» »

Besedilo v katerem so črke pomešane

Besedilo v katerem so črke pomešane

turkx90 ::

Nekaj časa nazaj, je krožilo besedilo v katerem so bile vse črke v besedah premesane, razen prve in zadnje in se ga je dalo vseeno tekoče brat. Pisalo je tudi, da nima veze kako so pomešane črke v sredini, vazno je le da so prva in zadnja prave. Ima mogoce kdo shranjen ta email ali to besedilo?

koyotee ::

uporab google!

sicer pa si besedilo lahko sam izmisliš. Važni sta samo prva in zadnja črka.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

galu ::

urpaob google jtbmeei scune.

Noja, odvisno tudi od izbora besed...
Tako to gre.

nevone ::

Tukaj je eno: Scrambled text

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BALAST ::

Ta mit je bil ovržen, ker besedilo je imelo besedilo 90% kratke besede in še v teh besedah so bili premešane le sredinske črke, začetna in končna črka pa je bila na pravem mestu.

GeForce ::

Lakho to preberš? Iz šutdije ki jo je nraedil nkei porfesor iz Cambirdiga izahja, da slpohni vžano v kaškenm vsrtnem rdeu so čkre v nkei bsedi vžano je smao,da sta pvra in zdanja čkra na praevm msetu. Na pvri pgoled igzledazleo knofuzno vdnear je mžono kjlub tmeu barti. Rzalog je v tem, damžogani ne brejejo vaske čkre psoebej apmak bsedo kot cleoto.Znaimivo??!
Mogoče tole?
EdIt:ups, spregledal da je zgoraj že link :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

koyotee ::

bmuabr, froa tgea je lih to, da sta ztnačea in kčnona čkra na pevarm mtesu!

@balast
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Bellatrix ::

Še zmeraj nam to pove, da možgani ne potrebujejo pravilnega vrstnega reda da razumejo pomen besed. To nam tudi pove, da možgani ne preberejo črk zaporedoma in tako sestavijo celote , ampak iz vseh danih črk iščejo po spominu besedo, ki se tej skupini črk najbolj prilega.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

turkx90 ::

Hahahaa....malo smesna tema se je razvila, ampak ok hvala useeno...;D

Bellatrix ::

turkx90 je izjavil:

Hahahaa....malo smesna tema se je razvila, ampak ok hvala useeno...;D


Sploh ni smešna, prej zanimiva!
People are quick to judge and slow to correct themselves.

turkx90 ::

Na balasta sem mislu, ker je ustrelu mimo, pa sem se nasmejal. Drugače ja, ta stvar je zelo zanimiva.

TESKAn ::

Hm, če bi naredil en tak randomizator teksta - bi tako lahko preslepil oz. omejil uporabnost raznih avtomatskih metod za cenzuro? Računalnik bi težje pravilno ugotavljal, ali je tekst "oporečen" ali ne, ljudje pa z branjem ne bi imeli težav...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nevone ::

V lkniu, ki sem ga dlaa, je tdui ndvenaeo, da je več tintnvžeasoh spneotj mšjenaa črk.











V lniku, ki sem ga dlaa, je tdui nvedaneo, da je več tževnasotinh sotnepj mšenaja črk.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Shegevara ::

turkx90 ja ta stvar deluje, ampak seveda, če bi se kdo potrudil s premešanjem črk, ti ne bi imel pojma za kaj se gre.

kratke besede vsak bumbar skupi sestavi. Take s tremi in dvemi črkami (kjer se vrstni red sploh ne spremeni) se kar pogosto pojavljajo kar ti ZELO pomaga pri razbiranju teksta, veliko besed sploh ne razmeša, nekaj jih ima razmešane recimo 2. namesto 3. črka, 5. namesto 6. kar je sila enostavneje kot 2. namesto 6., al pa 4. namesto 7., nobena premešana beseda ne dobi drugega pomena (kar se pogosto zgodi in izredno neverjetno zmede branje), potem besede, ki se v glavi še vseeno enako/zelo podobno izgovorijo in nasploh je tekst sila preprost za razumet medtem ko bi kakšen roman bil res res težko berljiv, še posebej če ne bi bil premešan tako izi-pizi ampak tako, zares, kot je recimo tole:


Sderpanelga etsenklokra gsabla zrnaba na eenm mtseu

kaj veš za kaj se gre?
(spoiler-naslov)

poweroff ::

TESKAn je izjavil:

Hm, če bi naredil en tak randomizator teksta - bi tako lahko preslepil oz. omejil uporabnost raznih avtomatskih metod za cenzuro? Računalnik bi težje pravilno ugotavljal, ali je tekst "oporečen" ali ne, ljudje pa z branjem ne bi imeli težav...

Ja, saj to spamerji delajo, da preslepijo spam filtre.
sudo poweroff

fosil ::

Evo slovensko besedilo:

Ne mreom vreejt da pzrvarapav ramuezm kar je nipanaso in breem.
Plesretjenvio moč čvlegkeoša uma je okirdl rolezisakvac iz uvzerine v
Cidambergu. Pevsom nobemmenpo je kkao so v besdei renporajeze čkre,
enido vžnao je, da sta pvra in znjada čkra postavljeni pravilno.
Oatlso je lkhao psevom zašnemo, kujlb tmeu lhako bereš berz včiejh
taežv. To ztao, ker mangoži ne brejeo vkase čkre pebesoj apamk bedseo
kot cotelo. Nandevnao, hm? Da, a jaz sem bil pečriparn, da je vtsnri
red črk zleo pebmemon.

Če si gnrjoi tsket rmuaezl, pšjoli nerpaj.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BigWhale ::

Meni je na nek nacin bolj zanimivo, da lahko prakticno tekoce berem 'upside-down' besedilo.

nevone ::

Meni je na nek nacin bolj zanimivo, da lahko prakticno tekoce berem 'upside-down' besedilo.


Same here. Ampak meni ni jasno, kako da to ne zmore vsak.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WarpedGone ::

Heh, pogruntal sem, da če recimo fosilov tekst ful pozorno opazujem, da res vidim vsako posamično črko, kako si sledijo (tko kot si recimo pozoren, ko tipkaš kak tekst), pol ni šans da bi razumel napisano. Če pa tisti kup črk samo bežno preletim, brez da bi bil pozoren na posamezne črke, pa pomen enostavno "slišim", vidim pa ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Nagi Bator ::

Prebral tekst tekoce brez problema. Lahko tudi na glas.
Edino "mangoži" sem prebral kot pise ;)

Edit: Vec tezav imam z na glavo obrnjenim besedilom.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

meni je ta rec zelo fascinantna in samo nakazuje moc nasih mozganov, o kateri smo lih prejsnjic pisali v temi od GOja...

najvecji pomen so stavki in razumevanje teksta kot celote in ne vsake posamezne besede...
namrec mi imamonek ustaljeni jezik, ki ga ponavaljamo iz dneva v dan, meseca v mesec, leto za letom, non stop... ni cudno, da si zapomnimo besede, in jih tekoce uporabljamo v stavkih med pogovorom.... pri tem branju je isto kot nas govor...pri govoru ne mislimo na vsako crko posebej... se vec... ne razmisljamo niti o vsaki besedi...

res se mi zdijo tej primeri fajn...

a kdo ve za kak sajt ali kak dokumentarec, kjer opisujejo vec takih primerov... moci nasih mozganov?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Matev ::

a kdo ve za kak sajt ali kak dokumentarec, kjer opisujejo vec takih primerov... moci nasih mozganov?

tu
Same color illusion @ Wikipedia

Lion29 ::

Matev je izjavil:

a kdo ve za kak sajt ali kak dokumentarec, kjer opisujejo vec takih primerov... moci nasih mozganov?

tu
Same color illusion @ Wikipedia


ja, to poznam... ampak ni nic razlozeno :(
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

WarpedGone ::

>> a kdo ve za kak sajt ali kak dokumentarec, kjer opisujejo vec takih primerov... moci nasih mozganov?
Ne gre se tolk za samo moč kot za princip delovanja. Možgani videno /slišano obdelujejo paralelno. Iz celote gredo v detajle, zato lahko kak zelo izstopajoč detajl opazijo praktično takoj = v "prvem koraku" procesiranja. Najbolj jim je pa skrit detajl, ki se od okolice ne razlikuje dovolj.

Kako narest resnično simulacjo takšne obdelave podatkov na zaporedni mašini? Težko = ZELO počasno.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Človeški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7315925 (12240) kuall
»

Je učenje pisanih črk še smiselno? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13337651 (31183) Okapi
»

Hitrost tipkanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311718 (9939) šernk
»

slepo tipkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7816841 (10860) tiiasa
»

Kako beremo

Oddelek: Loža
293050 (2421) Ales

Več podobnih tem