» »

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010

Slo-Tech - Znane so statistike, katere operacijske sisteme in katere spletne brskalnike smo uporabljali preteklo leto. Kot vsak mesec so statistiko pripravili na Net Applications. Še vedno so daleč v ospredju Microsoftovi izdelki, a počasi tudi alternative pridobivajo privržence.

Najprej k operacijskim sistemom. Uporabniki so vzeli Windows 7 za svojega, saj se je njegov tržni delež skoraj potrojil. Še vedno sicer vodi Windows XP, ki je imel januarja 2010 dvotretjinski tržni delež, konec leta pa še vedno 56-odstotnega. Vista ni rojena pod srečno zvezdo, saj ni nikoli dosegla stratosferskih višav; lani je z 18 odstotkov padla na dobrih 12 odstotkov. Praktično vse te prestope je polovil Windows 7, ki je pristal pri 21-odstotnem tržnem deležu, pred tem pa začel z osemodstotnim. Temu navzlic je skupni tržni delež Windows upadel z 92 na 90 odstotkov.

Tržni delež Mac OS je ostal pribit pri petih odstotkih, Linux pa je izgubil sedem odstotkov (0,07 odstotne točke) in spolzel tik pod mejo enega odstotka. Razlika je šla na račun mobilnih naprav, saj vedno več uporabnikov uporablja sisteme iOS, Java ME in Android.



Na trgu brskalnikov vlada mnogo večja mrzlica. Microsoftov IE je izgubil pet odstotnih točk in pristal pri 57 odstotkih, kar je najnižji rezultat po dolgih letih. Tudi Firefox je izgubil približno 10 odstotkov svojih uporabnikov in pristal pri 22 odstotkih, kar je prvič po nekaj letih, da se je trend pridobivanja obrnil. Absolutni zmagovalec je Chrome, ki je podvojil svojo uporabniško bazo in sedaj gostuje na vsakem desetem računalniku. Dobro se je odrezal tudi Safari, ki je napredoval s 4,5 na skoraj šest odstotkov. Opera se ne premakne nikamor s svojih dveh odstotkov.

Razred po verzijah pokaže, da IE6 še vedno zelo počasi umira, saj ga je januarja 2011 uporabljala petina, sedaj pa 13 odstotkov vseh uporabnikov. IE7 je prav tako izgubil skoraj polovico in je s 14 odstotkov padel na dobrih osem. IE8 je imel na začetku prejšnjega leta četrtinski delež, sedaj pa ima tretjinskega.



Seveda so podatki za celoten splet videti na naši strani povsem drugače. Polovica obiskovalcev Slo-Techa uporablja Firefox, 21 odstotkov Chrome, 19 odstotkov IE, šest odstotkov Opero in trije odstotki Safari. Izmed uporabnikov IE jih večina uporablja najnovejšo stabilno verzijo (72 odstotkov), ki ji sledijo IE7 (16 odstotkov), IE6 (osem odstotkov) in IE9 beta (trije odstotki).

113 komentarjev

«
1
2 3

Jst ::

Leto linuxa, končno. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

A spet :\

HeMan ::

iPhone je prehitel Linux! To pa ni kr tko :)

alessio2 ::

Torej slaba 2 odstotka ST uporabnikov je še vedno na IE6 ;)

dux ::

Kaj pa primerjava podatkov s statcounter ?
Upanje je v nasih odlocitvah

poweroff ::

Manj kot 1% Ferrarijev na cesti. Big news.
sudo poweroff

trnvpeti ::

linux pa ferrari, ta je pa dobra

3p ::

In vedno manj jih je (kriza).

nekikr ::

O čakaj malo, ta statistika je pa povsem zavajajoča, lažniva in ne odraža realnega stanja. Dva dni nazaj ste me v eni izmed tem prepričevali, da 8% ljudi uporablja Linux in ne manj kot 2% kot sem trdil jaz. Še nekaj ste bili z ekonomijo pametni in ne vem čem. A potem tisti goreči ST Linux fanatiki niste na tekočem z deležem uporabe ali pa samo namerno lažete? Matthai, boš kaj komentiral? ;)

poweroff ::

Jaz te nisem prepričeval. Treba je pa vedeti kaj se meri. Prodane laptope, obiske spletnih strani (katere - MS tech support, Ubuntu forums)?

Je pa tako. 1%, 2% ali celo tri - to je po moje vse v okviru merske napake pri Linuxu.
sudo poweroff

driver_x ::

Deleži sovpadajo z normalno prazdelitvijo.

RedZo ::

A ni tudi Android Linux?

nekikr ::

Ne ko je govora o desktop/laptop računalnikih :)

Ales ::

nekikr, si pogledal, od kod ti podatki iz zgornjega članka?

A zajemajo računalnike, ki se niso povezali na strani, kjer statistiko pobira NetMarketShare? A zajemajo računalnike, ki niso povezani na splet? Kaj pa računalnike na Kitajskem, npr. Itd, itd.

Njihovo pisarjenje je približno podobnen bullshit, kot ko NBA na koncu sezone objavi, da je zmagovalec košarkaški "world champion". Seveda to, da ni igral z nobeno ekipo zunaj ZDA nima veze, ne...

Ampak to, da oni nabijajo take, je ok. Zakaj pa ne, če majo kup ovc, ki jih poslušajo. Pisci člankov, ki podatke povzemajo, pa bi lahko bili malo bolj kritični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

nekikr ::

No, to je seveda res. Delež uporabe Linuxa je vsekakor 100%, s tem se strinjam. Če gledava samo enega Linuxaša. Kaj pa je reprezentativen vzorec? Da gremo pogledat Ubuntu forume? Ali Microsoft.com? Očitno je na tvojo žalost tole čisto reprezentativen vzorec, saj je v vsaki statistiki že leta in leta isto. Linux se drži okoli 1%, pa je čisto vseeno kdo naredi statistiko in kdaj. Kar poglej malo po internetih ;)

jest10 ::

poweroff je izjavil:

Manj kot 1% Ferrarijev na cesti. Big news.

In to čeprav jih dajejo zastonj:P

Mogoče bi bilo bolje reči kit komplet ferarija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

poweroff ::

Saj to je jasno, da delež Linuxa ni ne vem kako visok. Načeloma je pa isto, če rečejo da je 1% ali 3%. Vse v okviru merske napake.

Pa Linuxaši Linuxa nimamo črednega nagona -ne uporabljamo Linuxa zato, ker bi ga "vsi".
sudo poweroff

Ales ::

nekikr je izjavil:

No, to je seveda res. Delež uporabe Linuxa je vsekakor 100%, s tem se strinjam. Če gledava samo enega Linuxaša. Kaj pa je reprezentativen vzorec? Da gremo pogledat Ubuntu forume? Ali Microsoft.com? Očitno je na tvojo žalost tole čisto reprezentativen vzorec, saj je v vsaki statistiki že leta in leta isto. Linux se drži okoli 1%, pa je čisto vseeno kdo naredi statistiko in kdaj. Kar poglej malo po internetih ;)


Tole na tvojo žalost še zdaleč ni reprezentativen vzorec.

Da je v vsaki "statistiki" že leta in leta isto... Hm. Res? Pokaži mi eno raziskavo, ki ni narejena tako "profesionalno", kot ta iz novice.

nekikr ::

Si prelen, da bi šel na internet malo pobrskat? Ali samo ne zaslediš objave vsak kvartal, ki potrdi točno te procente? Da je voda mokra ti pa res ne bom šel dokazovat.

Ales ::

Zasledim objavo vsake toliko časa, ki uporablja isto ali zelo podobno metodologijo kot tale zgoraj. So what?

Moja voda in tvoja voda sta očitno dve čisto različni substanci. >:D

nekikr ::

Očitno res. No, pa obilo uspehov v tvoji paralelni resničnosti!

kitaj ::

vbohinc ::

No pa smo spet pri statistiki, no v mojem primeru ta ne drži... uporabljam skoraj samo Firefox (brskalnik), ko pa smo pri "namiznih" OS-ih so pa zadeve precej drugačne, uporabljam namreč Linux (60% časa, bodisi Fedoro ali pa Kubuntu), no na miniaturni server ki mi teče na usmerjevalniku je tudi Linux, sicer pa imam quad boot in uporabljam Mac OS 10.6.5 ala hackintosh (25%) in Windows 7 je deležen časa ki mi preostane. Na tulifonu teče Android 2.1 vsake toliko časa si pa naložim še kakšno BSD varianto samo toliko da vidim kako zadeve napredujejo... OS je pač samo orodje/ogrodje, ne vem kaj se narod vedno tako razburja...
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

nekikr ::

In koga zanima kaj uporabljaš ti? Ali jaz? Ali nekdo tretji? Statistika pomeni točno to na kar implicira, neko povprečje, ne pa kaj uporablja vsak posameznik posebej...

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Pa Linuxaši Linuxa nimamo črednega nagona -ne uporabljamo Linuxa zato, ker bi ga "vsi".


Ali zato, ker česa drugega ne bi znali.

Sicer bi pa naziv zgornje statistike popravil v "delež operacijskih sistemov, ki jih uporabljajo deskarji". Namizna uporaba računalnika pa obsega še vse kaj več od surfanja po internetu.

dux ::

Glede teh statistik. Vem za še eno veliko podjetje, ki se ukvarja s temi statistikami - statcounter.

Številke za december (%):
Net applications Statcounter
IE 57,08% 46,96%
Firefox 22,81% 30,76%
Chrome 9,98% 14,85%
Safari 5,89% 4,79%.

Vsi podatki so si med seboj različni za vsaj 20% (ker upoštevata različne spletne strani). Kljub temu mislim, da so trendi lahko uporabni (IE pada, firefox in linux stagnira, chrome hitro raste).
Upanje je v nasih odlocitvah

Smeagol ::

vbohinc je izjavil:

No pa smo spet pri statistiki, no v mojem primeru ta ne drži...


Ne bos nasel cloveka, ki 56% casa uporablja XPje, 12% casa Visto, 21% casa sedmico, 5% casa OS X, in nekaj promilov casa linux.

Ti kot posameznik si tu cisto nepomemben.

poweroff ::

driver_x je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pa Linuxaši Linuxa nimamo črednega nagona -ne uporabljamo Linuxa zato, ker bi ga "vsi".


Ali zato, ker česa drugega ne bi znali.

Hmm, hecno. Po eni strani je Linux ful zakompliciran za uporabo, preveč za navadnega uporabnika. Po drugi pa smo Linux uporabniki baje preglupi, da bi uporabljali karkoli drugega (bolj enostavnega).

Tle se vidi nivo Windows uporabnikov.
sudo poweroff

nekikr ::

Tole si se pa na Kumrovcu naučil ane? Posploševat glede na eno osebo? ;)

Grumf ::

Ma ta raziskava je cisto sranje saj je reprezentativen vzorec za linux absolutno premajhen.

Tukaj so upostevani samo linuxasi, ki surfajo, kar je manjsina, saj veliki vecini ni nikoli
uspelo skonfigurirat networka.>:D >:D >:D

Sorry, nisem si mogel pomagat...

darkolord ::

Hmm, hecno. Po eni strani je Linux ful zakompliciran za uporabo, preveč za navadnega uporabnika. Po drugi pa smo Linux uporabniki baje preglupi, da bi uporabljali karkoli drugega (bolj enostavnega).
Sej to nista dve nasprotujoči si zadevi.

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Hmm, hecno. Po eni strani je Linux ful zakompliciran za uporabo, preveč za navadnega uporabnika. Po drugi pa smo Linux uporabniki baje preglupi, da bi uporabljali karkoli drugega (bolj enostavnega).


Zakompliciran za uporabo verjetno ni, ker ga z lahkoto uporabljajo moji predšolski otroci. Verjamem pa, da se od daleč zdi zakompliciran raznim "strokovnjakom", ki so se z leti naučili namestiti Windowse in uporabljati Word, zato ga niti ne pogledajo. Če pa že nanese beseda nanj, pa hitro postrežejo z argumenti, da je treba vse ukaze izvajati v ukazni vrstici, da ni podprta nobena strojna oprema, da praktično ni nobene aplikacije, ter najpomembejše: ne deljao igrice.
Sicer pa, če smo čisto pošteni, so Windowsi čisto zadostni za večino uporabnikov, ki niti ne bi opazili, če bi jim čez noč namestil kaj drugega. Windowse pač uprabljajo zato, ker so jih dobili na novem računalniku ali jim je piratsko verzijo namestil prej omenjen "strokovnjak".
Sam sem celo mnenja, da je bolje, da znanci in sorodniki uporabljajo Windowse, me vsaj ne kličejo, kadar jim gre kaj narobe, saj že poznajo moj odgovor: "sori, windowsov ne poznam ... ne vem, zakaj se ti je vse sesulo, saj se meni to ne dogaja ..."

Poldi112 ::

nekikr je izjavil:

No, to je seveda res. Delež uporabe Linuxa je vsekakor 100%, s tem se strinjam. Če gledava samo enega Linuxaša. Kaj pa je reprezentativen vzorec? Da gremo pogledat Ubuntu forume? Ali Microsoft.com? Očitno je na tvojo žalost tole čisto reprezentativen vzorec, saj je v vsaki statistiki že leta in leta isto. Linux se drži okoli 1%, pa je čisto vseeno kdo naredi statistiko in kdaj. Kar poglej malo po internetih ;)


Sem na hitro malo pogledal po "internetih" in dobil tole:
3.4%

5% http://www.w3schools.com/browsers/brows...
2.04 http://stats.wikimedia.org/wikimedia/sq...
0.55% http://statowl.com/operating_system_mar...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

dux ::

Ne, ne.. Najbolj rezprezentativna je statistika z distrowatch:

http://distrowatch.com/awstats/awstats....

Windows: 46,3%
Linux: 45,4%
Mac: 4,2%

:P
Upanje je v nasih odlocitvah

Afo ::

driver_x je izjavil:

poweroff je izjavil:

Hmm, hecno. Po eni strani je Linux ful zakompliciran za uporabo, preveč za navadnega uporabnika. Po drugi pa smo Linux uporabniki baje preglupi, da bi uporabljali karkoli drugega (bolj enostavnega).


Zakompliciran za uporabo verjetno ni, ker ga z lahkoto uporabljajo moji predšolski otroci. Verjamem pa, da se od daleč zdi zakompliciran raznim "strokovnjakom", ki so se z leti naučili namestiti Windowse in uporabljati Word, zato ga niti ne pogledajo. Če pa že nanese beseda nanj, pa hitro postrežejo z argumenti, da je treba vse ukaze izvajati v ukazni vrstici, da ni podprta nobena strojna oprema, da praktično ni nobene aplikacije, ter najpomembejše: ne deljao igrice.
Sicer pa, če smo čisto pošteni, so Windowsi čisto zadostni za večino uporabnikov, ki niti ne bi opazili, če bi jim čez noč namestil kaj drugega. Windowse pač uprabljajo zato, ker so jih dobili na novem računalniku ali jim je piratsko verzijo namestil prej omenjen "strokovnjak".
Sam sem celo mnenja, da je bolje, da znanci in sorodniki uporabljajo Windowse, me vsaj ne kličejo, kadar jim gre kaj narobe, saj že poznajo moj odgovor: "sori, windowsov ne poznam ... ne vem, zakaj se ti je vse sesulo, saj se meni to ne dogaja ..."

dej ne nakladi! za tako neumnost pa res ne rabiš napisat 10 stavkov
Jest uporabljam win pa to kljub temu da nisem tako nesposoben uporabnik kot bi si tvoja mala nevednost želela. Tako
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

poweroff ::

nekikr je izjavil:

Tole si se pa na Kumrovcu naučil ane? Posploševat glede na eno osebo? ;)

Eno osebo? Saj lahko hitro preštejemo samo v tej temi koliko vas je. 8-)

Mimogrede, zanimivo bi bilo videti deleže iz Google Analyticsa.
sudo poweroff

matejdro ::

uporablja sisteme iOS, Java ME in Android


Od kdaj je Java ME operacijski sistem? A to so mišljeni vsi telefoni, ki podpirajo javo? Potem bi moral biti delež veliko večji.

Sicer pa ne vem, če je najbolj primerno primerjati deleže mobilne OS z desktop OS.

mtosev ::

8% uporabnikov S-T uporablja IE6? Bravo. can't let IE6 die, IE6 forever...:|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klinker ::

driver_x je izjavil:

poweroff je izjavil:

Hmm, hecno. Po eni strani je Linux ful zakompliciran za uporabo, preveč za navadnega uporabnika. Po drugi pa smo Linux uporabniki baje preglupi, da bi uporabljali karkoli drugega (bolj enostavnega).


Zakompliciran za uporabo verjetno ni, ker ga z lahkoto uporabljajo moji predšolski otroci. Verjamem pa, da se od daleč zdi zakompliciran raznim "strokovnjakom", ki so se z leti naučili namestiti Windowse in uporabljati Word, zato ga niti ne pogledajo. Če pa že nanese beseda nanj, pa hitro postrežejo z argumenti, da je treba vse ukaze izvajati v ukazni vrstici, da ni podprta nobena strojna oprema, da praktično ni nobene aplikacije, ter najpomembejše: ne deljao igrice.
Sicer pa, če smo čisto pošteni, so Windowsi čisto zadostni za večino uporabnikov, ki niti ne bi opazili, če bi jim čez noč namestil kaj drugega. Windowse pač uprabljajo zato, ker so jih dobili na novem računalniku ali jim je piratsko verzijo namestil prej omenjen "strokovnjak".
Sam sem celo mnenja, da je bolje, da znanci in sorodniki uporabljajo Windowse, me vsaj ne kličejo, kadar jim gre kaj narobe, saj že poznajo moj odgovor: "sori, windowsov ne poznam ... ne vem, zakaj se ti je vse sesulo, saj se meni to ne dogaja ..."


Tipicna obramba linuxasa...da se winsi stalno sesuvajo :D Ce nisi lih bumbar ki klika vse kar za kliknit je in je hardware na mestu, delajo winsi prav dobro. Sploh 7ka je res odlicen sistem in dejansko prvi windows ki mi je ql prav v vsem. Sicer zdaj sem ze nekaj casa na OSX zaradi Logica ipd in mu zal tudi 7ka ne pride do kolen, sem pa kak mesec tudi Ubuntu fural in mi je tudi bil vsec in sploh ne vec tako zahteven kot vcasih. Vsekakor si ga bom namestil na bodoci multimedia/net sistem, ker za to se mi zdi Ubuntu prav super.

driver_x ::

klinker je izjavil:

]Ce nisi lih bumbar ki klika vse kar za kliknit je in je hardware na mestu, delajo winsi prav dobro.


Takih bumbarjev je precej.

poweroff ::

klinker je izjavil:

Sploh 7ka je res odlicen sistem in dejansko prvi windows ki mi je ql prav v vsem.

To pa ne bo držalo. Prvi Windows, ki je bil kul v prav vsem je bila vendar Vista... pa pred tem Xp... pa še pred tem 2000. Oz. bo to Windows 2012... :))
sudo poweroff

techfreak :) ::

klinker je izjavil:

]Ce nisi lih bumbar ki klika vse kar za kliknit je in je hardware na mestu, delajo winsi prav dobro.

Zakaj misliš, da bo drugače, če "bumbarja" postaviš pred Linux/Mac OS?

poweroff ::

Zato ker ima Linux malo drugačen koncept uporabniških pravic ter ker je virusov za Linux bistveno manj.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Dokler ima uporabnik administratorske pravice je vseeno kateri OS uporablja. Virus je pa manj predvsem zaradi nepopularnosti OSa.

Grumf ::

poweroff je izjavil:

Zato ker ima Linux malo drugačen koncept uporabniških pravic ter ker je virusov za Linux bistveno manj.


Ma nemoj. :)) Daj Matthai, glede na to da si ekspert, v cem je razlika v konceptu uporabniskih pravic?

techfreak :) je izjavil:

Dokler ima uporabnik administratorske pravice je vseeno kateri OS uporablja. Virus je pa manj predvsem zaradi nepopularnosti OSa.


Tako je. Si me prehitel. Pisati virus za linux bi bilo kot iti loviti ribe v puščavo, verjetno bi se
po naslednji ledeni dobi kakšna ujela ma škoda časa. Ko/če bo linux uporaben za navadnega uporabnika
do te mere kot windowsi in ko bodo imele igre zaščito, ki te bo silila v uporabo roota bo tudi virusov,
trojančkov, rootkitov (ki prihajajo iz unix okolja, mar ne? :D) na pretek. In tudi local priviledge
escalation je nekaj cisto drugega kot zadrgnit firewall, mar ne... npr. kaj takšnega:
http://blog.cr0.org/2009/08/linux-null-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

klinker ::

poweroff je izjavil:

Zato ker ima Linux malo drugačen koncept uporabniških pravic ter ker je virusov za Linux bistveno manj.


Predvsem drugo...na klikanje pa sem ciljal na splet. Ce nekdo "drka" po sistemu je pa cisto vseeno kak sistem je...ce ne ve kaj dela bo slo itak v maloro, pa naj bo to win, linux ali OSX.

Ales ::

Sam se z računalniki ukvarjam cca. od dobe DOS 3.3, dal sem čez vse verzije Windows in se z linuxom začel ukvarjati v dobi Red Hata 4.2. VAX/VMS in ostalo na kar sem nabasal ne štejem, ni važno za ta thread. Moje delo zahteva, da se spoznam na RHEL/Fedoro in Windows Server. Kakorkoli, IMHO, imam dobre osnove za primerjavo.

Point je, da za neko nalogo uporabiš najprimernejše orodje. Vse ostalo je iracionalno. In po mojih izkušnjah je linux že uporaben za navadnega uporabnika toliko kot Windows. V nekaterih situacijah bolj,v nekaterih manj.

V mojem podjetju je situacija sledeča:
- tri delovne postaje, razvoj python in PHP aplikacij
- ena delovna postaja, splošna administracija
- trije laptopi, splošna administracija, občasno programiranje
- dve delovni postaji, grafično oblikovanje

Rezultat? 1x RHEL, 6x Fedora (1x virtualni Windows 7), 2x Mac OS X.

Računalniki v bližnji okolici, zunaj podjetja: 3x Fedora, 1x Windows 7, 3x Windows XP.

Zaključek - po mojih izkušnjah je linux pravzaprav bolj uporaben. Kar ne pomeni, da Windows 7 ni dober OS za koga. Seveda je. Prav tako Mac OS X.

Glede virusov - to nakladanje o tem, da je virusev malo samo zato, ker linux ni razširjen, je bullshit. Ja, vsi ga ponavljajo kot papige, pa zato še ne drži. Seveda razširjenost vpliva, ampak to še zdaleč ni edini vzrok. Lokalnih eskalacij pravic in rootkitov je tudi v linux svetu čisto dovolj, ampak to ni ravno to, ne...? A po vašem je pomanjkanje virusov za Mac OS X prav tako izključno posledica nerazširjenosti?

Da pa bodo igre na linuxu zahtevale uporabo root accounta, je pa sploh cvetka...

klinker ::

Sej ni fora v virusih. Virusi so za vsak sistem...problem je ker je vecina sranja (spyware, ipd) spisanega za winse in ga, ce klikas na vsako reklamo, golo pickico, "free robo", fases kar dosti in pol so seveda problemi. Linux in OSX se vsaj meni zdijo precej bolj odporni na take "smeti".

Spc ::

Windows xp še vedno vodi.
:)
 
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14864827 (57441) weezl
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612076 (9794) dux
»

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Oddelek: Novice / Brskalniki
3010656 (8684) gti_
»

Internet Explorer po dolgem času s pridobitkom

Oddelek: Novice / Brskalniki
157298 (6484) MrStein
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317671 (6874) Bor H

Več podobnih tem