» »

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010

1 2
3
»

MrStein ::

"In terms of numbers we're very confident this is an 8 million plus user base of active users," Chris Kenyon, director of business development at Canonical told InternetNews.com. "That is a hard thing to count and there are lots of issues about methodology for counting but I have seen nothing that sheds doubts on that."

Currently, there is no reliable way to determine the total number of Linux users, or even count the total number of users of any Linux distribution which does not have a mandatory per user registration process.
Anyone who tells you otherwise may be misinformed, dishonest, or trying to sell you something.


Saj ne osporavam te podatke.
Še za Windows najdi, pa za okužene Windows, pa boš videl, da to kar sem napisal drži.
(ali pa boš ovrgel to teorijo, tudi možno)

Canonical ima 215 zaposlenih?
Dvestopetnajst?
Pa to je bivši Hermes imel petkrat več... (neka firma iz neke male države...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dux ::

@MrStein: Dejansko ima > 350 zaposlenih.

Večina dela (jedro, x.org, gnome, drugi razni programi) opravi odprtokodna skupnost oz zaposleni od drugod.

Canonical (velik del tega dela naredijo prostovoljci) vzame Debian pakete in jih po potrebi popatcha (zdi se mi, da okoli 10% vseh paketov). Potem pa imajo še svoje stvari kot so upstart, unity, windicators, ubuntu one, in launchpad. Vendar jim tudi pri teh stvareh pomagajo posamezniki iz skupnosti. AFAIK je samo pri launchpadu in protokolih Ubuntu One delo skupnosti (posameznikov, ki jih Canonical ne plačuje) zanemarljivo.
Upanje je v nasih odlocitvah

Ales ::

Ja, Canonical ima 350 zaposlenih: vir, njihova spletna stran.

Lepota odprte kode je ravno v tem, da teh 350 zaposlenih ne dela celotnega OS-a, ampak samo priredi njegov majhen del. Pravzaprav me je malo šokiralo, da trdijo da imajo 12 MIO uporabnikov - ta moj podatek (vir) je iz aprila 2010.

Red Hat ima npr. 3200 stalno zaposlenih (vir, Wikipedia, iz marca 2010) in tržno kapitalizacijo 8,9 MRD $ (vir Yahoo! Finance). Fedora je več ali manj Red Hat-ov oddelek za raziskave in veliko Red Hatovcev dela tudi na sami Fedori. Poleg še celotne skupnosti, seveda.

Drugače pa se čisto strinjam, da točnega števila uporabnikov linuxa ni mogoče izračunati. Niti na desktopu, kaj šele če bi hotel vzeti v ozir vse naprave, od embedded dalje. Ampak nek približek pa menda lahko. Zato se pa kratkočasimo v takih temah, kot je tale... 8-)

Če bi se komu dalo potegniti skupaj vse podatke o uporabnikih posameznih distribucij, ki se jih vsaj približno lahko podkrepi z viri, bi mogoče prišli do neke vsaj diskutabilne številke. Sam sem recimo našel še sveže podatke za OpenSUSE (vir), v nekem članku pa omenjajo cca. 6 MIO uporabnikov (sredina 2010), sam pa podatkov še nisem prežvečil. Enako sem zaslediš številko 3 MIO za Mandrivo (sredina 2010).

Če ti podatki držijo, potem je približek trenutnega stanja:
30 MIO Fedora
12 MIO Ubuntu
6 MIO OpenSUSE
3 MIO Mandriva
SUM 51 MIO.

Zgoraj se je omenjalo 1 MRD kot število vseh uporabnikov desktopa, to drži? Se pravi, da smo trenutno pri cca. 5%?

Je kdo še kje zasledil podatke za kako drugo distribucijo?

Poldi112 ::

Ja, slo-tech linux, 3 uporabniki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Ales je izjavil:


Zgoraj se je omenjalo 1 MRD kot število vseh uporabnikov desktopa, to drži?

1 MRD je boljkone popoln wild guess z moje strani. Za število Windows instalacij, ne vseh desktop.
Zato pa sem rekel, če ima kdo boljšo številko, na dan z njo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

1 milijardo+ naj bi bilo že Office uporabnikov...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Tule sem našel tole:

- Is on more than 1.2 billion Windows PCs worldwide

Ampak glava pravi "In addition, as Windows 7 marks its one-year anniversary, it:"
Sedmica na 1200000000 instalacij pa je malo preveč.


PS: Kaj je z "Fedora 8 images on Amazon EC2" ? A to štejemo v "desktop" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

A Chrome in Opera instalirajo kake startup iteme oziroma background procese (na Windows) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Slišal sem, da bi naj imel nek proces za avtomatsko posodabljanje.

MrStein ::

"Operativci", kak tega hudiča inštaliraš v Opero?
http://www.nlb.si/ac-nlb-identiteta-ac-...

Direktni klik ga samo posname na disk (če izberem "open with Opera" pa ni nič).
Če v Preferences/Security... hočem Import-at fajl z diska, pa ne sprejme *.cer fajla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Hmm, Klik v Chrome pa ne dela spljoh?
http://code.google.com/p/chromium/issue...

A komu dela?

Dodatek:

Zdaj dela. Klik ima taka "mikrosoftovska" sporočila o napaki, ko nič ne povedo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::


Eh:
- zakaj ponuja oba certifikata, če web stran pove, katere sprejme?
- zakaj imata oba isto ime? Kak naj vem kateri je kateri? (V FF se lepo vidi)
- zakaj moram 10 krat cancel kliknit, če ne želim not? V FF je dovolj enkrat (v IE tudi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Hmm, David, hvala, da si nam povedal, da si v Sparkase zaposlen. ;)

No, saj, od nekoga, ki je zaposlen v bančnem sektorju res ni za pričakovati, da bo obvladal odprto kodo.
sudo poweroff

Jst ::

Jaz bi se tudi šel flamewar... :/

Ford vozila imajo Link, true handsfree calling texting, changing songs, radio. Understands more than 10000 voice commands. /commercial.off;

Dela pa na... pazi... pazi... MS! Ki je bojda ukradel implementacije enega CPU scheduler-ja, ki je pod BSD licenco. Torej ni ukradel, ampak mu to dovoli licenca.

Sicer pa: Leta 2000 - 2005 sem bil AntiMS. Potem se je pa MS tako začel spreminjati, daje to čisto drugo podjetje kot iz konca 90ih.

Zaposlili so največ strokonjakov za varnost, a žal kljub temu narašča čas od odkritja do zakrpanja lukenj.

Vrgli so se v Open Source, oziroma pobrali dobre ideje, zablode pa pustili, kot se za tržno podjetje spodobi.

Svoja SDK orodja so toliko izboljšali in winapi funkcije dosti bolje opisali. Prej smo morali namreč hackati (meaning of the word hack of the 90's) in gledati blue screene, ker je bilo veliko stvari nedokumentiranih.

On the other hand: Za router uporabljam BSD, na "internet device" laptopu openSuse, na delovnem Win7 (z virtualci vseh Win verzij), na Entertainment tudi Win7. Na DSL modemu in STB pa laufa linux.

Just use best tool for the job and shut up.

V Opero sem se pa zaljubil, ker mi je ponujala toliko funkcij za toliko majhno porabo resursov, da se ne morem odlepiti od nje. Poleg opere na win mašinah leži še IE8, ki ga redko rabim, na openSuse laptopu pa Opero in Konquerer :) če ga lahko štejemo za internetni brskalnih sploh.
/my 2 cents contribution to the war. I really hope I upset at least some people. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14864824 (57438) weezl
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612075 (9793) dux
»

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Oddelek: Novice / Brskalniki
3010656 (8684) gti_
»

Internet Explorer po dolgem času s pridobitkom

Oddelek: Novice / Brskalniki
157298 (6484) MrStein
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317671 (6874) Bor H

Več podobnih tem