» »

Nov disk

Nov disk

joco ::

Prosil bi za nasvet. V racunalnik sem dal popolnoma nov disk Maxtor 40G. Racunalnik "zbudim" z zagonsko disketo z podporo za CD enoto. Ko pa hocem zagnat setup z CD-ja pa ne najdem CD enote. Zanima me kako naprej? Kdaj naj ustvarim particije na disku (ali se to naredi med postopkom instalacije widowsov ali pred tem)? Po vasem mnenju glede na nase izkusnje koliko particij naj naredim? Kaj pravite na to da bi na primarni particiji imel samo operacijski sistem vse ostalo pa na drugi? Gor hocem dat windowse 2000.
Se enkrat prosim za nasvete. Hvala

ali3n ::

joco - najprej preveri če ti ob zbujanju računalnika sploh zazna CD pogon. Če ga ne, si verjetno narobe postavil master-slave jumperje na CDju (HD - master, CD - slave); preveri če je IDE kabel dobro vstavljen v CD...;
Če vse to štima bi računalnik moral zaznat CD...

Glede inštalacije je pomojem najenostavneje, da si v BIOSu naštimaš bootanje s CD-ja (spremeiš zaporedja, kje naj išče zagonske fajle...); vstaviš inštalacijski CD Win2000, še enkrat prižgeš;
to bi mogl špilat.
Glede particij - moje: sistemska 5GB, ostale po 10 GB... mam pa FAT32 sistem...
Veliko uspeha!:D
LP Ali3n

_Mortal_ ::

Joco: a je zagonski CD k drugač ti nau delal
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

ali3n ::

Mortal: a niso vsi Win2000 inštalacijski CD-ji zagonski (se prav da se sami zaženejo...)??

_Mortal_ ::

ali3n: Nevem nism sigurn
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Dami ::

Ja če maš original je itak bootable, če maš pa kopijo je pa vprašanje kakšno. Če je čista kopija originala pol bi mogl delat, če so pa fajli kr tak skopirani pol pa ni nujno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

bili_39 ::

Hmm... pa saj je zapisal, da zbudi rac z zagonsko disketo s podporo za CDje... Torej je cisto vseeno, ce je CD bootable ali ne.
Preveri vse kot je napisal ali3n... (si sploh priklopil nazaj CD, ko si odpiral racunalnik ali pa se je mogoce snel IDE kabl.

joco ::

Na maticni plosci imam posebej prilopljen CD enoto in posebej disk (nista na enem kablu), tako da CD-ja sploh nisem nic izlapjal ali delal kaj drugega. Bom se enkrat preveril jumperje na disku. Windowsi so kopija. Ali se bo bootal z CD-ja ce nastavim v biosu botanje z CD enote? Kaj pa glede particij , ali jih nardis med samo instalacijo windowsow ali preden zazenes setup?

ali3n ::

Če je inštalacijski CD bootable - se bo računalnik zagnal s pomočjo CD-ja (ko boš tako nastavil v BIOSU).
Če pa ni, je pa najelegantnejša rešitev "magična" zagonska disketa Win98; izbereš zagon s podporo CD-ja... in zgodilo se bo to:
C: tvoj disk (prazen)
D: virtualni pogon (sem se naložijo fajli; po uspeli inštalaciji ta drajv zgine...)
E: CD-ROM - iz tega poženeš inštalacijo (mislim da je direktorij 386 al neki tazga....)

VSE PA VELJA OB POGOJU, da rač zazna CD rom (glej okence, ki se pojavi ob vklopu - po štetju RAMa...);
če ga pa ne zazna,.... pojma nimam... rukaj kable, probi jih zamenjat,...

LP Ali3n

bili_39 ::

Glede particij...
Če boš poganjal samo Win 2000 potem lahko med setupom izbereš formatiranje diska (setup bo zaznal prazen disk brez particij) v NTFS ali FAT. Če instaliral se WIN 9x je pa priporocljivo prej naredit particije (z zagonsko disketo, ki jo imaš).
lp

Xenon ::

joco glede particij ... particije lahko nardiš samo takrat ko je disk formatiran.. obstaja pa še ena možnost tudi ko je disk poln ga lahko razdeliš samo s posebnim programom.. Priporočam ti da nardiš 3 particije eno 5 gb drge dve pa eno 20 gb in 15 gb .. lep pozdrav
www.igralec.com

McHusch ::

particije lahko naredis samo takrat, ko je disk formatiran??:\

PRVO naredis particije, nato pa vsako posebej formatiras s tistim filesystemom ko ga hoces, NTFS alpa FAT

joco ::

Pozdravljeni, uspelo mi je resiti problem okrog zaznavanja CD enote in pa diska (problem je bil kabel). Zdaj imam narejene particije in pa pogone in formatirane. Ko sedaj zazenem na CD setup za win 2000 mi izpise da tega programa ne morem zagnat iz dos-a. V cem bi naj bil problem?
Zanimajo me se vase izkusnje glede instalacij. Ali na primarno particijo (pogon c) instalirate samo operacijski sistem, na podaljsano particijo (drugi pogon) pa ostale programe in reci, kot so graficna , zvocna, modem, office.......;ali pa imate drugacen pristop.
Hvala

McHusch ::

zagnat mors winnt.exe iz imenika \i386, ta pa dela v DOSu

joco ::

to sem tudi probal pa mi izpise isto da ga ni mogoce zagnat iz dos-a

ali3n ::

a potem se CD ne zažene sam?? poglej če je še kak setup.exe v /i386 direktoriju... al pa kaj podobnega...

glede particij: jaz mam eno za sistem (in nič drugega), eno za programe, eno za delo, eno pa sheram na Kazaa-ju (10GB). Zenkrat dela....

joco ::

Ne CD se noce sam zagnat tudi ce v biosu nastavim. Pravis da imas na C-ju namescen samo sistem (windows). Ali to pomeni da nimas na njem namesceno niti graficno kartico niti zvocno, niti modem (vglavnem kar se hardwera tice v racunalniku ). Se eno mogoce neumno vprasanje kaj je Kazza

Xenon ::

:) :\ :O joco.......??? Kazaa je strežnik preko katereg downloadaš vse potrebne datoteke ki jih rabš lahko so to mp3, slike, filmi, in podobno.....pejta na www.kazaa.com pa si tam najprej downloadi mapo pa potem inštaliraj ... pa že lahko downloadaš...

lep pozdrav Miha :8) ;(( 8-O :O :'( ;) :P
www.igralec.com

ali3n ::

joco: na C-ju so: sistem in vse kar sodi zraven - alzo tud gonilniki za grafo, mrezno (sej sploh ne vem, če se da izbirat, kam naj da take stvari - pomojem so v /system....), pa outlook express....

Če povzamem - vsi programi, ki so naloženi naknadno so na D-ju (ofiice in ostala šara...).

Kar se pa tiče kazaa-ja - toplo vam priporočam uporabo Kazaa Lite - nima spyware-a in pop-upov; ostalo je popolnoma isto kot pri "originalu".

LP Ali3n

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
321999 (1475) Pyr0Beast
»

Formatiranje-zagonska disketane dobi CD-ROMa

Oddelek: Pomoč in nasveti
61123 (1078) karafeka
»

disk se ne formatira

Oddelek: Strojna oprema
131502 (1329) koli99
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131957 (1820) andrej

Več podobnih tem