» »

Kopiranje iger na diskete: pc->amiga

Kopiranje iger na diskete: pc->amiga

cholt45 ::

Punca ima doma amigo 500+ in ima kar fajno zalogo iger, (predvsem nedelujoče) in me gnjavi, da ji nabavim kake dobre igre za amigo! Enepar sem jih že dolpotegnil, sedaj jih še moram samo na diskete spravit v amigi prijazno obliko! Kolikor vem uporablja enake 1. 44 hd diskete kot računalnik. Kako naj se spravim zraven, kao bi vi to izvedli?

Lp cholt45
  • spremenil: Tilen ()

Tomay ::

Kolikor vem Amiga uporablja DD in ne HD diskete, ki jih sformatira na 800KB in še nekaj. Gotovo obstaja kak program za to, drugače pa prepozna tudi pc sformatirane diskete ampak ne 1440KB temveč 720.
Voodoo 4Ever

Highlag ::

Ne da se.

Rabiš poseben disketnik. (Hardware)

Če se prav spomnim sem pa na amigi imel programček, ki je omogočal, da sem prebral dos diskete s pc-ja formatirane na 720K

Mogoče bi sliko diskete stisnil z kakšnim lzh kompresorjem jo skopiral na 720K disketo in prnesel na amigo tam pa razpakiral in skopiral na pravo disketo?.

Drugače pa ni panike z HD disketami. Samo sformatirat jo moraš na nižjo kapaciteto.
Never trust a computer you can't throw out a window

bojsi ::

Lahko pa amigo povezes s pcjem prek kabla (serijskega, se mi zdi), potem pa image, ki ga imas na pc-ju, skopiras direkt na disketo, ki se nahaja v amigi. Tako sem jaz naredil, samo je ze dolgo tega, pa se malce pozabil... :)

lp,
D.

cholt45 ::

Sicer sem našel neka navodila za Pc->amiga v nemškem jeziku! Preko nekih programov nalagaš vsebino diskete na amigo in potem to posnameš na disketo-nekja tekega kot so djali oča dany8oy, vendar je tam napisano da preko modemskega kabla in ne serijskega in da moraš nastavljat baud rate!

Kako sformatirat Hd disketo v amigi prijazno obliko? A zna to direkt amiga narest? No če se komu kaj sanja o teh stvareh dobrodošel, drugače bom pa itak malo bolj podrobno prebrskal Amigafan site-e!
lp cholt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

Tomay ::

Linux zna brat datotečni sistem od amige. Mogoče je tu kaka varianta.

Null modem je kabel, ki se priklopi na serijski port.
Voodoo 4Ever

gumby ::

PC-jev disketnik ne more zapisati amigine diskete...
drugace pa ni problem HD disketa, amigin disketnik se pozvizga na to in vse formatira na 880kB:D

sicer lahk prikljucis na amigo tudi HD PC disketnik, samo ga je treba "rahlo" predelati in dograditi par cipov. potem lahko uporabljas HD diskete - 1,76MB amigin format, verjetno tud 1.44 PC prepozna

720k PC format pa ni problem... na PCju formatiras z "format a: /f:720" in jo amiga prepozna brez problemov, samo drive z ustreznim filesystemom moras "mountat"
saj bi ti tocno proceduro napisal, ampak sem ze malce pozabil te stvari:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Workbench 1.3 diskete za Amigo 500

Oddelek: Pomoč in nasveti
171127 (893) Ginginova
»

Zgodovina: Kako je Windows 95 izgubil detekcijo diskete

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
264768 (3329) BigWhale
»

Kako formatirat disketo, da bi bila večja od 1.44 mb (nujno)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91168 (959) gzibret
»

Se kdo spozna na Amige?

Oddelek: Strojna oprema
131520 (1310) Kebab
»

AMIGA emulator

Oddelek: Programska oprema
7971 (849) lukaz

Več podobnih tem