» »

Core i7 pregrevanje

Core i7 pregrevanje

kriko1 ::

Zadnjič (1.9) sem bil pri kolegu in si je želel da mu razdelim disk na 2 particiji.
To sem naredil z zadnjim gparted in je šlo vse lepo skozi. Nato se je začel PC občasno ugašati (takoj po ponovnem zagonu me je bios opozoril na previsoko temperaturo), nakar smo ugotovili da procesor dosega okoli 90c (kaže v biosu ter coretemp).
Ko je v windowsu drži temperaturo nekje pri 60c, ko začneš kaj delat se pa v kakih 4 sekundah požene do 90c.

Zaradi česa bi lahko prišlo do tega, je možno da je linux poškodoval kak senzor zaradi kakega slabega modula?
Jaz bom šel dol z pasto, drugo ne vem kaj naredit trenutno.

st0jko ::

slabo pritrjen hladilnik?
keks?

kriko1 ::

Noben ga ni fizično tikal, bom pa seveda to najprej preveril. Me zanima če je sploh lahko kak softverski scenarjij ko npr. lahko uničiš senzor za temperaturo, vendar za i7 serijo ne najdem nič, še najmanj v navezi z gparted.

klinker ::

Kake so pa temp v biosu?

Hayabusa ::

Je bil hladilnik vroč ?

hojnikb ::

slab stik..
#brezpodpisa

kriko1 ::

V biosu so temperature identične, ko grem pogledat v roku nekaj sekund zraste na kakih 90, 92c.
Hladilnik na otip ni vroč, dotaknem se pa lahko samo roba reber, kaj je na sredici ne vem. Ventilator dela.

hojnikb ::

slab stik then..
#brezpodpisa

kriko1 ::

Pasto menjat torej.
Btw, pred kakim mesecem se mi je pritoževal da se je ugasnil ter da je bila tisti 4-pinski konektor zažgan. Glede na to (vsaj kot je opisal) se je zažgalo na priključku samem, torej ni moglo naredit škode naprej. Sklepam da to ni bil dogodek ki bi lahko privedel do česa takega.

SuperVeloce ::

Senzorja fizično ne moreš uničiti preko tipkovnice :). Če je hladilnik na otip hladen, potem ni prevodnosti. Zamenjaj pasto in pravilno namesti hladilnik. Nekatere paste se pač zelo hitro posušijo in če po kakšnem letu/dveh prestavljaš računalnik, zadevo še poslabša. Če ima intelov hladilnik, pa se lahko zgodi, da se je hladilnik rahlo snel.

Riff ::

tud jst sem že doživel slabo pritrjen intelov hladilnik in potem se je kolegov Q9550 segrel do 94°C v hipu

kriko1 ::

Ja je majster priznal da je med zadnjim čiščenjem snel "tisto" dol. Tisto je bil seveda hladilnik, kateri je bil slabo pritrjen.
Sedaj je v idle nekje 45c, med igranjem l4d2 npr pa 60c (igra ni procesorsko zahtevna).
Med uporabi intel CPU diagnostic tool, pa počasi doseže tudi 97c (tako pravi coretemp), vendar se ne ugaša več. Najbrž stock hladilnik ni najbrž kaj dober, možno da so tisti zatiči že kaj rahlo fuč.

SuperVeloce ::

Tole še vedno ni idealno, tudi intelov stock hladilnik naj nebi pustil nekje nad 80°c stock. Kateri model i7 je to?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Tiste zatiče odstrani in daj na mesto njih m3 vijak + matico.

kriko1 ::

Piše da je Ivy bridge.
Ni moj računalnik, zato ne bom mu nič več delal. Sem mu pa priporočil naj si menja hladilnik. Se mi zdi da tisti stock je bolj za enkratno nameščanje.

DeathKiller ::

Tudi jaz sem imel pri I7ki malo težave s temperaturami. Ko sem renderiral s CPUjem...(adobe premiere, pinnacle...) mi je temperatura zrasla na kakih 85-87C dokler nisem menjal hladilnika na procesorju. Razlika je bila očitna.. Tišji ventilator, 12cm.. Velika hladilna rebra, sicer sem vzel hladilnik brez bakrene sredice ali kako se že reče, vendar razlike je kar za 30-40C.. Sedaj imam ob polni obremenitvi okoli 60C (+-5C). Računalnik je pa seveda tišji, tako da za I7 priporočam nov hladilnik. LP

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Tiste zatiče odstrani in daj na mesto njih m3 vijak + matico.


Uporabi plastične podložke!

Janac ::

Ali karton.

mat xxl ::

Ma eno pravo Noctuo in bo, to da je mašina naenkrat tiha, je neprecenljivo......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2-3 mesece star računalnik in slabši od prejšnjega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588609 (7163) solatko
»

temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
476924 (4371) mayhem
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
195219 (4908) amigo_no1
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171825 (1420) TOP
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579835 (7970) Jst

Več podobnih tem