» »

Plačilo z Mastercard in izogib zlorabam

Plačilo z Mastercard in izogib zlorabam

Fave ::

Pozdravljeni!

Danes sem hotel prvič uporabiti Mastercard za plačilo preko interneta. Zanima me, ali je normalno da se zahteva CVV številka (zadnje tri številke na zadnji strani kartice).

Na kaj je treba biti pozoren, da se izogneš morebitni zlorabi?
Kako vedeti kateri spletni strani zaupati?

Hvala in lp!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

LoneWolf ::

Zahteva za CVV je normalna in pricakovana, zato so tiste cifre tam. Teh stevilk ni na magnetnem traku, zato jih nima na razpolago nekdo, ki bi ukradel podatke z magnetnega zapisa s hitrim potegom kartice skozi citalec.
Za vse ostalo pa, zdrava pamet in samozascitno ravnanje.

marsovcek ::

Plačuj samo na znanih straneh. Preveri, da je prenos šifriran (https), lahko si ogledaš certifikat strani...

Pametno je tudi vsake toliko preko spletne banke preveriti porabo na kartici, da morebitna mutna posla prej opaziš :D .

Vikking ::

Pametno zastavljen limit tudi veliko pomaga.

Tr0n ::

V bistvu je vsaki dan pametno preko spletne strani preverit stanje. Nic ne skodi. :)

sandib ::

Glede tega imajo dobro urejeno pri Diners kartici, kjer lahko naročiš, da ti za vsako transakcijo pošljejo SMS (kateri pride v nekaj sekundah po plačilu), kjer je naveden porabljen znesek. Prav zaradi tega sem jo naročil in Mastercard praktično ne uporabljam več.

Tr0n ::

To lahko nastavis skoraj pri vsaki banki. :)

Raw ::

Nism opazil, da bi NLB omogočala SMS obveščanje ob plačilu z mastercardom. Tega se neb branu.
I am what I am and I do what I can

sandib ::

Jaz tudi ne.

Kolikor vem tega NLB ne omogoča niti za Mastercard niti za kartice navadnih računov, pa je največja banka pri nas.

Če pa veš kaj več, pa le povej...

kekz ::

Tole SMS obveščanje mora biti grozno. Jaz vsak mesec dobim za svojo najbolj množično uporabljano kartico približno 3-4 strani izpiska, ker na mesec opravim do 200 plačil. Imam pa 5 kartic 8-O. Norišnica.
Gotovine skoraj ne uporabljam. Na zadnjem izpisku je bil najnižji znesek 1,3€ :D

Opkow ::

Jaz imam nastimano, da mi vsak dan poslje SMS s stanjem na mojem bancnem racunu. Sem pa pri NLB-ju.

Raw ::

Info o stanju ni problem, lahko naročiš tud prek klika - okol 10 sit na SMS. Sm pa vprašal in zaenkrat NE nudijo SMS obveščanja o plačilu. Kekz, zate je nekak logično, da ne bi naročil te storitve :), meni pa bi prsla na MCju zelo prav - imam povišan limit in ga ne izkoriščam pogosto, tako bi (upam) do časa opazil, predn mi vse poberejo.
I am what I am and I do what I can

Tr0n ::

Aja, SMSi ob uporabi placilne/kreditne kartice. To bi moral pa na banko poklicat, mogoce se da zrihtat. Na kliku imas opcijo samo za tekoci racun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109395 (28245) Vetrpiha
»

2.60 evra za vodenje računa NLB

Oddelek: Loža
277457 (6165) c0ck4m0u53
»

Vaš Mastercard

Oddelek: Loža
305698 (4834) OZZY
»

Obrali so me za 1000€ prek spleta !! pomoč/izkušnje!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518307 (13787) Daedalus
»

Kako varno uporabljati mastercard na internetu?

Oddelek: Loža
286943 (5655) Mavrik

Več podobnih tem