» »

Kakšen program mi svetujete ?

Kakšen program mi svetujete ?

«
1
2

Edelweiss ::

Najprej moram napisat in priznat,da o tej stvari NIMAM pojma,zato se obračam na tukaj zbrane,ki zadevo obvladajo 100%.
Treba je poskusit in zanima me sledeče:
Naj mi nekdo svetuje,kakšen program oziroma ime programa za izdelavo spletne strani,ki vsebuje recimo že osnutke,katere si pa jaz potem uredim po svoje.
Enostavneje povedano,da se izdeluje na principu ; povleci in spusti.Takšno začetniško spletno stran (seveda če bi se temu lahko sploh rekla spletna stran :D ) bi potem imel na VOLJAtel-u.Torej mojstri,kaj mi svetujete glede na to,da sem totalni beginner?
Vnaprej hvala !

Tody ::

če hočeš click and drop potem pojdi na kak laycos kjer samo spreminjaš barve :) No so meli to nevem če imajo še... Kar se ti v dolgi rok ne splača imeti vrjemi... Da pa le nebi začel iz nič si poglej tole stran : http://lara-k.zipp.nu/english/templates.html.
Razišči drobovje predlog ugotovi kako so sestavljeni in preberi kak turtorial o html in delovanju internetnih strani kaj v smislu HTML for dummies (pa brez zamere) ali pa HTML 24 H.
Kar se tiče programa sem jest zagovornik Dremawaverja od Macromedie in nekaj osnov dobiš tukaj

Groovy ::

Dreamweavaaaaaaaaaa 8-) :D
I am the captain of my soul

Edelweiss ::

Ufff...zelo zanimivo zgleda ta stvar.Tody sem obiskal strani,ki si mi jih napisal.Kako enostavno je to za nekatere.
Glej,ali je možno,da si recimo v Dremawaver-ju sproti pogledaš kaj si ustvaril ?
Ta prva stran se mora obvezno imenovati ; index ?
Kako pa recimo poimenujem ostale strani ? Lahko recimo; stran1, stran2 ..... ?
Kako povežem link iz prve strani,da mi pokaže drugo stran ? Morda z Hyperpovezavo ?
Recimo tako kot se to naredi v Word-u?
In potem to vse skupaj pošlješ na server,kako ? s pomočjo kakšnega programa ?
Recimo na volji sem dobil ta DNS strežnik in to se tja gor pošlje ?
Tody,recimo,da si nabavim tole knjigo HTML ZA TELEBANE ali mi bo koristila,pri uporabi Dremwaver programa ?

Ja to bi bilo zaenkrat vse,kar me trenutno najbolj zanima.
Sedaj prav vidim,kako se nekateri "cepajo" ko berejo moja vprašanja.
Ja,tako pač je.Kdor ne vpraša ne ve.
Hvala vnaprej za odgovore na moja začetniška vprašanja.
Lp. 8-)

webfreak ::

No za začetek si lahko nekaj osnov prebereš na W3C. Tu je kar nekaj dokumentacije povezane s tem, kar sprašuješ.

1. V DW je seveda mozno imeti vec nacinov pogleda. (moznosti: code view, split view, design view-> ta je ta ki ja ti isces.).

2. Za povezave se uporabi < a href ="mapa/ime_datoteke.htm">tvoj tekt na strani za link< / a>

3. Da pa tvoje delo lepo spravis na net pa lahko uporabis windows commander. Le ta ima lepo izdelano opcijo FTP spajanja. Vse kar je potrebno ja da kliknes na ikono FTP in add new sesion. Nastaviti je potrebno nekaj podatkov, kot je tvoje username, password in pa host name port: v tvojem primeru za voljo -> ftp.volja.net.

4. Prva stran mora biti seveda index.htm (ali index.html,....)

To je le nekaj osnovnih informacij, ki ti bodo mogoce kaj koristile. Predlagam pa ti da si kar dobro pogledas link od W3C in tam najdes link, ki kaze na learn HTML. Pa veliko srece!! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

Tody ::

Hey!

Učenje html-ja je cool samo če zastopiš kej oziroma ne se preveč sekirat če ne boš takoj vse zastopu. DW je dost preprost program in malce raziskuj kaj dela naredi eno (reimo vstavi sliko) in poglej kaj je DW naredu v v CODE načinu (upam da se nikoli ne boš dotaknu WORDA iz tega namena )

Prve strani ti ni treba imenovati index.html toda ta index ima eno lepo lastnost. Primer: če hočeš po tem ko si naredil in dal na server stran pogledati boš moral recimor napisati http://users.volja.net/uporabniškoime/p... če pa daš prvo stran kot index.html pa lahko napišeš samo http://users.volja.net/uporabniškoime/ in zadeva bo sama skočila na prvo stran.

Poimenovanje strani naj bi pomoje bilo smislno Primer: dokumet vsebuje cenik in stran pomenuješ cenik.html držat se moreš edino pravila da ni presledkov oziroma uporabiš "-" ali "_" in ni šumnikov oziroma strešic v imenu datoteke. Potem moreš tudi pazit ali shranjuješ kot html ali samo htm da ne bo potem po nepotrebnem kake jeze :D

Program ki prenaša gor strani se imenuje ftp klient.Dreamwaver ima že vgrajenega toda prej ga je treba nastaviti (poglej navodila na 3d).Drugač lahko uporabiš tudi commanderja ali cute ftp ali pa preprosto v brskalnik napišeš ftp://ime strežnika toda te opcije ne podpirajo vsi....

Zgodovina sprememb…

Edelweiss ::

Ej fantje,kapo dol ! 8-O
Vidim,da obvladate zadeve.Knjig nisem kupil,ampak sem se založil z njimi.
Nabavil sem:
- SPLETNE STRANI zvijače in nasveti
- SPLETNE STRANI IN HTML
- HTML programiranje Web strani, ter
- VELIKA KNJIGA O World Wide Webu (ima reci in piši 1008 strani)

Sedaj sem se odločil,da si bom še kupil ta program,ki ga vsi uporabljate Dremawaver MX .
Potem,ko bom naletel na prvo oviro pa jasno,da bom prišel vprašat.

Samo nekaj še.Kaj je mogoče pri tem programu,ki ga vsi omenjate sproti pogledat,kako stvar funkcjonira brez,da bi jo namestil na server.
Hvala vsem zaenkrat in lep pozdrav.

marS ::

:)) Poskusi DHE Editor, je vizualni urejevalnik spletnih strani s predlogami, za preproste spletne strani, vse narejeno lahko takoj pogledaš v brskalniku, ki si ga sam določiš /IE, Mozzila, Opera, Firefox, itd../

je freeware, jasno, ni pa vrhunski program tipa Dreamweaver ali FrontPage.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

dr_gee ::

Prve strani ti ni treba imenovati index.html toda ta index ima eno lepo lastnost. Primer: če hočeš po tem ko si naredil in dal na server stran pogledati boš moral recimor napisati http://users.volja.net/uporabniškoime/p... če pa daš prvo stran kot index.html pa lahko napišeš samo http://users.volja.net/uporabniškoime/ in zadeva bo sama skočila na prvo stran.

Tudi "http://users.volja.net/uporabniškoime/p... je lahko "http://users.volja.net/uporabniškoime" odvisno od nastavitev serverja, vsaj v IIS je tako.

Edelweiss: Če misliš DW lahko ti grafično in statično besedilo ter slike sproti pogledaš z ukazom preview. Če pa maš kak PHP, CGI oz drugo dinamično skripte pa ne gre brez nalaganja na server.

Vikking ::

če hočeš najbolj simpl (verjetno znaš uporabljat word) potem to naredi v Wordu in namesto kot doc shrani v html in voila page je naret!!!!!

webfreak ::

Ta zadnji predlog je bolj obup kot kaj drugega. Vse kar dovis ven iz tega je OGROMNA, NEPREGLEDNA in NEVELJAVLNA koda!!!! Svetujem da se lepo lotiš prebrati kak tutorial ali kaj podobnega, ker je na internetu kar veliko informacijo o tem.

dr_gee ::

Word je isti shit kot Frontpage. Stran narejeno v teh dveh programih ti bo vsak brskalnik pokazal drugače. Odličen program za začetnike ali pa tudi experte je Dreamweaver. O njem in pa o drugih podobnih programih kot je že webfreak rekel je na spletu ogromno navodil in tutorialov.

Ziga Dolhar ::

Meni se je pa vedno zdelo, da je še najlažje narediti stran v PowerPointu.

p.s.: moja Prva je bila dejansko na tak način :-)).
https://dolhar.si/

Edelweiss ::

Pozdravljeni !

Stvar je sledeča.S pomočjo osnutkov,ki jih ne na netu kar nekaj sem naredil nekaj oziroma nekaj sem spodal samo tolko,da si naredim predstavo,kako stvar sploh deluje.
Imam pa za vas spet nekaj vprašanj na zalogi.Sorry vsem,tako pač je.

Sedaj bi moral stvar spraviti na strežnik.Zgoraj mi je Tody napisal,da gre preko Windows Commanderja in jaz bi najraje tudi tako naredil,saj zgleda dokaj enostavno (za tiste,ki imate te zadeve v malem prstu) .
Pritisnem FTP spajanje in odpre se okno : POVEŽI Z FTP STREŽNIKOM
Potem stisnem : NOVA POVEZAVA.
No tukaj pa nastane ZAME spet problem.Odpre se okno FTP : podrobnosti o zvezi.
Na raspolago je kar nekaj vpisov in sicer:
- Seja:
- Ime gostitelja:
- Geslo:
- Oddaljena mapa;
- Lokalna mapa:
- Pošlji ukaz:
- Tip strežnika:
Nato je par rubrik,ki jih je možno obkljukati,ker še niso označene:
- Uporabi požarni zid
- Uporabi pasivni prenos (kot WWW brskalnik)
- Pošlji ukaz za ohranjanje povezave

Torej,katere rubrike so za mene pomembne.Ta rubrika LOKALNA MAPA,to moram jaz poiskat svoj izdelek ??
Prva stran spletne strani je iz dveh datotek.Mapa "images" in datoteka "index.html".
Kako obe poslati na strežnik??
Rubrika GESLO: tukaj vpišem geslo,ki sem si ga določil pri Voljatel-u ???

Še eno vprašanje:
Recimo vse naredim kot je treba in potem grem na svojo WWW stran in ugotovim,da sem namesto EDELWEISS napisal EDEL . Kako to popravim,da bo na strani pisalo tako kot treba?

No,jaz mislim logično bi bilo takole:
Na moji originalni datoteki,ki je na disku popravim napako,ter vseskupaj preko Windows Commanderja pošljem na strežnik- po domače povedano povozim z popravljeno datoteko ??
Mislim,da bi to bilo najbolj verjetno,če je pa prav pa mi povejte prosim.

Hmmm.. predvidevam,da se sedaj marsikdo tako smeji,da bo počil,ampak jebi ga če pa nimam pojma,pa rad bi se naučil.
Torej,vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore in vas lepo pozdravljam in brez zamere.

dr_gee ::

Kot je že Tody rekel ima Dreamviewer ftp klient že vgrajen, tako da če uporaljaš DW ga ponucaj, če pa ne pa je Tody rekel, da obstaja tudi CuteFTP, ki je po mojem mnenju veliko boljši od Commanderja...

webfreak ::

Osebno uporabljam , kot sem ze rekel kar windows commander, ceprav vem da ima DW tudi te funkcije toda ne da se mi jih nastavljati :\ . Ker si uprasal kako sastavis windows commander sem se odlocil da napisem se kak odgovor ;) No vse kar potrebujes izpolniti je:

seja -> ime seje lahko je poljubno (recimo Webfreak,....)
ime gostitelja -> ker sem ugotovil da si na volji moras pod to rubriko vpisati naslednje: ftp.volja.net
geslo - > geslo uporabis kar od svojega predala (dolocil si si ga ob vpisu na voljo)
uporabnisko ime -> prav tako je ze doloceno (samo napisi ga) !!


To so nastavitve, ki so potrebne da se uspesno povezes z voljo na spletno mesto, ki ti je trenutno na voljo!!

Vse skupaj je kot vidis zelo preprosto. Vsebino tega pa lahko potem urejas zelo enostavno -> stvar je zelo podobna kakor na osebnem racunalniku. Datoteke lahko preimenujes, povozis, premikas po mapah in tako naprej. Skratka celotna stvar nebi smela biti prevelik problem ce se vsaj malo spoznas na delo z osebnim racunalnikom. ;) Ce pa se kaj zalomi pa kar uprasaj zato pa mislim da je folk naredu tale forum, da ce kaj kdo ne zna vprada in drugi asi mu pomagajo (lololol) :)

Edelweiss ::

FANTJE,PA VI STE ZAKON EJ !!!

Saj res,da se človek nauči,ampak če ne veš kam moraš kaj postavit .... itd ti nič ne pomaga pa tud če imaš IQ 180. Hvala !
Moram vam povedati,da mi je USPELO na server poslat svoj osnutek.
Sedaj se bom pa spravil,k oblikovanju.Drug teden pa itak dobim ta Dreamweaver MX, tako da bom imel kaj delat.
Kaj se mogoče kje dobijo kode za barve - spisek ??
Recimo primer: #FFCC00 oranžna .... itd.

webfreak ::

V DW imas ze avtomatsko vgrajeno izbiro barv, ki ti za izbrano barvo priredi 16 bitni zapis barve. Tako da s tem ne bos imel problemov. Ima pa tudi moznost RGB izbiranja barve. Lahko pa si v kaki knjiznici izposodis knjigo naucite se Macromedia Dreamweaver MX v 24 urah. To ti omenjam samo zato, ker vidim da si res se popoln zacetnik in mislim da ti bo malce pomagala pri osvajanju DW. Svetujem pa ti, da te knjige ne kupujesm ker je to popolna izguba denarja. Osebno sem jo kupil in jo niti do konca prebral, ker sem nekoliko preskocil popolne osnove in kmalu zacel kar rocno ustvarjati kodo, za design pa sem se odlocil da ga bom popolnoma zasnoval na CSS. Upam da sem ti navedel nekaj uporabnih informacij in da ti bo kmalu uspelo predstaviti tvoj prvi izdelek ;) Vso sreco!!

Ziga Dolhar ::

Ob downloadu Dreamweaverja iz Macromedijine strani dobite komplet uradno literaturo. Kaj ji manjka? :-).
https://dolhar.si/

webfreak ::

Nic!

Sam omenu sem se knjigo (kot opcija - nekateri ne zelijo buliti 24 ur na dan v ekrat :D)

Edelweiss ::

Vzel oziroma Downloadal sem si eno Web template,ampak ko sem začel vpisovat tekst sem ugotovil,ko sem pogledal kako zgleda,da mi ne piše : Č Š Ž črk.
Moram povdarit,da delam v NotePad-u in še nimam programa ,ki ga vsi hvalite.
Kaj mislite,kakšen ukaz naj napišem,da bo pisalo šumnike ??
Hvala.

webfreak ::

šumniki imajo posebno kodo, ki se potem, ko brskalnik interperetira html kodo spremenijo v znak, ki si ga vizualno zelimo. Parav tako je z določenimi znaki (& < > ,....) Potrebno bo vpisati njihovo kodo ali pa nastaviti kodiranje < meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" > na charset=utf-8!!

Edelweiss ::

Kaj to vpišem,kaj si mi napisal?
Nekje na začetku?
Ko sem pa delal z Templato,ki pa je bila na naši eni strani pa je vse delalo.Edino,da poiščem tam in kopiram v to mojo templato.
No bom še to probal,čeprav sem nekaj že ustvarjal pa ni bilo efekta.
Hvala WEBFREAK .

webfreak ::

ok v podrocju glave ponavadi definiras kako meto ne (ce ne ves - no sedaj ves) in pod < head > < /head > mores prlimat ta tel kode < meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" >. Ta je dovolj dober, ce besedilo pises v DW-evem naciju design. Ce pa pises v beleznici pa mislim (nisem 100%) da je dobro dati kodiranje na < meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" >.

webfreak ::

by the way neki presledku prevec je ker ta forum ne dovoljuje limanja kode gor!!

Skrat ::

Ce me spomin ne vara, windowzi ne podpirajo iso-8859-2 cp (ce se motim me prosim popravite), Notepad zapisuje v win-1250.
Free software is a matter of liberty, not price.

webfreak ::

Osebno uporabljam iso-8859-2 pa dela povsod ok (ce to ni pravilno naj mi prosim en razlozi kaj potem je :) ) . UTF-8 pa uporabljam zaradi fajlov, ki jih includam s pomocjo php na stran. To je moja tehnika. Ce ni prava bi zelo rad vedel katera je. Najlepsa hvala!

Skrat ::

Morda sem se malo cudno izrazil... iso-8859-2 se pod windowzi prikazuje pravilno! Edini problem je, da Notepad v datoteke slovenske znake zapisuje v cp win-1250 kar pomeni, da ce definiras v headerju cp iso-8859-2, dobis cudne znake! Sem sel preverit >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

Edelweiss ::

Ja,to je sedaj prav sem preveril oziroma sem uporabil sledečo kodo: < http equiv="Content-Type" content=" text/html; charset= windows- 1250">

Hvala !

P.S. Ne dovoli prilepit.Zato sem odspredaj pustil prazno pred "http"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edelweiss ()

webfreak ::

Ok vidim da ne delam ravno pravilno :(. Zato pa bom kar to temo izkoristu in uprasal kar tle tema je primerna :) . Zanima me ce jaz uporabim pac windows-1250. Ko shranjujem recimo moj_inc.in fail, ki ga potem includam s pomocjo php. Kaksno kodiranje izberem v beleznici. Spodaj pod imenom ki ga vpisujemo imamo tudi moznosti nekega kodiranja. Katero kodiranje pa bi bilo najblolje izbrati tam?? Trenutno uporabljam utf-8 toda to povzroci da noda potem ne validira (no main fajl je zgrajen na iso- 8859-2 potem pa includam utf-8, vem da to ni prav toda kaj cmo. za enkrat je tako.

Prec ko izvem boljso resitev bom popravil svojo napako. :D

Skrat ::

Uporabi kaksen txt editor, ki podpira iso-8859-2 in daj vse v enoten cp.

Druga varianta pa je, da vse tvoje strani konvertas v utf-8 >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

Edelweiss ::

Kje bi dobil free števec?
Sem probal z Google pa se moraš vsepovsod prijavljat, naslov ..itd..To pa mi ne paše najbolje. Kakšna ideja ?

P.S.
Milim,da boste čez kakšen teden ali dva že lahko videli moj izdelek,seveda če vas bo zanimalo.Pišem ročno brez dodatnih programov - z beležnico.

Edelweiss ::

Nima nobeden ideje?
Naenkrat ste vsi nekam poniknili :( .
Lp

Skrat ::

Te stevci so popolnoma brezvezni. Pojdi na eno stran s stevcem in drzi sift in pritiskaj F5, pa bos videl zakaj >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

Edelweiss ::

Ja si mislim.Nabijaš lahko števec do onemoglosti a ne?
Kako pa bi se dalo to rešit?

Tody ::

Tukaj maš en zastoj php števec (al pa cigi) kjer maš eno nastavitev da blokria tvoj ip in ga ne šteje zdraven in lahko viduš kok različnih ip je prišlo gor...

Skrat ::

Zaenkrat se ne obstaja idealna metoda za natancno merjenje obiskanosti spletnih strani... vse so samo priblizki (problemi z dial-upom, lastnimi dostopi, proxy strezniki, routerji...) tako da...

Amap ti problemi so bolj pomembni za oglasevalce oz. prodajo spletnega prostora (merjenje obiskanosti). Za "domaco uporabo" je zadovoljiva recimo analiza logov spletnega streznika.

@Edelweiss: zelel sem ti samo pokazati, da je zadeva precej brezvezna in da idejo o stevcu lahko mirno opustis. Informacija, ki jo bos dobil iz stevca je enaka 0.
Free software is a matter of liberty, not price.

pivmik ::

Edelweiss priporočam ti uporabo naprednega števca in statistike http://www.estats4all.com/
Tukaj lahko vidiš kako izgleda statiskika:
http://www.estats4all.com/pph/dspLogs.php
Za števec lahko določiš poljubne pisavo, velikost in barvo.

Sicer nikoli ne more bit tako natančno kot LOG datoteke od strežnika, je pa kar v redu, jaz sem zadovoljen!
LP, Gregor GRE^

webfreak ::

Popravici povedano lahko recemo, tako kot je ze nekaj pametnih uporabnikov napisalo, da so stevci popolnoma "neuporabni" in po mojem zelo neumni dodatki internetnim stranem. Osebno sem se kar veliko ukvarjal s tem in si pisal PHP shripte. Verjemite mi da ni stvari, ki bi lahko natancno izmerila obisk. Prvi problem so dinamisni IP-ji tako da je zelo neucinkovito stevec "skoncentrirati" na IP. Druga moznost je da se lepo nastavi cookie in gledamo poleg IP se ali ma uporabnik ze nastavljen cookie. Toda tukaj je ponovno problem. Kaj pa uporabniki, ki imajo onemogocene cookie. No ja ce skupaj to zdruzimo dobimo nekako stevec, ki je se vedno zelo povrsen. Zato sem se tudi odlocil, da stevec umaknem iz svojih strani in si ga montiram tako pod privatno stran nedostopno drugim obiskovalcem, kjer skupaj z refreshal logi pribljizno ocenjujem obiskanost svoje strani. (ce te seveda zanima ;) )

Edelweiss ::

Webfreak: kaj če me zanima? Tvoja stran?
Seveda bi si jo z veseljem ogledal,da vidim kako zgleda.8-)
Jaz mislim,da bo moja (poskusno) samo prva stran že v nedeljo na strežniku.
Seveda bom jo predstavil vam na popolni linč - ocenitev.
Lep pozdrav.

webfreak ::

Upaj da ne bomo ravno prestrogi :D. No bom pa se jaz predstavil svojo stran. Saj ni nic posebnega -> popolnoma se v izdelavi toda pocasi dobiva obliko (upam da je uporabnikom vsec >:D ). no tukaj le link.

p.s. Tisto "te zanima" pa sem mislil samo ce te zanima tako razpravljanje o stevcu :S.

Edelweiss ::

Webfreak moram reči,da je prav vredu tvoja stran.Tako umirjeno deluje.Modra barva prav blagodejno vpliva na oči.
No,jaz upam,da bom danes končal začetno oziroma uvodno stran,tako da bom možno že proti večeru postavil.Bom pa seveda javil.GULP!
lp

Edelweiss ::

Kot sem napovedal.Začetna - glavna stran je končana.Sedaj si bom pa vzel čas in uredil še podstrani.Torej sedaj je na vas,da podate svoja mnenja.
Lep pozdrav vsem.

Klik !

webfreak ::

O kratek pregled je pokazal da si v zelo kratkem casu postal ze kar lahko recem pravi mojster. ce je to res tvoja spletna stran ti najprej lepo cestitam, ker za prvo je kar spodobna :D (samo da ni bil kak template osnova ;) ). Bravo pa kar tako naprej -> se da se veliko popraviti.

ps v mozili stran malo "razpada" ;(

Edelweiss ::

No,bom kar odkrito povedal,saj nisem takšen človek,da bi lagal čeprav se ne poznamo.
Saj tisti,ki je prebral je lahko ugotovil,da nisem star cca.15 let,ker imam že dva otroka po angleško Twins.No pa da ne bo kdo mislo,da sem star 80 :D :D .

Ja res.Osnova mi je bila templata,ampak sem jo danes popolnoma predelal,saj ko sem popoldan poslal vse na strežnik mi polovico slik sploh ni kazalo,čeprav so bili ukazi in končnice slik točno napisane.Skoraj sem vseskupaj že zabrisal v koš ,ker sem že obupal.
Po oddaji D'kwashen rethasy pa mi ni dalo mira in sem vse spremenil tudi templato in skoraj samo vsebino.
Res je,da sem začetnik,ampak sem pred tednom dni odšel v knjižnico in nabral vse knjige,ki imajo naslov; učenje HTML-ja.Tako da gledam malo v monitor malo v knjige,ter tu in tam povprašam tudi na forumu.
Hvaležen sem seveda tud vsem,ki so mi tukaj dajali nasvete.
Webfreak,hvala za čestitke.Moram pa priznat,da tisto,kar si na koncu napisal nimam pojma,kaj bi pomenilo.Kako bi pa to rešil?
Ajde lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edelweiss ()

pivmik ::

Je zelo dobra stran za začetnika.
Bi bilo pa lepo da že od vsega začetka delaš spletna strani po standardu:
HTML Validator (preverjanje svojih html strani, da so kompatibilne s standardom)
HTML 4.01 Specifikacije
LP, Gregor GRE^

webfreak ::

Moja pripomba pomeni da je izgled strani v brskalniku mozilla Firefox malo cuden. Stran se ne generira popolnoma pravilno. Povecajo se presledki med slikami in ostalimi deli strani. To je verjetno zaradi uporabe dreamweaverja ali pa je bil ze template tako narejen. Nekateri webmasterji popolnoma pozabljajo na dejstvo, da veliko uporabnikov brska tudi v drugih brskalnikih. S tem ne mislim osebno tebe (to je bila samo pripomba >:D). kako to resiti trenutno ne vem. Potrebno se bo poglobiti v kodo in jo bolj podrobno analizirati. Ce bom imel kaj prostega casa ti bom pri tem mogoce kaj priskocil na pomoc ;). Trenutno sem kar dobro zaposlen, ker se ukvarjam s programiranjem svojega prvega bloga. Upam da bo konec tedna ze vsaj pribljizno deloval. (no deluje ze sedaj toda vkljuciti je potrebno se kar nekaj novih stvari -> kak skript za komentarje pa linke in podobno ..... no pa saj ni vazno zahajam s poti :) ). Ti pa le studiraj kako izboljsati tvojo stran.

Edelweiss ::

Hvala vesel sem kritik,ker le te človeka popravijo in izučijo.
No moram povedat oziroma napisat,da sem to kompletno stvar ročno pisal v beležnici.Trenutno nimam nobenega programa še zaenkrat,ki bi mi pomagal pri nastajanju in obdelavi spletnih strani.Zakaj? Ker nisem do pred prejšnjega tedna sploh razmišljal o tem,pa sem se potem navdušil ko sem prebiral teme o spletiščih.
No in tu potem vprašanje,ki sem ga čisto na vrhu zastavil.
Kateri program je sedaj na tržišču najboljši za izdelavo spletnih strani,pa da strani kot praviš v drugih brskalnikih ne bi raspadale ?
Ker tako na roko pisat v beležnico na dolgi rok ne gre absolutno.
Torej, kateri je najboljši ?

webfreak ::

Stvar je taka:
Odvisko je kaj hočes doseci. Ce je tvoj cilj da napises popolnoma necitljivo in nerazumljivo kodo, ki pod nobenim povgojem ne bo hotela validirati ti priporocam Frontpage. :D Ce bi rad nekaj povprecnega preglednega s nekaj buggi in napakami potem je to zagotovo Dreamweaver. Ce pa zelis popolnoma perfektno in dobro obdelano kodo, ki se hitro nalozi je veljavna in pregledna potem si ze na pravi poti. Beleznica ali pa program Expert PHP editor. res je namenjen pisanju PHP kode toda verjemi mi da je kar ql program, ki ti omogoca lep pregled nad urejanjem kode. Osebno jaz uporabljam le tega, ker se tudi kar nekaj casa ze ukvarjam s PHP. Osebno bi ti predlagal DW, ker ti bo veliko lazje. Vsake toliko bo vseeno potrebno kodo preveriti na validatorju in kmalu bos spoznal glavne napake, ki jih naredi ta program (ni jih ravno veliko toda so ;) )

Edelweiss ::

Poglej.Picnik je tam napisal linke.Tam preveriš ali kaj?
No jaz sem vpisal svoj link pa mi je to napisalo:

PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-...>
< xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">


Kaj to bi sedaj moral kam vpisat v svoj index dokument??
Hvala.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CSS in začetniški problemi

Oddelek: Izdelava spletišč
71398 (1214) t3hn0
»

Doctype - kateri HTML doctype

Oddelek: Izdelava spletišč
172187 (1853) gregy
»

Integracija PhpBB v spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
251803 (1475) roli
»

izdelava podstrani

Oddelek: Izdelava spletišč
121881 (1711) Bob Rock
»

XHTML

Oddelek: Izdelava spletišč
191502 (1151) darh

Več podobnih tem