» »

Povezava DVD-RW iz IDE(ata) na Sata

Povezava DVD-RW iz IDE(ata) na Sata

easyrider3 ::

Kupit moram novi Dvd-Rw in skoraj več ni za dobit za starejši računalnik ki je povezan preko IDE-ata povezave.Zato sprašujem ali je mogoče če kupim ta novejši Dvd pekač z Sata priklopom
nekako pretvort v starejši Ata. A obstaja kak abdapter? Glede napajanja ni problem ker imam že ta novejšega in imam tud te priključke.

Valvoline ::

easyrider3 je izjavil:

Kupit moram novi Dvd-Rw in skoraj več ni za dobit za starejši računalnik ki je povezan preko IDE-ata povezave.Zato sprašujem ali je mogoče če kupim ta novejši Dvd pekač z Sata priklopom
nekako pretvort v starejši Ata. A obstaja kak abdapter? Glede napajanja ni problem ker imam že ta novejšega in imam tud te priključke.

pol pa ja nekega rabljenega IDE za drobiž poiščeš :)
lg pekači so zakon.Evo ti enga rabljenega za 10e
http://www.bolha.com/dvd-enote/lg-super...

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Po mojem bi delal tudi tale vmesnik iz ide na sata. Zadegaš ga v ide konektor na plati in vanj priklopiš novejšo sata pečko:

Xserces ::

pa se splaca? Kups nek rabljen IDE in je
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Big_Al ::

KTr1sk ::

Big_Al je izjavil:

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/opt...

Se strinjam, to kupiš pa nimaš dodatnih stroškov, razen če že imaš dvd-rom
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

easyrider3 ::

Ja zares dobra stvar bom šel kar naročit tale Dvd-Rw,ker brez veze da še nabavljam kakšne adapterje itd....

jest10 ::

easyrider3 je izjavil:

Kupit moram novi Dvd-Rw in skoraj več ni za dobit za starejši računalnik ki je povezan preko IDE-ata povezave.Zato sprašujem ali je mogoče če kupim ta novejši Dvd pekač z Sata priklopom
nekako pretvort v starejši Ata. A obstaja kak abdapter? Glede napajanja ni problem ker imam že ta novejšega in imam tud te priključke.

Zakaj že? IDE snemač

easyrider3 ::

Problem na splošno,ker je mala verjetnost da bi lahko kupil Dvd pekač z IDE priklopom.Sem že v dveh trgovinah naročil in potem me kličejo,da ni dobavljiv in da naj počakam da bodo še drugje pogledali,če se da dobiti.Zato sem se odloču,da bom kupil kar DVD-RW z Sata povezavo,ker mi lahko pride še kasneje prav,če bom po komponentah računalnik kupil in sestavil. Zato sprašujem kateri ADAPTER je tapravi za moj problem. Matična plošča ima povezavo preko IDE konektorja in jaz bi potem to razširil na SATA prikjuček. Obstajata dva adapterja in sicer: IDE to SATA in potem še drugi SATA to IDE. Verjatno je tapravi tisti prvi omenjen IDE to SATA a ne? Prosim za odgovor in potem še kateri Dvd pekač je najbolj primeren,da ni glasen in da kmalu ne umre.

easyrider3 ::

Kateri adapter IDE to SATA ali druga varijanta SATA to IDE.Matična plošča ima IDE priključek za Trdi disk ali Dvd pekač.

dzinks63 ::

Ta povezava preko pci kartice, ide na sata zna biti problem pri instalaciji operacijskega sistema, saj optične enote najbrž sploh ne bo zaznalo. Za uporabo potem, ko že imaš instaliran sistem ni problema. Tako da se potrudi in kupi pekač na ide, če ni novega, pa rabljenega.

Xserces ::

dzinks63 je izjavil:

Ta povezava preko pci kartice, ide na sata zna biti problem pri instalaciji operacijskega sistema, saj optične enote najbrž sploh ne bo zaznalo. Za uporabo potem, ko že imaš instaliran sistem ni problema. Tako da se potrudi in kupi pekač na ide, če ni novega, pa rabljenega.


pa to ni malokrat da se to zgodi!

tudi jst bi ti reku vzemi IDE!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Spajky ::

Ma po oglasih imaš kar nekaj DVD-RW na Ide; sej ni treba vedno iskat najnovejše ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315688 (2102) tv6865
»

Uporaba starega IDE diska kot zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
142328 (2009) vorantz
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312853 (1767) GrimReaper
»

SATA Pekač

Oddelek: Strojna oprema
172213 (1440) DJ MartiNi
»

kabel za disk oz. dvd..!!kje kupiti

Oddelek: Pomoč in nasveti
151174 (924) 2004

Več podobnih tem