» »

Težave z brezžičnim omrežjem

Težave z brezžičnim omrežjem

konjar21 ::

Zdravo vsem!
Imam težavo z brezžičnim omrežjem. Kupil sem računalnik in zraven dokupil antene za wirreles. "Lokalni" internet mi deluje brezhibno medtem ko preklopim na brezičnega ne dela vse več tako dobro. Težava je sledeča. Moj sosed ima tale ruter Brezžični router Linksys WRT54GL - http://www.mimovrste.com/artikel/114045.... Ko mi računalnik išče naprave, ga "najde". Nato moram vpisati VARNOSTNI KLJUČ, katerega mi je sosed povedal.( Zanima me tudi, če je slučajno tukaj težava in sicer kaj je sploh varnostni ključ oz. kje ga "najdeš" - je to up. ime ali pa geslo? ). No potem vpišem njegov ključ in mi povezuje. Ker mam tri "črtice" naj bi se povezalo hitro vendar se noče in noče. Zelo bi bil hvaležen saj imam povezavo 10 kb/s medtem ko jo ima sosed 1200 kb/s.

Lep pozdrav :)

revvs ::

Ključ je tvoj dostop do omrežja, saj nočeš da bo vsak ki se pelje mimo z avtomobilom in anteno šel v tvoje omrežje.
Ta poceni prdec ni za dolge razdalje, max 10 metrov, 15 metrov pa je že limit. Poleg tega pa vmes ne smejo biti solidne stene, še sploh pa ne hiše. Za vsak meter preveč, počasnejši internet. Na 3 metre bi moralo delovati normalno.

Pesimist ::

Vecina mreznih kablov je daljsa od 3 metrov. :))

konjar21 ::

Ja to že razumem, hvala. Sam usen mam "kr" močne antene in mi "najde" njegov internet. Kokr sm reku mam 3,4 črtice od petih. Problem se najde pri tem varnostnem ključu.

konjar21 ::

No, naprimer tudi naša družina ima wirreles, vendar ima hitrost interneta 10 kb/s in tu je razdalja 4 metre "če ni še manj". Pa se spet zatakne pri varnostnem ključu oz. mi kasnjeje ko povezuje napiše Vzspostavljanje povezave traja dlje kot ponavadi. Ključ pa je pravilen, saj če napišem kaj drugega napiše da ključ oz. geslo ni pravilno.

JK007 ::

Očitno sosed uporablja takšno "kriptiranje" ki ne paše tvoji brezžični kartici.
....... www.kabelska.net .........

revvs ::

Nekateri ta router prodajajo kot 300 metrov zunaj, 100 metrov znotraj, mislim da je običajno to minus dve nuli, lahko pa tudi ojačaš signal (lahko na koncu več stane kot router :D) in uporabiš kakšen boljši firmware. Signal je seveda najboljši ko nimaš nič takšnih material ki vsrkavajo signal oz. nimaš kakšen drug wifi, ki moti. Zdaj jaz domnevam da sta v tvojem primeru dva routerja (pri sosedu in pri tebi).

Nastavitve po katerih bi moralo delovati so naslednje:
Prvi router ki je vhod je tudi server. Ima pač določen IP ki se razlikuje od drugega, ima AP + WDS, ima ključ, naslov in poljubno zaščito isto kot drugi router. Medtem ko drugi router ni server, ima drugi IP, prvi je njegov vhod.
Ključ pa vtipkaš potem ko seveda vključiš brezžično varnost, bolj imaš zaščiteno omrežje, bolj počasneje vse deluje.

overlord_tm ::

Katero mrezno imas to, kater OS in katero kriptiranje?

Ker nekatere kombinacije pac ne pasejo skupaj, recimo WPA2-AES in WIN XP pred SP1 vem da ni slo skozi. Pa mene je tudi WPA2 obcasno zajebaval na WDS povezavi med dvema WRT54GL.

blackbfm ::

Nekateri ta router prodajajo kot 300 metrov zunaj, 100 metrov znotraj, mislim da je običajno to minus dve nuli


No ne pokaj nekih buč. Nevem kaj si ti delal z routerjem ampak meni deluje zelo spodobno kamorkoli ga postavim. Kar se tiče signala, je bolj problem v bednih karticah kot v routerju. Meni alfa usb kartica bp lovi signal iz sosedove hiše, čez cesto direkt v sobo, v primerjavi z laptopom (ki ima mimogrede neke ultra hude mimo antene) se moram že ven postavit da ga sploh najde. Sicer pa avtor teme pravi da signal JE. Na xp/2003 res rabiš popravke za wpa2.

revvs ::

blackbfm je izjavil:

Nekateri ta router prodajajo kot 300 metrov zunaj, 100 metrov znotraj, mislim da je običajno to minus dve nuli


No ne pokaj nekih buč. Nevem kaj si ti delal z routerjem ampak meni deluje zelo spodobno kamorkoli ga postavim. Kar se tiče signala, je bolj problem v bednih karticah kot v routerju. Meni alfa usb kartica bp lovi signal iz sosedove hiše, čez cesto direkt v sobo, v primerjavi z laptopom (ki ima mimogrede neke ultra hude mimo antene) se moram že ven postavit da ga sploh najde. Sicer pa avtor teme pravi da signal JE. Na xp/2003 res rabiš popravke za wpa2.

Jaz sem slišal za ta router vse od tega da signal ne deluje do naslednjih vrat in vse do pol klometra. Signal je lahko dostikrat, vendar vprašanje če je ta sigal konstanten, zaščiten in če lahko potem kaj drugega delaš kot brskaš po internetnih straneh. Jaz ne morem preveriti vsak router vendar močno dvomim da zmore 300 metrov zunaj in 100 metrov znotraj in ne izgubi hitrost. Jaz sigurno ne vem vse o tem routerju, vendar me zanima naslednje: na koliko metrov imaš, kakšno zaščito imaš in za kaj ti uporabljaš router in kje imaš ta router (podlaga, mesto ali podeželje, hiša ali blok), kakšen firmware, koliko je tvoj sosed online ? Mene bi zanimal en realen test, ki testira ta router na različne načine, na podlagi grafov ali videa in ne neko ustno izročilo kako dober je. Ne trdim da ti ne verjamem, vendar rabim dokaz za te 300 metrov zunaj in 100 metrov znotraj brez izgube ali prekinitve. V bistvu bi 50 metrov zadostovalo za dokaz.

Tu je en realen test za nek podoben router, mogoče še boljši (in takšnih testov ni veliko):
http://www.tweaktown.com/reviews/1561/t...

overlord_tm ::

revvs je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Nekateri ta router prodajajo kot 300 metrov zunaj, 100 metrov znotraj, mislim da je običajno to minus dve nuli


No ne pokaj nekih buč. Nevem kaj si ti delal z routerjem ampak meni deluje zelo spodobno kamorkoli ga postavim. Kar se tiče signala, je bolj problem v bednih karticah kot v routerju. Meni alfa usb kartica bp lovi signal iz sosedove hiše, čez cesto direkt v sobo, v primerjavi z laptopom (ki ima mimogrede neke ultra hude mimo antene) se moram že ven postavit da ga sploh najde. Sicer pa avtor teme pravi da signal JE. Na xp/2003 res rabiš popravke za wpa2.

Jaz sem slišal za ta router vse od tega da signal ne deluje do naslednjih vrat in vse do pol klometra. Signal je lahko dostikrat, vendar vprašanje če je ta sigal konstanten, zaščiten in če lahko potem kaj drugega delaš kot brskaš po internetnih straneh. Jaz ne morem preveriti vsak router vendar močno dvomim da zmore 300 metrov zunaj in 100 metrov znotraj in ne izgubi hitrost. Jaz sigurno ne vem vse o tem routerju, vendar me zanima naslednje: na koliko metrov imaš, kakšno zaščito imaš in za kaj ti uporabljaš router in kje imaš ta router (podlaga, mesto ali podeželje, hiša ali blok), kakšen firmware, koliko je tvoj sosed online ? Mene bi zanimal en realen test, ki testira ta router na različne načine, na podlagi grafov ali videa in ne neko ustno izročilo kako dober je. Ne trdim da ti ne verjamem, vendar rabim dokaz za te 300 metrov zunaj in 100 metrov znotraj brez izgube ali prekinitve. V bistvu bi 50 metrov zadostovalo za dokaz.

Tu je en realen test za nek podoben router, mogoče še boljši (in takšnih testov ni veliko):
http://www.tweaktown.com/reviews/1561/t...


No, moj setup je 2x WRT54GL, usmerjene antene, tomato firmware, povezava 8km, hitrost med 1 in 5Mbit/s

revvs ::

8 km je nova max daljava ki jo slišim za ta router. Očitno večina ljudi ne ve kaj dela, če tebi uspeva, potem je pa to super router za tako majhno ceno. Kakšne imaš pa nastavitve na obeh routerjih ?

Spajky ::

Ima nastavljeno na B-Only, pa mogoče še TX rate na 5,5Mbit/sek na obeh ... pa niti ni treba nekih zelo hudih anten na obeh ruterčkih, če je lepa neobstruirana vidna razdalja med njima ... pa verjetno ni WDS ampak je en AP in drugi klient ... marsikaj se da tudi s "pametnimi" nastavitvami napravit ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

overlord_tm ::

Spajky je izjavil:

Ima nastavljeno na B-Only, pa mogoče še TX rate na 5,5Mbit/sek na obeh ... pa niti ni treba nekih zelo hudih anten na obeh ruterčkih, če je lepa neobstruirana vidna razdalja med njima ... pa verjetno ni WDS ampak je en AP in drugi klient ... marsikaj se da tudi s "pametnimi" nastavitvami napravit ...


Ne, ubistvu je lepo G-only, 75mW oddajna moc, Auto rate, WDS+WPA. Stvar spila par let ze ko urca :)

Sicer pa je rekordna povezava z WRT54G(L) 280km. Ta router je bil most overengineering and underpiced piece of hardware of its time. Ce primes malo spajkalnik, mu hitro lahko upgrejdas ram na 64MB iz 16MB, dodas SD kartico, navijes procesor in dodas serijske porte. Edina stvar, ki mu fali je USB.

blackbfm ::

Jaz sem slišal za ta router vse od tega da signal ne deluje do naslednjih vrat in vse do pol klometra.


No saj pravim da ni vedno vse odvisno od routerja. Ponavadi je prej v mrežni problem kot v routerju. Pa tudi nisem reku da nese pol kilometra s polno hitrostjo. Trenutno ga imam postavljenega v neki stavbi v lj na oknu, kjer jemlje signal iz cca 100m oddaljene točke (wep enkripcija) in ga repetira po tej stavbi z wpa2 enkripcijo, seveda na ddwrtju. Hitrost okoli 400 KB/s kar je dovolj za internet. Telefon zazna wifi signal nekje 10-15m od routerja, res pa da so kar konkretne stene vmes. Z laptopom bi dobil še nekaj metrov. Ampak s stock antenami na routerju se mi zdi čisto spodobno.

Kar se pa tiče tistga sosedovga, je pa oddaljen 40m + 3 stene vmes. Res pa da ga zazna samo alfa (AWUS036H). No kaj dosti več se tudi nisem igral, bi moral malo stestirat hitrost in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

revvs ::

OK, torej so ga dečki sfrizirali da je šel 280 km. Vi vsi uporabljate neoriginalen firmware in še antena je zaželjena, če pa še kaj več pa je potrebno še znotraj zamenjati. Brez vsega tega ta router še vedno ni nič posebnega, ne more preko par metrov. Vse to je možno nastaviti na druge routerje tudi, to več ni v okviru tega kupljenega in mislim da vse to ne bo nek navaden uporabnik delal ko kupi proizvod, po tem verjetno izgubi garancijo.
Očitno Linksys ne ve narediti dober firmware.

blackbfm ::

Poglej, tam kjer linksys slabo lovi/oddaja, tam se bodo tut drugi za en k.. obnesli. Pa že tretjič, gledat morš celotno opremo. Če tebi nese 3 metre, pm da imaš gnilo ampak res gnilo mrežno, ali pa defekten router. Kar se pa tiče firmwera pa nobena firma ne zna narest spodobnega, zato tak naval na alternative, dd, tomato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Spajky ::

Firmware imajo švoh, ker nimajo cajta ga pošlihtat, ker morajo nove modele non štop "uberalles" ven nove modele metat na trg, ki naj bi bli oh in sploh, da jih drugi proizvajalci z isto taktiko ne izrinejo s trga ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Scorpia ::

Po domače rečeno, namerno počnejo to, da bi lahko ''višje'' modele prodajali po občutno dražji ceni. Le koliko kupcev ve da se lahko tudi z poceni routerjem, da marsikaj poboljšati oziroma izvleči iz njega.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418601 (11538) Hayabusa
»

Dostopna točka ali zunanja WLAN antena?

Oddelek: Kaj kupiti
76554 (6165) KTr1sk
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011900 (9754) Pyr0Beast
»

wi-fi podaljšanje dometa ?

Oddelek: Omrežja in internet
296950 (6150) blackbfm
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545586 (4566) Kilgore T

Več podobnih tem