» »

Amiga 500

Amiga 500

miha25 ::

Kje bi jo lahko dobil? Po pametni ceni seveda

octane ::

To že js tud iščem kar nekaj časa pa ni in ni! Če ma kdo dva, da bo fer, enega za miha25 drugega pa vzamem jaz (popolnoma delujoč z kabli in vsem seveda).

octane ::

če ma kdo 2000 ali 2500 - tudi ok.

gumby ::

A1200 imam, če kdo nuca... z predelanim "konjskim" AT napajalnikom in kablom za priklop dveh 3,5" diskov

edit: + kartica 68030+68882 na 42MHz in 8M rama:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

baro2000 ::

Kakšni 2 leti nazaj kupil A2000 + FastRam2000 + SCSI kontroler. Takrat stalo ca. 20ksit. Verjetno se danes lažje (ceneje) dobi A1200 kot kaj starejšega. Tu in tam je kaj tudi na bolhi (za tiste ki jim je ebay predrag).

t.g > kateri os uporabljaš 3.1, 3.5 ali 3.9?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baro2000 ()

Mirč ::

jaz imam doma amigo 500 seveda je delujoča.Z TV modulatorom,napajalnikom enih 100 disket,4josticke,1mb rama,miško.
kolko ponudite
lp
mirč:)

miha25 ::

Z monitorjem?

gumby ::

baro2000: 3.1 sem uporabljal, dokler mi harddisk ni krahiral... sedaj se pa samo prah nabira na mašini, ker je ne uporabljam več

BigWhale ::

Mirc: Jaz dam sedem jurjev?

Mirč ::

ni monitorja,saj piše da mam tv modulator.Sem dal za njega 100DM.
LP
MIRČ

octane ::

Mirč: kateri os? Ga maš na disketah? Je screen kaj takega? Maš vse kable da se to sestavi in dela?

Mamaplata ::

Moj tast ma A1200 lepo ohranjeno s HD okol 250Mb lah bi dal zravn še kak disk 450Mb
predelan IDE kabel za CDROM 4* in kabli.Je pa sistem naložen na disku mislim d je kickstart 3.1
Morm ga sam se prepričat da ga ne rab več .
Koliko bi mi ponudli zanjga ?

Tomay ::

A ma kdo kako miško za amigo? Jaz imam A1200 pa je miš crknila. Prosim.
Voodoo 4Ever

RookY ::

Jest mam tut še A500 z 1Mb rama, ene 5 đojstikov pa ene 500 disket, aja pa TV modulator.
Juhu juhu spet bom bruhu

octane ::

RookY: Deluje ali je pokvarjen? OS? Ga maš na disketi (OS)? Napajalnik in vsi potrebni kabli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: octane ()

Poldy ::

uf, jaz imam doma 2 amigi 500, dva monitorja, pa cca 1000 disket, seveda jih že polovica ne dela več :'(

Eno kdaj pa kdaj poženem, drugo imam pa za rezervne dele. Delata pa seveda obe.

Oprosti, sam to sm se pa moral pohvalit :))

Sigurno se pa kakšna najde v oglasniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Mirč ::

meni vse deluje,in os. nevem kateri je ni me to zanimalo,vem pa da je na eni izmed disket.To so bili pravi,časi ko smo s kolegi nabijali.Sploh gladiator footbal,super frog,mk2,strret fihter,goal,great courts,dune2,settlers,canon foder,myth,................
lp:)

Poldy ::

aja, pa baje ni težko 'predelat' digitalni đojstik za pc, da ti dela na amigi(samo nekaj prevezanih žic). Lahko da je podobno tudi z miško.

Poldy ::

uuu, dune 2, pa šest disket ki sem jih moral stalno menjavati...smo že zašli iz teme

Mirč ::

pri mortalu kombatu2 si mogo pa res stalno res menjavat disket.Najbolj smešno je blo,če si naredo finish him ali kaj podobnega si mogo menjavat disketo.To so bli cajti
lp
mirč:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

octane ::

Mirč: si iz Lj ali okolice? Kako stopim v kontakt s tabo?

BigWhale ::

Amiga 500 ni imela OSa v Romu. Je imela KickStart 1.1/1.2/1.3... Za igre spilat nisi nucal sistema :)

octane ::

Amiga 500 ni imela OSa v Romu. Je imela KickStart 1.1/1.2/1.3... Za igre spilat nisi nucal sistema :)


igre me ne zanimajo. Bolj ali manj sem se nehal igrati v srednji šoli8-)
Sprašujem le po os-u na disketi, ki bi delal.
Prve različice Workbencha - mislim da 1.0,1.1... Te so bile na eni disketi distribuirane skupaj z A500 in A500+

Pa tudi še nekaj z Assemblerom za 86000 me je zanimalo sem se pa za to že pozanimal na drugih forumih...

Mirč ::

morem it na podstrešje gledat za te diskete sem iz mb-ja drugače bom pogledo čez vikend za to disketo.

lp mirč:)

baro2000 ::

Glede na to, da se je ta tema razživela bom dodal še nekaj informacij. Ko kupiš Amigo, je ponavadi ta v takem stanju, da ne veš ali si boš z njo sploh lahko kaj pomagal. Redki jo imajo porihtano in jo prodajajo. Ko sem jo jaz prinesel domov, najprej ni imela workbencha, pol disket ni bilo uporabnih, HD ni več delal ... je pa bila slika na monitorju.

Na tej točki se začne iskanje informacij. Kaj se da narediti, kako eksotične so razširitvene kartice, ki se nahajajo v računalniku, kje so gonilniki in manuali. Jaz sem si tudi precej pomagal z informacijami preko forumov (npr.: amiga.org) in preko amiga-hardware. Menjava HDja mi je uspela šele ko sem preko net-a spoznal nekoga, ki je imel enak scsi-kontroler kot jaz. Priklop CD-Roma, mi ni uspel (ne vem ali ga ni spoznal kontroler ali cdfs). Monitor je zaradi pomankanja prostora zamenjala TV (potrebno je bilo narediti ustrezen scart kabel), sedaj pa razmišljam tudi o priklopu ps2 miške namesto navadne ( ps2 konverter). Trenutno nimam veliko časa, tako da lahko potraja kak mesec, preden se lotim oz. konverter naredim in ga začnem uporabljat.

Najbolj pomembno pri usposabljanju Amige, je ugotoviti primeren način prenosa datotek PC -> Amiga. Meni je tu pomagal dos2dos (da Amiga prepozna 720KB diskete), joinz/splitz in program za pisanje ADF slike na disketo. Toliko za enkrat. Če bo kdo potreboval še kak info -> panza$email.si ali v živo v mb.

t.g -> kar zanimiva stvarca, sploh z 2,5" HDjem pod kapo.
octane -> večina A500 je imela WB1.3 Od dveh disket res rabiš načeloma samo WB disketo.
Tomay, Poldy -> poglejta si link za konverter. Ni samo ene par žičk, ampak potrebuješ pretvorbo signalov.

Tomay ::

@Baro2000
Če boš naredil ps2 konverter se priporočam za enega, če cena ne bo previsoka. Nimam pic programatorja in se mi ne da ukvarjat, da bi si ga naredil ali kupil.
Voodoo 4Ever

baro2000 ::

Danes sem nameraval v lov za komponentami, ki jih potrebujem za konverter. Zataknilo se je pri miniDIN6F konektorju (nimajo ga ne v HTE, ne v ČIPu). Tako bom najverjetneje pretvornik vgradil kar v miško, ter iz nje 9 žilni kabel na DB9F. Ko bo kaj novega se ponovno javim.

gumby ::

baro: poglej v conrad - res je, da so dragi, ampak tam ponavadi imajo to robo...

baro2000 ::

t.g> Ker sem dobil ves ostali material, bom prvo verzijo vgradil kar v miško. Če bo delovalo, bom nabavil konektorje, ko grem v Graz, ali pa ko jih dobijo v HTEju (po 4 tednih).

Tomay> Cena komponent je približno 2000 sit (PIC16F84 stane 1390) + pivo za delo.

Brane2 ::

V bistvu tako za Amigo kot za Atarija ne rabiš poseben konverter.

Stvar pelje vse signale direktno s tipk in fotodiod po kablu v računalnik. Na konkretni miški to pomeni da lahko utrgaš čip dol, kvečjemu poskrbiš za napajanje LEDic in fotodiod (s pullup uporom, natanko tako kot to počne mularija pri ultrabrightkah), mogoče zmontiraš not navaden 74HC86 za ojačanje signalov, preden gredo po žici dol in to je vse.

Ne rabiš se zafrkavat s pretvorbo protokolov, pa še miška bo odzivnejša., Edini glavobol je, kje dobiti 9-žilni kabl, ki bo zadosti tanek in mehak.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

baro2000 ::

Brane> Daj pošlji link, če že kaj obstaja, da ne bi tukaj izumljali tople vode. Zna pa ta varianta ravno tako delati sive lase (sploh ko ti ena miš crkne in moraš modificirati novejšo in še bolj zakomplicirano). Glede kabla - jaz sem kupil TAS C/246 KABEL 8x0.14 (190 sit/m).

Brane2 ::

Nimam link, te stvari sem doslej delal na pamet.

Snemi kje pinout konektorja in se ravnaj po njem. Zadeti moraš maso, napajanje, če fališ ostalo ne smel skuriti ničesar.

Vsi ostali signali so simpl. Imaš signale za tri tipke (aktiven, ko je nizek IIRC) in po dva signala (signal in kvadratura) za vsako smer - torej X in Y.

Signala sta si zelo podobna in če ju boš zamenjal med sabo, se bo kazalec gibal v napačno smer po tej osi.

V kratkem, povežeš zadevo in premakneš miško. Po njenem gibanju takoj vidiš, kaj si zaj*.
On the journey of life, I chose the psycho path.

gumby ::

iirc je nek čip v amigini miški, verjetno kak trigger/buffer za ojačitev signala... bom pogledal ko pridem domov :)

baro2000 ::

Signali na mouse portu so:
PIN MNEMONIC DESCRIPTION
1 V Vertical Pulses
2 H Horizontal Pulses
3 VQ Vertical Quadrature Pulses
4 HQ Horizontal Quadrature Pulses
5 UBUT* Unused Mouse Button (middle)
6 LBUT* Left Button
7 +5V +5V, Current Limited
8 GROUND
9 RBUT* Right Button

Z XOR vrati bi lahko šibal impulze, ampak kako nastaviti občutljivost? Kako rešiti proglem pri optični miški?

Brane2 ::

Tista stvar je simpl schmitt triger ali pa kak HC buffer.

NIč posebnega ali posebno pomembnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

baro: tu občutljivosti nimaš kaj nastavljat.

Te stvari so digitalne. Na fotodiodo daš ustrezen predupor in stična točka bo na nizkem nivoju (okrog 0V) , ko žarek pade na fotodiodo in visok drugače (okrog 5V). Rabiš samo ustrezen predupor- probaj recimo za začetek z 10 kOhm, če predupor ni že na tiskanini.

Podobno je z LED diodo, le da je njen predupor manjši- tipično parsto ohmov.

To je v bistvu vse.
On the journey of life, I chose the psycho path.

SavoKovac ::

gumby ::

čip na miški od 1200 je BA10339. na spodnji strani vezja je pa en kup smd uporov in kondenzatorjev. to je vse...

Brane2 ::

To je verjeno le pesniško ime za LM339 (štirje komparatorji z OC izhodom).

Nič posebnega. Današnjim fotodiodam ni treba tega, ker imajo ponavadi ob solidnem preduporu kar CMOS izhode...
On the journey of life, I chose the psycho path.

baro2000 ::

Zaenkrat mi še ni uspelo sprogramirat PICa. Deloma zaradi nepravilne konfiguracije programatorja, deloma zaradi kroničnega pomanjkanja časa, da bi se stvaril lotil kot je treba. Če je kdo pred kratkim programiral PICe in je iz MB, se priporočam za asistenco.

Brane2> Vem, da gre za dig. signale. Zanima me kako je s hitrostjo zajemanja podatkov, oz. kako hitro Amiga obdela kaj dobi z porta. Enostavno povedano, rad bi imel približno tako občutljivost miške, kot na PCju.

Brane2 ::

Te stvari niso odvisne od hitrosti zajemanja podatkov.

Signali gredo ponavadi na posebej predelan up/down counter, katerga CPU prebere v prikladnem trenuutku, denimo ob vertikalnem retraceu.

Hitrost miške, pospeški se opri teh zadevah štelajo softversko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

baro2000 ::

Brane2> Odzivnost se softvesko nastavlja v Workbenchu, ampak le tega ni zmeraj mogoče naložiti. Kako je pri Atariju, se ne spomnim več, ker ne vem niti kdaj sem z njega nazadnje obrisal prah, kaj šele uporabljal TOS. Predvidevam pa, da se TOS ne da zaobiti tako enostavno, kot WB. WB je potrebno naložiti, TOS pa je v ROMu (in je nastavljanje odzivnosti zmeraj mogoče).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tri desetletja prave Prijateljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6319576 (14404) MrStein
»

Amiga je stara 25 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5312151 (10847) MrStein
»

Zgodovina: Kako je Windows 95 izgubil detekcijo diskete

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264701 (3262) BigWhale
»

Domaca Racunalniska Scena za Stare Mlincke

Oddelek: Loža
162411 (1599) Tom-Cat
»

Se kdo spozna na Amige?

Oddelek: Strojna oprema
131453 (1243) Kebab

Več podobnih tem