» »

Prosim za pomoč pri instalaciji sata dvd-rw

Prosim za pomoč pri instalaciji sata dvd-rw

MojcaR ::

Imam računalnik p4 z qdi matično ploščo. Plošča ima polek primarnega in sekundarnega ide še sata1 in sata2 konektorja.
Na primarnem ide imam instaliran 120gb disk kot master in 300gb disk kot slave. Na sekundarnem ide imam lg dvd-rw gsa-4166b kot master. Dobila sem nec dvd-rw ad-7170s sata in ker imam sata kabel priložen in imam 2 sata konektorja na plošči, bi rada to nekako sestavila. :O
glede na to, da nimam nobenega softvera (driver-jev) :'( in ne vem natančno kako nastaviti bios :\, vas prosim za čim bil postopna in natančna navodila kako to storiti.
Aja.
Plošča je qdi p4i865pa in bios je phoenix - awardbios v6. 00pg.
Help me please. :O

V naprej hvala.

nonenone ::

ne rabiš softvera, samo priklopi sata kabel - mali in sata kabel napajanje oba sta ploščata, če napajalnik nima sata priključka si kupi konektor sata/molex in to je vse - samo priklopiš kable ne moreš zgrešiti ker je priklop možen na samo en način (na konektorju je zob, tako da ne gre narobe), lp

MojcaR ::

Hvala.
Sem našla en črn ploščat konektor med napajalnimi kabli, ki paše. Priključila na daljši priklop na DVD-RW in rdeči kabel s krajšim konektorjem na krajši priklop na DVD-RW, drugi del rdečega kabla pa na SATA1 konektor. Restartala sem računalnik. Sam DVD-RW se odpira vendar pa mi ga windowsi ne kažejo. :\ Je potrebno v BIOS-u kaj spremeniti?

nonenone ::

tak isti dvd imam jaz, s tem dvd so majhni problemi, verjetno vsaka plata ne spozna ta sata dvd, poglej v bios, če ti ga zazna, v biosu mora pisat disk sata in dvd sata, še enkrat poglej mali rdeči kabel če si dobro priklopila, te sata kabli so zelo majavi, z baterijo poglej če je čisto sedel v ležišče, naslednja faza pa je da greš na stran kjer je tvija matična plošča in pogledaš če je slučajno kak nov firmware, lp

OZZY ::

Koker vem rabiš tud m met sata gonilnike za win
Go with the flow.

nonenone ::

mogoče, jaz imam isti tak dvd, zraven nisem dobil nič, samo priklopil sem ga in dela, mogoče se dobi za nekatere plošče tudi gonilnik, treba malo pobrskat, lp

MojcaR ::

Šla sem v BIOS.....
Pod...
Standard CMOS Features mi ga najde:
IDE Channel 3 Master [Optiarc DVD RW AD-71]

šla sem pogledat skozi in pri:
Itegrated Pheripherals:
OnChip IDE Device
xxx On-Chip Serial ATA Setting xxx
On-Chip Serial ATA imam sledeče možnosti (ne vem kaj izbrati)
-> Disabled
-> Auto
-> Combined Mode
Serial ATA Port 0 Mode imam sledeče možnosti (ne vem kaj izbrati)
-> Primary Master
-> Primary Slave
-> Secondary Master
-> Secondary Slave
-> Enhanced Mode
-> SATA Only

MojcaR ::

V zvezi z gonilniki pa pojma nimam kje bi jih lahko dobila. Mi lahko kdo pomaga?

nonenone ::

on chip izberi auto
tisto drugo nastavitev bi pa jaz dal sata only, ker imaš itak disk in dvd na svojem kablu, nista eden za drugim vezana, a ne
probaj to pa boš poročala

nonenone ::

sata diski itak nimajo jumperjev za master slave, tako da se mi zdi to najbolj logično, boš videla

MojcaR ::

Jap...
Če dam
Itegrated Pheripherals:
OnChip IDE Device
xxx On-Chip Serial ATA Setting xxx
On-Chip Serial ATA -> Auto potem nimam možnosti izbiranja naprej, ker zgleda BIOS določi ostalo.
naštimala sem in restartala. V windowsih sedaj vidim in lahko dostopamdo pekača.
Uraa...:D

Šla sem probat zapeči nekaj filmov na DVD.
Nero najde pekač normalno read buffer napolni. Ni mi pa jasno zakaj zakaj spodnji buffer skače od 20 do 98%. Pekač zalaufa normalno potem pa zmanjša hitrost. Poln DVD (4,3GB) je zapekel v 25 min, kar se mi pa ne zdi normalno pri nastavljeni hitrosti 16x (22MB).
A naj nebi bil SATA full hiter prenos podatkov? Potem bi moral na SATA hitreje zapeči DVD kot na IDE glede na to, da imata LG GSA-4166 in NEC AD-7170S skoraj enake specifikacije.
Kaj mislite?
Lp Mojca

jan01 ::

Kaj gledate bedne specifikacije: ata 133MB/s, sata 150MB/s, sata 2 300MB/s.
Itak še trdi diski ne porabijo celotno hitrost vodila, kaj šele en dvdrw!
Da bi bil sata pekač hitrejši? Pa kaj še. Itak pa jih ima veliko dvdrwjev noter kar pretvornik iz sata v ide...
Ne vem zakaj ljudje še zmeraj tako vestno kupujejo nece. Ja včasih so bili odlični, a ZDAJ NE!

MojcaR ::

Ok. Ampak verjetno bi morak kljub temu zapeči DVD v manj kot 10minutah. Ali se motim?

OZZY ::

Mojca omeitev pri hitrosti je samo v enoti in ne pri prenosu..Lahko ima sata večji prenos ampak če enota npr. podpira samo 10x pisanje se tukaj zaustavi. In če vsi pekači podpirajo npr. 10x bojo več al manj vsi pekli enako dolgo....čeprav v praksi pride do določenih odstopanj..

Kok hitro pa ti zapeče dvd pa je odvisno od medija ki ga uporabiš..če uporabljaš medij, ki podpira max 4x hitrost pol ne bo pokel več kot tok...Če pa uporabljaš 16x hitrost pa je druga pesem...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

MojcaR ::

Imam SmartBuy 1-16x.
Vendar za primerjavo, čas peke pri enakem mediju in istih podatkih
LG GSA-4166B (Sekundarni IDE - master) ............10 min
NEC AD-7170S (SATA1).....................................25 min
Tukaj verjetno nekaj ne štima. Ali se motim?

nonenone ::

hm, če imaš nerota se lepo vidi pri kateri hitrosti poteka zapis, maš pa tudi nastavitve v nero speed, poglej kakšna hitrost je pri lg in kakšna pri nec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optiarc AD-7173A!! Kaj je res tako zanič? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
578306 (5317) mtosev
»

EP-5EPA+ ide problem

Oddelek: Strojna oprema
51080 (1016) alexxxx
»

NEC DVD ZAPISOVALNIK AD-7173S. BEL

Oddelek: Kaj kupiti
222546 (2267) Svizec69
»

SATA Pekač

Oddelek: Strojna oprema
172208 (1435) DJ MartiNi
»

Pomoč MB ABIT IC7

Oddelek: Strojna oprema
5945 (904) asPeteR

Več podobnih tem