» »

iTunes z nami že desetletje

iTunes z nami že desetletje

Vmesnik iTunes 10 je še vedno podoben prvi različici

vir: engadget
engadget - iTunes v tem mesecu praznuje že deseto obletnico obstoja (zanimivo z različico 10.0), v preteklem desetletju pa se je vloga predvajalnika glasbe, kar je iTunes 1.0 pravzaprav bil, popolnoma spremenila. iTunes 1.0 se je pravzaprav začel s programom SoundJam MP ki ga je Apple odkupil leta 2000, januarja 2001 pa izdal za operacijski sistem Mac OS 9. Za svojo izdajo so odstranili podporo preoblekam in snemanju zvoka, a so dodali možnost ripanja glasbe z glasbenih CD-jev, ki se jo je stisnilo v popularni format MP3.

Z različico 2.0 so predvajalniku dodali podporo operacijskemu sistemu OS X ter ga povezali s svojim prenosnim predvajalnikom glasbe iPod, z različico 4.0 pa vključili še svojo glasbeno trgovino iTunes Store. Podrazličica 4.1 je končno dodala podporo Microsoftovim operacijskim sistemom Windows, sprva jasno le 2000 in XP (to je bilo dolgo pred izidom Viste). Z izidom iPhona ter kasnejšo rastjo platforme iOS je podobno rasla še vloga iTunes, ki je dandanes upravljalnik vsebin za naprave s platformo iOS.

V desetih letih se je glasbeni predvajalnik z novimi funkcijami (podpora slikam, videoposnetkom, mobilnim napravam, spletni trgovini, itd.) močno preobrazil po funkcionalnosti in zmogljivosti, s tem pa postal Applov osrednji upravljalnik z multimedijskimi vsebinami, vključno z e-knjigami, ki so v iTunes prispele s predstavitvijo iBook.

18 komentarjev

phong ::

Moje izkušnje z iTunes:
- na 2 računalnikih bluescreen po instalaciji
- 2 pa se nista več hotela boot-at

Tko, da v življenju ne kupim več izdelka, ki potrebuje iTunes.

techfreak :) ::

@phong: kaj pa delaš z računalniki? Vsekakor se strinjam, da je Mac OS verzija veliko boljša, vendar tudi Windows verzija ne zaostaja toliko.

BosKo ::

@phong: nisi ti za računalnike verjemi mi, rajši se loti kakšnih lego kock, samo pazi da te bluescreen ne preseneti...
svoje flamebait pa prihrani za sebe....

sirotka ::

phong je izjavil:

Moje izkušnje z iTunes:
- na 2 računalnikih bluescreen po instalaciji
- 2 pa se nista več hotela boot-at

Tko, da v življenju ne kupim več izdelka, ki potrebuje iTunes.


huh, kaj ti bo torba, če si kupu kolo?

Bor H ::

Zadeva mi je bila všeč tam nekje do 2007, potem je pa postajala vedno bolj bloated (ok, to je od vedno, takrat je preskočila mojo "mejo bloatanja"). Ne vem kako deluje na Macu (slišim da odlično), žal pa je na windowsih lahko precej žalostna in počasna. Je tudi del razloga, da se izogibam iPodom/Phonom/Padom...

sirotka ::

Bor H je izjavil:

Zadeva mi je bila všeč tam nekje do 2007, potem je pa postajala vedno bolj bloated (ok, to je od vedno, takrat je preskočila mojo "mejo bloatanja"). Ne vem kako deluje na Macu (slišim da odlično), žal pa je na windowsih lahko precej žalostna in počasna. Je tudi del razloga, da se izogibam iPodom/Phonom/Padom...


vse se da več ali manj uporabljat brez itunsa.

Bor H ::

Nekaj je da se da, nekaj pa da je to tudi udobno. Sorry, skeptičen sem do različnih hackov. Tudi na linuxu se da igre igrat pa je veliko udobneje na windowsih (recimo).

Looooooka ::

Na winsih je to tko al tko nepotreben crap.Ce bi ga kdo res rabil....bi si verjetno kupil maca.Fino bi blo ce bi in microsoft in apple nehala ven metat sranje za druge operacijske sisteme, ker jih nikoli ne mislita spraviti v enakovredno stanje."A vam je vsec...joj...na nasem OSju je se boljsa".

techfreak :) ::

Na winsih je to tko al tko nepotreben crap.

Nažalost edino ta crap podpira iPad/iPod/iPhone naprave. Poleg tega pa imajo tudi trgovino z veliko odličnimi izdelki.

Mavrik ::

Poleg tega nekih primerljivih predvajalnikov glasbe, ki imajo tak preprost vmesnik in delajo out-of-the-box nekak niti ni.
The truth is rarely pure and never simple.

axee ::

Stvar je res noro simpel in kot predvajalnik na način media library skorajda nima konkurence, kar se tiče enostavnosti za uporabnika. Je pa zadeva tako zelo nabloatana z preveč dodatki (appstore, ping, itd) da stvar ni le medijski predvajalnik ampka je medijski hub za vse applove napravice, kar je po mojem mnenju neumnost. Dobro da niso še OSX appstore spravili gor.

Sam ga ne uporabljam več, ker je počasen, predvajanje brez vmešavanja knjižnice ni mogoče. Ko sem upokojil ipoda (winamp na androidu pokoplje vse) sem stvar z veseljem zbrisal, pogrešam samo noro dober nabor radijskih postaj. Jaz jih toliko na urejenem kupu še nisem videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Zmajc ::

Osebno uporabljam ipod touch in se zadevi izogibam kot kugi, neverjeteno zabloatano sranje ki hoče biti vse istočasno ter postane zaradi nasičenosti neuporabno.

MedusasPath ::

Hmm. Vam res tako počas deluje? Meni na Windows mašini že eno leto teče razmeroma hitro in brez neke hude konfiguracije.

Mavrik ::

Jaz nekih hudih problemov tudi nisem mel, je pa res da ostali predvajalniki delajo malo hitreje. Kar se pa managementa za i* naprave tiče: boljšega kosa programske opreme za upravljanje s telefonom do sedaj nisem videl in mi je zelo koristilo to, da je iTunes pri vsakem priklopu avtomatsko poskrbel za backup iPhona, tako da nisem nikoli izgubil podatkov. Prav tako mi sihronizacija s pametnimi playlistami, ki so vključevale trenutno poslušano glasbo, tudi precej koristila.

Za druge telefone zaenkrat take programske opreme nisem našel... Nokia Ovi je še počasnejša od iTunesa, pogosto ne dela, obenem pa ne zna tako dobro upravljati s telefoni, Android pa česa takega niti nima, kar mi zdaj dela kar probleme.
The truth is rarely pure and never simple.

Masamune ::

phong je izjavil:

Moje izkušnje z iTunes:
- na 2 računalnikih bluescreen po instalaciji
- 2 pa se nista več hotela boot-at

Tko, da v življenju ne kupim več izdelka, ki potrebuje iTunes.


failed, like Lindsay Lohan at rehab
lp, j

narodno ::

phong je izjavil:

Moje izkušnje z iTunes:
- na 2 računalnikih bluescreen po instalaciji
- 2 pa se nista več hotela boot-at

Tko, da v življenju ne kupim več izdelka, ki potrebuje iTunes.

Welcome in Windows world.

techfreak :) ::

Zdaj je pa Microsoft kriv, da je Apple napisal slab program?

poga ::

Lastim si dva apple produkta in z itunes na Win7 nikakršnih problemov. Celo cela kolekcija glasbe je na NAS serverju in vse deluje BP. V kombinaciji s TuneUp-om (http://www.tuneupmedia.com) je pa se celo zelo uporaben za urejanje mp3-jev...

lp,
PoGa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši nadomestek za iTunes

Oddelek: Zvok in slika
142953 (2592) TheJack
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922077 (19345) pleomax
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186415 (5286) r0ker
»

Apple prenovil iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3710038 (8666) matejdro
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531292 (28272) PrimozR

Več podobnih tem