» »

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech

1 2
3
4 5

korenje3 ::

Poldi112 je izjavil:

Iz leve proti desni, jasna stvar. Razen če si terorist.


kaj naj bi to pomenilo? da če bereš iz desne proti levi si terorist? kot recimo japonci?

kanzyani ::

chromium



tako sliko dobim na chromiumu po nekim zoom-om.
Problem brskalnika ali strani?

drugače mi novi zgled nekako ne sede... sploh pa ne na mobitelu. ker rabiš scroolat po novem še v stran in ne samo dol...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

matej_jack ::

Bom pustil kak teden tako, če mi ne bo všeč pa preklopim na starega.
Nisem razočaran, kaj posebej zadovoljen pa zaenkrat tudi ne. :)

Thomas ::

Fino bi bilo, če bi imel pod novico, tam kjer je turkizno bold "Komentarjev", zraven še številko ogledov in vse, kar se pojavi v forumu, tudi pri Novicah.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matevžk ::

Željno pričakujem RSS s celotno vsebino novic!
lp, Matevžk

Kurzweil ::

+
- Vredu je da se vidi več novic
- vredu je da se vsaj nekdo prilagodi na vedno več uporabnikov z resolucijo 1920x1080...

-
- tekste je razmetan po celotni strani kot da bi nekdo paranoičen v wordu prvič delal za kar predlagam kar je rekel nekdo pred mano ločene novice s črtami, še bolj pa preferiram kakšne content boxe, mogoče bi lahko bile novice ločene nekako tudi po "layerjih"... naprimer zgornje 4 z eno barvko, 4 nižje z drugo barvo...itn govorim seveda v misimalni razliki v odtenku
- PRIKAŽI CELO je GROZEN, prej sem lahko vsaj na prvi strani pogledal novico do konca sedaj je ta novi feature vse popolnoma pokvaril...

...ne predstavljam si kako bo zgledala uvodna novica, če bo tako kratka kot je bila McHuschova o izidu zadnjega WOWa - Cataclysm, ko je bilo novice en stavek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

xyxyxyxy ::

Gledam te screenshote in se sprašujem, zakaj uporabljate belo verzijo strani? Črna je veliko manj utrujajoča za oči. :)

Mipe ::

Koliko si star, DrBruce? Črna je namreč mnogo bolj utrujajoča, starejši si :) Pred desetimi leti sem tudi jaz prisegal na črno, zdaj pa...

Poldi112 ::

korenje3 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Iz leve proti desni, jasna stvar. Razen če si terorist.


kaj naj bi to pomenilo? da če bereš iz desne proti levi si terorist? kot recimo japonci?


Mišljeno je bilo kot joke, da si arabec. Ker če se ne motim so oni glavni, ki berejo "narobe".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

roli ::

Hvala za linearni način!

Kar se pa bele verzije strani tiče - zakaj pa ne? Sam uporabljam na domačem računalniku custom izgled, na vseh ostalih pa belo barvo.
http://www.r00li.com

xyxyxyxy ::

Mipe je izjavil:

Koliko si star, DrBruce? Črna je namreč mnogo bolj utrujajoča, starejši si :) Pred desetimi leti sem tudi jaz prisegal na črno, zdaj pa...


Hm, zanimivo. :D Jaz si na črni podlagi in svetlih črkah bolj spočijem oči, star sem pa 26 let, težav z vidom nimam (brez očal).

Lion29 ::

to pa ti seveda ne verjamem...


sevda pa se tega (hvalabogu)z avedajo vi na spletu in v tiskanih medijih in izdajajo cimbolj svetlo podlago s temnimi crkami...

se pa strinjam, da je tezko preiti iz necesa na kar si navajen... jaz sem rabim nekje 2 tedna, da sem se popolnoma navadil n svetlo podlago na ST and it was worth it... mi ne pade na misel, da bi sel nazaj
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Road Runner je izjavil:

Če je že res razlog berljivost, razmislite še o širini teh stolpcev.
Ideal line length for content

Heh, web stran ki zgleda takole:


jaz ne bi vzel za izvor dobrih dizajnerskih nasvetov.

Primoz je izjavil:

Do pet gre ... pa za zelo majhne zaslone vam bomo počasi ukinili desni meni.


Hvala bogu, aleluja, hvala bogu!!! Aleluja!! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MrStein ::

Yacksy je izjavil:

Glede na to, da skoraj vedno preberem vse novice od začetka do konca, mi tole ni niti malo všeč (samo dodatno klikanje za brez veze).

Še en glas za opcijo preklopa na stari način ;)

Enako, prej sem samo vrtel kolešček in bral po vrsti, zdaj pa gor dol, pa še levo desno. Pa klik za nadaljevanje.
Same prekinitve toka misli, če se lahko tako izrazim.
Preklapljam na stari način.

PS: A je velikost znakov nekako hardkodirana? Imam namreč večji DPI in na ST so črke nekam drobne, na večini drugih strani pa so OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mipe ::

MrStein je izjavil:

Road Runner je izjavil:

Če je že res razlog berljivost, razmislite še o širini teh stolpcev.
Ideal line length for content

Heh, web stran ki zgleda takole:


jaz ne bi vzel za izvor dobrih dizajnerskih nasvetov.

Primoz je izjavil:

Do pet gre ... pa za zelo majhne zaslone vam bomo počasi ukinili desni meni.


Hvala bogu, aleluja, hvala bogu!!! Aleluja!! ;)


Kako berljivo bi bilo, če bi bilo besedilo raztegnjeno na 1600 pikslov širokem zaslonu? Par vrstic? Da ti glava odleti pri branju. Ne, dober dizajn je več stolpcev.

MrStein ::

Eni pijejo Laško, drugi Union.
Eni pa poskušajo drugim vsilit nekaj, kar nočejo.
Vsakemu svoje.
Hvala.

PS: Imam 1920 pikslov širok zaslon.
Oziroma 52 cm, če sem natančen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

svenica ::

Lion29 je izjavil:


sevda pa se tega (hvalabogu)z avedajo vi na spletu in v tiskanih medijih in izdajajo cimbolj svetlo podlago s temnimi crkami...



Tiskani mediji najbrž počnejo to tudi zaradi manjše količine porabljenega črnila.
Meni tudi bolj pašejo bele črke na črni podlagi, v nasprotnem primeru se ponoči
počutim, kot da mi v glavo sije reflektor, oči pa se mi utrudijo prej. Na
slotechu pa uporabljam črno shemo zato, ker je manj grda od belo-zelene ogabe.
Sicer pa vsakemu svoje.

edit:

Tukaj piše nekaj o tem, zakaj je nekaterim laže brati tako. Zakaj se
ti to zdi tako neverjetno Lion29? Zato, ker nekdo razmišlja in funkcionira drugače
kot ti?
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

simnov ::

D ista napakaka kot na racunalniske-novice.

Mordecai ::

He,he če se jim ne da scrolat 3 novice dol, kako se jim bo potem dalo klikniti "preberi celo"?

PARTyZAN ::

Tudi meni se zdi, da vse bele strani ubijajo oči (sploh ponoči). ST ima na srečo na voljo oldskool legacy črno preobleko, tako da ni panike :P

Kar se pa novega izgleda novic tiče, mi je vseeno, dokler bo opcija za linearen prikaz novic tam. Verjamem, da se random obiskovalcu ne da prescrollat celotne strani, za tiste, ki pa novice dejansko preberemo je pa tole minus. Več dela z read more linki pač.

Also, vsi ki se na 24" monitorjih še vedno niste odvadili uporabljati full screen gumba ... ne vem no. Full screen brati tekst od ene strani do druge je preprosto fail. Pa še večih aplikacij ne moreš imeti na očeh ves čas.

PrimozR ::

Poldi112 je izjavil:

Ne maramo vsi 16:x in tudi na 20" 4x3 je na full screen star slog neberljiv - enostavno predolga vrstica. Zdaj imam 4 stolpce.
Glede smešno nizkih cen, ravno sem gledal da bi si kupil še tretji monitor (zgolj 20") in stvar stane cca €300.

16:9 so v 20'' nekje pol te cene. Tako da ja, monitorji dejansko so poceni, žal so crap.

Silver ::

Sexy! 8-)

Seljak ::

A bo imela stran možnost preklapljanja na stari način in na tega,ki ni ničemer podoben :D

IvoJan ::

sej že ima.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Gekobla ::

Obožujem novi videz. Super je!
gekobla

gruntfürmich ::

meni je kul.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Seljak ::

IvoJan je izjavil:

sej že ima.


Ja,hvala,sem malo pobrskal po nastavitvah in našel funkcijo :)

k4vz0024 ::

Mene samo moti, zakaj ni po defoltu črno ozadje, ampak šele z logiranjem.

Moravče ::

Bela je kul, če vam pa preveč bode v oči pa priporočam f.lux, ki osvetljenost prilagaja času dneva tako, da kontrast med okoljem in ekranom ni prehud (mislim, da je narejen po neki študiji).

Drugače pa, širino stolpec bi jaz definitivno povečal na nekaj takšnega kot je na RoadRunnerjevem linku.

gulfstream ::

Meni se tudi zdi, da bela ni prijazna očem (ponoči). Če zmanjšam osvetlitev monitorja pa moram naprezati oči, kar spet ni dobro. Zato trenutno uporabljam modro barvo.

Keyser Soze ::

k4vz0024 je izjavil:

Mene samo moti, zakaj ni po defoltu črno ozadje, ampak šele z logiranjem.

Zato, da folk prislimo v registracijo. Bela je namreč novi "očem neprijazen vmesnik" (bivši RaveChick Pr0n™ - al kaj je že bil).>:D
OM, F, G!

Primoz ::

Saj lahko tudi kot neprijavljen v desnem meniju izberes crn stil?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Keyser Soze ::

Ne bi vedu, ker sem vseskozi prijavljen. Se pa bežno spomnim, da so eni barvni kvadratki pod okencem za prijavo. Če se ne motim?
OM, F, G!

k4vz0024 ::

Zato, da folk prislimo v registracijo. Bela je namreč novi "očem neprijazen vmesnik" (bivši RaveChick Pr0n™ - al kaj je že bil).


In zakaj vam je prijava tako pomembna?
Spet posebna oblika vohunjenja za uporabniki?

Primoz ::

Misliš vprašat, zakaj Keyser Soze provocira?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

k4vz0024 ::

Da.

SodVina ::

nevone je izjavil:

ampak če bereš novico na naslovni strani in potem klikneš preberi več rabiš kar neki časa da dobiš kje si ostal.


To je zmotilo tudi mene.

o+ nevone


in mene.

Road Runner ::

Danes bo na voljo tudi RSS s celotno vsebino novic.


Kje ga pa lahko najdem? :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

SmeskoSnezak ::

Na IE8 ne delujejo novosti ali kak?
@ Pusti soncu v srce... @

Primoz ::

Ne ... za IE se ni spremenilo nič (zaenkrat).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

BadB0y ::

Zakaj pa meni v IE8 nekaze novic 3 oz. 4 v vrsto ??


Perotnik ::

Česar bi se sam najbolj razveselil, bi bila možnost spremembe velikosti pisave. Za neprijavlene, čudno, je ta možnost, ko pa se prijavim, je pa ni nikjer najti ...

Sama prva stran sicer izgleda lepše, o njeni uporabnosti sem pa manj prepričan.

bf4ed ::

Joj po parih dneh pogledam in vidim ta novi stil...hjao NE.
Še dobro da je star stil možen.

JohanP ::

Pohvalno, ampak, če znate, skodirajte tako, da bo izgled enak v več brskalnikih....

Buggy ::

tisti ki govorite o 1080p resoluciji...menda nimate brskalnika full screen ali pac :)

Meni je linerani zakon tole ni za nikamor, prevec nametanega. Tisti ki je bolj pogost obiskovalec ga novi stil moti zaradi prevec informacij na kupu saj jih vidi vsakic ko pride gor iste in potem se hitro zgodi da spregledas ko pridejo dve ali tri novice naenkrat.

ce mene vprasate je stari zakon bolje...zakaj spreminjati nekaj kar je OK, samo zato da se spreminja. Drugace pa lepo da zelite poboljsati uporabnisko izkusnjo...morda kaj vec na vsebini kot pa na obliki.

techfreak :) ::

tisti ki govorite o 1080p resoluciji...menda nimate brskalnika full screen ali pac :)

Zakaj pa ne?

PrimozR ::

Pogosto na fullscreen, velikokrat pa dva browserja side by side, odvisno kaj počnem. Če se 100% koncentriram na web je na fullscreen.

Lion29 ::

jaz imam vedno na 1080p vsa okna do fula odprta...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

jaz imam tudi na 24' vsak oken na full

PARTyZAN ::

Vas nič vrat ne boli od premikanja levo in desno, ko berete ST forum ali pa novice?

Izkoristite veliko površino, imejte na očeh več aplikacij hkrati. Jaz nikoli ne odpiram FS okna pri 1920x1200 na glavnem monitorju.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
508686 (5903) Jaffa
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544723 (3540) Bela01
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346700 (4698) CaqKa
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885843 (5031) webfreak

Več podobnih tem