» »

ICH je na 77C

ICH je na 77C

PujsaPepa ::

ICH (I/O Controller Hub, SouthBridge) temperaturo imam tudi v idlu ful veliko
na mojem E6600. To je 77C. Ostale temp (SYS, CPU, MCH, grafika) so vse 40-50C.
Domnevam da je to na sredi matične malo večji hladilnik, ki stoji nad tem ICH, ker je ta hladilnik zelo vroč. Se splača to kaj hladiti s kakšnim ventilatorjem ali ni panike,
in lahko kamot doseže tudi do 100C ? v BIOSu je namreč warninge možno za ICH nastavit šele od 70C pa vse do 110C, tako da domnevam da je to celo normalno delovanje plošče.
Obstaja kak free program za branje vseh teh vrednosti ventilatorjev in temperatur direkt iz Windowsov, da mi ni treba v BIOS hodit ?

kuglvinkl ::

Kje si odčital to vrednost?

Kakorkoli, če je prava,polgej, če je HS dobro pritrjen.
Your focus determines your reallity

PujsaPepa ::

kuglvinkl je izjavil:

Kje si odčital to vrednost?

Kakorkoli, če je prava,polgej, če je HS dobro pritrjen.


V BIOSu. DObro je pritrjen. In tudi na netu sem nasel nekaj postov z istim procesorjem in isto vrednostjo ICH... torej ? če se odločim hladit in dam kaj gor, kaj priporočate iz dinocomp.si ali coolpc.org :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

kuglvinkl ::

Štacuna ni važna, pač pa to, kar boš dal gor. Predvsem nočeš aktivnega hlajenja. Prlep par predlogov, pa ti bomo povedal in povej kaj imaš zdej gor, da bomo videl, kaj ne zadostuje.

Mislm, vse napisat?... :)
Your focus determines your reallity

PujsaPepa ::

kuglvinkl je izjavil:

Štacuna ni važna, pač pa to, kar boš dal gor.

To sem mislil, d ami bo kdo kar kak URL iz teh dveh online štacun prilepil :)

kuglvinkl je izjavil:


Predvsem nočeš aktivnega hlajenja. Prlep par predlogov, pa ti bomo povedal in povej kaj imaš zdej gor, da bomo videl, kaj ne zadostuje.
Mislm, vse napisat?... :)


Zdaj je en tak 3cm visok hladilnik ki je ful vroč.
Sanja se mi ne, kaj se da tukaj gor dat.

kuglvinkl ::

Dej, da vidmo ta SB.
Your focus determines your reallity

cinkaCR7 ::

Koliko je pa kaj napetost?

Xserces ::

ce je stara plata lahko samo pasto zamenjas in probas...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bedak ::

+1 za pasto

Xserces ::

MX4
AS5
MX3

Vsaka od teh termalnih past je TOP... tko da zgresit nemors! tudi ce vzames Ceramiq ali MX2 je ql...
Tudi ce to ni vzrok lahko pasto shranis in jo uporabis za proc ali GPU... ce bos kdaj razderu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

PujsaPepa ::

Xserces je izjavil:

MX4
AS5
MX3

Vsaka od teh termalnih past je TOP... tko da zgresit nemors! tudi ce vzames Ceramiq ali MX2 je ql...


Kot sem omenil. Ker sem podobne tempertaure zasledil tudi na netu, sumim, da pasta ne bo nič pomagala (da se čist ok drži hladilnik gor), in se bolj nagibam k popolni zamenjavi za kak drugačen hladilnik ali dodatnemu hlajenju... kakšnemu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

kuglvinkl ::

Ne rad se citiram, pa vendar, prlep sliko tega SB.

Doma imam kar nekaj reber in mogoče se kej najde zate. Na pamet pa seveda ne morem brskat.
Your focus determines your reallity

bedak ::

PujsaPepa je izjavil:

Kot sem omenil. Ker sem podobne tempertaure zasledil tudi na netu, sumim, da pasta ne bo nič pomagala (da se čist ok drži hladilnik gor), in se bolj nagibam k popolni zamenjavi za kak drugačen hladilnik ali dodatnemu hlajenju... kakšnemu ?


kaj pa če se je izsušila?

axee ::

PujsaPepa je izjavil:

Xserces je izjavil:

MX4
AS5
MX3

Vsaka od teh termalnih past je TOP... tko da zgresit nemors! tudi ce vzames Ceramiq ali MX2 je ql...


Kot sem omenil. Ker sem podobne tempertaure zasledil tudi na netu, sumim, da pasta ne bo nič pomagala (da se čist ok drži hladilnik gor), in se bolj nagibam k popolni zamenjavi za kak drugačen hladilnik ali dodatnemu hlajenju... kakšnemu ?


Moje razmišlanje; matična se mora biti zmožna hladiti brez težav pri relativno nizkem pretoku zraka. Če le to ni zmožna, bi jaz uveljavil garancijo oz še bolje bi se bilo vprašati, ali so te temperature varne za ta čip.

PujsaPepa ::

kuglvinkl je izjavil:

Ne rad se citiram, pa vendar, prlep sliko tega SB.

Doma imam kar nekaj reber in mogoče se kej najde zate. Na pamet pa seveda ne morem brskat.


Mojstra !! najprej sem mislil, pa kaj tolk težita s sliko, pa saj sem opisal kako izgleda. In grem slikat, in opazim, da sem sam ves čas šlatal NORT BRIDGE (MCH) ki je tako velik, visok in vroč.
Spodaj pod grafično mi je bil pa skrit SOUTH (ICH), ki mene skrbi in ima čip spodaj 77C.
In glej, ko tega pošlatam je hladilnik hladen !!! torej, res pasta ne drži več. Hladen, ergo: ne odvaja toplote s čipa. Shit, tole bo bolj urgentno kot sem mislil !!

Prilagam tudi fotko in načrt plate, vi mi pa svetujte, če bi morda zaradi grafične ---- ki bo tudi potem vplivala in "zajemala" south bridge, da se ne bo mogel dovolj hladiti --- morda vseeno dal še kak dodaten vent ali drugačen hladilnik gor na ICH !?

http://file.si/public/viewset/46641

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

PujsaPepa ::

axee je izjavil:

Moje razmišlanje; matična se mora biti zmožna hladiti brez težav pri relativno nizkem pretoku zraka. Če le to ni zmožna, bi jaz uveljavil garancijo oz še bolje bi se bilo vprašati, ali so te temperature varne za ta čip.


Kolko imaš ti temperature od ICH(southbridga) in MCH(northbridga) ? Koliko pa od CPUja in systema ?

kuglvinkl ::

Doma mam bakrena rebra, ki so sicer namenjena hlajenju RAMov na grafičnih kartah, dimenzij: Š:20mm,G:20mm,V:15mm.

To mora zadoščat, sem imel natančno te na stari Abitki.

+ lepijo je še gor, samo odlimaš.

For free.
Your focus determines your reallity

axee ::

PujsaPepa je izjavil:

axee je izjavil:

Moje razmišlanje; matična se mora biti zmožna hladiti brez težav pri relativno nizkem pretoku zraka. Če le to ni zmožna, bi jaz uveljavil garancijo oz še bolje bi se bilo vprašati, ali so te temperature varne za ta čip.


Kolko imaš ti temperature od ICH(southbridga) in MCH(northbridga) ? Koliko pa od CPUja in systema ?


NB naj bi bil 41 stopinj, za SB nimam temp. senzorja, a je hladen na otip. Kakšen je tvoj hladilnik na otip?

SB včasih sploh niso imeli hladilnikov, sedanji imajo neka mala rebra, bolj zalepš.

PujsaPepa ::

axee je izjavil:


NB naj bi bil 41 stopinj, za SB nimam temp. senzorja, a je hladen na otip. Kakšen je tvoj hladilnik na otip?
SB včasih sploh niso imeli hladilnikov, sedanji imajo neka mala rebra, bolj zalepš.


NB, MOBO, CPU = 40-50C
SB = 77C, hladen na otip --- torej pasta ne veže hladilnika ?

kuglvinkl je izjavil:

Doma mam bakrena rebra, ki so sicer namenjena hlajenju RAMov na grafičnih kartah, dimenzij: Š:20mm,G:20mm,V:15mm.

To mora zadoščat, sem imel natančno te na stari Abitki.

+ lepijo je še gor, samo odlimaš.

For free.


super.. se ti da slikat to (lai kak sliko iz neta poslat), da vidim kako ta stvar izgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PujsaPepa ()

kuglvinkl ::



Googlaj za Revoltec BGA RAM freezer.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

axee ::

PujsaPepa je izjavil:

axee je izjavil:


NB naj bi bil 41 stopinj, za SB nimam temp. senzorja, a je hladen na otip. Kakšen je tvoj hladilnik na otip?
SB včasih sploh niso imeli hladilnikov, sedanji imajo neka mala rebra, bolj zalepš.


NB, MOBO, CPU = 40-50C
SB = 77C, hladen na otip --- torej pasta ne veže hladilnika ?


Poskusi malo potipati okoli hladilnika. Pri 77 stopinjah bi moral biti hladilnik občutno topel, tudi če sploh nebi bilo paste. MIslim da ti senzorji lažejo, nič drugega. Poskusi se še dotakniti zadnje strani matične okoli SB, če ni zelo vroč, je vse skupaj samo lažni alarm.

PujsaPepa ::

axee je izjavil:

Poskusi malo potipati okoli hladilnika. Pri 77 stopinjah bi moral biti hladilnik občutno topel, tudi če sploh nebi bilo paste. MIslim da ti senzorji lažejo, nič drugega. Poskusi se še dotakniti zadnje strani matične okoli SB, če ni zelo vroč, je vse skupaj samo lažni alarm.


axee,
morda senzor laže, a dvomim, ker spreminja vrednosti. Ko je hladen računlanik je prava vrednost 28C. Ni 77C.
V specifikacijah itak berem da je za ICH max. 92C, tako da še ni take panike.
Do zunanje strani ne pridem, ker je čudno ohisje, pa se mi ne da šraufat vsega.
Glede hladnosi ni čisto res... sem bolj ornk pošlatal.. je topel, a sigurno ne 77C. Je pa manj vroč kot MCH, za katerga pa pravi da ima 50C, tako da bi rekel, da pasta definitivno popušča (če senzor res ne laže:)

Kako se staro pasto dol dobi, preden novo gor namažeš (in po možnosti boljši hladilnik) ?

kuglvinkl,
hvala za ponudbo, a se bojim da ne bo čisto pasalo gor od tvojih RAMov hladilnik. Moj ICH hladilnik je velik 3x3x1cm,
od tega sta samo 3x2cm prosta, tretjo tretjino pokriva grafika. Morda bi eden tvoj celo šel gor, a bi bila polovica potem nepokrita. Ali pa če dam 2 tvoja gor, pa je tretjina čipa nepokrita..... huh... ne vem če je to pametno, se bo tista tretjina čipa preuč segrevala... bo pomoje najbolje nekaj novega dobit visokega le 1cm (zarad grafike), ali pa nesimetrično visokega -- takega da se počasi vzpenja, in na en strani lahko doseže tudi 4cm, na drugi (pod grafiko) pa ne sme iti čez 1cm višine. Obstaja kaj takega ?

kuglvinkl ::

Še vedno lahko ubereš oldschool varianto: rebra za CPU predelaš na zahtevane dimenzije. To je bila na začetku čist redna praks na ST, ko še ni bilo proizvajalec takšne opreme, kaj šele štacun.

Sam bi zagovotvo štartal na klakšen bakren CPU Heat Sink. Če ga ne boš dobil, kar dvomim, pa aluminijastega.

Glede orodja, če maš Dremel boš naredu v 5 minutah, z žagco bo pa trajalo malo dlje.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PujsaPepa ::

kuglvinkl je izjavil:

Še vedno lahko ubereš oldschool varianto: rebra za CPU predelaš na zahtevane dimenzije. To je bila na začetku čist redna praks na ST, ko še ni bilo proizvajalec takšne opreme, kaj šele štacun.


odlična ideja !! hvala!

Daj mi še samo povejte kako staro pasto najlepše vso dol spravim, preden novo namažem ?

Pa prav bi mi prisla informacija, kakše temperature vi dosegate na I/O Controller HUBu (south bridgu) ?

axee ::

Pravzaprav so redke plošče, ki imajo senzorje na SB. Noben SB zadnih 5 let se ne greje toliko, da bi zares nujno potreboval hladilnik. Večina low end (osnovnih) plošč zadnjih let hladilnika sploh nima, sedaj je popularno, da jih imajo, a so hladilniki na otip vedno mrzli oz mlačni.

Sekiranje zaradi temperatur SB je brezpredmetno. Potem bi se lahko sekirali še zaradi marsičesa, npr mosfeti pridejo do 100 stopinj in še čez, pa pri večini plošč niso hlajeni prav posebej, vsaj ne večina. Razne zvočne, SATA razširitvene in mrežne se tudi grejejo tako, da jih ne moraš držati več kot 10 sekund.

Na tvojem mestu se nebi sekiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647322 (5485) ziga1990
»

Core i7 pregrevanje

Oddelek: Strojna oprema
181790 (1327) mat xxl
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
195126 (4815) amigo_no1
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019448 (18517) Havq
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
397673 (7266) Marilyn

Več podobnih tem