» »

Nemci bi uvedli kartice brez magnetnega traku

Nemci bi uvedli kartice brez magnetnega traku

Heise - V boju proti zlorabam plačilnih kartic, ki so v preteklem letu po vsem svetu skokovito narasle (predvsem skimming, to je kopiranje magnetnega zapisa in PIN-a), bodo Nemci počasi prešli na uporabo kartic brez magnetnega traku. Ker se od letošnjega leta v evrskem prostoru pri transakcijah na bankomatih uporablja EMV-čip, je po poročanju Frankfurter Allgemeinze Sonntagszeitunga nemška zvezna policija (nem. Bundeskriminalamt) bankam priporočila, da začnejo izdajati kartice brez magnetnega zapisa. Isti podatki kot na magnetnem traku so namreč tudi v čipu, od koder jih je dosti teže prebrati.

Za komitente, ki potrebujejo tudi kartice za v neevrske države, pa bankam svetujejo izdajo sekundarne, z magnetnim zapisom opremljene kartice. Te bi po izračunih potrebovalo le okoli pet odstotkov komitentov, saj ostali ne uporabljajo bančnih kartic v tujini. Na ta način želijo zajeziti zlorabo kartic, saj so lani samo v prvi polovici leta zabeležili več poizkusov dviga denarja s ponarejenimi karticami kot v celotnem letu poprej.

23 komentarjev

Pyr0Beast ::

Je že čas za kaj takega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mipe ::

Tudi pri nas bi bilo treba tole uvesti, ker je pri nas čedalje več tehle zlorab.

RejZoR ::

Plus ti čipi niso tolk občutljivi kot magnetni zapis.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

joze28 ::

Bratu je čip malce zoksidiral tako da kartice čitalec ne "prepozna".

blackbfm ::

Ja pa? Gre lahko komot po novo kartico.

Sicer pa so teli magnetni zapisi res otročje bedno narejeni. Nobene zaščite :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

krho ::

Ja samo banka bom smatrala to enako kot izgubo kartice in ti bo novo zaračunala.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrStein ::

Heh, pejte enkrat v ZDA, tam niti podpisa ne rabiš, kaj šele PIN in čipe... :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Key Quest ::

To je kvecjemu odvisno od same kartice, ki jo uporabljas, a ne. Tudi pri nas ce imas kreditne kartice ala American Express, potrebujes samo podpis, pa tega dejansko nihce ne preverja na kakrsenkoli nacin, a ne.

jc ::

To je odvisno od trgovine kjer kupuješ, ampak lahko potrdim, da večinoma za Viso in Mastercard ne rabiš niti podpisa. Čitalcev za čipe pa sploh nimajo.

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

Heh, pejte enkrat v ZDA, tam niti podpisa ne rabiš, kaj šele PIN in čipe... :O


Hja, mene so vedno povprasali po IDju in primerjali osebno in kreditno, ce se imeni ujemata. Videl sem pa kar nekaj americanov, ki je imelo namesto podpisa na kartici napisano 'CHECK ID'.

Brez podpisov/pinov so pa kartice delale na prodajalnih avtomatih. Tam gre za vecinoma manjse zneske in bi verjetno bilo tudi meni vseeno, ce bi nekdo na moj racun pojedel sendvic in popil kokakolo. :>

dukenukem ::

v italiji majo pa tako ,da uporabnik vsako transakcijo potrdi z smsom ,hitro in enostavno ,če ne potrdiš z smsom ,nemoreš plačati z kartico

ender ::

joze28 je izjavil:

Bratu je čip malce zoksidiral tako da kartice čitalec ne "prepozna".
Kakšno zanič kartico je pa dobil? Moja zdravstvena je še originalna, in je čip sicer malo potemnel, ampak čitljiv je pa še vedno brez problema.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Spock83 ::

jc je izjavil:

To je odvisno od trgovine kjer kupuješ, ampak lahko potrdim, da večinoma za Viso in Mastercard ne rabiš niti podpisa. Čitalcev za čipe pa sploh nimajo.


V Avstraliji, če podpišeš preverijo podpis. Načeloma se vedno uporablja PIN.

Jst ::

Hm, Jaz sem pa vedno moral vtipkati PIN, pri plačilu z Viso. Zanimivo kako različne izkušnje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ales85 ::

Jaz pa pri plačilu z VISO še nikoli (vtipkal PIN). Od Italije do Madžarske, Francije, Mehike, doma pa tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

lopov ::

No, pri nas me je presenetilo da sem lahko "urbano" napolnil na avtomatu s kreditno kartico (mastercard) brez da bi me vprašal za PIN. Pri Visi je odvisno od banke (izdajatelja) -- nekateri rabijo pin, drugi ne.

Mastercard od NLB zahteva PIN šele par mesecev in še to velja za kartice od določenega datuma, stare se uporablja s podpisom, PIN je potreben le za dvig z bankomata.

BigWhale ::

No, pri nas jaz ze kako leto za vse uporabljam PIN.

nekikr ::

Jaz tudi za Mastercard še nikdar ni nikjer nisem vtipkal PINa, razen za dvig z bankomata. Tudi v tujini so vedno zahtevali le podpis, ki ga pogledajo s kotičkom očesa - skoraj vseeno je kako bi se podpisal, lahko tudi z levo roko.

MrStein ::

To je bil en test pred leti pri nemcih, na TV.
Podpisovali so se čist prosto po Prešernu... nič.
Kartica je bila na drugo ime... nič.
Slika na kartici je imela drugi spol... nič.
Drugo raso... nič.
:D

(plačevali so po trgovinah in podobno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gokky ::

Podobno še danes velja v Mercatorju z njihovo Piko (sploh družinsko) :-E

techfreak :) ::

Ojej, kaj če ti kdo ukrade Piko? Jim boš pokvaril seznam kupljenih izdelkov in ti bodo ob ponovnem nakupu priporočali napačne?

levaky ::

Pika je lahko tudi plačilna kartica:)

nodrim ::

Trenutno na Novi Zelandiji in lahko na vseh ETFPOS avtomatih izbiraš ali boš dal podpis ali vnesel PIN.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bankomat more prebrati kartice

Oddelek: Loža
72237 (1584) zee
»

Sony postavil rekord v gostoti zapisa na magnetnem traku

Oddelek: Novice / Diski
228215 (6188) Spock83
»

Hrošč ob prestopu leta ohromil nemške kreditne kartice

Oddelek: Novice / Grafične kartice
62848 (2369) CyberPunk
»

Plačilo z Mastercard in izogib zlorabam

Oddelek: Loža
125706 (5681) Tr0n

Več podobnih tem