki govori o bureku. In če prebereš samo naslov, si misliš točno to. O tem ali diploma ima kakšno dodano vrednost za dobrobit družbe, pa težko sodim.

Mi je pa čisto jasno, zakaj nekateri negativno reagirajo na take stvari. Vsak se vpraša, kaj lahko debatiranje o bureku prinese za dobrobit družbe. Poleg tega pa v tej državi vse prevečkrat določene položaje zasedajo ljudje, ki so tja prišli samo zato, ker poznajo pravo osebo, ki jih je spravila notri, ne pa zaradi svojih sposobnosti in veselja do takšnega dela. In te položaje financirajo davkoplačevalci, ki jim to, jasno, ni všeč - sploh kadar na lastni koži izkusijo kako je, ko se nekdo ni pripravljen niti malo potruditi čez svoje zakonske in pogodbene dolžnosti, saj ve, da mu je ta služba praktično zagotovljena, plača je pa itak približno fiksna in se zato on zate ne bo pretegnil tam v službi. Pa nihče ne zahteva, da bi se pretegnil, samo stremenje k kvaliteti opravljenega dela in dodano vrednost si vsi želimo - za naše skupno dobro. In ko osebno spoznaš, koliko je še danes primerov, ko zelo sposobnemu diplomantu družboslovnega faksa manj kvaliteten kader izpred nosa krade še tiste redke potencialne službe, ker pač nekoga poznajo. In potem se tam ukampirajo do svojega 60. leta. No, od tu pomojem prihaja ta negativna oznaka za podobne fakse kot je FDV, ker je iz teh faksov precejšen delež ljudi, ki zasedajo taka delovna mesta. Čeprav so sigurno tudi iz FRIja, le manj jih je.

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Takoj ko boš po pravilih argumentirane debate izpostavil povezavo med kvaliteto diplomske naloge v originalnem sporočilu (o kateri teče debata) s kvaliteto diplome katerega koli drugega sodelujočega v tej debati. Napad na delo Matakoja ne bodo dokazali da je diploma s prvega sporočila boljša in da se Matako moti.


Problem je v temle. Če jaz Matakoju v temi rečem, da je kreten in parazit, bom zelo verjetno izbrisan. Matako pa to lahko zapiše o avtorici, ki se niti braniti ne more, ker ne sodeluje v temi.

Poleg tega se je Matako počutil poklicanega za dajanje "strokovnih" ocen neke diplome. Vsi se strinjamo, da ima pravico do tega. Vendar to lahko stori na dva načina: ali zelo natačno analizira delo in poda njegovo utemeljeno kritiko, ali pa (lahko tudi s prikritim) sklicevanjem na lastno avtoriteto poda pavšalno oceno diplomskega dela. Kar je tudi storil.

A v tem primeru bi bilo dobro vedeti njegove reference. Ker če neko stvar na hitro oceni priznan strokovnjak iz tistega področja ali pa nek klošar iz ulice, je seveda razlika.

Vsekakor se mi ne zdi dopustno takšno toleriranje bullshita iz ust nekih samozvanihs trokovnjakov. Ali naj podajo utemeljeno mnenje ali pa naj pod luč postavijo še sebe!

Mavrik je izjavil:

Argumenti zakaj je diploma dobra bodo.

Ne, jaz bom sedaj pavšalno rekel, da je to odlična diploma, kdor drugače misli je pa kreten. Ja? ;)
sudo poweroff

detroit ::

Fantje diplomo se povečini naredi ko si že zaposlen oz. v zadnjih izdihljajih volje in je sama po sebi (za pisca) samo še neki za na silo narest...jst ne bi pričakoval presežkov od nikogar
Skero

harvey ::

21. člen Pravilnika FDV o Diplomskem delu
Če s študijskim programom ni drugače določeno, mora diplomsko delo vsebovati:

oopredelitev izbrane teme;
ojasno opredeljen cilj dela in delovne hipoteze, teze ali raziskovalna vprašanja;
opojmovno-teoretična izhodišča;
opreverjanje zastavljenih izhodišč ali hipotez;
osklepe teoretične in/ali empirične narave;
oseznam uporabljene literature
Uporabljeni viri morajo biti bibliografsko pravilno navedeni v skladu z Navodili za urejanje znanstvenih besedil.


Gremo po točkah ad rem:

oopredelitev izbrane teme; - USTREZA
ojasno opredeljen cilj dela in delovne hipoteze, teze ali raziskovalna vprašanja; - USTREZA (vendar bi lahko bilo bolj jasno izpostavljeni cilji, nameni, hipoteze)
opojmovno-teoretična izhodišča; - USTREZA
opreverjanje zastavljenih izhodišč ali hipotez; -NA 5 primerih je težko delati zaključke, sicer glede na subjektivno vrednotenje tudi ne more biti kaj drugače
osklepe teoretične in/ali empirične narave; - SO
oseznam uporabljene literature - USTREZA
Uporabljeni viri morajo biti bibliografsko pravilno navedeni v skladu z Navodili za urejanje znanstvenih besedil. - USTREZA

To je to.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

Vloga specialnih policijskih enot v boju zoper terorizem in organizirani kriminal v združeni Evropi

Jebemti patka... Se mi zdi znan naslov, pa grem pogledat in vidim da je iz FVVja.

Tole je bil moj željeni naslov diplomske. Oz. tema (sicer brez aspekta organiziranega kriminala - zgolj v povezavi s terorizmom). Pa me je prfoks zavrnil, češ da že imamo eno takšno diplomsko, pa naj rajši kaj drugega pišem. In pol sem dobil kar eno X temo. To je šele beda.:|
OM, F, G!

LeQuack ::

Za FDV se mi zdi čisto soliden izdelek. To žensko bi jaz povabil na burek, če ne drugega zato ker je zdaj skoraj slavna. Pa še če bi imel kakšna vprašanja o bureku bi bila izčrpen vir informacij. Mogoče je oblika diplomske malo nekonsistentna in prevelik razpon med vrsticami, ampak to so malenkosti.

Vsekakor bolje kot gora diplomskih, katere bi lahko imenovali slovenski prevod Wikipedije. In če bi kdo dejansko hotel vedeti kaj več o bureku in pomenu v Sloveniji mu ta diplomska da nekaj nekaj koristnih informacij.

Mene dosti bolj skrbijo tisti osebki, ki diplomsko nalogo kupijo, se pravi da jim jo napiše nekdo drug. Oziroma zgodi se, da "kupijo" celotno izobrazbo na listu papirja, zato ker pač imajo denar. In nastaja vedno več šol, ki hočejo ugoditi tem ljudem z denarjem. To bi vas moglo skrbet, ne pa ena poštena napisana diplomska o bureku.
Quack !

nuclear ::

Ok. Ne gre se za to o čem piše... Gre se samo za to, kako je na FDV enostavno pač diplomirati... Ni samo tale naslov diplomske del mojega mišljenja, ampak večina diplomskih nalog na FDV.

Še bolj smešno je, da takšni manipulatorji iz FDV potem zasedajo visoke položaje, samo zato ker znajo manipulirati z "low"(beri manj izobraženimi ljudmi), in potem nastane takšen politični sistem kot je danes.

Ta diplomska je nakladanje, ki ga lahko enačimo nakladanju Boruta Pahora pred parlamentarnimi volitvami leta 2008, ko je obljubljal preporod Slovenske republike...

Baloney
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BlueRunner ::

Ok. Ne gre se za to o čem piše... Gre se samo za to, kako je na FDV enostavno pač diplomirati... Ni samo tale naslov diplomske del mojega mišljenja, ampak večina diplomskih nalog na FDV.


Izberi si kateri koli faks v Sloveniji in boš videl, da lahko prakitčno na vsakem tako enostavno diplomiraš. V COBISS-u boš našel kupe cvetk, ki to potrjujejo za skoraj vse fakultete, ne samo za FDV.

donfilipo ::

Ma saj res nismo tudi niti pravilno navedeni niti identificirani, pa če bi tudi bili, ne moremo spremeniti ocene diplomskega dela.

Ok bom pa jaz ustrelil zdaj eno, ki se jo obravnava že v 2. dnevu klošarksega kursa (ki mimogrede davkoplačevalce nič ne stane:).

Omeniti je treba Jacka Soussega Švicarskega klošarja, ki je razvil diskurz, med tem s čim kažemo in kaj hočemo pokazati.
Primer: ko berač menca s palcem in kazalcem, ne kaže nekega mletja, ali miganja golih prstov, pač pa kretnja nakazuje, da nima nič za mleti z usti:)

V omenjenem delu je označevalec burek, označenec pa nacionalizem. Torej slovenski nacionalizem. Ogotovili smo, da je tema pogosta in da so praviloma avtorice iz nacionalno mešanih zakonov. To utemeljuje klošar Pierre s tem, da so južnjaki bolj curasti, a jaz pravim, da je pač preveč pijan.

Iščemo pa zdaj strokovno delo o tujih nacionalizmih na slovenskih tleh, ker so zadnje statistične študije klošarjev iz Pariza pokazale, da tujci često darujejo celo manj, zlasti tujim nacijam in bi se zatorej lažje dalo žicati.:))>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

BlueRunner ::

Še bolj smešno je, da takšni manipulatorji iz FDV potem zasedajo visoke položaje, samo zato ker znajo manipulirati z "low"(beri manj izobraženimi ljudmi), in potem nastane takšen politični sistem kot je danes.

1. nekdo jim to delo/položaj mora dati
2. če si ti tako visoko izboražen, pa jih prehiti po desni in zasedi položaj pred njimi.

Aja... verjetno bo znova prišla ven kakšna teorija zarote, ki ti to preprečuje.

djordjevic ::

nuclear je izjavil:

Gre se samo za to, kako je na FDV enostavno pač diplomirati...

Skoraj tako enostavno kot biti sprejet. Ker po 89 pik in več zbereta prav vsaka povprečna Janez in Micka, aneda? Ne? Zanimivo potem, da se na FDV-ju valjajo sami nesposobni in butasti primerki od študentov ... Pi*da, sovražim vaše klinčevo posploševanje. In ne, nisem bil in nisem študent FDV.
No grave is deep enough to keep us in chains.

sirotka ::

djordjevic je izjavil:

nuclear je izjavil:

Gre se samo za to, kako je na FDV enostavno pač diplomirati...

Skoraj tako enostavno kot biti sprejet. Ker po 89 pik in več zbereta prav vsaka povprečna Janez in Micka, aneda? Ne? Zanimivo potem, da se na FDV-ju valjajo sami nesposobni in butasti primerki od študentov ... Pi*da, sovražim vaše klinčevo posploševanje. In ne, nisem bil in nisem študent FDV.


In ko si enkrat gor, je past zelo težko. Je pa res, da se je pač treba piflat, da se doseže toliko pik.

poweroff ::

nuclear je izjavil:

Ok. Ne gre se za to o čem piše... Gre se samo za to, kako je na FDV enostavno pač diplomirati... Ni samo tale naslov diplomske del mojega mišljenja, ampak večina diplomskih nalog na FDV.

Tole je tipičen primer o katerem sem govoril. Tip brez kakršnihkoli argumentov, pavšalno, zapiše, da je na FDV enostavno diplomirati.

Pri tem pa se zahteva argumentirana debata in prepoveduje sklicevanje na lastno avtoriteto. Ampak ko bom tipčka vprašal po referencah, da vidim kako usposobljen je, da lahko poda takšno sodbo (ima osebne izkušnje, je naredil analizo diplomskih na FDV,...), bo pa vik in krik, da tole ne sodi v temo.

nuclear je izjavil:

Še bolj smešno je, da takšni manipulatorji iz FDV potem zasedajo visoke položaje, samo zato ker znajo manipulirati z "low"(beri manj izobraženimi ljudmi), in potem nastane takšen politični sistem kot je danes.

Spet pavšalno natolcevanje. Zdaj bom tipa vprašal: "koliko diplomirancev zaseda visoke položaje in koliko iz drugih fakultet"?

Konkretnega odgovora seveda ne bo. Bo pa nabijanje v prazno, brez argumentov.

sirotka je izjavil:

In ko si enkrat gor, je past zelo težko.

Še en biser. Lahko postrežeš s konkretno statistiko? Hvala.

Itak je vprašanje samo retorično...
sudo poweroff

djordjevic ::

Kolikor se spomnim, so pike precej enakomerno razporejene - uspeh v 3. in 4. letniku srednje, splošni uspeh na maturi, točke iz določenih predmetov. Skratka, ni ena sama piflarija, da prideš gor. Najboljši kandidati so dejansko posamezniki, ki imajo širok spekter sposobnosti in dosegajo najboljše rezultate na večini področij. Pa ne me narobe razumet - nočem nikogar dajat na piedestal, ampak tole neargumentirano pljuvanje čez FDV je že res šlo čez vse meje dobrega okusa.
No grave is deep enough to keep us in chains.

detroit ::

BlueRunner je izjavil:

Ok. Ne gre se za to o čem piše... Gre se samo za to, kako je na FDV enostavno pač diplomirati... Ni samo tale naslov diplomske del mojega mišljenja, ampak večina diplomskih nalog na FDV.


Izberi si kateri koli faks v Sloveniji in boš videl, da lahko prakitčno na vsakem tako enostavno diplomiraš. V COBISS-u boš našel kupe cvetk, ki to potrjujejo za skoraj vse fakultete, ne samo za FDV.


i concur
Skero
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720165 (3299) guestalison9
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230591 (17788) Phantomeye
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729226 (24528) bajsibajsi
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550099 (29664) gzibret
»

Vpis na FDV - izobrazba (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6315765 (14084) Meizu

Več podobnih tem