» »

internet omrežje- koliko routerjev

internet omrežje- koliko routerjev

makomako ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima, kaj je treba kupit še da bi lahko imel en sosed še internet od mene. Zdaj imam nareto tako, da je iz siol(sinope wlan) ruterja napeljan kabel do 1. soseda (60m), ta ima 1 računalnik. Zdaj bi pa rad od 1. soseda napeljal še kabel do 2. soseda, ki je pa še ene 60m oddaljen od ta prvega. Direkt iz siol ruterja ne gre napeljat do drugega soseda ker je ene 120m. Zdaj me zanima ali je dovolj da dam pri 1 sosedu en router ali moram še pri sebi dati enega. Sprašujem, ker mislim da moram narediti bridge, se pa ne spoznam toliko, ker še nisem nikoli tega delal.

LP

mastah ::

dost je ze da pri prvem sosedu das en navaden switch

makomako ::

En switch mam doma in sicer level one fsw-2108tx 8 portni. Zdaj me še zanima, kako je treba potem to povezati in ali je treba kaj nastavljati na switchu. In kaj switch naredi, ali razdeli povezavo ali kako?

Poldi112 ::

Kar se tebe tiče ti switch samo podaljša kabel. In ukine tisto omejitev dolžine kabla, ki je cca 100m.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mastah ::

tisti kabel od tebe das v switch pri sosedu, iz switcha pa en kabel k njemu, drug pa k drugemu sosedu, ni treba nic nastavljat

makomako ::

To je vredu, če bi imel samo enega odjemalca, da podaljša.
Samo jaz imam pa 2 odjemalca, eden bo tam kjer bo switch, do enega pa 60m kabla še.
Kaj potem samo 3 kable štekam v switch pa more delat.

LP

OK, si me prehitel, drugače je pa to enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: makomako ()

Malajlo ::

od tebe iz ruterja kabel k 1. sosdu v switch. Od switha drugi kabel v PC 1. sosdea in tretji 60m kabel do 2. soseda. In potem pri 2. sosedu še en switch...

makomako ::

Zakaj pri 2. sosedu še en switch?
Ali to, da imam dhcp na routerju vključen, da se ni treba zmeraj povezovat na net, kaj vpliva na to kako najbi bilo povezano vse skupaj?

mastah ::

zato ce bo slo naprej k 3 sosedu :)) tako kot je do sedaj delalo bo tudi naprej, samo 2 sosedu treba isto nastavit kot prvemu

makomako ::

ne bo treba še enega switcha, ker zmanjka sosedov potem :D... drugače pa pri sosedu ni bilo treba nič nastavljat, samo štekaš kabel pa dela...

Hvala za info, LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FTTH Media konvektor

Oddelek: Omrežja in internet
221854 (1242) M_arjan
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4417985 (16897) Bimbo11111
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427353 (5786) Pesimist
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213614 (2772) nejck
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201965 (1721) danielka84

Več podobnih tem