» »

BIOS ne zazna CD za formatiranje XP-a

BIOS ne zazna CD za formatiranje XP-a

dejanhb ::

Pozdravljeni,
hotu bi formatirat HDD na PC, vendar mi BIOS ne zazna CD z win XP. Nek sem na googlu že brskal ampak brez rezultatov. Prosim, če mi kdo razloži, ali je kaj narobe z BIOS-om, ker cd ne morem BOOTat že predem se pojavi windous.

polde66 ::

z biosom verjetn ni nč narobe, v biosu pa moraš nastavit, da se ti najprej boota z cd-ja.
polde

dejanhb ::

to je nastavljena tako kot je treba pa še vedno ni rezultatov...

polde66 ::

Pa enter gumb je treba tud pritisnit ko te sprašuje za zagon s cd-ja
polde

dejanhb ::

seveda, ni mi prvič da formatiram HDD. Naj še povem da v BIOS lahko stopim z CD prek windowsa in ko sem že v BIOSU D particijo lahko formatiram, C pa nikakor ne.

polde66 ::

Ta tvoj postopek mi je malce tuj. Za nalaganje novega sistema potrebuješ cd z windowsi. Z instalacijo pa lahko formatiraš vse particije, seveda se mi zdi da jih je najprej treba podreti potem šele lahko formatiraš (govorim zdele na pamet). Formatiraš med instalacijo
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

dwinxp ::

1) Ko se zacene PC takoj na zacetku tipkaj po tipki DEL ali F1 (odvisno od proizvajalca matične plošče oz. BIOS-a) s tem prideš v takoimenon BIOS...
2) Tukaj noter poišči kje imaš Boot menu kjer se naštima kaj se bo prvo zagnalo... (CD, USB, DISK...) dej na prvo mesto tvoj optični pogon (DVD, CD...)...
3) Vstavi tvojo zgoščenko od WinXP v ta optični pogon ter shrani nastavitve ter pejdi ven iz biosa... sistem se bo sam resetiral...
4) Sedaj bi moralo samo zagnati tvoj WinXP inštalacijski cd ... ter tukaj te bo spraševalo če hočeš zagnat inštalacijo iz cd-ja pritisnes enter ter zadeva se zažene...
5) Sedaj samo slediš navodilom na zaslonu, ter si v tem poteku tudi kreiras particije na disku...
6) Slediš navodilom na zaslonu do konca inštalacije...
7) Lp

--> Če se ti zatakne tam kjer bi moralo zagnati tvoj winxp namestitveni cd... ter javi kaksno napako ali pa sploh ga ne zazene je nekaj narobe s cd-jem... lahko je narobe posnet ter ni bootable... ali pa se je unicil...

Valentin ::

dwinxp je izjavil:


--> Če se ti zatakne tam kjer bi moralo zagnati tvoj winxp namestitveni cd... ter javi kaksno napako ali pa sploh ga ne zazene je nekaj narobe s cd-jem...


ali pa z optičnim pogonom...

dejanhb ::

@dvinxp
ta postopek uporabljam ves čas in tudi prej sem ga. tudi sam sem pomislil da bi problem bil s cd (imam dva) pa sem še enega (tretjega) downloadal in spet ista zgodba z vsem i tremi cd za win xp.

@Valentin imam dva optična pogona čisto uporabna za filme, musko, igre in težko verjam da ste lahko oba v nekakšni okvar.

dwinxp ::

Dejanhb - Poizkusi se resetirat biose. Se pravi ali z jumperjem ga dej na CLEAR ali pa vzemi baterijo ven in pocakaj par minut in dej jo nazaj noter. Potem nastavi biose se 1x ter probaj...

energetik ::

1. nimaš v redu nastavljen boot v BIOS
2. pokvarjeni inštalacijski CD
3. pokvarjen DVD pogon

Neki od tega mora bit.

Valentin ::

Ali pa USB tipkovnica in BIOS, ki nima USB keyboard enabled...

dejanhb ::

Vsaka čast fantje...

@Valentin

tocno to, USB tipkovnica je bila problem in sedaj vse štima. Men osebno čudno, da je tipkovnica štekala, ker sem v BIOS-u lahko premikal tiste pogone in štelal uro pa datum. :)

Še ekrat hvala vsem za pomoč, ter srečno pa zdravo 2011!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
321994 (1470) Pyr0Beast
»

namestitev Microsoft Windows XP Professional

Oddelek: Operacijski sistemi
112007 (1850) opeter
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151553 (1376) schwarzvald
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342446 (2047) CCfly
»

Nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181642 (1318) ali3n

Več podobnih tem